PDA

Pokaži Full Verziju : Flat kabal M1


TomyCroSound
05.02.2009, 23:32
imam problem s klav, nešto sam čačkao i pokušao odspojiti onaj široki kabal mislim da se zove flat, no prekasno sam skužio da nije predviđen da se odspoji, malo sam ga "čupao" i sad uglavnom mi malo nema zvuka, pa distorzira i tako, al kad klimam taj kabal onda tu i tamo bude normalan zvuk, dakle tu je problem... e sad, da li se može taj kabel malo skratiti pa ponovo zalemit, kako se uopće to radi - hrpa malih žičica...
Dodato:
Nitko išta ne zna?
Skinuo sam sad onu plastiku koja je na kraju i nekako ugurao onih 40 žičica u rupise (možda ne baš 40, al...) i probao tako zalemit, al ne valja... Sad distorzira, krči, strašno.. Gdje uopće bi mogao kupit taj kabal klav je stara 100god! ..baš mi je žao sad kad sam ju presvuko..
http://img301.imageshack.us/img301/8657/40711259bq0.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=40711259bq0.jpg)
Dodato:
Nitko išta ne zna?
Skinuo sam sad onu plastiku koja je na kraju i nekako ugurao onih 40 žičica u rupise (možda ne baš 40, al...) i probao tako zalemit, al ne valja... Sad distorzira, krči, strašno.. Gdje uopće bi mogao kupit taj kabal klav je stara 100god! ..baš mi je žao sad kad sam ju presvuko..
http://img301.imageshack.us/img301/8657/40711259bq0.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=40711259bq0.jpg)

samuraj
06.02.2009, 04:11
Kao prvo reci mi gde se nalazish? ja sam u Zrenjaninu ali chesti idem za NS -Irig..

Taj kabl slobodno mozesh malo skratiti, chak shta vishe mozesh svaku zicu zameniti posebno, ako imash zivaca i ako si pedantan..

Voleo bih da mogu da ti pomognem praktichno ne samo teorijski, jer ja imam Korg T3 i veoma puno iskustva u servisiranju istog (na svu srecu, da kucnem u drvo ja na mom t3 nisam imao vecih problema od mikroprekidacha) ali sam menjao izgorele ploche i pokidane kablove, ma svachega sam se nagled'o...

I jedno pitanje za tebe, chime si presvukao M1 i kako , bash me zanima, jer jako mi se svidja finalni izgled... svaka chast...

TomyCroSound
06.02.2009, 13:41
Pa u knjižarama kod nas prodaju se samoljepljive folije, nisu baš folije, al tako izgleda... Raskupusio cijelu klav da dođem do samog metala i jednostavno...

romario
06.02.2009, 14:36
Meni je flat kabl prelemio majstor iz Vrbanje.Na dynacordu.

TomyCroSound
06.02.2009, 15:11
ma ne znam dal da nosim kod Šimčć.. il negdje tu, mislim da ću odnjet u Dj kod Vlade ako ga znaš.. (ako nije kasno, jer čačkao sam ja po tome pa sam i ploču malo zagrebo kod tih "rupica")

samuraj
06.02.2009, 16:29
Vidi, ako si malo zagrebao plochu kao shto kazesh, to nije nikakav problem, tako da se ne brinesh... Odnesi kod nekog majstora, ali da je proveren, mislim nemoj da nosish kod nekog aza koga prvi put chujesh...

Inache taj problem se jako lako reshava...

Nadam se da cesh uspeti.. Sve najbolje...

romario
06.02.2009, 16:31
Ne znam za vladu,za šimičića znam.
Ovo je pravi majstor za kog znam da je ok.

samuraj
11.02.2009, 19:55
Prijatelju kako napreduje popravka?

I josh jedna molbica, da li bi mogao uploadovati boje od M1?
Dodato:
P.S. Trazio sam takvu foliju po ceeeelom gradu i nigde je nisam nashao :-( . . .

TomyCroSound
11.02.2009, 23:26
...popravljeno. Gdje, u kojem gradu?
Kod nas u knjižari jednoj ima... Probaj ako imaš gdje, tamo gdje rade reklame i sl
Dodato:
a boje sam ja skinuo negdje s neta nemam pojma di, davno je bilo, a nemam ni software za prebacit to...

samuraj
12.02.2009, 03:21
Ja sam u Zrenjaninu.. Reci mi da li je ta folija iz jednog komada ili iz vishe delova?

TomyCroSound
12.02.2009, 04:39
u jednom komadu, ali ima slabo vidljiva crta po kojoj možeš pretpostavit da je iz više kom... al iz jednog je. To u trg smotano u rolu, kupuje se na metre, a širina je 50cm. I nije to baš folija, puno je deblje od one kuhinjske folije npr... a ne znam reć kako se zove. Ma, ok je to, al vjerujem da nije dugog vjeka... Možda pametnije u neku komoru odnjet pa nekom metalic bojom ofarbat ak imaš neku vezu pa da jeftino prođeš..

samuraj
12.02.2009, 11:35
Hvala na odgovoru... Razmishljao sam davno da je farbam ali me mrzelo... ovo bi mi bilo jednostavnije...