PDA

Pokaži Full Verziju : Kako spojiti Le sa Pa80?


dejan0408
05.02.2009, 22:54
Ovu temu sam 100% citao negde na forumu,ali sad kad mi je potrebno nema je nigde.Znaci treba mi samo za kucnu upotrebu,ove dve klavijature i posle u zvucnike za kompjuter 2.1.Na pa50 i dx11 nisam imao problema.Ovde kako sve da spojim,samo mi pucketaju zvucnici na pa80,(sinoc sam probudio ceo komsiluk:D)pa reko pre nego sto sjebem nesto,bolje da pitam vas.Ne bi bilo lose da mi neko detaljno objasni kako to sve ide i mozda moram na samoj klavijaturi da podesim nesto?nemam pojma.
ps.na pa50 sam imao pozadi prikljucak Phone i od tu sam isao posle u zvucnik 2.1.Na pa80 nevidim to,nije valjda da moram s prednje strane gde ima za slusalice?
Hvala vam unapred!
pozdrav

vingula
06.02.2009, 00:47
???????'

Ja te ovdje nisam ništa shvatio....2.1 PA 50 PA80....????? IPHONE

dejan0408
06.02.2009, 02:19
???????'

Ja te ovdje nisam ništa shvatio....2.1 PA 50 PA80....????? IPHONE

u pravu si nisam bas najbolje objasnio! aj sad da probam jos jednom.
Zaci ovako,hocu da mi se Korg Le i Pa80 cuju na zvucnike od racunara sto imam 2.1(to su ti 2 mala zvucnika +1 za bas)Logitech Z4
Znaci moram iz Le u Pa80 i posle u racunar.
Ali gde moram u koju rupu trebam tamo pozadi :D Na Le ima 4 izlaza Audio Output,gde moram tu? Pa80 ima dva ulaza Input,dobro tamo nemam sta da pogresim valjda.I na kraju posle iz Pa80 imam pozadi 4 izlaza Output a i napred jedan za slusalice.Sta treba tu sad?

pozdrav

vingula
06.02.2009, 02:33
Iz LE-a imaš izlaze L/MONO i R Output,to ide u PA80 u L/MONO i R INPUT ili 1 i 2.
Zatim iz PA80 trebaš L/MONO i R output uštekata kabal Chinch (činć) banainca u komp.

pix
09.11.2010, 17:31
Pa kod mene je sve tako uradjeno ja sam samo PA 80 spojio na računar međutim zvuka mi sa klavijature nigdje nema :S

rolandg800
09.11.2010, 20:11
Mislim drugar da ti kabli ne valja koji ide iz pa 80 u te zvucnike ili kabal kojim si povezao le-a i pa 80,proveri to malo bolje...

pix
09.11.2010, 20:44
Ma nov kabal danas kupljen.. Probao sam na dva računara i ništa. E sad jedino da li imaju još neke postavke ili nešto da se napravi na računaru ili klavijaturi..Jer znam kada se spoji klaviajtura na comp da se uopšte tamo na svojim zvučnicima ne čuje..A ja spojim i opet je čujem na njenim zvučnicima..

driftkiller
09.11.2010, 21:12
Moze biti da moras da postavis postavke na racunaru, moguce je da je iskljuceno u opcijama input, tj. mutiran da se ne cuje!

Pozdrav

rolandg800
09.11.2010, 21:35
A jel imas ti na taj tvoj vufer od kompa,tj.na te zvucnike ulaz na vuferu(veliku bananu) pa ubodi tamo,ja tako povezujem svoju klavijaturu mimo kompa i radi ekstra... A sad se setih proveri i volume control na kompijuteru mozda si utisao neki kanal ili je na mute...

pix
10.11.2010, 16:57
Ne znam sve sam pokušao . Provjerio sve je OK zvuka nigdje nema. A to nemam na svom zvučniku, pokušao sam preko zvučne kartice no međutim neće. Da li postoji možda neki način da se MIDI file "prevede" na pravi zvuk onakav kakav je na klavijaturi bez direktnog spajanja klavijature na comp ?

rolandg800
10.11.2010, 20:14
Kako mislis da se(midi file prevede)ne razumem...Ja to radim preko flopy iz kompa u sint i obrnuto...

muske
11.11.2010, 21:25
Probaj Le uključiti u INPUT na Pa 80 pa vidi da li se čuje na zvučnike od Pa 80.Ako se čuje dalje probaj sa slušalica ili LEFT Mono.Ako ideš u računar sa Malim džekom trebao bi biti STERO Džek Veliki u PHONE (mislim da je na Pa 80 lijevo s prednje strane) i mali STEREO DŽEK u RAČUNAR a zatim provjeri postavke na Audio karti na PC

majdevac05
12.11.2010, 16:59
Proveri da nije mutiran zvuk u racunaru.Setings - Control panel - Sound and audio Devices.

muske
14.11.2010, 16:36
Jesi li uspio napravit ?Javi da znamo

pix
15.11.2010, 15:52
Ma ne. Viidite ljudi ja imam kabal na jednoj strani džek na drugoj obični mali. Taj džek(dva, lijevi i desni) uključio sam u klavijaturu na output stereo right i left ovo malo ovamo u računar u input zvučne kartice ilii ti ga line in. Međutim uopšte mi nema zvuka na compu, svee sam pregledao ništa nije mutirano, probao sam na još jednom računaru i tu mi nije uspjela ista stvar. A to za MIDI sam pitao da li se može sada kako sa floppy-a midi file prevesti na audio file jer ovako direktno nikako ne mogu.Tj ono što ja želim je pravi zvuk onakakav kakav je na klavijaturi, da ga čujem na compu, aa ne onaj midi ono piskutavo.

grandia
15.11.2010, 17:37
prikljucaj opet kao sto treba i lupaj nesto celo vreme na kljavi il pustaj neki midi il sekvencer ... dok kljava svira startuj neki program s kojem ces da snimas to pa stisni na record ... verovatno tu u programu treba da nastelujes zvucnu karticu ...

ako se ne varam, zvuk prolazi tek onda kroz zvucnu kad je aktivna = tj. spremna za snimanje ... a ne celo vreme

to znaci, moras da startujes program s kojim zelis da snimas ...


a ovo sad vise nista nema zajedno s naslov teme na pocetku ... :(

Ace
16.11.2010, 01:44
@pix
Probaj povezati i preko output jack i preko jack za slusalice, takodje pazi u Master volume podesavanja na kompjutera dole kod sata da nije nesto na MUTE ili da nije namalen glas. Ako ne radi u nijedan slucaj postoji mogucnost i da nije ispravan ulaz na kompjutera ... mada kazes da si probao na dva kompjutera :confused:.
Druga stvar kad povezujes klavijatura preko phones jack onda ne cuju se njeni zvucnici, kad povezujes preko Output onda se cuju. Trebas ih iskljuciti u Globala (pisano je to na foruma, pretrazi ako neznas kako ide).

A o MIDI fajla necemo tu jer skretamo sa teme. Samo bih ti rekao da po moja procena najlakse za tebe bi bilo da pustis na klavijaturu i usnimis ga u kopmjuter ... naravno otkako uspes povezati klavijatura sa kompjutera ;)
Pozdrav

pix
17.11.2010, 13:04
Ok. Hvala puno pokušat ću opet sve to :))

riba_72
19.11.2010, 19:09
provjeri drajvere zvučne kartice možda nisu dobri pa ti line ulaz ne radi,a klavijaturu spoji sa analognog izlaza ne moraš iz slušalica jer ti možda izlaz ne radi ako već nisi provjerio.

icko
19.11.2010, 19:48
ako ti je vec kucna varijanta,po meni najlakse povezivanje ti je direktno iz pa 80 u komp i iz dx u komp i nemas nkakvih problema.naravno treba ti muzicka 7.1 ili 5.1 na kojoj mozes da svakom jack-u dodelis funkciju po volji.Tako sam bar ja uradio kad sam imo dve.Nije neki veliki izdatak,a nema da te boli glava.poz nadam se da sam pomogao hehe bar malo