PDA

Pokaži Full Verziju : Dcc++ sta je i kako .............


tesla
08.02.2009, 00:55
valjda dobro napisah ajde sad ko zna sta je kako to fercera i ako ga ne mrzi neka objasni
hvala

hajro
08.02.2009, 01:32
DC ++ koliko ja znam to je program za skidanje mp3- midi failova -filmova-igrica i slicno.ja sam ga imao instaliranog i jako je dobar program za te stvari ali je vrlo kompliciran za namjestiti da sve dobro funkcinra,ako si mislio na taj program izuzetno je koristan.

Dell
08.02.2009, 01:39
DC++ ti je peer to peer program. To znaci da pjesme skidas sa servera od korisnika koji su prijavljeni tu, na pojedinim serverima moras imati odredjeni upload, ali evo dacu ti ja najbolji server, 99% pjesama nadjem tu i skinem ih. Idi na favorite hubs na zutu zvijezdu gore i ukucaj ime Srbija, a dole ispod u adresu srbija.no-ip.info onda ok i connect, onda idi na search i obiljezi only users with free slots i kucaj gore neku pjesmu ili izvodjaca i purge. Ako ti ne izbacuje nista, idi u firewall settings, stavi ga kao exception i restartaj program. Mnogo srece sa tim ;)

Vaxter
08.02.2009, 01:39
DC++ je P2P klijent koji je baziran na irc mrezi.
Poshto na irc chat serverima postoji protokol za prenos fajlova, pod imenom dcc, neko se setio da ga iskoristi, i od irc servera napravi servere za razmenu fajlova.
Princip rada dc mreze je kao i kod torrenta, mazge i slichnih...
Ljudi jedni od drugih vuku ono shto im treba...
Problem kog dc-a je shto ne pravi konekcije ka vishe drugih usera, kada kada skidash neshto, tako da brzina tvog downloada zavisi iskljuchivo od brzine uploada onoka od koga fajl uzimash.
U prevodu, poprilichno je sporo...
Njegova prednost, u odnosu na ostale, je shto je zbog sbb-a, i njihovog chuvenog hub-a, postao poprilichno popularan na ovim prostorima, iako je jedan od najloshijih i najstarijih protokola ove vrste.
Ali, zbog njegove popuparnosti, ga i dalje puno ljudi sa ovih prostora koristi, i zato je na DC mrezi poprilichno lako pronaci neke fajlove koji potichu sa ovih prostora.
Najbitnije je pronaci dobar hub, server, sa puno korisnika, da bi imao na raspolaganju shto vecu kolichinu fajlova za pretragu.
Brzinu downloada ti nece popraviti nishta...

Dell
08.02.2009, 01:40
P.S. Na ovom serveru ne moras imati nikakav upload, a hoces li ga imati ovisi o tvojoj dobroj volji, pozdrav ;)

milanche007
08.02.2009, 05:09
vaxter me je uvek odusevljavao sa ovim strucnim terminima vezanim za racunare...^:)^

Millan
08.02.2009, 05:14
Vaxter, pa ima npr. PeerEeb dc++ ili Apex dc++ u kojima se fajl preuzima u segmentima od vise korisnika, tako da mozes lagano da povuces maksimalu brzinu downloada.
Dodato:
PeerWeb
Jbg, greska...:D

Vaxter
08.02.2009, 05:45
Vish, to nisam znao... :)
Ali, u svakom sluchaju torrent i mazga brze cucaju...
E, sad, manje-vishe je kompletna p2p mreza otishla u piiiip, tako da se za sada drzim rapida.
Jedino shto meni ne trebaju te stare domace stvari, tako da mene boli patak... :))
Ali, realno, ni jedan p2p ne moze nadmashiti brzinu direktnog downloada...

@milanche007
Jbg, profesionana deformacija... :))

jager
08.02.2009, 11:05
Ali, realno, ni jedan p2p ne moze nadmashiti brzinu direktnog downloada...


Auuuu, Vax, ovde se ne slažem sa tobom :)
Ukoliko je torrent ok i ima mnogo seedera još kako zna da mi DUmeter zakuca u plafon.... 10Mbit retko dobijem kad skidam preko http ili ftp, ali kod torrenta je to redovna pojava....
Do duše, ne koristim trenutno ni jedan dl manager, već ovaj integrisani u FFox.. da pustim više konekcija odjednom ka istom fajlu, nešto bi se i ubrzalo sigurno....

Vaxter
08.02.2009, 20:08
To mozesh da osetish ti koji imash skoro provajderski link... :))
Sad vec zalazimo u teoriju velikih i malih brojeva... :))
Ovde se ipak govori o malim brojevima, i ti je direktan link bolja varijanta, jer zasigurno svi serveri mogu da isporuche tu brzinu...

jager
09.02.2009, 14:06
Oke, u pravu si :)
Inace po pitanju provajderskog linka.... drzite mi palceve. Ako sve bude kako treba, za mesec-dva (max) ce da bude celih 100Mbit! Sa tendencijom na jos brze!!!

Vaxter
09.02.2009, 15:05
A daaaaj...
Ne verujem...
Jbt, gde ja zivim... :((

jager
10.02.2009, 08:30
Ajde, ne kukaj :) Ako nista drugo, bice dovoljno bandwidhta za neki mali file server :)

harepa50
10.02.2009, 10:26
ja licno koristim dc++ super je program, samo sto sam se na pocetku namucio prvo dok nisam skonto da trebam imati hubove, a drugo - namucio sam se oko konfigurisanja programa. Ali se isplatilo.
Sto se tice skidanja od vise korisnika meni se nekad desi da downloadujem od 2 user-a (korisnika) ili sto mi se prvi put u zivotu sa DC++ dogodilo da maloprije downloadujem od cak 3 korisnika. Hehe:D

kalesijaner
10.02.2009, 10:36
ja koristim dc vec 5-6 godina,najsigurniji je program za sve nase stvari...cesto mogu vrsiti download sa 5-10 usera...mozda je to i do mreze koju koristim ,16 mb /sec...ako ne znas bas nista oko toga ja cu ti sve potanko objasniti oko konfiguracije od pocetka do kraja na mom msn...pozdrav...

tesla
10.02.2009, 11:41
ja koristim torent a za ovo sam prvi put cuo skoro ajde nekaneko napise koji program se koristi i sta mi treba da pronadjem...
hvala
pozzzzzzzzzzz

kalesijaner
10.02.2009, 12:15
1.idi na web i download DC ++.
2.da bi koristio DC moras imati nesto da dijelis tj,oko 4-5 gb da drugi mogu vrsiti upload od tebe...
3.kad zavrsis download otvorit ce se prozor sa dc...
4.kad se otvori prozor moras na ikoni setings ili einstelungen da udjes tu i napises svoj nick e -mail

5.gdje pise download na setings upisi gdje je browse gdje zelis da se download vrsi...
6.gdje pisu ogranicenja upisi 5-10 istovremenih download...
7.kod downloads zadnjea linija je da dozvolis da drugi vrse download od tebe,tu add folder gdje ti je muzika ili filmovi itd...
8. ostale stvari ne moras dirati sve je vec sredjeno
9.vratis se na glavnu stranicu.lijevo gore imas mali ekran simbol tu
moras da se prikljucis nekom od hubova ima ih kolko hoces,a trazi hubove
sa prefiksom,balkan,bosna,ex yu.itd
10.samo kliknes na te hubove koje hoces da koristis....
11.4-ti simbol od lijevo je zvijezda to su favoriti.te hibove koje si odabrao stavi kvakicu da ne
moras stalno da se prikljucejes na hub...automatski si ukljucen na te hubove cim otvoris DC...
12.simbol lupa tu trazis sta zelis,odaberes tip,(video dole ili audio )kb ili mb i stavis kvakicu dole
only users with free slots i picis...
13.ostale stvari mozes i sam malo ceprkati i naucises .u pocetku izgleda komplikovano posle je lako kao sve u zivotu.....kula

zsimonovic
10.02.2009, 12:20
Ako je dc++ baziran na p2p klijentu znaci da i eMule,Arest radi na istom klijentu,znaci to je isto?Ja sam probao da instaliram jednom prilikom dc++ ali se nisam snasao sa njim.Laksi su ovi navedeni programi za koriscenje.Oni istovremeno mogu da skidaju sa vise servera.

Vaxter
10.02.2009, 19:54
p2p je osnovna ideja svih tih mreza, ali su sve one sushtinski razlichite!
emule je najjednostavnija za pretrazivanje, poshto se bazira na povezanoj serverskoj mrezi koja se pretrazuje, tako da je pretrazuje manje-vishe celu.
DC mreza radi pretragu samo po serverima na koje si povezanm a sam protokol za prenos podataka je totalno drukciji od emule!
torrent je tek razlichit...
peer to peer je sistem rada u kome nemash servera sa koga preuzimash podatke, nego se podaci prenose direktno od jednog korisnika do drugog.
To je sushtina p2p-a.
Sad, svezavisi koliko je ko to dobro implementirao.
Na torentu je to, definitivno, najbolje odradjeno.
Na Dc-u najgore, ali on je, ipak, i najstariji protokol...

tesla
10.02.2009, 23:50
da pokusam da rezimiram znaci da ostanem ja na mom torentu i da ne experimentisem previse???
pozzzzzzzz

Vaxter
11.02.2009, 02:00
Pa, sad...
Ako trazish domace stvari, dc ti je najbolji, jer ih tamo mozesh naci...
Sve ostalo...
Drzi se torenta... :)

jager
16.02.2009, 05:21
:) skroz si u pravu...

Dell
16.02.2009, 13:06
ma dc++ ti je super program, uradi onako kao sto sam ti ja napisao na prvoj stranici i vidices kako rabota ;)

harepa50
16.02.2009, 15:15
dc je super program, za nase stvari pogotovo....strane pjesme ne skidam toliko ali sam pokusavao preko dc i rijetko kad nadje...zbog domacih hubova;)
a gledacu da skinem taj torent za stranu muziku...mozete li mi reci kako se pise tacno to da ga skinem i jeli komplikovan za konfigurisat i jeli siguran? evo da uporedimo sa lime wire...jeli sigurniji za razliku od lime wire-a dje doticni (lime wire) ima mogucnost da se bas dobro zarazis kad skines nesto?