PDA

Pokaži Full Verziju : Powermate 1000 problem sa kanalima


gogspa80
02.02.2009, 15:32
U posljednje vrijeme na 2,3 kanala mi se desava slijedeca stvar!
Kada ukljucim mikrofon ili bilo sta drugi u kanale 3,4,5,(jednom mi se desavalo to i na prvom kanalu), ako nije gain dobro odvrnut, ja pricam u mikrofon necuje se nista bez obzira koliko je pojacan master, znaci nema ama bas nista, malo glasnije podjem pricati ili pjevati, podje krckati nesto i onda zagalamim i probije i dalje radi normalno, i tako opet nakon pauze od pola sata nekad se isto podje desavati... mislim da je do gain potenciometra..
to kada mi se desava recimo na 3 kanalu ostali kanali rade normalno...
znaci kada tek upalim mixetu i ustekam mikrofon u 3 kanal nastimam normalno, podjem pricati ili nema nista ili je zvuk probijen, prdi krcka, kao da kabal ne valja, a valja, i kada zagalamim onda probije signal i radi normalno...
Dali je itko imao takav slucaj, i kako ga je rjesio?

evo i video da vidite kako to zvuci

http://www.speedyshare.com/573639609.html

Snimano je mobitelom ,ali je ton dobar, samo ne znam da li ce svima moci otvoriti posto je format mp4...

Zlatek
02.02.2009, 15:54
To šta ti se dešava je najvjerovatnije do nekog potenciometra na dotičnom kanalu.Stvar pokušaj riješiti tako da sve potenciometre okreneš par puta lijevo i desno, isto tako i šiber za volumen-gore-dolje!

hazir_71
02.02.2009, 15:55
kod mene se desavalo ali na kliznim potenciometrima moguce da su zaprljani ako ne onda moras da ih zamjenis sto je vjerovatnije jer ne vecu snagu(SIGNAL)probiju i pocnu radit pa opet pocnu da zezaju

gogspa80
02.02.2009, 15:56
ja mislim da nije do kliznih potenciometara... dali znate imali u bosni i hercegovini ovlasteni servis za dynacord?

aco2005
02.02.2009, 16:53
Artist u Banjaluci.Oni su uvoznici i serviseri za Dynacord.

gogspa80
02.02.2009, 17:12
a raspitat cu se jos pa cu vidjeti gdje cu otici popravljati to...