PDA

Pokaži Full Verziju : Godina proizvodnje ORO


MileGuerrini
27.01.2009, 22:51
Pozdrav forumasi!
Mene zanima da li itko zna koje TOCNO godine je Guerrini poceo proizvodit Superior2 PRESIDENT ORO model???
(ni superior, ni champion, ni elegance... nego konkretno PRESIDENT ORO)

Znam da su Presidenti stari krenuli negdje oko '79.-'80.god, a kad su izbacili prvi ORO model?

Nacuo sam da je negdje '95-'96.g

Vidio sam da ima dosta znalaca (Shtimerserviser, Sherif, Champion,...idr. oprostite ako nekog nisam naveo) pa vas molim da mi udovoljite znatizelji!

Hvala!

champion
28.01.2009, 12:17
Sad sam telefonirao sa jednim kolegom, koji kaze da je kupio direktno u Guerriniju model President ORO Elegant 1995 god. i kaze da se tad taj model tada tek pojavio na trzistu. Znaci normalni ORO bez elegant oznake bi morao biti nekih par godina stariji.

Samo jos da dodam da je harmonika odlicna!

MileGuerrini
29.01.2009, 16:32
Ja ju sviram već nekih godinu dana, i prezadovoljan sam.
I na razglas i na "suvo"!!
Možeš ju vidjeti na:

http://www.youtube.com/watch?v=qlscejnoRqs

Samo ne znam koje je godište, onaj od koga sam kupio je izgubio papire, a nije siguran je li '94. ili '95. g.

panda
13.09.2009, 22:16
Колко кошта оваква хармоника? Планирам да узмем хармонику, знам да сви више хвале старије хармонике, али ми се чини да су ове новије технички мало боље, да им је клавијатура лаганија. Неки старији модели имају мало другачију клавијатуру где су црне дирке краће и више у односу на беле, мада има и старијих са дужим и нижим црним диркама.

Гледао сам једну президент старију са бугари тоновима, ништа посебно ми се није свидела, хармоника је старија али јој је клавијатура "израубована", иначе човек који је сварао баш и није нешто пазио. Сад опет ова на снимку ми делује много оштра, и чини ми се да нема довољно дубине. Да ли је то карактеристика свих новијих модела, или је од случаја до случаја?Хвала

MileGuerrini
05.10.2009, 13:06
Izvini drugar sto nisam prije vidio pitanje da ti odgovorim!!!!
Ja sam prodao ovu harmoniku za 4300evra, ali mislim da bi ju mogao naci i za 4000 a i manje!
Harmonika je odlicna i tonski i mehanicki ali u pravu si kad si rakao da ti se cini da joj malo fali dubine!!!
Tehnicki jeste kvalitetna ali nije kao stare!
Sad sam nabavio Guerrini Superior2 iz 1972.god., i to je to!
Bolje mi radi od '76.-'80.g i bolje od starog presidenta.

glogin
05.10.2009, 13:38
Moze li neka slika ili snimak da poslusamo?

panda
05.10.2009, 13:52
Да било би лепо да се упореди са овом новом

guerrini632
30.05.2011, 08:26
Kad smo več kod vrednosti harmonika imam jedno pitanje, koliko je zapravo vredna ovakva harmonika.
Guerrini PresidentOro Champion god. 96, dugmetara 140 basova ?
Jedan kolega prodaje, pa me zanima dali vredi svoje pare .