PDA

Pokaži Full Verziju : KAKO NAPRAVITI HIT PJESMU


straus
28.02.2006, 17:40
ajmo ovdje da razmjenjujemo iskustva kako da se napravi hit pjesma bilo da je djecija, narodna, zabavna? pozdrav svima!

klavijaturista
28.02.2006, 19:03
E ovako da se napravi hit pjesma moraš znati što bi drugima ušlo u uho.
Ima načina da se napravi super glazba mislim ja sam već godinama izmišljao mislim odmalena sam imao šlifa za te stvari izmisliti glazbu je najmanji problema ali rijeći su problem bar meni.Što se tiće hita morao bi stvarno poraditi na tome i to puno,puno,puno,ali dobro bi došle ideje svih nas. :P
Ovako trebalo bi bar ja mislim tako,ako netko nešta smisli neka odvira i pošalje na download pa da se izabere ili od svakoga pomalo,tako da svi koji žele to raditi neka preslušaju pa ćemo odlučivati.A neznam jeli to želiš samo za sebe glazbu ili.... da znamo na čemu smo. :D
Neznam o čemu da ti dalje pričam reci šta misliš.
E da ja note neznam ja sam sluhista kada bih tkonešta izmišljao sve bih odsvirao spremio na disketu u midi failu i to je to onda note imam. :D

straus
28.02.2006, 20:13
znam i ja da pisem dosta dobru muziku ali uvijek imam problem sa tekstovima-to ne znam da pisem. pa se nekako snalazim preko drugih. da li vi prvo smisljate muziku pa trazite tekst ili na odredjenom tekstu pravite muziku? pozdrav. da cujem jos komentara na ovu temu kao i na to kako se prave hitovi?

klavijaturista
28.02.2006, 21:44
Pa po pravilu bi trebalo prvo izmisliti tekst pa onda muziku,Ja izmišljam prvo muziku ali riječi kao i što vi kažete neznam smisliti riječi.Što je jako teško a posebno za neki hit koji mislite praviti.Pjesma se napravi a ljudi koji slušaju i ako im se svidi tek onda će postati HIT.Ako im se nesvidi neće mislim logično je.
Što se tiće teksta ima ljudi koji baš pišu to znate i sami ali treba platiti jel ništa danas nije besplatno.Jedino ako netko ima ovdje od članova da je još zainteresiran a da dobro zna smisliti rijeći ali teško mislim nemogu reći ali treba čekati da se netko javi. :D

straus
01.03.2006, 17:13
i ja se slazem da neko ko zna da pise postavi neki svoj tekst! pa ko napise najbolju muziku njemu dodjelimo taj tekst besplatno. pozdrav!

kreso
02.03.2006, 11:35
Ajoooooooj !

Dečki, pa niste normalni :wink:
Pa tko je vidio tako radit.

Ne možeš npravit prvo muziku, pa onda izmišljat tekst. To tako ne ide.
Trebaš prvo napisat jedno 40 - 50 tekstova, ali u različitim formama i stilovima.
Pa onda izmislit isto tako jedno 20 melodija, pa ih obradi kroz jedno 4-5 različita ritma.

Sad to probaj ujediniti ... Pa ispadne ti varijacija u vražju mater.

Kad i uspiješ na tekst napisati 2-3 moguče glazbe (koje se btw dadu obraditi kroz 2-3 solidna ritma) preostaje ti aranžman. Pa trebaš to otpjevati kroz 4-5 tonaliteta minimalno, pa uskladit prateče vokale

Nije to samo tako jednostavno

Samo naprijed dečki. Da je tako jednostavno, ja bih već danas imao barem 50-tak hitova da je tako lako. :lol: :lol: :lol: a profesionalci bi svaki dan imali novu pjesmu na radiju.

klavijaturista
02.03.2006, 14:39
istina je da tu ima jako puno posla to sam irekao već nije to samo tako napraviti.
Ja sam već pokušavao sam ali nije išlo ali zato imam jednoga kolegu koji ima svoj studio i snima i radi novu glazbu tako što se tiće nove glazbe mogu surađivati s njim jeel već zna kako se to radi ja evo već mogu snimiti svoj cd bez problema ali da sviram već poznate stvari ali što se tiće mojih stvari to treba dugo da se jedna pjesma smisli tj.glazba da se napravi treba dosta a još tekst.Ali ima ljudi koji skladaju glazbu i odmah tekst mislim gotova pjesma samo moraš kupiti i to je to,odsvira se otpjeva i kao što kažeš i prateći vokali moraju biti što mom kolegi nije problem naći jel ima svoje itd...Mislim ja sam u mogučnosti to napraviti ali treba puno puno puno posla. :D

straus
02.03.2006, 16:43
mislim da ovi kompozitori pisu muziku za 2 minuta. znaju vec taj nacin pisanja i to vec ide od sale. jer kad napises oko 50 pjesama ovo ostalo lagano ide.

Edis85
28.01.2007, 17:20
mislim da ovi kompozitori pisu muziku za 2 minuta. znaju vec taj nacin pisanja i to vec ide od sale. jer kad napises oko 50 pjesama ovo ostalo lagano ide.

Jes jim problem napisat pjesmu u 2 minute i muziku preslusat, recimo Grand i to sve ove zadnje pjesme sto su praveljene recimo to se je pocelo od PLAVE CIGANKE pa nadaje od Seke,Suzane Jovanovic,itd... i tekstove sve je pokradeno i malo preradito cak neki teksotvi su ti isti samo drugacije okrenuti da se slaze
tako danas rade, a ne kazem za one sto stvarno od '0' pocinju i sve urade to je vrijedno postovanja i naziva HIT ane nesto sto se preslusa od drugih recimo od Ablanske muzike, Turske, Grcke, Makedonske, Bugarsko ,itd... pa se onda samo radi taj rad COPY PASTE. Pozdrav!

Edis85
28.01.2007, 17:30
Sto se tice kako napraviti hit ja mislim da moras stvarno radit i radit da ti uspije.

1. Moras napraviti tekst koji ce lahko uci u uho i sto ce biti lahko zapamtiti, znace tema i rijeci da se to poklapa sve
2. Fol pjesme oce to biti Balada, narodnjak, sevdah, zabavnjak
3. Muzika znaci solo i pratnja uz to i spada dobre solo boje i pratece boje + prateci vokali,variacija pjesme oce to biti pjesma molska ili durska kako pas ena tekst, oce biti narpravljena iz tri akorda "take pjesme narod pamti" ili ce biti nesto komplikovano od Dimova, Molova pa do dura znai pjesma sastavljena iz 20 razlicita akorda
4. Dobar aranzman i obrada u studju da dobijes dobar sound

Ja mislim da bar kako vidim narod lakse zapamti pjesme koje su sastavljene iz "tri" akorda koja se ponavaljaju, tekst koji nije komplikovan, i tema pjesme sto je mora svak pjevat cak i poslusatelj da tu nema neki previse pjevacki trilera dizanja i puscanja glasa visoko i nizko. To je samo moje misljenje tako da brez zamjere!

Alix
28.01.2007, 18:50
Momci, (ja mislim da će se neke moje kolege složiti) danas je JAKO teško napraviti hit od pjesme...Dakle "čisti narodnjak" danas ne postoji zbog današnje glupe i kilave mode a to je GRANDOV Turbo Folk,a drugo same MELODIJE i TEKSTOVI su iztrošeni...Dakle ne može se napraviti neka melodija pjesme da bar malo ne liči na neku predhodnu pa kad narod čuje onda kaže-joj vidi ukrali pjesmu...Isto tako današnji tekstovi se samo vucaju oko ljubavi,patnje Telefona(ado gegaj),itd...Sve se vrti u krug...Dakle HIT što bi stvarno bio hit,danas je neizvedljivo...Grand kao pravi svoje "hitove" koje su prije par godina Svirali Turci,Bugari,pa čak i Jordanci,nazivaju svoje,reklamiraju na javnoj televiziji a sve je to muka sirotinje u rečenim državama koja buzašta smišlja još one male ostatke neizsviranih melosa i tekstova-Ja da se pitam i Brenu i Saleta bi stavio u zatvor zbog krađe...Jednom kompozitoru ili tekstopiscu njegovo djelo znači sve,a kad mu ti ukradeš i izmjeniš komplet pjesmu s tim si mu ubio dušu...Dakle pjesma je nastala u njegovoj glavi i umu a ti mu prepravljaš i moderišeš po vlastitom ukusu bez avtorizacije i poštovanja...Dakle pravi hit da ga skrpiš od nule i da ga još niko nije pjevo :roll: -teško,rjetkost ali i sve manje moguće.Potrudi se jarane ako imaš talent za to možda kroz par godina uspiješ ko će znati...Ja sam Poznavo Mirelu Nakić koja je svoje tekstove dala Kemalu Malovčiću,ti isti tekstovi su bili prepravljeni (ne posve) i snimiti a njeno ime se nikad nije spomenulo.Dakle ako imaš tekstove kvalitetne,zaštiti ih odmah jer ovi grebatori danas pokradoše sve živo,čak bi ti i odjeću poskidali kad bi mogli...Pozdrav!

marco
28.01.2007, 18:53
Okrenes sat. andenu ka nekom grckom, arapskom, ili turskom satelitu. Snimis par pesama. Pokrades od svake sta ti se svidja, napises sto gluplji tekst, i eto ti hita :)

DinO74
28.01.2007, 19:08
Ima pjesma od Ramba Amadeusa "Kako se pravi HIT" ... Covjek je detaljno objasnio sta i kako :)

klavijaturista
28.01.2007, 22:08
Ako napraviš neku pijesmu ljudi određuji dali će to biti hit pijesma nitko nezna koja pjesma danas sutra može biti hit.

Zoran-Kwinta
31.01.2007, 00:17
he..he.. pasulj i ljute papricice,... posle kad te potera nuzda idi u wc i imaces pocetni ton, refren ce se sam odsebe stvoriti a tekst ce ti od muke pasti napamet.....posle svega upali klavijaturu i ukluci techno, stavi noge na tastaturu pocni da sviras nogama.... i ovako i onako se svako trti po estradi .... a kad ih slusas kako pevaju odpadaju usi.....

... eto hita dok si prdno ......

mala sala.... he he he...
...bolji hit je danas da sviras sa noge nego da se trudis...........(ala, ala, ala to nevalja,... itd.)...

neconix
03.02.2007, 18:36
Razvedes se od zene,raskines sa devojkom,izgubis par hiljada evra na kladionici,uzmes litru dobre sljive(ja licno volim kajsiju) sednes sa instrument i eto ti hita za secenje vena!!! :D :D :D

adis1982
22.03.2007, 17:59
Sad cu ti ja reci.
Kod mene nema mnogo price. Kod mene ti je prica specificna koja se bazira na folicki nekoj....
Znas brate dragi.Fíno uzmem druge naocale stavim, izgledam ko dingospo. kazem kompozitoru "kompozitore, mene poslo Nurko i htijo bih da stavis sto vise nota u mome hitu."

ili
najbolje je da covjek sam napravi text i to ovako. najprije uzmes jedan klifar vode pa stavis u kanister dodas kivija dodas paradajza malo persuna radi boje. onda mozes sirceta i vako neke radi mirisa malo i fino odes na pijacu, uzmes salate i prodas.

sto se tice aranzmana

onda fino pribjegnete ovoj mojoj metodi ovu koju cu sad ispricat.jufka mora biti jako dobro, izmedju nje se moze propersirat te note, koji se moze iz bureka.uzme se iz vrh bureka. pa onda iza toga okrenes ga odozgo,vidis,zahvatis ga,okrens ga. naopacke ono ulje sto bude odozdo sto se ufati iz tepsije postruzes ga i fino ono ko dusa aranzman bude. posle mozes da dodas neke hemikalija, naspes i eto ti hita

marco
22.03.2007, 23:14
Adis sve je to u redu, al onda raja otvori cd, namirise kopiju i sta onda ??? :)

Alix
22.03.2007, 23:46
Ma dok ima DC++,Torrenta,Emule i drugih đavola nema vajde od zarade...Evo ako je ko čuo za muzičku kuću Nimfa Sound (snimali su ploče Seji Kalaču,Feđi Dizdareviću,Asimu Bajriću,Mensuru Durići,i ima ih još dosta)---momci su svirali ubitačno ali zbog piratstva nisu prodavali dovoljno cd-ja pa su propali jer im se nije isplatilo više snimati...Kako da ne kad u Bosni na pijaci CD kopija-3KM...a original 10KM...Isto "legendarna" HALIX produkcija-Muslimović ide da snima za Grand a ima bajagi svoju izdavačku kuću i muzičare...Sve je u parama...

adis1982
23.03.2007, 00:39
ljudi sto se tice hitova moj misjenje samo jv moze napravit hit. pod uslovom da se perica vrati u jv :-)

marco
23.03.2007, 00:51
Ma koji JV, davno proslo vreme. Nisu vise '90. Samo dobra lova pravi hit (ctaj Grand). Koliko ima glupih pesama koje se slusaju, i tako reci su hitovi, pa makar i na nedelju dana. Milion. A hitovi su zato sto pevaci neprestano guraju lovu, pa pesmu u toku dana cujes na 90 posto radio stanica koje emituju tu vrstu muzike, pa vidis spot na pinku, pa cujes reklami... Znaci samo LOVA. Ali gde bre da nadjem 100000 e da objavim album za GRNAD :) ?

Alix
23.03.2007, 00:55
Jaaj jarane...PERICA i samo PERICA...Slađeg prsta nema na Balkanu...Nema dok je on ošo iz JV i muzika je doživila drastičan pad...Doduše sad ovaj GRAND i GOLD hitovi su plod Pericinog majstorisanja pošto je on tamo glavni kompozitor...No honorar mu se poduplo ako ne i troduplo nego što je bio u JuVe a cjena za to je K#$%& od muzike...dakle svoj Južnjački talent je prodo za ušljive "hitove" koji nikako ne liče na muziku...Ali eto šta se može na parama se svjet okreće...pozdrav!

elvir
23.03.2007, 01:35
GDJE SI KLAVIATURISTA,JEL TO TI POČINJEŠ PISATI I PJESME :lol: MALO ŠALE..

EVO DEČKI DA SE MALO UBACIM U OVU TEMU POŠTO IMAM ISKUSTVA SA TEKSTOVIMA.
IMA RAZNIH NAČINA KAKO SE MOŽE NAPISATI PJESMA (TEKST)JEDAN OD BOLJIH NAČINA JE :PUSTIŠ RECIMO RUMBU I POLAKO SE POČINJEŠ SJEĆATI NA NEKI DOGAĆAJ-NEMORA TO BITI NEKI DOGAĐAJ KOJI SE VAMA DOGODIO ZNAČI BILO KOM, ZNAČI JEDNU TEMU IZABERETE "NAJ VAŽNIJE JE DA NE SKREĆETE SA TEME NEGO OSTAJETE UVJEK U TEMI JER DANAS JE DOSTA PJESMI KOJE UPADAJU ČAS U OVU TEMU ČAS U ONU TO NEVALJA MA DA TO OMLADINA OBOŽAVA ALI ŠTA ĆEŠ...
POLAKO SKLAPATE JEDAN SLOG OD TE TEME KOJA VAM JE NA UM PALA NEMORA BITI 100% DA SE SLAŽU RIJEČI TO SE KASNIJE ISPRAVLJATAKO ŠTO ZAMJENITE RIJEČ KOJU NEPAŠE SA SLIČNOM UZMETE I ZAPIŠETE ONDA IDETE DO DRUGOG SLOGA ŠTO VAM NAUM PADNE ZABIŠETE OPET.E SAD VAM JE VEĆ I NAUM PALA MELODIJA MORA JER DOĐE SKORO KO SAMA ODMAH UZMETE USNIMITE TU MELODIJU NA PC ILI KASETU ILI ŠTA JA ZNAM ŠTA DA NE ZABORAVITE A OSTALO VJERUJTE DOLAZI KO SAMO KAO REFREN I OSTALE STROFE. :wink:

SRETNO KOLEGE

Bosnianboy74
09.04.2007, 02:26
posalji meni 1000 evra hehe..
ja cu ti napisat hit pjesmu....mislm samo text,a muziku nek ti radi neko

;)

Atanackovic
09.04.2007, 16:41
Ma ja cu da radim ziku :lol:

blatusan
09.04.2007, 17:41
Sjecatel se mog hita. Hehehe, zar vam nije dosta. Dakle niste talentovani ko ja pa se mucite :lol: 8)
Sala nemojte mi jebavat mater radi ovog :lol: :lol:

EDO GRAND
15.04.2008, 04:19
ajmo ovdje da razmjenjujemo iskustva kako da se napravi hit pjesma bilo da je djecija, narodna, zabavna? pozdrav svima!

Zna kako je to 100 % ukrades bugarsku pjesmu top 10 i eto ga.
i tako nazalost danas svi kradu svi veci kompozitori od perice zdr, do raleta do abadica.... svi kradu bugare i prave hitove !!! :p

Ukrades Bugarsku Pjesmu Ko Sto Svi Veci Kompozitori Poput Perice.zdr. I Raleta I Abadica Svi Oni Kradu !!! Eto Ti Hit !

Danas ti je samo u igri ko ce prije ukrast nista vise nema izmisljanja muzike.......

Jaaj jarane...PERICA i samo PERICA...Slađeg prsta nema na Balkanu...Nema dok je on ošo iz JV i muzika je doživila drastičan pad...Doduše sad ovaj GRAND i GOLD hitovi su plod Pericinog majstorisanja pošto je on tamo glavni kompozitor...No honorar mu se poduplo ako ne i troduplo nego što je bio u JuVe a cjena za to je K#$%& od muzike...dakle svoj Južnjački talent je prodo za ušljive "hitove" koji nikako ne liče na muziku...Ali eto šta se može na parama se svjet okreće...pozdrav!

ma on je licno za mene no.1 sto se tice svirke, ali i on nema vise ideja sve krade i zato mi omrzo !

nidzabg87
15.04.2008, 14:05
Zna kako je to 100 % ukrades bugarsku pjesmu top 10 i eto ga.
i tako nazalost danas svi kradu svi veci kompozitori od perice zdr, do raleta do abadica.... svi kradu bugare i prave hitove !!! :p
al nikad nije ko original.. zato ja ponekad volim da slusam i bugariju i grcku ziku, cigansku, siptariju.. da ga ne tupim dalje... poslusajte na youtube: alina costi - necazuri suporari, pogotovu klavijaturisti posto ima jedan solo sa nekom starom harmonikom koji je meni totalno gotivan!:D

vingula
15.04.2008, 23:55
Kako napisati dobar tekst: ubaci par mobitela,stavi neke aute u tekst,upucaš neku životinju i od tog napraviš bundu :D,ostavi ženu ili djevojku,reci da jako patiš i da plačeš svaki dan itd....razreži si vene (stranu ruke odaberi po volji) ili da ti oči počnu krvarit,ili tako nešto.

Eto mislim da sam ostavio mnogo materijala za buduče hitove :D
Sretan i uspješan rad :D
Pozz

zeko
16.04.2008, 00:10
i da se nadovežem na VINGULU, neka bude kroz maksimalno 3 akorda.. ne preteska...=)) sa forspilom koji smo kao već negdje culi=))

vingula
16.04.2008, 00:38
Btw,STRAUS krivo ti je postavljena tema iako je stara,ovo bi ja stavio u SVAŠTARA,jel ovo nema veze sa "Saveti za efikasniji rad sa klavijaturom Kako upoznati klavijaturu i bolje raditi sa njom........."

alexej
16.04.2008, 00:50
1.ne moras znati note da bi napisao muziku,ne moras cak ni da znas da sviras..muzika nastaje u glavi.
2.text,on mora biti jednostavan,pevljiv,i da opisuje svakodnevnicu,da i onaj pastir koji cuje pesmu moze da kaze,*jbt,pa ja sam bio u ovoj situaciji*
3.aranzman,back vokali, nista nije toliko bitno ako je muzika dobra

Najbitnije od svega je da se pesma ili kompozicija moye otpevati na SUVO i da to zvuci odlicno,sve ostalo je sminka,koja moze kako da napravi od extra pesme jos bolju tako i da je unakazi...

npr.text pesme Usne boje vina ja nisam skoro cuo vecu nebulozu,i pored svega toga pesma je bila hit,a pesmu su prodale 2/3 ili 4 reci...
najbitnije je da se u pesmi pojavi jedna rec za koju ce se slusaoci uhvatiti...

pozz svima

Pilence81
20.04.2008, 04:37
Sto glupnji tekst u pesmi eto ti Hit=))

tesla
20.04.2008, 11:11
hehehe nadjes dobru (sisatu guzatu i polugolu) pevaljku snimis spot i eto ti hita. Sipas i nemislis...........