PDA

Pokaži Full Verziju : Stimanje gitaru


Svirac bt
04.02.2009, 17:27
Kolege ko moze od vas da mi napise kako da nastimam gitaru sa klavijaturom znaci prva zica koj tom pr mi druga zica sol...i tako dalje.pozdrav

jeftabgd
04.02.2009, 17:34
E,h,g,d,a,e

vaxy
04.02.2009, 17:35
PA ako nemas stimer mozes nastimati preko racunala ( program se zove ap tuner ) , samo prikopcas gitaru u comp i brate stimaj ako ces do sutra

Svirac bt
04.02.2009, 17:38
Ma treba mi za akusticnu gitaru imam klavijaturu samo me zamolio jedam drugar da nastimamo ali sam zaboravio kako ide zice sa kojim tonom pr prva je mi druga je neznam koja tako mi treba.pozdrav

cash
04.02.2009, 19:08
prva i zadnja su E

Dell
04.02.2009, 20:12
znas koja ti je najbolja caka za stimanje gitare. Uzmes gitaru i nastimas zadnju zicu E, znaci drzis E na klavijaturi i namjestis da ti zvuce isto. Onda drzis 5 polje zadnje zice i trznes je, ako ti treperi zica ispod nje dobro je nastimana, jer ona mora zvucati isto 6 kad joj drzis 5 polje. I tako radis za svaku zicu osim 2 zice, nju stimas tako sto na 3 zici drzis 4 polje, a za svaku drugu ti je 5 polje. Ah, sto ga i ja razvezoh, skini tuner, jel mogu stavit link?

Vaxter
04.02.2009, 20:32
Ako je program free, mozesh ga ostaviti u download centru, a ako ne onda nishta... :)

krema
04.02.2009, 21:06
upisi u Google guitar tuner i nacices mal milion online stimeri za gitaru, ne treba ti programu :)
Dodato:
evo ti direktan link

http://mahalo.dreamhosters.com/videos/tuner23.swf

kljucko
04.02.2009, 21:15
znas koja ti je najbolja caka za stimanje gitare. Uzmes gitaru i nastimas zadnju zicu E, znaci drzis E na klavijaturi i namjestis da ti zvuce isto. Onda drzis 5 polje zadnje zice i trznes je, ako ti treperi zica ispod nje dobro je nastimana, jer ona mora zvucati isto 6 kad joj drzis 5 polje. I tako radis za svaku zicu osim 2 zice, nju stimas tako sto na 3 zici drzis 4 polje, a za svaku drugu ti je 5 polje. Ah, sto ga i ja razvezoh, skini tuner, jel mogu stavit link?

Ovo ti je najbolji nacin stimanja gitare.

Dell
05.02.2009, 00:30
krema je postavio link ne trebam ja, @kljucko to je to, jest najbolji nacin, samo je komplicirano ovako tekstualno objasnjavat, da mi das gitaru u ruku, skontao bi :D

laky
05.02.2009, 00:58
Prva, najtanja donja zica ton E
druga zica ton H
treca zica ton G
cetvrta zica ton D
peta zica ton A
i sesta najdeblja zica ton E (za dve oktave nize od prve zice)

Svirac bt
05.02.2009, 01:21
Hvala vam kolege isprobacu to sto je Krema postavio i javi cu jel sam uspeo da nastimam gitaru :) pozzzz

krema
05.02.2009, 02:33
@Svirac bt

mislim da nema bolje resenje u tvoj slucaju

sa srecom :)

Sejox
05.02.2009, 02:59
@Svirac bt

Ako slucajno neznas raspored oktava i tonova,a vezano za gitara-klavijatura,
evo link pa pogledaj:Prikazano je znaci,koji ton na gitari odgovara kojem tonu u kojoj oktavi na klavijaturi.

http://www.expertvillage.com/video/69212_guitar-tune-piano.htm

Znam da je onaj nacin stimanja gitare,o kojem ste govorili najbolji-ali covjek eto nije znao ni raspored tonova na zicama.Ali naucit ce....
Nisam nista mudro napisao,ali moze biti od koristi onome ko se nije susretao s gitarom.

Pozdrav
Dodato:
Ovaj smyley u postu se pojavio sam od sebe.Da ne ispadne da se ja mozda
nekome rugam.
Zamolio bih da se koriguje ako moze,posto ja ne mogu editovati post.

Hvala i pozdrav,

shown
05.02.2009, 06:24
Kao dobar djak odem na Sutjesku 88-89.Ma ne dobar predobar ,vodim sve djake na ljubin savin i ostale grobove.Medjutim dvojica sviraju gitare i sve cure pokupise .Na povratku kuci u knjizri Veselin Maslesa kupim gitaru da ucim akorde.Bolje da sam nastavio sa skolskim gradivom.....

milos511
17.02.2012, 06:15
e druze sad si me lepo nasmejao... ima tu istine, ali ja sam imao totalno drugacije iskustvo... ja lepo uzmem sviram, raznezim sve ribe i na kraju kad se setim da ostavim gitaru, sve su vec neki indijanci (koji nisu bili ni dobari djaci ni gitaristi) navatali... tako da kako sam odrastao prestao sam da sviram osim za lovu... :P