PDA

Pokaži Full Verziju : OTEZAVANJE DIRKE NA KORG-u TR61


Marco7
09.02.2009, 20:25
Kao sto vidite gore,interesuje me da li je neko licno radio otezavanje dirke i koju tezinu je koristio da bi se stekao sto bolji osecaj sviranja na pomenutoj klavijaturi!Posto bih ja otezao svih 61 dirki interesuje me jos da li je velika procedura otvaranja TR-a i skidanja dirki i na kojem delu se lepe tegovi!Unapred hvala ;)

skoricnik
09.02.2009, 20:40
Evo mislim da bi ova tema mogla da ti pomogne...

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=7117

Inace...Bele dirke - 10G, crne dirke - 5G...Tako bih ja stavio kada bi otezavao :)

Pozz

Marco7
09.02.2009, 20:49
Ok je to sa gramazom nego me interesuje gde se lepe tegovi da mi kaze neko ko je to licno radio i kakva je procedura otvaranja Tr-a i te zajebancije.

kemi
09.02.2009, 23:25
ako ces da lepis lepi na sredinu dirke ne valja na kraj da se lepi dirke postaju lijene to sam radio i toliko znam pozdrav

Marco7
10.02.2009, 00:12
E to me mnogo interesovalo jer mi je bitno da mi dirka bude brza!Znaci da lepim pri sredini dirke ;)

ekoslav
10.02.2009, 00:34
Pozdrav...da nebi otvaro novu temu kad smo vec kod otvaranja TR-a, ja imam LE pa me interesuje kako da skinem onaj lijevi dio, plastiku, kod pitcha , izlizala se pa bi je trebo ofarbat....jel neko to vec radio ili ima neko nesto drugo predlozit....

korg_player
10.02.2009, 16:30
Sto se tice brzine tipke, tipka ce ti brzinu dobiti od utega, a ja sam slucejno naso kod kolege u rtv servisu gomice koje po velicini odgovaraju da stanu na palac pa sam i nih stavio na tipku uz feder tako da sam prakticki dobio jaci feder, ali samo na bijelima, na crnima se ne osjeti razlika.

ekoslav
10.02.2009, 16:40
Tek sam nabavio Le pa me interesuje kad se ucitavaju semplovi sa kartice u koji se folder ulazi (KSC,PSG ili SNG) ista se štrihira, jel oba polja...

dalabu
10.02.2009, 16:43
uidi na workstacione i imas da citas dva dana sve sto te zanima vezano za LE ali prije toga procitaj prvo pravilnik mislim da si zalutao ovdje

Marco7
13.02.2009, 10:37
Evo uspesno sam odradio otezavanje i spustanje dirki na Tr-u i prezadovoljan sam!Ukratko za one koji nisu radili evo na brzinu koji j postupak!Ne mora da se rasklapa cela klaviajtura vec samo da se skine donja ploca i na belim bez problema se lepi utega od 10g dok za crne je utega od 5 g malo veca i smeta belim dirkama pri spustanju i onda koci,znaci utegu od 5g treba samo malo skratiti klestima i to je to!Evo i slikao sam da se mozete lakse orjentisati ;)

korg_player
13.02.2009, 12:04
Jbg ja sam uteg na bijelim tikam stavljo na kraj tipke, morat cu probat stavit negdje blize sredini mozda bude bolji osjecaj svirat.

skoricnik
31.08.2009, 13:34
Nisam hteo da otvaram novu temu, vidim postoji ova, a i pitanje mi je vezano za ovu temu.

Naime, razmisljam da otezam dirke na PA800.

Problem je to sto moj tata i ja imamo razlicite ukuse o tezini dirki, (naravno, on je stariji covek, svira po 10h minimum pa ume ruka i da boli na teskim dirkama), a sa druge strane meni odgovaraju teze dirke.

Ima li ko u blizini Backe Palanke (NS i okolina) da ima spustene dirke na PA800 ili TR/LE? Zeleo bi da ih probamo, kako se to ponasa posle malo duzeg sviranja, itd...Ako bi zalepili te samolepljive tegice, da li ce oni cvrsto stajati na dirkama i koliko bi bilo tesko odlepiti ih u slucaju da ne odgovara?

Pozdrav!

zsimonovic
31.08.2009, 21:07
A gde nabavljate te tegice i da li se usporava na taj nacin vracanje dirke?Jel ti meksa sad klavijatura?Meni se svidja dirka na xp50 i xp30,npr.

pa1x pro elite
31.08.2009, 21:21
Mislim da to imas kod svakog vulkanizera , jer ti tegovi budu na felgama . pozz

siemensserbia87
02.09.2009, 11:10
To nebih preporucivao osim za klasicnu muziku,za narodnjake samo usporava vracanje dirke i neke dvojke i stvari pune trilera nemoguce je odsvirati...
Nije to ljudi za nasu muziku...najbolje ce znati ko je imao ili ima g800 sa fabricki otezanim klavirnim dirkama..drugar mi se zalio da posle sat/dva svirke otpada ruka od bola.
Nakraju je kupio neki master samo zbog dirke...pozzz
Dodato:
a da sto se tice tegica...hmm ja sam probao na staroj yamahi metalne plocice,
to smo ja i drugar isekli na presi u jednoj firmi gde sam radio...
nisam bio zadovoljan ali ne zbog tih plocica vec zbog brzine povratka..e sad mozda da je bila jaca opruga..ali to je besmisleno onda se dolazi na isto ako se pojaca opruga...

skoricnik
02.09.2009, 12:09
@SiemensSerbia

Druze, varas se...Kada otezas dirke na TR/PA800 (i ostalim sintovima), UOPSTE ne dobijes dirke kao na G800 - HAMMER DIRKE. Ne! Dobijes dirke kao na PA1X, kao na Triton Studio. Poluotezane dirke...

grandia
02.09.2009, 12:30
e pa gde su majstori tu treba da se pita ...

meni se licno do sada najvise dopadaju dirke yamahine S700 il S900 kljave!
kolege koji sviraju il su svirali na te yamahice znaju o cemu govorim. pokusat cu kratko da objasnim: meni se svidjaju te dirke il bolje sviranje na njima jel je put od pritiska do kraja veoma kratak. zamislite sviranje na jednom DX100 il onaj mali casio koji amza koristi, da ne lupam sad koji je to model ...

ja na moj DSR2000 stiskam dirke 3cm dok ne dodjem na dlan ... jel se to isto moze sa tegovima realizirati il kako moze da se skrati taj "put" dirki ?

za mene bi to znacilo malo cistiji trileri i ne vise toliko "prljavi" kao sto ste culi u mojim demovima ...a za boli u desnoj ruci dok sviram nesto komplicirano i da ne govorim, ma da to izgleda vise zbog toga sto nemam raspored pa lupam djunglaski na kljavu:D

pozdrav

skoricnik
11.01.2010, 21:13
Evo da se pohvalim da sam otezao dirke na svom PA800. Bele 10g, crne 5g. Mogu reci da sam odusevljen! Dirke su se bukvalno preporodile! Nikako se necete pokajati ako to uradite.

Pozdrav

gnovako8
11.01.2010, 21:17
tako sam i ja napravio sa utezima na TR samo sto ove od 10 grama sto su na bijelima sam stavio od pocetka i super mi radi,znaci nisam maorao nista rastavit,samo poklopac skinuo. pozzz. tako sam bio i na pa800 stavio i super.

dekipa
12.01.2010, 00:08
Da ne otvaram posebnu temu za korg pa 50, evo da se pohvalim upravo sam i ja sada otezao dirke na njemu.Stavio sam od 10 grama na bele i na crnim 5 grama, i smanjio sam hod dirki.Na prve dve oktave nisam stavljao i sada vidim koja je razlika kada probam gde nije to odradjeno i gde jeste.Razlika je neuporediva.
Pozdrav i preporuka svim clanovima koji imaju pa 50 ako ovo nisu uradili da ne cekaju.Ja sam cekao pet godina i tek sad vidim koliko sam pogresio!!!

nikolakg
12.01.2010, 00:31
Ne kaj se sto si cekao pet godina.Sada je radost veca!!!;)

ружица
12.01.2010, 13:30
gde se kupuju ti tegici?
jel moze da se skine ako mi se ne svidi?
Dodato:
pa gde ste nabavljali tegice? kako niko ne odgovori?

vladimir68
13.01.2010, 22:41
U svakoj vulkanizerskoj radnji.Traži tegove za alu felge.Bilo je reči o ovome gde šta i kako-samo malo potraži po forumu.;)

drakan
13.01.2010, 23:43
I ja sam bio kod vulkanizera i pokupio utege od 10g i polijepio na TR i mogu vam reći da me ishod iznenadio! Jako me podsjeća sad na XP30 kojeg sam imao! Pozzz..

skoricnik
15.01.2010, 12:09
Katastrofa...Tegici na crnim dirkama mi se poceli odlepljivati! Sa svih crnih diraka sam skinuo tegice, i svi su bili labavi, nije mi jasno, a drzali su odlicno kad sam ih lepio. Nadam se da nece tako biti i sa belim dirkama...:(

Marco7
15.01.2010, 13:54
Nidzo Lock tide super Bond i nema problema!Nema veze sto je ona traka na njima lepljiva uzmi super lepak i potvrdi to i nema frke ;)

skoricnik
15.01.2010, 19:27
Bojim se da ne pojede plastiku, i sl.?

fable
15.01.2010, 19:51
Nece pojesti plastiku mozes slobodno lepiti sa njim.

Marco7
15.01.2010, 20:28
Lepo sam ti napisao LOCK TIDE SUPER BOND i ne brini,ja sam tako uradio ;)

dekipa
15.01.2010, 20:45
I meni su crne bile sumnjive.Moracu i ja da to odradim sa super lepkom.Jednom mom drugu su pola popadale na svirci.Bruka.
Pozdrav!

Vaxter
16.01.2010, 01:50
Super lepak ne topi plastiku, uglavnom.
Oni rade na principu kristalisanja.
Kada je lepak u technom stanju, zavlachi se u sitne shupljine, koje mi ne vidimo, a zatim se kristaliche unutar njih, i deluje kao klinasta veza.
Drzi neshto kao pop-nitne.
Oho, uhu i slichni tope plastiku.

dekipa
16.01.2010, 18:34
Nisam znao za ovaj oho lepak da topi.Hvala kolega vaxter na informaciji!

Minicevac
19.02.2011, 21:10
Da se pohvalim da sam pre neki dan i ja otezao dirke na Korgu pa80 i rezultat je odlican!Prezadovoljan sam,sta drugo reci:D

Uslikao sam klavijaturu dok smo brat i ja lepili tegice i evo kako izgleda...

skoricnik
19.02.2011, 22:01
@Minicevac

Nije bilo potrebe za rastavljanjem klavijature, sve se zavrsi i bez toga, uz pomoc pincete :) Doduse ja nisam otezavao crne dirke pa zbog toga nisam otvarao. Odlepljivale su mi se. Ali sam ja stavio 15g na bele na PA80, i osecaj je fenomenalan :)

Minicevac
20.02.2011, 03:47
Znam druze da sam mogao bez rastavljanja da otezam bele ali ja sam otezao i crne dirke.Poslusao sam Markov savet i ove samolepljive tegove potvrdio sa power gelom:D

whaddeva
20.02.2011, 08:26
Hm ne znam, moj KORG TR ima otezane tipke (tako je kupljen) i meni to ne stima tipke su lijene. Drugi nepogodan efekat je kad sviras malo jace dinamicki uslijed tezine tipka ima jaku inerciju pa ze desava da "odsvira" koji ton extra, sto meni smeta jer mi uprlja triler. Ja cu olovo skinuti sa svog tritona i pokusati da ubacim speciajlnu traku da bih skratio hod tipke i napravio klavijaturu plicom a samim tim i brzom za svirku. Ako uspijem postavicu detaljno uputsvto sa slikama itd. Pozdrav.

chewra
21.02.2011, 19:25
uzmi matice m6 ili m8 i odozdo na svakoj dirci zalepi silikonom ili tigar lepkom i resena stvar

MIŠ
11.05.2011, 16:03
Ljepio sam utege i ja po uputstvima na Korga TR.
10 grama na bijele i to za probu samo jednu oktavu i isti dan sam ih skinuo.

Jednostavno mi to nije pasalo, a i kod naglog opuštanja tipke, ona je zbog dodatnog otežanja zavibrirala i jednostavno proizvodila zvuk koji ne želim.

qwerty
12.05.2011, 01:48
nema potrebe da se stavlja ta tezina na dirke,po meni je bolje resenje sastaviti 2 pertle i staviti izmedju opruga.....potplice se dirke....kao sto se radilo nekad na Yamaha dx 11,21....
Dodato:
a ako vec stavljate tegove.....na polu stepene-H i C nikad se ne stavljaju tegovi...cisto da znate...pozdrav

milanceshow
12.05.2011, 21:04
Zasto se na H i C nikad ne stavljaju tegovi?

Minicevac
12.05.2011, 22:44
I mene interesuje zasto se ne stavljaju tegovi na H i C?Pa da sam njih preskakao kad sam lepio tegice na sta bi to licilo?

qwerty
12.05.2011, 23:15
kad skines klavijaturu iz lezista okrenes je kontra sa unutrasnje strane tek bi onda razumeo...bas zbog polu stepena glavnih-mislim na bele dirke one su na tim mestima ojacane i nema potrebe za tegovima...Mislim da je bolje resenje vadjenje oprugica i pertla...pozdrav

Minicevac
13.05.2011, 01:42
Ma kakvi pod prstom su mi sve bele ili sve crne iste,nema razlike!

sladjans
13.07.2011, 21:40
Pozdrav, kolege! Da se prikljucim... Jel su ovo olovni tegici? Jel ovo steti zdravlju ljudi?=)) Zar nije bolje da se napravi letvica debljine 5 cm, zalepi guma da ne lupaju dirke po njoj i tako smanji hod dirke! Dobija se osecaj kao da svirate harmoniku! Barem po meni...
Dodato:
Greska, sad sam video... 5 mm

ella 85
14.07.2011, 10:00
pitali se neko kakav bi bio osjecaj svirat neku pjesmu na klaviru kad se tipke ovako srede,ko harmonika ili ko dx11

sladjans
14.07.2011, 15:53
Nije ovde rec o tome, vec da sa lakocom, tj. da sto brze i sa sto manje brljanja odsviramo neke stvari koje sa standardnim dirkama nije moguce! Svirao sam dugo klavir i zna se cemu on sluzi!

kina
19.07.2011, 03:13
Zdravo svima.
Dali je neko na pa2xpro stavljao te tegove
ili tastaturu podplicavao i koliko traje ta procedura rada?
Meni se licno ne svidja tastatura na pa2,
zato sto mi je duboka i sporo mi djeluje nekako.
Htjeo bi da je plica i da je brza.
Sta mi vi dajete za savjet da uradim,
(nisam je nikad otvarao) jer neznam kakav je princip unutra?
Hvala za odgovor.
Pozdrav svima.

alenbar
19.07.2011, 04:36
pozz druze moj kolega je na pa 2 smanjio hod dirke sa nekim flertz materijalom i upola je bolja dirka i laksa za sviranje

Milan$
12.05.2013, 21:20
i ko sto rece koelga,olovne tegice koje inace koriste vulkanizeru su utvrdili kancerogenim i zabranili njihovu dalju upotrebu u vulkanizerskim radnjama skoro..pa mi de der recite, cime bih ja to drugim necim mogao da otezam dirke na LE-u? da nisu ovi samolepivi olovni tegeci? neko ovde rece maticama...imate li jos neki predlog? hvala

vladimir68
13.05.2013, 13:35
:) pa ok ,šta ako su utvrdili da sa ti olovni tegići zbog kancerogenosti povučeni iz upotrebe,moraju vulkanizeri da nađu alternativu i nečim da balansiraju točak/gume na alu felgama i opet to moraju biti neki samoljepljivi tegići od nekog drugog metala ;) raspitaj se malo po vukanizerskim radnjama šta koriste kao zamenu....POZZ

gogili87
28.07.2013, 15:25
i ko sto rece koelga,olovne tegice koje inace koriste vulkanizeru su utvrdili kancerogenim i zabranili njihovu dalju upotrebu u vulkanizerskim radnjama skoro..pa mi de der recite, cime bih ja to drugim necim mogao da otezam dirke na LE-u? da nisu ovi samolepivi olovni tegeci? neko ovde rece maticama...imate li jos neki predlog? hvala

Ja se bavim time.. sredjujem dirke, uglavnom mi ljudi donose samo na spustanje.. ali za otezavanje lijem olovo i napravim tako da bude velicine kao cela supljina ispod dirke, da se sve popuni, a kad se stavljaju ti tegici za alu f.oni su dosta manji, i stanu mozda na pola dirke, a bolji je osecaj kad se lepo rasporedi tezina

Otpisani-EA7
27.11.2020, 11:38
Zdravo svima

Jeste da je tema malo zastarela ali imam jedno pitanje, kako se skida dirka na Korg LE?
Tastaturu sam celu izvadio i skinuo sam opruge, vidim da je dirka kao na klik ubacena, na onoj maloj rupici na kraju dirke vidim tako unutra, ali neznam na koju foru izlazi, plasim se da negde ne pukne nesto ako primenim snagu srafciger :-)
Pozdrav svima
Dodato:
Da li je neko skidao dirke na LE?
Dodato:
?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Otpisani-EA7
28.12.2020, 12:45
?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk