PDA

Pokaži Full Verziju : Behringer pmh 5000


eldin18
04.02.2009, 11:29
Zdravo svima.Interesuje me jel neko od vas imao dodira sa ovom mixetom Behringer PMH 5000,razmisljo sam da je kupim,al me strah, ne znam kako radi,pa bi molio svakog ko ju je probo,da mi napise jel dobra il ne,inace sam narodnjak,da li je dobra za narodnu muziku i kakvi su efekti.Hvala

romario
04.02.2009, 14:52
Mikser može fino da radi,i efekti također.
Njegova (pre)velika mana je mala snaga.
Milslim da piše 2x400w,
mislim da nisam govorio o pogrešnom modelu...

marco90
04.02.2009, 14:59
Ja imam model 3000,u potpunosti je isti kao 5000, samo sto nema dva efekt procesora.. Zvuk je solidan, efekti tu i tamo...Jedina mana je sto nema onoliku snagu koja pise na njemu... Pise 2 x 600 na 4 oma, a mozda izbacuje otprilike nekih 2x350 realnih, mozda i manje. Pozz

kreso
04.02.2009, 15:28
U biti poželjno ju je izbjegavati iz jednog razloga ako se ozbiljno baviš muzikom (tezgariš) : ima malu izlaznu snagu, nema druka i poštenije ozvučenje ga baca u peak.
Prednost mu je jedino niska cijena i dupli efekt procesor, no i taj procesor nije baš nešto.
Yamaha EMX je malčice skuplja a duuuplooo bolji "razglas".
Ako ga misliš uzeti za svoje potrebe i vježbanje u garaži onda OK, ali za ozbiljniji pothvat da češ svirati u sali pred 150-200 ljudi, nemoj nit pokušavati. Izblamirat češ se samo tako.
Ja inače ne volim Beringer (par puta me izdao), i od tada sam vjeran samo Dynacordu i Yamahi od mix opreme a pojačala Craft. Nije loš nit QST i Zeck.

vladimir68
04.02.2009, 15:51
Sigurno (kao i svi Behrinheri )nema tu snagu koja mu piše ,nego je dosta manja (bez obzira koja omaža).Nema trafo (onaj koji smo navikli-okrugli (Dinakord) ili kockasti (Yamaha) a poteži) takav kakav bi trebalo ,nego je
˝ malo veći od onog na radio ksaetofonu˝ a ima neki ˝sistem elektronike˝(ima to svoje ime al nemogu da se setim kako ga serviseri zovu) koji navodno daje deklarisanu snagu što apsolutno nije tačno.(Nemože biti mixer ultra lak a davati snagu od 1200w-provereno) ,e a to kad ti crkne ,servisiranje te izađe kao ceo mixer.S obzirom da je kod nas dosta nestabilan napon(pogotovo tezgarenje...) to obično crkava (ili nosiš sa sobom neki UPS).Što se tiče zvuka -prosečan ,a efektora ima 2 na kanal ali nisu neki.U toj kategoriji cene imaš boljih mixera.;)

eldin18
04.02.2009, 16:37
@kreso
Pise da je 2x600w ,ja bi bio zadovoljan da baca makar 2x400w,ne treba mi vise ,rado bi ja kupio dynacord,al puno mi je para.

kreso
06.02.2009, 15:36
Eldine, moj ti je savjet da ne bacaš bezveze novac.
Beringer je "viječni" mikser. To "viječni" znači ne da će vječno trajat, nego nečeš ga se poslije nikad riješit, pa čak ni onda.
Rađe skupi još kojih 200 € gore i uzmi Yamaha EMX nešto od 12-16 kanala, i mila majka. Radi ko grom. Ako već hočeš bacit pare od Power mixera ti je solidan ali užasno agresivno špičast sound - Bell B16 16 janala, 2 X 620 W. To se već da dobit za pristojnu lovu i nije toliko loš, svakako je bolji od Beringera.

markoucha23
16.02.2009, 23:41
Ako vec volis Behringer uzmi sl 2442 proFX i EUROPOWER 2500 i za iste pare bolji ton, veca snaga, cak imas i aktivnu skretnicu na mikseru i naravno 18 kanala