PDA

Pokaži Full Verziju : Sta je to?


zvekan
01.03.2006, 18:57
Cemu sluzi taj software :oops:

Vaxter
02.03.2006, 11:08
To je program koji trenutno razvijam.
Da ne duzim prichu previshe, poshto ce to sve biti na stranici o programu, program sluzi da svira drugi glas instrumentu.
Ono shto se najvishe trazi je terca. :)
Dakle, program moze da svira tercu svakoj klavijaturi ili midi instrumentu. :)

klavijaturista
02.03.2006, 14:52
bravoooooooooooo!
Kada će biti taj software gotov otprilike.
Znaći na svirci je potrebno imati laptop i npr neku klavijaturu nema veze što nema terce.
I još jedno pitanje dali će se moći preko toga software-a koristiti samplove npr samo se priklući npr. Moj X3 korg na midi/game i ne koristim njegove zvukove i terce već sa kompa napravljene samplove i terce.jer ja sam pokušavao to raditi preko FLstudio i dobro zvući samo nešta mi kasni npr.stisnem tipku na klavijaturi a zvuk odsvira ajde rekao bi za sekundu dvije kasnije to je izglkeda zbog RAM memorije.
Dali će taj software imati tu mogućnost sa samplovima.

Vaxter
02.03.2006, 18:12
Program je odavno gotov, ali su vrshene josh neke sitne dorade.
Da, potreban je kompjuter, i bilokakva klavijatura.
Dovoljan je ustvari bilokoji instrument za MIDI interface-om.
Ne moze da radi sa sample-ovima, ali ce sledeca verzija imati mogucnost interakciji sa bilokojim drugim software-om, tako da ce mozi da se veze za pr. Fm7, Kontakt, Cubase . . .

yu-midi
02.03.2006, 18:16
samo da napomenem da bez ikakvih problema radi ako koristite semplove sa klavijature kao npr. KORG PA80 a sto se tice softverski semplova neznam.

klavijaturista
03.03.2006, 15:57
Ok to je zanimljivo!Ma vidi baš me zanimalo to uvezi semplova jel htjeo bih tako nešta imati i instalirati na laptop i pičiti semplovima ali ću i dalje probati raditi koliko toliko preko FLstudio samo si moram isprebacivati dobre samplove u prog i pičiti s njima sve dok si nekupim Tritona.
A imam pitanje zaš nisi pokušao prebaciti tu mogučnost sa FLstudio ja mislim da je to moguće imam ga ja ako ti zatreba da probaš mislim nemoraš ali bila bi ti dobra ta funkcija ustvari ti odlučuješ Nemoj se ljutit samo dajem prijedlog. :D

Vaxter
03.03.2006, 16:51
Ma kakvi... :)
Za to i jesam otvorio ovaj podforum.
Za komentare, pitanja i predloge! :)

Ova opcija koja ce doci u sledecoj verziji ce imati mogucnost interakcija sa BILO KOJIM programom koji podrzava MIDI.
FL Studio je jedan od njih! :)

Fora je da pishem driver.

Kad se program instalira, instalirace novi MIDI driver, koji se posle odabere u programu sa kojim zelish interakciju.

Umesto da program shalje na midi out, slace izlaz na moj driver, a kako je taj driver odabran kako MIDI device u programu, program ce od njega primati koje note treba da svira.
Neshto kao Rewire...

klavijaturista
03.03.2006, 21:28
Stravulja ! Ej legenda si !
E de mi reci kada ćeš ga staviti da ga isprobamo da kažemo šta mislimo o prog,e da dali će biti demo verzija ili puna verzija. :D

Doktor
27.03.2006, 13:08
Kada ce ovaj program biti postavjen da se moze skinuti za izprobavanje ?

pozdrav

Vaxter
27.03.2006, 17:03
Postavljen je full i demo za download na http://ailu.yu-midi.com/

ketronsd1
27.03.2006, 19:46
Da li se moze izvesti neka kombinacija sa pocket pc?

SMRT FASIZMU!!!

Vaxter
27.03.2006, 20:13
Spremam mogucnost za Pocket PC, ali josh uvek nije izvodljivo.
Bar ne shto se mene tiche.
Nije problem u samoj izvedbi.
Vec sad znam kako sve treba uraditi.
Problem je u nedostatku hardware-a.
Moram prvo da napravim MIDI kabal za pocketa. :)
Kad se opskrbim neophodnim hardware-om, prelazim u akciju i za pocketa...

klavijaturista
27.03.2006, 21:16
kolega opet imam onaj problem Run-time error 57 neznam šta bi moglo biti jel izbrisao sam sve programe s kompa koje zahtjevaju midi i instalirao AILU i opet izbacuje error. :D

Vaxter
27.03.2006, 21:35
Hm...
Ne morash da izbacujesh programe, vec samo da nisu pokrenuti...
Koji je OS u pitanju?
Koje wavetable synthove imash instalitane?
Koji hard-disk imash?
Da nije SCSI, ili SATA?
Moguce je da disk pravi problem zbog chitanja seriala.
Program se vezuje za serian No hard-diska.
Da li ti demo radi?
Bilo bi dobro kad bi modao da mi napravish par screenshotova.
Od trenutka pokretanja programa, pa na dalje.
Nemam ni ideju zbog chega se to deshava, da budem iskren.
Error57 se javlja kad se neki uredjaj ne odaziva.
Uglavnom ako su u pitanju hard i shtampach.
S' obzirom da shtampach ne pozivam ni u jednom trenutku, jedino mi hard pada na pamet...

hrci
29.03.2006, 15:13
Mozel se to Napravit da se Nenosi Computer na Svirku???
Kako se Moze na Roland G1000 Napravit sa midi Cabl a da nemoze na Korg PA serie???
Ovo mi nikako neide u Glavu...
Pozdrav!

Hrci

yu-midi
29.03.2006, 15:54
@hrci
Te terce sto trazis postavio sam vec odavno u download centar.
Terce midi out-in set.

Vaxter
29.03.2006, 16:33
Verovatno za sve moze nekako, ali pitanje je kako...
Ja sam imao neke ideje, ali nemam Korga, tako da na njemu ne mogu da radim.
Ovo shto radim je univerzalno za sve klavijature.
Radi na bilokom uredjaju koji ima MIDI.

P.S. Za koji dan izlazi i podrshka za vezu sa Soft Synthovima.

Sad nece biti potrebe da se rade posebne terce za FM7.
Svaka boja koju imate za ovaj prog ce moci da se koristi kao terca.

I ne samo FM7, vec bilokoji program koji podrzava MIDI Input...

Doktor
31.03.2006, 19:32
Vaxter !!!

Svega mi srce si sto si to poceo da radis za FM7. Izprobao sam bas uz korist AILU neke stvai da probam sa FM7 ali nazalost hehe nije islo ali ova vjest je dosla bas upravo vrjeme da mi olaksa misli. Reko dali ce iko upitati za fm7 da nebudem dosadan. Znaci za koji dan ti nam javi kad je gotovo tu za Fm7 i ako moze malo upustvu za njega ili ce biti jako jednostavno ??

Pozdrav majstore vaxter

Vaxter
31.03.2006, 19:35
Bice krajnje jednostavno, a + ce biti i objashnjenje u uputstvu! :D

Doktor
31.03.2006, 19:48
Vaxter !

Reci mi odprilike za koliko dana mozemo se nadati mi koji imamo fm7 da ce se to moci da izproba ?

Vaxter
02.04.2006, 19:06
2-3 dana, i tu je... ;)

Doktor
07.04.2006, 14:03
Vaxter!

Dali je gotov AILU sa podrskom za FM7? hoceli biti neka obavjesti kada bude gotov

Vaxter
25.04.2006, 18:25
Ovo je vec 4-5 put da ostavljam post, ali zbog radova na sajtu, ge redovno brishemo...

Elem,

Dok sam trazio stvari koje su mi trebale da uradim podrshku, naleteo sam na vec gotovu stvar koja je free...

http://www.marblesound.com/Maple_driver.html

Na ovoj adresi mozete naci program koji sluzi kao virtualni midi kabal.

Dakle.

Instalirajte ovaj program, u ALIU kao output postavite virtual midi cable, a u FM7 kao input.

Ista je procedura i za bilokoji drugi Soft Synth, Cubase, ili bilokoji drugi program, sa kojim zelite interakciju...

yu-midi
25.04.2006, 18:55
Detaljnije obja?njenje bi?e postavljeno u Tutorial.

zsimonovic
14.06.2008, 23:51
Da li bi mi neko poslao ailu program

Vaxter
15.06.2008, 03:26
Demo Verziju mozesh pronaci ovde:
http://www.yu-midi.com/Ailu-1.2.6-DEMO-Install.exe
Full...
Nigde u skorije vreme...
Crkao mi je hard na kome se nalazio projekat, tako da ja to vishe nemam...
Neki imaju instalaciju full verzija, ali ne mogu ti generisati serijski broj...
Bar ne dok mi ne ischupaju podatke sa diska...
300e chupanje...
Uzas... :S

semploje
01.07.2008, 22:51
Pozdrav

Dokle se stiglo sa ovim?

Molim vas da mi na PM bacite neko obavestenje o ceni, kupovini, podrsci......


hvala

Vaxter
02.07.2008, 02:52
Razvoj i prodaja pograma su trenutno obustavljeni, zbog problema koje sam imao sa diskom na kome se projekat nalazio.
Trenutno chekam na odgovor firme za data recovery, da bih znao da li ce fajlovi biti spasheni ili ne.
Ako budu izvucheni sa razvojem se nastavlja, kao i sa prodajom, a u suprotnom se postavlja pitanje da li cu pocheti da pishem sve ponovo.
Zbog gomile drugih obaveza necu do daljnjeg imati vremena da sve pishem iz pochetka.
Odgovor bi trebalo da dobijem u toku ovog meseca, pa cu tada sve potrebne informacije postaviti ovde...

Boban010
11.08.2008, 19:13
Probao sam program pa da iznesem svoje utiske.
Prvo da kazem da sam odusevljen kako to radi i da cestitam G.Vaxteru na ideji i resenju problema koji je mucio mnoge klavijaturiste.
E sad imao bih nekoliko primedbi mada su to vise sugestije kako da se programu da zavrsnica,a te primedbe su proizasle iz nekih mojih potreba prilikom sviranja i nisu plod neke zavisti ili zlobe.
Ja inace imam Roland EXR-E2 i zelim da ga koristim u kombinaciji sa racunarom koji sam nedavno nabavio ASUS Eee Pc surf.
Problem koji se pojavio je nemogucnost da korisnicki interfejs programa prilagodim rezoluciji 800x480 kao i nemogucnost da pratim da li je terca ukljucena ili nije posto se donji deo programa ne vidi(nije lose da ceo program promeni boju kada je teca ukljucena)Predlazem da se za ukljucivanje i iskljucivanje koristi samo Space ali tako da upotreba misa ne iskljucuje ovu opciju.Hocu da kazem da ako zelim da promenim tercu moram da koristim misa a to onemoguci upotrebu space tastera pa moram da koristim f10 i f11.Predlazem da se za terce napravi neka vrsta slotova u vidu tabele u tri kolone sa po 12 polja.Polje koje je u upotrebi da bude osvetljeno a da izbor polja bude moguc i pomocu strelica i pomocu odgovarajucih slova.Zasto tri kolone sa po 12 polja? Dve za gornje terce(dve vrste lestvica od kojih jedna moze i za dur i mol-intervali dok druga mislim da bese za melodijske lestvice) i jedna za donje.
Sledeci problem koji se pojavio je da ako zelim da u toku sviranja ugasim tercu obavezno ostane jedan ton da svira.Ne znam da li postoji mogucnost da se uputi zahtev u samom programu da se poslednji ton pre gasenja terci iskljuci.
Editor nisam mogao da otvorim na laptopu dok ja na desktopu radio dobro.
Prilikom sviranja dual boja nije lose da se ponudi mogucnost da se dual boji iskljuci terca posto svira terce na obe boje.Nema potrebe za promenom oktave vise od +/-1.
Volume kontrole kod mene ne rade.
Da ne zaboravim prilikom koriscenja midi boja iz kompjutera javlja se kasnjenje(moze neki efekat za te boje da ima) ne verujem da je to zbog brzine procesora i bio bi zahvalan ako neko zna kako taj problem da resim.
Nije lose kada bi sam izgled programa bio malo ozbiljniji to jest da bude u tamnijim bojama kao neko estetsko graficko resenje.
Inace ponovo da kazem sve cestitke autoru,sigurno ima jos onih koji su kao i ja zainteresovani za kupovinu i razvoj ovakvog programa.Tek kada program bude finalizovan,legalizovan i dobro zasticen a naravno posle dobre reklame onda moze da se ocekuje veca potraznja a samim tim i zarada.
Ponovo sve pohvale!!!

Vaxter
15.08.2008, 16:50
Hvala na pohvalama, a josh vishe na predlozima i idejama. :)
Kada je program radjen, nije bilo ni pomisli o EEEPC-u i sl. mashinicama sa malom rezolucijom, tako da na akve stvari nisam obracao paznju.
Latencija pri radu sa MIDI wavetable-om je zbog samog wavetable-a, i ja tu, na zalost, ne mogu puno pomoci...
Ako probash sa nekim soft synthom, videcesh a latencija moze da se ukloni...
Predlozi su mi zanimljivi, i ubacicu te mogucnosti ako ikada nastavim sa razvojem...
Do tada nishta...
Vishe nemam chak ni full verziju koja kod mene radi, poshto mi je i generator kljucheva na istom onom hardu na kome je i ceo projekat.
Hard josh uvek cheka nekoga ko moze da izvuche podatke, a da za to ne trazi 1000 - 3000 eura...
Bio je u pripremi dizajn i mogucnost proizvoljnih rechica na tastaturi za verziju dva, kao i josh svashta, ali sve to sad stoji na disku koji skuplja prashinu...

Boban010
18.08.2008, 09:55
Vaxter ajde kazi mi nesto malo vise o tom disku,sta se desilo,mozda ja mogu da pomognem?

mpdzprod
18.08.2008, 11:25
ovo zvuci mnogo interesantno..
ima li igde upustvo kako sta i neke slike kao skreenshot i te zezalice.da nebi davio narod ovde sa mojim pitanja.

danke hvalaa

Vaxter
18.08.2008, 14:34
http://www.yu-midi.com/Ailu-1.2.6-DEMO-Install.exe
Imash instalaciju demo verzije sa kojom dolazi i uputstvo sa shotovima, pa vidi... :)

@Boban010
Na hardu je crklo neshto od mehanike...
Chini mi se da je sama glava...
I najverovatnije je za to kriv Ubuntu Linux...
Kasnije sam pronashao da se gomila ljudi zali da su im WD hardovi za laptop crkavli pod ubuntuom i njegovim detivatima.
Izgleda da ima neku jako glupu foru da glavu pomera mnogo cheshce nego shto je potrebno, i da zbog toga mehanika riknjava...
Hard je bio kod jedne firme za Data Recovery u Beogradu, ali su mi oni rekli da nema ich od toga, tj. ne mogu da pronadju isti model diska da bi prepakovali ploche...
Naravno, pravu opremu za izvlachenje podataka nemaju...
Raspitao sam se za cene kod firmi po Evropi, koje imaju potrebnu opremu, i onde idu od 1000e do 3000e...
Koliko god da mi neki podaci sa tog harda trebaju, ne daju mi se tolike pare za chupanje...
Bolelo me je i 300e, koliko su trazili ovi u BG-u, a ne 1000 - 3000e...
A i da hocu da dam, odakle mi? :))
Josh mi jedino ostaje da probam ono chuveno zamrzavanje! =))

Boban010
18.08.2008, 18:00
Vaxter ajde navedi tacan model harda kao i masine na kojoj je bio.Dalje kazi mi da li je prestanku rada diska prethodilo neko cudno ponasanje u radu sistema.Ako ti nije tesko opisi hronoloski redosled dogadjaja.Da li je na njemu bio samo Linux?
Napisi sve sto smatras da bi koristilo u lociranju kvara i njegovom eventualnom otklanjanju.
Po cemu si zakljucio da je mehanika u kvaru itd?.

Vaxter
18.08.2008, 19:42
Ne znam tachan model diska, a nije mi blizu da bih mogao da pogledam.
Vracam se u BG u ponedeljak, pa cu videti.
Znam da je WD u pitanju i mislim da je 160GB.
Laptop je HP Pavilion zv6011ea.
Shto je najgore, to je vec drugi hard koji je riknuo na njemu.
Pre tog sam imao 60GB Seagate koji je doshao sa topom fabrichki.
Pored linuxa je bio instaliran i XP home OEM, ali je bio bootovan jednom u 100 godina...
Ubedjen sam da je Ubuntu napravio problem, jer je pre njega na tom kompu bio suse koji je bez problema radio godinu dana, a u 4 meseca, kojiko sam koristio Ubuntu, crkla su mi 2 diska...
Oba proizvodjacha su navedena kao problematichni pod Ubuntuom...
Sad na tom istom kompu imam istu varijantu sistema, ali na IBM disku, s' tim shto je lunux ponovo SuSE, i sve radi bez ikakvih problema...
Oba diska su prvo imala po neku neispravnost, koju su javljali fsck i cfdisk, ali kakve windowza nikad nije pronalazila.
Prvi sam vec hteo da menjam, poshto je postao premali, pa sam ga zamenio pre nego shto je crkao, i uspeo sam da ischupam podatke.
Drugi se ponashao isto kao i prvi, s' tim shto je doshlo do katastrofalnog ishoda, jelte... :D
Sa adeptom sam ubacivao Eclipse, i sve je kao radilo, i onda se Kubuntu u jednom trenutku zamrzao, i tu je bio kraj...
Disk nije mogao da se prochita ni na jednom kompu, fioci i sl...
Shtavishe, sistem mu ne vidi identifikaciju...
Isto se desilo i sa onim od 60GB, kada sam ga kasnije ponovo ubacio u komp, i bootovao sistem na njemu...
Radio je josh nedelju dana, i riknuo...
Oba sad kad se ukljuche samo kuckaju, tj. chuje se zvuk kao kad se glava vraca u startnu poziciju.
Ovaj od 60 sam zamenio za ispravan IBM od 80, koji je sad u tom laptopu.
Ne pitaj kako... :))
Ovaj veliki je josh kod mene...
Stoji i skuplja prashinu...
Eto odakle zakljuchak da je glava otishla...
To mi je rekao i ortak, koji je storager, to mi rekli u toj formi za recovery...
Na 3 mesta isti zakljuchak...
Voleo bih da smo svi pogreshili, i da je samo elektronika, ali chisto sumnjam...
Da je tako, kupio bih negde isti disk, i samo zamenio elektroniku...

Boban010
18.08.2008, 20:57
Ne znam da li sam te dobro razumeo,sistem u toku post procesa ne detektuje disk ili samo ne vidi identifikaciju?
Kuckanje diska asocira na pojavu bed sectora.Ako sistem "vidi" hdd pokusaj sa nekim alatom za popravak bed sectora(imas na HIREN's boot cd).
Ili pokusaj sa live cd-om verzijom Ubuntua da pokrenes sistem pa pokusaj da pristupis hdd-u.

Vaxter
18.08.2008, 21:00
Bios detektuje disk, ali ne detektuje identifikaciju diska, tj ne moze da probudi firmware, koji je kod novijih diskova na glavi, a ne kao ranije na elektronici.
Sistem disk ne detektuje u opshte.
Ni jedan sistem...
Testirao sam chak i sa Solarisom.
Ovo nije shkljockanje diska s' vremena na vreme, nego shkljocanje chim disk dobije napajanje, i ponavlja se po tachno odredjenom BPM-u! :))

Boban010
18.08.2008, 21:38
Jesi li nasao i probao neki HDD repair firmware,ili HDD recovery firmware ili bilo koji HDD tool za popravku ili dijagnostiku HDD-a?

Vaxter
18.08.2008, 21:54
Nisam ja, ali jesu ovi gde sam ga nosio na recovery.
Bar kazu da jesu...
Odustali su od posla kad su, kao i ja, zakljuchili da je glava ili neshto od mehanike, a nisu uspeli da pronadju isti disk...
Zvali su me, i rekli da osustaju...
Ja sam pokushavao sa onim sitnim alatima koji imash na hiren-u i sl., ali nisu urodili plodom...
Jbg, sistem ne vidi disk.
U opshte...

jager
19.08.2008, 15:21
Dovraga sa diskovima ! :(
Meni je crk`o 250Gb WD 2.5" SATA u laptopu posle samo 15 dana koriscenja!!!
Ali je veoma interesantno crk`o ... znaci RADI, ali tako usporeno da to nije normalno... Da bi se XP bootovao sa njega treba mu i po 10 minuta... prvo sam mislio da mi je crk`o laptop... hvala Bogu da je samo disk.... Eh, MADE IN CHINA .. e to ih boli garant :(

Vaxter
19.08.2008, 15:31
Meni je ovaj radio slichno dugo... :S
Mozda neshto duze...
Mada, po svemu sudeci, kriv je ubuntu...
A crkao mi je jedan SATA od 500 giga.
Sreca da su na njemu bili samo neki filmovi, tako da mi i nije bio toliko bitan.
Imao sam par projekata muzike shto sam radio na njemu, ali je sve menja-vishe nebitno...
Imam srece sa diskovima, pa to ti je... :))
A da stvar bude josh bolja, imam jedan Quantum Fireball od 20 giga, koji i dan danas radi...
Sluzio mi je za prenos podataka.
Bio u nekoj fioci koja je radila samo sa njom, a ostale diskove je unishtavala.
Padao je, formatiran milion puta, preneo terabajte podataka, krchi i bruji od kako je kupljen, a i dan danas radi besprekorno, da kucnem u drvo.
Niti jednog bad sectora... :D
A spolja je SAV izgreba toliko da ne moze da se prepozna! :))

skoricnik
19.08.2008, 15:44
Pa Quantum-i su veoma kvalitetni diskovi...Imao sam ja u svojoj P2...Eno ga...I dan danas sljaka k'o leptir ;)

Vaxter
19.08.2008, 16:57
Bili su, dok ih Maxtor nije kupio i upropastio...
Onda su neko vreme bili loshi, a zatim je ugashena njihova proizvodnja...

jager
20.08.2008, 11:04
Ma sve je to otislo dodjavola ... em je minijaturizacija uzela svoj danak, em se sve pravi u Kini bez ikakvke naknadne kontrole kvaliteta.....
Mi smo u firmi kupovali neke specijalizovane, industrijske racunare direktno iz Kine. Cena je bila vise nego povoljna, ali kvalitet ... ma STRASNO! Od 30 racunara skoro ni jedan da ne radi....

Boban010
21.08.2008, 07:21
Kad budes bio u mogucnosti napisi mi tacan model diska.Imam jednog prijatelja ovde koji radi samo laptopove pa cemo da vidimo da li on moze da pomogne.
Jos jedno pitanje Da li si primetio povecanu aktivnost diska(lampica za disk treperi) vise nego kod desktopa?

Vaxter
21.08.2008, 14:03
E, ne secam se...
Ae, u ponedeljak se vrcem u BG, pa ti sve javljam od nedelje... :)

Boban010
22.08.2008, 19:12
Vazi,i uzgred da li mozda imas informaciju da tvoj kolega Zlatko sa onog drugog foruma vec prodaje "ALLTerca4" ili tako nesto paket koji radi na istom principu ko i Ailu za 80 eura.
Da ti nije mozda ukrao ideju?

Vaxter
22.08.2008, 19:16
Pretpostavljam da jeste...
Inache, chuo sam da Ailu kruzi sa crackom okolo...
Zlatko je, kako kazu, platio nekoga da ga uradi...
Ali to je sad rekla-kazala...
Inace, ne zna za taj program...

Alix
22.08.2008, 21:29
Kreknem im MAJKU MILU...Čuj ti crack...Drug trebaš to malo bolje da zaštitiš...Zašto neko da tvoju muku preprodaje i zlouporabi..Treba njih sviju silovati...

Vaxter
22.08.2008, 21:49
Pa, ako ikako izvuchem podatke, i nastavim da radim prog, definitivno hocu...
Za sad imam patent u Srbiji.
To je bilo jeftino...
Sad moram da vidim koliko je josh EU i US patent...

Boban010
07.09.2008, 15:50
Nazalost nista od hard diska bar za sada,a ukoliko u medjuvremenu nesto bude javljam ti.
Jbg ponadao sam se da ces ti dobiti nazad svoje podatke a ja eventualno program ali mrka kapa.

Vaxter
07.09.2008, 17:34
Videcu josh na jednom mestu.
Ako tu ne uspe, mozda i uzmem da sve radim od pochetka...
Pa da se odmah sve radi kako treba... ;)

Boban010
21.09.2008, 01:27
Vaxter sta je sa programom oce li biti uskoro?

Vaxter
22.09.2008, 00:43
Nisam imao vremena da ga odnesem...
Nadam se da cu uspeti u toku sledece nedelje...

Boban010
22.09.2008, 03:09
U medjuvremenu imam jos dva predloga ako to vec nisi probao.Pokusaj da hard prikacis na neku masinu kao slejv pa upali racunar.Desavalo mi se,doduse na nekim starijim racunarima da hard ne bude detektovan u biosu a da posle podizanja sistema sa mastera mogu da skinem podatke sa njega.Na taj hard nisam mogao da instaliram operativni sistem jer na njega nije mogao da se upise mbr.Drugi predlog je rizican kupis nov hard disk naravno istog proizvodjaca i kapaciteta pa nosi kod prijatelja koji je kako kazes storager neka ti on promeni diskove.To je ipak jeftinije od 200-300 eura koliko su ti trazili za spasavanje podataka.
Pozdrav pa pisi sta si uradio.

Vaxter
22.09.2008, 13:39
Vec probao...
Trazim isti disk, da prepakujem, ali ne mogu da nadjem...
Zato mi ti iz te firme nisu ni uspeli izvuci podatke.
Nisu nashli isti disk...

Boban010
23.09.2008, 13:03
Ima u firmi za koju sam ja diler bas taj model i ima ih samo jos nekoliko komada.Cena je 4670 din.Razmisli ali brzo.

Vaxter
23.09.2008, 17:28
Nemam shta da razmishljam... :D
Problem je shto sam ja sad 300km od Beograda...
Evo, patim se chupanjem podataka iz Raid5 sistema koji je crkao jedan disk, a prilikom zamene i sinhronizacije zabo sistem, pa pozveketale tabele...
Za sad uspevam... :))
Ae javi mi se na pp gde si i koja je firma u pitanju, pa da se organizujem nekako, poshto ovo necu zavrshiti josh bar 2 dana...
Treba posle da se ponovo instalira sbs, podignu serveri, podesi domen...
Trajace... :S

Boban010
29.09.2008, 11:19
Ocekujem sutra ili prekosutra da stigne hard i odmah ti ga saljem post expresom.Posalji mi svoju adresu.

LAsER
03.01.2009, 04:59
Jel ima Happy End ova prica? :)

Vaxter
03.01.2009, 05:34
Hepi teshko...
Ima polu-hepi...
Iskopali smo pretposlednju verziju negde, tj Miodrag je iskopao.
Napravio sam keygen za nju, tako da je ona u opticaju...
Dalji razvoj je, za sada, nemoguc...
Mogao bih pocheti od pocetka, a za to bash i nemam vremena...
Msm, nemam vremena ni novi sajt da zavrshim... :S

Boban010
27.08.2009, 18:53
Vaxter imam jedno pitanje odnocno potrebna mi je konsultacija u vezi sa programom.Volume slajder u programu verovatno radi na principu tako sto salje midi poruke da se smanji jacina doticnog kanala na sinthu.Kod mene to ne funkcionise (Roland EXR-E2),da li iz toga mogu da zakljucim da nece raditi ni pedala FCB1010 koju sam planirao da koristim za expresion posto na klavijaturi nema mogucnosti za prikljucenje expresion pedale?

Vaxter
27.08.2009, 23:44
Koristio sam obichni midi volume, koji radi na soft synthovima uglavnom, pa zato ne rai na uredjajima.
Hteo sam to da promenim, ali nisam nikada stigao.
Tako da, ovo nije dobar reper da li ce midi pedale raditi... :)

Boban010
13.10.2009, 12:44
Ako ikada nastavis sa ovim projektom predlozio bi da napravis "lite" verziju integrisanu sa editorom tekstova pesama(da cita txt. fajlove),naravno sa mogucnoscu prilagodjavanja rezolucije uz dodeljivanje funkcija tasterima na tastaturi.Nekoliko primera:Space za ukljucivanje i iskljucivanje terci,slova na tastaturi i strelice za brz izbor naslova,par funkcijskih tastera za kretanje kroz terce uz kombinaciju sa brojevima 1-7(C-H),enter za pregled teksta itd..
Pozz...