PDA

Pokaži Full Verziju : Koju miksetu kupiti?


vlado46
01.02.2009, 22:59
Pozdrav svima!Molio bih Vas za pomoćNeznam koju mixetu da kupim.Htjeo bi nešto što je taman za moje potrebe.Ja sam sam klavijaturist imam 2 klavijature i imam 2 pjevača.Sviram navečer po kafićima i tako,rođendane i to je to.Ajd vi meni iskusni recite sada koja je mikseta za mene,da je ne platim puno a da odrađuje svoj posao kako treba!

Pozdrav

daliborkorg
01.02.2009, 23:25
Moj predlog je Behringer pmh2000, mala kinta a solidno sljaka. A dobra i jeftina kombinacija je i Spirit power works 600, mada to je starija mikseta pa je pitanje dali ces naci u dobrom stanju.

hrci
02.02.2009, 02:19
Behringer su Dzaba Bacene Pare...

Moj Predlog ti je YAMAHA EMX 5014C nova kosta 700€ a polovnu mozes nac za 400€ i Zavrsio si poso.
Procitaj malo na Net o njoj da ovde nepisem sta sve moze.
PZ!
Hrci

gega
29.03.2009, 09:05
Behringer pm 3000 i 5000 sam imao i mogu ti reci da nisam bio zadovoljan.
Optika je OK ,i nije skup to su jedine prednosti,ali nema ni priblizno ucinak koji je naveden.
I ja sam presao na Yamahu emx 5014c pre 3 godine i mogu ti reci da za te pare ne mozes naci nista bolje. Evo ti foto i
http://images4.thomann.de/pics/bdb/191993/91516_800.jpg (http://www.thomann.de/de/prod_bdb_AR_191993.html?image=1)
podaci.

zdravkomaria
29.03.2009, 10:55
Imam i ja 5014C novu,cjena 625€ i ako uzmes sigurno neces pogresiti.

svrakan
29.03.2009, 11:42
Trebao si prvo napisati koje kutije koristis,koliko ti snage treba i do koliko para,tj.da li ti uopste treba mikseta sa snagom ili suva sa efektom.

brzi2jedi
04.04.2009, 05:59
Ako te zanima nesto starije prodajem ja dynacord ps2000.2 x 650 w.Jeste da je malo tezak,ali ima extra ton

opusdei
04.04.2009, 08:42
Dynacord PowerMate 600 (moze i 1000), da ne menjas i uzivas puno, puno godina. U krajnjem slucaju ako ti ne stizu pare uzmi neku Yamahu, Beringer nikako jer ces ga prodati brzo.

RIDICK_XxX
04.04.2009, 10:53
ja imam Yamahu EMX - 2000....nije skupa a radi dobro...za manje svirke je savrsena...pozZ

gnovako8
04.04.2009, 12:24
kupi si Dynacor PM1000 ili 1600 i miran si radi odlicno i super su efekti,radim vec 5 godina na njega ,a i dosta bendova rade na njega.nije sad ni skup toliko kao prije, probali su neki i yamahu,i te neke druge ,ali toboze kao nece dynacord, hehe na kraju su ipak uzeli dynacord. to je to.

svirac007
04.04.2009, 12:40
Prodajem ja YAMAHA EMX5000 12 kanala ,dva efekta, 2x500w sa koferom i papirima . malo je koristena stara godinu i po mislim da je bolja od 5014C. cijena 650eur pozz

pecapressing
04.04.2009, 13:24
ja imam peavey xr 800f i impuls 12.2 kutije zadovoljan sam ali ako imas para kupi power mate i tros. evoice 1503 razbices sve

harepa50
04.04.2009, 13:52
posto vidim da nema nisi u nekom vecem bendu po meni ti ne treba dynacord. uzmes fino emx5000 ili emx5016cf i neces se pokajat:)

"ja imam Yamahu EMX - 2000....nije skupa a radi dobro"
kolike je snage ova mikseta?

Burli
04.04.2009, 14:43
kupi si Dynacor PM1000 ili 1600 i miran si radi odlicno i super su efekti,radim vec 5 godina na njega ,a i dosta bendova rade na njega.nije sad ni skup toliko kao prije, probali su neki i yamahu,i te neke druge ,ali toboze kao nece dynacord, hehe na kraju su ipak uzeli dynacord. to je to.

Ovo što si ti napisao je vrlo subjektivno i nema baš puno veze sa stvarnošću!!!
Šta sa svima nama koji smo poslije Power Mate probali razne Yamahe, Mackie, Sound Craftove, Alenn&Heathove, Midace i sl. pa uvidjeli da za iste i manje pare ima mnoooogo bolje???
Osim toga čovjek je pitao šta da nabavi za male pare, a da mu pri tom ne treba više od 6 kanala(dva pjevača+on sa klavijaturom) a ti mu preporučuješ Power Mate 1000 ili još gore 1600???

Moj savjet dragom kolegi bi bio da on sebi kupi pasivni mixer do 8 kanala, dvije aktivne kutije, eventualno efekat procesor i da vidiš ljepote...

@svirac007 Jel' ti imaš više oglasa u "Super Oglasima"???

harepa50
04.04.2009, 15:07
sa pasivom nisam radio cesto. mada nije ni to los izbor kao sto je kolega Burli napisao.

aleksandar72
12.05.2009, 02:11
Soundcraft FX8 ili noviji model EFX8 sa ugradjenim Lexiconom!
Sto se tice sounda,mozda i najbolja solucija,svakako u svoju klasu.
Ako koristite eksterni FX procesor, tu je Mackie Onyx 1202 vrh.
Za manje nastupe koristim Onyx 1640,u kojem su ugradjena ista predpojacala i mogu ga toplo preporuciti.

Pozdrav

milanceshow
12.05.2009, 13:00
Yamahe su se odlicno pokazale.....
Odnos cene i kvaliteta je sasvim realan....
Tako da moj glas ide njima.....

svrakan
12.05.2009, 13:08
I moj uvek za Yamahu.

TomyCroSound
12.05.2009, 13:09
Power Mate 600.
To je već drugi glas za taj mixer!

ognjen-ogy
12.05.2009, 14:20
Neko je spomenuo Berindžer PMH 2000, ja bih se složio sa time, to je dobra spravica, radi odlično, a jeftina je i izdržljiva mikseta, imam istu. Imam i YAMAHA EMX 5014c i nikad u životu ništa ružnije i odvratnije nisam imao, tako da je moj savjet da bježiš od te miksete, a na kraju ti uradi onako kako ti vidiš ... Pozdrav ;)

milanceshow
12.05.2009, 15:01
Kakve veze ima ako je ruzna i odvratna mikseta?!:D

jeftabgd
12.05.2009, 16:26
Ljudi moji pa zasto odmah idemo sa tim extremnim tvrdnjama da je nesto najbolje ili najgore na svetu.Pa za dobar sound(ili los)nikad nije odgovorna samo mixeta.Tu su i kutije i prostorija i mikrofoni i kablovi i klavijature i da li ima akusticnih instrumenata i u bendu pa cak i broj ljudi u sali.Nas zadatak je da coveku damo predloge a ne da kritikujemo ovo i ono.Ja sam radio i na Soundcraft i nekad je bilo dobro,nekad lose,isto i na Yamahu,prvi put je bilo poprilicno lose,drugi put fenomenalno ali kad se izme u obzir da sam potrosio 90 sekundi na stelovanje razglasa ne mogu da bog zna sta ocekujem.U celoj prici je malo diskutabilna ona teorija 'Koliko para toliko muzike",jer i ja sam dugogodisnji korisnik Dynacorda ali ne mora da znaci da ono sto je najskuplje mora da bude i najbolje.

gega
12.05.2009, 18:48
Zdravo

Kolega Ognjene,ne delim tvoje misljenje sto se tice gore pomenutih uredjaj u tvom postu.
Osim sto se ne zove marka Berindzer vec BEHRINGER (nemacka marka);)

Model Powermate 2000 je najmanji sto se pojavilo sa ovim dizajnom
(Hromirane povrsine sa gomilom kontrolnih diodica i osvetljenim potrencio
metrima i Drzacem koji je perfektno u sklopu kucista)

Pa dolazi model PM 3000 i onda 5000.
Ovaj zadnji sam imao 2 godine i to samo zato sto nisam nista mogao dobiti za nju:D
Ni priblizno nema ucinak i kvalitet koji se navodi u listi osobina
osim dizajna koji je stvarno 1A.
A sto se tice
YAMAHA EMX 5014c ,tvrdim javno da za te pare ne mozes dobiti nista bolje. (Uzgred receno kosta koliko i Behringer PM 5000)

Sa EMX 5014 c radim vec oko 3 godine i nisam se za nju odlucio zbog imena vec iz uverenja. Nije los dizajn,ne vidim da je ruzan a i moze da se ugradi u Rack (rek)
Moras imati dobre zvucnike da bi mogao izvuci maksimum iz nje kao i kod svakog PM a.
Bez ljutnje kolega ;) ali posto sam imao i jedno i drugo mogu napraviti usporedjenje . Pozdrav svima

svrakan
12.05.2009, 19:32
Slazem se sa Gegom za Yamahu Emx 5014c,to je ok mixer,mada imas milion varijanti kao sto ti je napisao,cinjenica je da su Dynacord,Yamaha,Sundcraft i jos par brendova pokazale kao uspesne,dok Behringer spada u nizu i jeftiniju klasu,jeste da i on odradi al ja se sa takvim stvarima ne kockam.pozz

ognjen-ogy
13.05.2009, 02:44
Zdravo

Kolega Ognjene,ne delim tvoje misljenje sto se tice gore pomenutih uredjaj u tvom postu.
Osim sto se ne zove marka Berindzer vec BEHRINGER (nemacka marka);)

Moras imati dobre zvucnike da bi mogao izvuci maksimum iz nje kao i kod svakog PM a.
Bez ljutnje kolega ;) ali posto sam imao i jedno i drugo mogu napraviti usporedjenje . Pozdrav svima

Kolega, da li ti i izgovaraš isto kao što i piše ? Da li kažeš, IMAM MIKESTU BEHRINGER ?
Znam ja vrlo dobro ko proizvodi i kako se piše, samo neću da se pravim englez, no nije ni bitno.

Kutije imam EV zx4, ako su one loše, nek sve ide u PM, a nikad nisam mogao dobiti dobar zvuk na YAMAHA EMX 5014c ... E sad, ako si ti zadovoljan sa njom ne moraju biti svi ... pozdrav
Dodato:
Kakve veze ima ako je ruzna i odvratna mikseta?!:D

Velike veze, kvari mi radni prostor izgledom L-)
Dodato:
I još da kažem da su mi efekti na ovoj YAMAHA EMX 5014c loši i mana joj je što nema 2 efekta ...

To je jedina mikseta koju nikad nisam ni približno moga onaštelovati da budem zadovoljan.

Ako ima neko ko zna dobar SETUP, zamolio bih ga da mi objasni na koji način se postiže dobar SOUND uz pomoć ve sprave.

Pozdrav svima i zdravo mi bili.

gega
13.05.2009, 06:59
Pozdrav ognjene
Nisam pisao sa namerom da te razgnevim ili provociram vec kao sto u prvoj recenici stoji, ne delim tvoje misljenje...;)..zato nema razloga za Neurozu.:)>-
Ja jesam zadovoljan sa Yamahom i dalje tvrdim da ne moze da se usporedi sa gore navedenim modelima Behringera.

Zvucnici koje si naveo sigurno nisu losi,ali ne kuzim sta je to sto ti se ne svidja ?
Nema veze,necemo praviti problem samo zato sto smo razlicitog misljenja ili?
Veliki pozdrav i ako hoces mozemo ostati u kontaktu i razmeniti iskustva sto se podesavanja itd tice.:D

aleksandar72
13.05.2009, 15:47
Behringer je dobar kompromis u odnosu "cena-kvalitet" ali poredjivati sa najvecim proizvodjacem muzickih instrumenata u svetu(Yamaha), nije u redu.
Yamahina serija 5014/5016 se odlicno pokazala i suodnos price-quality je sasvim OK,predpojacala preuzeta iz MG serije su solidna,pogotovo veliki plus za semiparametrickog ekvilajzera!To je to sto mnogima smeta u soundu a ustvari to su najpotrebnije frekfencije za namestit dobar vokal.
Jedino sto im zameram je da nisu dali precizne informacije u vezi sinusne snage!Tesko da ce te iz ove Yamahe izvuci 500w sinus.Zna skoro svaka firma da malo nabudja snagu u svojim specifikacijama,ali kod ove jamahine serije je sinus manji za jedno najmanje 20-25%!Znam tacno iz koje su serije preuzeli pojacalo,ali manje bitno,nije ni Dynacord bolji.Ko radi sa kvalitetnim snagasima,zna o cemu pricam ;)
To je moje objektivno mislenje u vazi Yamahe,dugo nisam licno koristio analogne miksere,posto u tu cenovnu klasu(koja Yamaha i puno ne forsira)ima bolje,ali zato vec godinama Yamahine digitalne konsole.
Behringer(citaj be`ringa) slavi ovu godinu jubileum 20 godina postojanja.
Ja licno je ne bih nazvao nemackom firmom,posto nista ne proizvodi u nemackoj,ali da ne budem offtopic :-),u svaki slucaj znali su da naprave dobre spravice za solidne pare a ono sto nisu znali da naprave,kopirali su :)

Pozdrav

P.S.Ko nije zadovoljan Dynacordom,Yamahom,Behringerom.....neka pogleda sledece power miksere: BELL C16.1000 i Yorkville Powermax 16 ;)

ognjen-ogy
14.05.2009, 00:21
Pozdrav ognjene
Nisam pisao sa namerom da te razgnevim ili provociram vec kao sto u prvoj recenici stoji, ne delim tvoje misljenje...;)..zato nema razloga za Neurozu.:)>-
Ja jesam zadovoljan sa Yamahom i dalje tvrdim da ne moze da se usporedi sa gore navedenim modelima Behringera.

Zvucnici koje si naveo sigurno nisu losi,ali ne kuzim sta je to sto ti se ne svidja ?
Nema veze,necemo praviti problem samo zato sto smo razlicitog misljenja ili?
Veliki pozdrav i ako hoces mozemo ostati u kontaktu i razmeniti iskustva sto se podesavanja itd tice.:D

Ma ne ljutim se niti se nerviram, daleko bilo. Baš me zanima kako je ti podešavaš i bio bih zahvalan da mi objasniš i pomogneš pa da vidim kako to radi, možda i pomjenim mišljenje ... Pozdrav !!!

bogy
09.10.2009, 17:18
Kakva je ova Mixeta Yamaha EMX 2000 jel ima dobar Effekat (Echo) Za narodnu musiku i jel ima dosta snage za male svirke

aleksandar72
09.10.2009, 17:51
Efekti za narodmu muziku ne postoje!

Yamaha EMX2000(za razliku od svojeg veceg brata EMX5000) nema dual FX procesor,vec samo odvojeno razlicite reverbacije i delaye.
Sto se tice snage, ca.2x200W,e sad ne znam koliko tebi treba i kolike prostorije nameravas da ozvucis sa ovim powermikserom.
Za probne prostorije i manje kafice sasvim ok,ali tu je i kraj.
Sve sto platis preko ca.250-300EUR je previse!
Pogledaj na netu EMX5000,to je bio vrhunac ove serije(5014 i 5016 su novije generacije), platis 150-200EUR vise i dobijes solidan uredjaj.

Pozz

bogy
09.10.2009, 19:29
Hvala ti za Odgovor nije za Mene nego moj ujaka trazi neki mali Razglas do 10 kanala pa sam mislio 2000 samo manja versia 5000

milnik
09.10.2009, 19:47
Powermate 600, za manje ekipe i ne preterano velike svirke, nista jace od toga, a radi ko secer.

DinO74
02.01.2010, 13:32
Kao prvo....svim kolegama zelim Sretnu i uspjesnu novu 2010. godinu !!! Ja sam u novogodisnjoj noci imao onaj najgori peh sto se moze desiti nama muzicarima a to je da neko od pijanih gostiju prospe nesto po opremi. Tako je moja mikseta Yamaha MG16/6FX popila cijeli Cappy i samim time presla na drugi svijet...:( U naredna dva dana moram nabaviti novi mikser i sada bih vas pitao sta mislite izmedju ovih koje cu navesti :

- Yamaha MG166C-USB
- Allen & Heath ZED 14
- Carvin C 844

Inace uvijek prednost dajem "rack" sistemima tako da mi treba pasivna mikseta bez EFX jer vec imam Lexicon MX200 i pojacalo Behringer EP2500.

Vule
02.01.2010, 14:41
Probaj Soundcraft MFX seriju,ima integrisan lexicon koji radi po meni čak i bolje od mx200...

kufi
02.01.2010, 14:56
Ma uzmi dinakord i zavrsis posao da li pm600 ili 1000 zavisi koliko kutija treba da gura i kraj price a to uvek mozes lako da prodas i samo cepaj Pozz:)

Burli
02.01.2010, 14:57
Baš mi je žao čuti da je neko imao takav peh u "najluđoj" noći, ja sam probao Allen&Heath i ozbiljan je mixer, mada bi i ovaj Soundcraft kojeg pominje @Rolandinjos ušao u uži izbor...

Vule
02.01.2010, 15:04
@ kufi


Ti ne čitaš postove ili šta...otkud je PM serija za "rack sistem" kao što kolega traži?!

Čitaj pre nego što nešto napišeš nemoj da nabijate postove bez ikakvog smisla i remetite temu!!!

DinO74
03.01.2010, 12:21
Hvala kolege na odgovorima. @Rolandinjos...tesko da mogu ovdje igdje probati Soundcraft jer ga niko ne prodaje a ovo sto ostali toplo preporucuju Dinacord, hvala ali to nije za mene. Ne znma sta da radim , jos danas mogu da razmisljam a vec ujutro moram poruciti novu ali koju ...Bog sami zna :(. Trebao sam ovo napisati u "Hajde da se zalimo" : ) jer stvarno imam razloga da se zalim...hheh

Vule
03.01.2010, 14:37
Teško je reći nekome "uzmi to,to je ono što tražiš" jer su nam ukusi različiti,ja sam na Powermate-u radio jako dugo,čim se pojavio pa do prošle godine,nisam mislio nikad da je najbolji ali je svakako bio najpraktičniji,kad sam probao MFX-a prodao sam Dynacorda bez trunke "sažaljenja"...zato sam ti napisao "probaj",a znam već kakvo ćeš mišljenje imati kad ga čuješ

zoki-41
03.01.2010, 15:20
veruj mi neces se nikad pokajati ako se odlucis za Allen&Heath