PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje za bandove 3+


TomyCroSound
09.02.2009, 14:27
Oblačite li se svi jednako za svirku u bandu, mislim na boju/model košulje/majice, hlača i sl?

markoucha23
09.02.2009, 14:39
ma daj, to su gluposti.kakve uniforme.......o.k. svi smo u istom fazonu, nismo jedan u odelu sa masnom, a drugi u trenerkama,ali se razlikujemo.BRATE MI SMO MUZICARI NE VOJNICI

gibanica
09.02.2009, 15:01
jok brate,kako ko oce.

obicno se oblacim ko slepac,neki duks ili tako nesto jadno,al da se osecam komotno,dok ovi moji se pale da muvaju ribe itd pa se sredjuju,pegla, kosulje itd..meni je to suvise "svdbarski" i ciganski.

mada pogledajte npr megamix,amadeus itd,koliko to sve ozbiljnije izgleda kad su u uni,tj odelima npr

TomyCroSound
09.02.2009, 15:43
pitam to jer moji u bendu inzistiraju na tome (jednake košulje, hlače "na crtu", cipele...) meni je to apsolutno glupo obuć se klasika pa svirat na među kukurizima u šatoru na +40, il na paletama na sred blata dok pljušti kiša vani, ne znaš šta je gore... a ne moš' se dogovorit, oni po svom, ja po svom...svako svoje argumente, samo što su njihovi jedno 20 god stari.

Vule
09.02.2009, 15:45
@ Gibanica

Brate,na kom snimku si video Amadeus Band u odelima ili uniformama,baš me zanima? :confused:

gibanica
09.02.2009, 15:50
u bravo show

No.1
09.02.2009, 16:01
Ma neeeee....ista garderoba ne dolazi u obzir....
Svako nek bude svoj...kako hoce...al da ima neka shema...

kuki
09.02.2009, 16:03
Slicno se oblacimo,ali ne isto.

vladan.pro
09.02.2009, 16:05
Amadeusi su imali ona bela odela na prvom pojavljivanju na pinku,neznam kako se zvala emisija i svirali su uzivo.;)

gibanica
09.02.2009, 17:52
pa i dan danas su takvi..svirali su u herceg novom tako letos,spot za pesmu 100% itd

toni-bt
09.02.2009, 18:46
zavisi gde i koju muziku sviras,ne mozes da sviras u neki otmeni restoran u dukser i farmerke ili u neki kafic u odelo.

vujanov
09.02.2009, 18:57
Tony je u pravu, pre svega treba da se bend isprofilise, tj. koju muziku svira, gde najcesce nastupa, da ima neku svoju foru...Najgluplje je da se sada svaki bend obu;e kao starogrsdski orkestri, kosulja, prsluk...ili jos gluplje kao oni show bendovi u neke kombinezone...ne lezi to svakom orkestru...
Evo naseg primera- posto cesto sviramo neke kulturiske po otmenim restoranima i hotelima najcesce oblacimo kosulje,fine pantalone i nacaklimo cipele...ali nismo unioformisani, to su razlicite kosulje u istom fazonu, eto...
A kad je tezga u pravom smislu te reci, onda ne vodimo bas strogo racuna o tome sta cemo obuci...mada uglavnom to budu kosulje!!!

ivan tr
09.02.2009, 19:23
I ja mislim da to zavisi do lokala u kome se radi. Mislim da su ciste gluposti oblaciti se isto. Takodje nisam za varijantu da se oblaci nesto svecanije. Po meni treba oblaciti nesto izmedju elegantnog i sportskog. Kad to kazem mislim na neki fazon cipela-patika, neke elegantnije farmerke, kosulja moze ali isto one sto vise izgledaju sportski, one fazonske a vi znate na koje to mislim. Obicno mi muzicari nosimo takvu garderobu. Evo gledajte zvezde granda i znacete na sta mislim. To je taj fazon koji nama odgovara. A isto oblacenje, to je bilo aktuelno kad je bila popularna Brena, Medeni mesec itd.. Proslo vreme!

TomyCroSound
09.02.2009, 23:35
Slicno se oblacimo,ali ne isto.

možeš malo pojasnit; kako je to slično? il ima li slika tu negdje da vidim

caka012
09.02.2009, 23:43
Kad sa starogradskim akusticnim bendom sviram, onda imamo sistem - crne pantalone i iste kosulje. Ne moraju kosulje biti bele, niti su pantalone strogo na ivicu, malo opustenija verzija. Ako je neka neobavezna svirka, neobavezno je i oblacenje.

Kad sviram na struju, onda gledam da budem obucen u skladu sa prilikom. Ne mogu svadbu da sviram u dronjavoj dukserici, ali necu ni leptirku da nataknem.

TomyCroSound
10.02.2009, 00:07
Ok, moje pitanje se odnosilo isključivo na svadbe, samo da kažem.
Dodato:
(A gdje je EDIT ? )

I doslovno se slažem sa Ivanom tr kad kaže; "A isto oblacenje, to je bilo aktuelno kad je bila popularna Brena, Medeni mesec itd.. Proslo vreme!"

kuki
10.02.2009, 00:19
Slicno se odnosi na to,ako imamo neku svadbu
onda svi obucemo na primer neke farmerice i kosulje(razlicite).
Ja se oblacim nesto izmedju elegantnog i sportskog,vise sportski:)
A kolege posto su dosta stariji od mene,oni se oblace vise svecanije
nego sportski,ali uglavnom dole imamo svi farmerice.

U principu nikad se nismo isto obukli,to mi je nekako staromodno.

shown
10.02.2009, 00:26
koje iz Bosne zna za folk show na FTV .Muzicari u ljubicastim kosuljama ko fol sredili se ,a samo harmonikas sa cvikama ima zube.Pa bolje im je da kupe proteze nego roze kosulje ,em plejbek ,a oni se ne smiju ni nasmijati da ne bi propuh bila

Millan
10.02.2009, 02:53
Pa, jeftinije kosulje od zuba...:lol:
A, sto se tice oblacenja..., slobodan izbor, ko se u cemu oseca najbolje i u skladu sa prilikom, kao sto su kolege i navele u prethodnim postovima.

svrakan
10.02.2009, 10:40
Vidi i ta dilema kod nas u bend postoji odavno,ja sam za varijantu svako da oblaci sta hoce ali ipak da je primereno mestu gde sviramo,mada smo ipak kupili dva takoreci seta uniformi cisto zbog toga sto su nam na neki extra elitnim mestima to zahtevali,naravno tamo gde je extra i lova nije problem,ali kao sto kolega rece necu pod satorom da se uniformisem.Inace pr dve godine Folk House band je svirao jednu svadbu u Hotelu Patria,a mi smo iznad na spratu,oni su se obukli bukvalno u bermude i japanke,i zabole ih ko ce im sta reci,doduse njima se i moze.

jager
16.02.2009, 13:02
Hehe, oblacili smo se mi isto nekada davno... pre jedno 10 godina... To je tada bilo "IN"
Farmerke i iste majice, sa sve stampom imena benda.... a iza benda obavezno veeeelika krpetina sa logom benda...
No, to je bilo pa proslo. Sad se svi oblacimo kako kome odgovara, ali se slicno obucemo... Farmerke i neki duks ili sportska kosulja i to je to...

TomyCroSound
29.07.2009, 21:51
da oživim temu;
opet sam se naživcirao radi istog problema... :mad:

Dejan
29.07.2009, 21:54
Zasto si se iznervirao?Jeli hoce sa te navrate ili su te navratili??

jeftabgd
29.07.2009, 22:16
Pa to je odavno prevazidjena prica.Ko jos svira u vulkanizerskim kombinezonima.To je i pre deset godina bilo glupo a sad je mega glupo.Meni se desilo da sa ekipom radim koncert za 20-tak poznatih pevaca i unosimo instrumente u halu i stane neki baja sa dzipom i pita 'Momci,koja je cena da mi oprete auto?"Covek se uopste nije zezao,jer pored ima neki servis za pranje pa je mislio da mi tu radimo.=))Neka kul,opustena,sportska ali kulturna prica prolazi svuda.

TomyCroSound
29.07.2009, 22:17
ne znam šta znači ovo "navrate"... kupili SU opet katastrofa košulje, meni naravno velika, crvene boje s prugama... kao klasične košulje al kroj je ko da sam ju ja krojio... ne znam šta reć

Dejan
29.07.2009, 23:27
"navrate" tj,nagovore,tako se kod nas u Bosni kaze,izvini.Ma da druze,mi koristimo neke sportske varijante na svadbama,Lacosta majice i slicne i farmerice,i to kako kad,a kaficu,nedaj me boze da se uniformisem.Nisam pristalica uniformisanja,totalno out,ali ako vec moramo isti biti,majičice i farmerice i patike.to mi je ok.

TomyCroSound
22.04.2010, 23:52
iako su se na veliko izmjenjali članovi benda, ja i dalje imam isti problem... :-(
Kako dolazi ljeti i mijenja se sa dugih na kratke rukave, potegnuo sam opet pitanje uniformi ali nema uspjeha...

milanceshow
23.04.2010, 00:06
Opet problem a?
Najbolje se obucite direktno kod proizvodjaca tih majci.Pa biraj velicinu,a mozda mogu i da prekroje malo majcu!

milepsr
23.04.2010, 00:07
Najbolje da nadjes nekoga sa strane ko ce to da im prebaci :) I samo ih posle pitas kakvi su utisci na komentare :D

TomyCroSound
23.04.2010, 01:56
haha dobra ideja! :-)
pokušao sam i ugurat opciju s obzirom da već imamo svi crne hlače, da nosimo to isto + različite košulje, svakom po izboru, al nije prošlo...
sve moguće argumente naveo al ne pomaže

Vule
23.04.2010, 02:19
Jača je fora da se svi ošišate do glave nego da se oblačite ko stjuardese...bez zezanja ;)

doktor87
26.04.2010, 14:05
Sto se odevanja tice... mile gde su majce JELEN PIVO??? Nestadose... Sramota, samo smo ih 2 puta nosili...

Ljudi najgore je kad imate celavog bubnjara! Aj da vidim ko ce da prati taj fazon :D jedino bosi da sviramo...mi dole, on po glavi! Hahahaha

LOLE01
24.08.2010, 23:27
Moj kolega kaže da to izgleda kao lučki radnik...ja sam također za slobodan stil odijevanja,ali se podrazumijeva na svadbu malo svečanije,tj. neke lanene hlače /crne-bijele...) i košulja ili neka ljepša majica a u kafani onako svakodnevno,kao za izlazak u disco...

milepsr
25.08.2010, 00:30
@doktor87

Ne znam, pitaj Igora kome je dao :P Moja je kuci jos uvek.

Inace dok smo radili doktor i ja sami, on je praktikovao da nosi kosulju sa dva dzepa, da moze da stavlja pare :D

zsimonovic
25.08.2010, 00:39
Slican,slucaj,ranije kad se nosili konbinezoni,posli na tezgu i svratili na pumpu da natocimo gorivo kad jedan lik prilazi mom kolegi,muzicaru i pita ga da mu sipa gorivo.:) :) :) Drugacije izgleda kad se ekipa uniformise,vidi se da je to jedna firma i da su stalni clanovi-da nije skupljana ekipa uz Ibarsku magistralu.U hotelima,restoranima elegantna garderoba a pod satorom moze i malo sportskija varijanta.
Dodato:
Ipak bi mi trebali malo da dominiramo u odnosu na ostali narod sa oblacenjem,narocito pevaci a ne da dolazimo na posao kao klosari.Znate kako se ljudi lickaju kad idu na veselja pa moramo i mi jer ne idemo na utakmicu ili bazen nego na veselje a zene,ko zene sve snimaju i komentarisu.Ipak smo mi javne licnosti.

spasoje88
25.08.2010, 11:55
Ma sve u zavisnosti od mesta gde se svira... Mi sviramo uglavnom po klubovima i malo je glubo biti u trenerkama i nesto tako... Uglavnom su to neke majce u nekom fazonu a dole kako ko hoce...Uglavnom farmerice... A postoji i dogovor da nekad svi obucemo kosulje...Ali je nebitna boja! Samo da budemo svi u tom fazonu!

fiky
25.08.2010, 12:41
zato mi imamo napravljene majce sa logom i tekstom

sulejman
27.08.2010, 00:33
ja sam za crne pantalone i belu kosulju ili majicu...klasika
Dodato:
ajd majice mogu biti i sarene

MIKI_TR
27.08.2010, 00:40
ja neznam al ovaj odgovor ide narucito zbog gibanice desko da se ti samo malo obuces kao ciganin izgledao bi kao gospodin a samo jedno mislim ako mislis da si bolji muzicar od ciganina nikad nemozes biti jel ti ucis tri godine jednu narmoniju ako znas sta je to a cigansko dete se rodi sa harmonijom u glavi... to nije uopste sto vredjas a dal je svadbarski ili nije zasluzi pa od sviraj cigansku svadbu neces morati da sviras mesec dana toliko od mene


pozdrav za sve mozicare a ne ovakve kao sto je gibanica

matrix_mo
08.03.2011, 05:52
ne znam, meni je to skroz ok, i po mom mišljenju izgleda dosta uredno!!! moj bend po svadbama nosi jednostavne crne košulje (iste-kupljene u istoj radnji) na kojima piše ime benda na kragni....

kad radimo kafiće i klubove nismo uniformirani... onako casual:)

doktor87
08.03.2011, 15:15
Bas smo skoro opet pricali da li da uzimamo majce sa logom benda ili sta vec... To nije toliko lose ponekad... Mada mi je drugi klavijaturista, ovde poznat kao @milepsr izrazio zelju da na njegovoj majci sa prednje strane pise
NE PUCAJ U PIJANISTU

Radili su neko momacko vece i bilo je par pistolja, naravno sa corcima....mada to oni nisu znali dok ovaj nije izrucio ceo okvir uz reci EH DA MOGU POSLATI JOJ PISTOLJ...znate vec koja je pesma u pitanju :)

Nezgodno skroz, ali natera na razmisljanje...odoh van teme :)

remi311
10.03.2011, 21:37
Ja smatram da muzicari treba da budu dobro obucenei da odskacu od konobara i ostalih gostiju,znaci kulturno i sa stilom,treba imati svoj fazon oblacenja ne isti obuceni ali u istom fazonu,u zavisnosti od mesta gde se svira,naravno da necemo ici u parnim odelima pod sator !

nikola_993
21.05.2011, 03:38
sve zavisi od dogovora, mislim da nije lose kad su svi clanovi benda obuceni isto, ili bar priblizno, ostavljaju mng ozbiljniji utisak, jer ruku na srce postoji mnogo ljudi koji se ne razumeju u muziku pa onda muzicare ocenjuju na osnovu izgleda i ponasanja... pozzz

bianconero
08.08.2011, 04:44
mi smo imali tj. jos uvek imamo majce sa imenom benda,obukli ih dva-tri puta i smorilo...

coki99
05.11.2011, 03:09
Mnogo je bitno mjesto i nastan gde nastupate.Ako nastupate u kafic to dozvoljava za poslobodni stajling,ali ako se radi za svadba bio bi konkretan da tu je zadolzitelno isto obuce.Tu je i kombinacija ukoliko se radi za veci bend,mozete da se obucete pola clanova od grupe u jednom,a pola u drugom,ali slicno.

magmont
09.11.2011, 11:04
Dolazi u obzir sprtska elegancija i elegancija ali sve zavisi gde se svira..ipak to zavisi ko kakav ima stil oblacenja a patike,trenerke i tome slicno mogu samo na igralistu jer koliko mi je poznato muzika spada u kulutrnom delu

tranzit
09.11.2011, 15:25
Sabrah sve te "majicice", "farmerice" i "patikice" u ovoj temi i dodjoh do zakljucka da sam na nekom sportskom forumu a ne na muzickom. Samo fale jos "trenerkice" pa mozemo i na takmicenje.

zaggy
10.11.2011, 13:31
Ja smatram da svaki bend koji drži do sebe mora biti prepoznatljiv kako po svojoj svirci, imenu benda, tako i po stilu oblačenja...
odnosno bend čiji članovi dođu na binu jedan u žutoj majci, jedan u crvenoj, jedan u zelenoj.... izgledaju više kao neki cirkus nego ozbiljan bend.

gogi-japanac
10.11.2011, 14:53
Meni se desavalo nekoliko puta da su ljudi koji su pravili svoja veselja insistirali da svi budemo u isto obuceni.


.......sve za pare ;)

brajo456
30.12.2011, 02:39
te uniforme su isle 70 tih... il mozda za neku stariju publiku (moje misljenje)

albin korg
30.12.2011, 14:04
Ako se sviraju svatovi ili neka svecanost gdje ima puno ljudi mislim da bi bend trebao biti lijepo svecano obucen,a ako je u pitanju neka manja svirka ili festa onda piđama parti :):):):)

sale_band
11.06.2012, 07:28
Posto sviram sam, uvek sam "isto" obucen :))