PDA

Pokaži Full Verziju : Aca Lukas - By pass


goran91
02.02.2009, 02:19
jel bi mogao neko da napise akorde za ovu pesmu, mislim ono ako ga ne mrzi.. ? :) valjda nema vec ovakve teme za ovu pesmu...

cane612
08.03.2009, 00:32
mislim da ih mrzi kao sto vidis !!! :D
Dodato:
ja mogu da ti dam midi fajl ako ti treba ? javi mi se na private!!

EmirTotic
08.03.2009, 00:57
Skini u download sekciji dodatak za winamp koji skenira pesmu i pokazuje akorde. Zove se EASY CHORDS.

marco
08.03.2009, 01:01
Joj bre, pa kako ces da naucis ako ti sve neko kaze. To nije dobro!
Pesma ide
a mol, G dur, e mol, a mol, G dur, e mol
e mol, a mol, sve u krug
i posle imas na onom delu gde penje
d mol, e mol, F dur, G dur, i onda posle opet u a, G, e... (ovo sam pisao na brzinu pa sam sigurno i ensto propustio, ali naci ces ti to vec :) )
I vezbaj sam uvo. Prvo nadji pocetni tonalitet, tonalitet. Pa slusaj sta bi sledece moglo da bude. Pomuci se malo. U krajnjem slucaju ako ne znas sta bi logicno tu moglo da sledi, uzmi pa isprobaj svaki akord od c dura, preko c mola, pa do h mola. I naci ces. Ali moras da radis sam sto vise, jer ces tako jedino uci u stos, i sto se kaze otvorice ti se uvo. Moci ces da prepoznas lakse sledeci put akord.

Dell
08.03.2009, 02:22
ja cu nesto ukratko o harmoniji. Za poznavanje harmonije potrebno je poznavanje teorije muzike, tonaliteta i kvintnog i kvartnog kruga. Glavni stupnjevi durske ljestvice su I IV i V (tonika, subdominanta, dominanta) sto znaci ako imas pjesmu u c - duru sigurno je da ce se pojaviti osim C - dura i F - dur i G - dur, takodjer imas onu harmonsku vezu tercnih akorda, pa se u C - duru mogu pojaviti i E - mol i A - mol (paralelan) , e sad sam stvarno zaboravio koji su glavni stupnjevi molske (za prirodni, harmonijski i melodijski su mislim razliciti) i ima i za orijental. U pravu si Marco kad to kazes, treba nauciti covjeka kako upecati ribu, a ne dati mu je ;)

goran91
08.03.2009, 03:48
hvala Vam ljudi puno...ja mislio te harmonije budalastine.. ono kad pogledam,sta su ovi iz muzicke bolji,cemu to sluzi.A vidis ipak sluzi... da da u pravu si dosta treba da se vezba pogotovu to da naucis da sam skidas akorde,bas treba da se otvori uvo, nacicu te harmonije na sajtu,i jos jednom veliko hvala :)

tesla
08.03.2009, 04:00
pa napisao ti je marco a sto se tice ucenja imas odlicnu tu gore lakijevu skolu sviranja i skidanja pesama
pozzzzzzzzzzzzzz

djolecky1992
22.12.2010, 02:22
Evo malo lepse ispisano .....


A ------------Em
Taj mali, crni vrag
Am------------ em
sto je u mene usao
G -----------------Am
po mom telu lomi, haos pravi
G --------------- am
cini se, o glavi radi mi


Dm
Ti si mi ga, slutim, poslala
Em
da bi meni dusu uzela
F G
moju propast da bi videla


Ref.
A dm
Gorim, znojim se
am
za svoj zivot bojim se
dm
puls mi pipaju
am
gde me boli, pitaju
dm am
i traze, traze, zariste traze
dm
mali vraze, zeno moja

G
Hoce sad da lece me
A
a ja kazem, necu, ne
G
kad mi kucne zadnji cas
A
ti ces biti moj by pass



Ta mala azdaja
sto mi je u snove banula
da je zena, predugo je krila
zivog me je ona spalila

Ti si mi je, slutim, poslala
da bi meni dusu uzela
moju propast da bi videla