PDA

Pokaži Full Verziju : Ne mogu da otvorim Local Discove


EmirTotic
06.02.2009, 14:18
Naime, skoro sam podizao sistem i sve je bilo ok. Posle nekog vremena se pojavio problem. Ne mogu da otvorim Local Disc C ni D. Gotovo sam siguran da je neki virus. Inace sam skenirao NOD-om i Avastom, ali problem je i dalje tu. Moze li mi neko pomoci oko ovoga? Nadam se da necu morati opet sistem da obaram...

gibanica
06.02.2009, 14:26
a sta ti izbacuje ,sta kaze?
probaj sa nekog drugog akaunta.
znaci izlogujes se i udji na primer sa admin.

EmirTotic
06.02.2009, 14:32
Kaze ovako... Windows cannot find 'RECYCLER\S-1-0-39-100002829-1000123404733.com'. Make sure you taped the name correctly, and then try again.To search a file, click on Start button, and then click search. To se desava sa C, a za D mi nista ne izbacuje, samo nece da ga otvori.
Obe particije otvara kad idem desni klik misa i na explore...

svirko
06.02.2009, 14:49
Probaj opet stavit CD od XP-a

i napravit recovery system, al ako ne ide, opet formatC:
I nemoj stavljat uz NOD32 nikakve dodatne Antispywhare niti antiviruse,
Sve to možeš podesit u NOD32.

Pozzzzzzzzz

harepa50
06.02.2009, 15:01
a mozes li otvoriti preko RUN-a?
Start-Run- i kucas "C:" (bez navodnika)
ovako se moze otvoriti ako ima autorun fajl na disku pa ti ne da da udjes ali probaj opet stavit CD windowsa, mozda si pogrijesio negdje
ovo prvo sto sam rekao probaj otvoriti preko RUN-a i nadji fajl autorun.inf (tako nesto) i obrisi ga slobodno. to je obicno virus koji ovo zabranjuje. ako ne bude to onda je ovo drugo...pozz i sretno

RadeKOKI
06.02.2009, 15:31
Virus jeste neki trojanac koji te muci opasno a nemam pojam zasto koristite pored nod32 jos neke alatke za skidanje gamadi, jedino mozes da dodas samo SPY BOT SEARCH & DESTROY besplatan je i mnoooogo je dobar proveren milion posto i to je to, ovaj ti skida torjance, crve...kolacice... i imas nod i kraj. Tu kombinaciju koristim vec godinama i savrseno radi, ne menjam windows po dve godine nego cisto uradim format ono da malo osvezim nista drugo ;) pozzz

harepa50
06.02.2009, 15:47
za virus zavisi. autorun je fajl koji zabranjuje otvaranje diskova, usb stickova itd. moguce je da se zarazio ovim virusom a moguce je da nije. moze bit i trojanac a i ne mora. i da, nod32 zakon, spybot zakon, samo sto je ovaj spybot bio zarazen koji sam pokusavo da skinem (nod je govorio tako) i nisam ga mogao skinuti. dobar ti je program i malwarebytes antimalware, program otklanja razne zlonamjerne softvere i tako te stvari. moja kombinacija je sljedeca; NOD32, AdAware 2008 i Malwarebytes.
I racunar je u dobrom stanju:)

EmirTotic
06.02.2009, 15:58
Probao sam ovo na opciju RUN,ali nece da mi pokrene nista. Nasao sam malo na netu o ovome i imali su isti problem. Samo kako da uradim taj sistem recovery? Tek sad vidim kako nemam blage veze o racunarima. :((

Marko_kraljevic
06.02.2009, 16:22
Malwarebytes' Anti-Malware ce ti resiti problem.imao sam taj problem,koji sam resio sa ovim programom,i to bez reinstalacije windowsa.

harepa50
06.02.2009, 17:19
imo sam ja isto svakakvih problema, cak je i bila moja tema sto mi antivirus nije htio da radi update. probao sam sa malwarebytes-om (moje pohvale programu), uradio je sta je mogao ali ipak se nisam mogo rijesit tog virusa koji mi je zabranjivo update antivirusa. skidao sam svakakve fix-ove i probao sam malwarebytesom cistit u safe modu (nisam mogao) tako da sam na kraju reinstalirao sistem i rijesio problem, ali evo kolega mi je rekao da je probao sa malwarebytesom i nista, nije nasao autorun file, samo nije probao system restore.

EmirTotic
06.02.2009, 17:45
Vec pocinjem strasno da se nerviram! Hvala vam svima na pomoci.
Ipak, najbolje je da sacekamo Vaxtera da on kaze sta i kako. Ako nekim cudom ne bude znao, bacam komp kroz prozor. Hvala jos jednom.

Vaxter
06.02.2009, 18:06
Desni klik na drive, pa explore...
Tako ceti ga, valjda, otvoriti...
Ukljuchi da ti se vide skriveni i sistemski fajlovi.
Naci cesh autorun.inf, koji je neko vec pominjao, i izbrishi ga...

To ce ti biti to...
Verovatno ti je antivirus vec ochistio maliciozni program, ali ovo nije mogao da vidi kao neshto shtetno, pa je zaostalo...

EmirTotic
06.02.2009, 18:12
Otvorio sam tako particiju C, obuhvatio Windows, Program Files i Documents and settings isao na properties i obe one stiklirao (show hidden i read only). Kao rezultat nestao mi je program files. Ljudi, kako sam se sad iznervirao!!!

Vaxter
06.02.2009, 18:23
Hahah =))
Ne toooo....
Ovo...
Kada ga otvorsh sa desnik klik pa explore.




Select the Tools menu and click Folder Options.
Select the View Tab.
Under the Hidden files and folders heading select Show hidden files and folders.
Uncheck the Hide extensions for known file types option.
Uncheck the Hide protected operating system files (recommended) option.
Click yes to confirm that you really want to do this.
Click Apply.
Click OK.

Sada cesh videti sakrivene i sistemske fajlove.
Takodje i taj autorun.inf koji treba da izbrishesh.
Videcesh i program files, kome treba da odchekirash to hidden ili system...
Shta si vec chekirao...

Ovo ti je za Xp...

EDIT:
Evo ti i sa slikama...
http://kb.mozillazine.org/Show_hidden_files_and_folders

EmirTotic
06.02.2009, 18:29
Extra, sve sam uradio kako je. I nasao sam datoteku pod imenom autorun.inf. Obrisao sam je, ali opet sam se vratio na staro i ne mogu da otvorim jbne localne discove :((

Vaxter
06.02.2009, 18:41
Restarta malo?

milanceshow
06.02.2009, 19:07
:D Sta uradiste coveku?!!!!:D

Sad je restartovao komp i sigurno je dobio "plavi ekran smrti"!
Vidite da ga nema da javi rezultat!!!:D

Vaxter
06.02.2009, 19:19
=))

EmirTotic
06.02.2009, 19:44
Milanche, pogodi ti... Sta se ovde desilo to samo Bog zna. Znaci, ne verujem da sam uspeo da napravim da opet obaram sistem, a pre 4 dana sam ga podizao. :D
Sad sam uzeo od jednog prijatelja Kaspersky 2009. Valjda ce da nestanu svi problemi... ;)

svirko
06.02.2009, 20:12
Emire, prijatelju,

prvo makni sve antiviruse i ostale gluposti koje se tiču nekih zaštitnih programa.
Zatim ubaci CD u komp, i prati šta ti se događa na ekranu
Čekaj dok ti se pojavi: PRESS ANY KEY TO BOOT FROM CD
Pritisni bilo koju tipku i sačekaj
Kad ti počne BOOT-anje, pričekaj da složi sve svoje instalacijske fajlove,
i zatim će te tražit da pritisneš tipku F8=I AGREE
Pritisneš nju, i onda vidiš tamo , izbaci ti tri opcije
Jednu za novu instalaciju XP-a, jednu za popravak postojeće, i treća, hebiga ne sjećam se sad.
Uglavnom odi na onu drugu za popravak postojeće instalacije i dalje prati šta te traži.
Naravno, kad ti završi probaj Windowse, i ako opet ne ide, nema ti drugenego FORMAT C:, i sve ispočetka
I na kraju, moj savjet...nemoj uz NOD32 stavljat nikakav drugi program, jel on ti sve može obavit sam, samo ga treba dobro poriktat.
Nadam se da će ti evo to sve skupa riješit tvoj problem

Srdačan pozdrav svima

EmirTotic
06.02.2009, 20:14
Vax slusaj, napravio sam ovo sa Local Discovima i sve je ok, ali kad hocu Kasperski da instaliram kaze mi da obrisem moj antivirus. Ja odem na Add or remove programs i nema nista onde. Izgleda da sam nesto debelo zaebo...

@svirko To mi ne gine.

Hvala vam svima ljudi, sta da vam jos kazem.

svirko
06.02.2009, 20:18
Hm,

probaj begdje skinutprogram CCleaner ili Your Uninstaller, pa skinut te programe sa tim.
Ili probaj reinstalirat NOD32
Ako ne ide, hebiga, znaš onda šta ti je činiti......
Znam da je puno posla, al bit češ najsigurniji ako napraviš format C:
Bit će ti sve gotovo za 1 sat maksimalno, ovako se samo sekiraš, već duže vrijeme.....


Pozzzzzz

EmirTotic
06.02.2009, 22:57
Oborio sam sistem i formatirao particiju C. Sad je sve extra. HVALA VAM SVIMA DOBRI LJUDI!!! ;)

milanceshow
07.02.2009, 05:56
Pa vidim,mnogo su ti pomogli!!!!!Morao si da formatiras particiju i pocnes insatalaciju od pocetka!!!!=))=))=))
Nemojte vise da mu pomazete!!!!!!!=))=))

------------------------------------------------------------------------------
Ej ,ljudi,salim se ja malo!!!!Sto je moralo da se odradi,moralo je!!!!!
Malo sam veseo nocas!!!!!Nemojte da zamerite!!!!
Ajd,pozzzzzzzzz!!!!!!!!!

EmirTotic
07.02.2009, 12:44
Zezas Milance, zezas... :))

Ma nije da oni nisu pomogli, nego sam ja najverovatnije glup da shvatim ;)
Ozbilno, naucio sam nekoliko korisnih stvari... :)

milanceshow
07.02.2009, 16:55
Sta te briga!Sad si utvrdio znanje oko instalacije novog operativnog sistema!!!:D

EmirTotic
07.02.2009, 17:08
Da i pored toga da pokazem skrivene fajlove u folderu... =))