PDA

Pokaži Full Verziju : Solton MS-60 - dojmovi


casio1986
27.01.2009, 00:09
sta mislite o ovo sintu ?za kucnu upotrebu i mozda neko manje slavlje?

vingula
27.01.2009, 01:12
Dobar sint,ritam sekcija odlična ("mastan ritam") lijepo zvuči za zabavnu muziku,dosta su mu zvukovi slični Roland-u ,jedina mana je desna ruka,slab za narodnjački štih.

marco
27.01.2009, 01:22
Ne znam koliko kosta taj solton, i kako radi, ali ako je u rangu sa psr 2000 naprimer, ili korg pa 50, bolje ti je da uzmes neku od njih, jer vec za njih imas gotovo gomilu materijala.

kreso
27.01.2009, 11:30
Ma izbjegavaj to. To ti je star aranžer s početka 90-tih. Aktualan je bio za vrijeme KORG-a i3 i Rolanda E-86. Ok, nije loš synth, no materijala ima malo, ima malo user mjesta (mislim samo 8 komada) za stylove, soundovi su tako solidni (brassevi i hamondi odlični), ima za razliku od starijeg MS50 zvučnike na sebi. Ekran mu je duguljast i uski, monokromatsko zeleni , 40 znakova puta 2 (neka me isprave ako griješim), sl. kao Rolandov XP-50 (samo zeleni, a ne narančasti).
Ritmički je kao je kolega Vingula naveo za zabavnjake OK, tko uspije dobro iskonvertirat ritam i za narodnu muziku je ok (ipak je to Solton). Mastan ritam. Kućište mu je neka bolesno gumirana plastika (fuj) koja se užasno teško održava i zato baš nije omiljena. Sve u svemu u današnje vrijeme su precjenjeni (350-400 €), i za taj novac se da nabavit generacijski sl aranžer od Rolanda il KORG-a s puno više materijala.
Moj savjet - izbjeći ako nemaš iskustva s Soltonom.

Zaboravih napisat - Solton na FDD-u ima eprom kao Rolandovi aranžeri, pa kad se pokvari teško je nać zamjenski dio (FDD), a u današnje vrijeme gotovo nemoguće.

casio1986
27.01.2009, 13:28
hvala vam na odgovorima steta samo sto pre 2 meseca nije mi niko odgovorio skoro na isto pitanje jer ga sad vec imam al ipak znam da se krece oko 300 -400 ja sam ga platio 250 i ima na njemu konvertovane rolandove ritmove i nisu bas ni losi i za narodnu sint je tolko sredjen kolko je moglo za njegove mogucnosti i zamalo da dobijem i sredjen modul za 50 evra al nije uspelo... ipak na njemu cu se sad usavrsavati pa cu se jednom malo vise otrgnuti da uzem neki dobar korg hvala vam jos jednom pozz

tury
04.10.2009, 11:04
ka d ga upali pojavi se na ekranu ...WARING..internal batery i nema zvuka ?

makso68
04.10.2009, 12:15
Trebas mu promjeniti memorijsku bateriju.To se radi sa uključenim napajanjem na mreži(uključen u struju),ni slučajno isključivati prilikom promjene baterije.Najbolje je da odneseš majstoru da ti to odradi.Samo,moraćeš poslije ponovo odraditi u njemu,sve iz usera će biti obrisano,a i sve tvoje postavke će nestati,biće fabrički resetovana.Da si na vrijeme zamjenio bateriju,mogao si to sve sačuvati.Pozdrav!

tury
04.10.2009, 14:40
a kakva je to baterija i gdje se može kupiti i dali je skupa ?
izvini neznam a znatiželjan a htio bih nešto i naučiti !


Zamolio bih da bespotrebno ne citirate,a pogotovo post iznad svog.

makso68
04.10.2009, 17:32
Pa,nije ih teško naći.Nisu iste kod svih klavijatura,ali siguran sam da ih u kompjuterskim ili elektroničkim servisima imaju.Dok se ne otvori klavijatura,ne možeš znati kakva je baterija(ima na njoj oznaka).Pozdrav!

tury
04.10.2009, 21:18
a dali zbog te baterije nema baš nikakvog zvuka iz soltona iako mi pokazuje kao da ritam radi ali se ništa nečuje !? ili je u pitanju neki drugi problem osim ovoga !?

saki_123
04.10.2009, 22:03
nije to nikakva baterija, ja sam imao taj problem kad sam imao soltona ms50, to nije baterija nego je izgoreo osigurac (bar je meni tako bilo) i mucio sam se dva dana da napravim bateriju i nista, tek sam onda vidjeo da je bio osigurac u pitanju...;)

tury
05.10.2009, 21:38
Bravo majstore !
U pravu si bio !

dariusmidi
11.02.2010, 02:54
Odlicna klavijatura! Veoma dobro zvuci i jako dobro resene komande i kontrole. Svi uredjaji iz MS serije su dobri.
MS-10 je dugmetara sa basovima,
MS-40 je modul/aranzer,
MS-50 je klavijatura,
MS-60 je identican kao i MS-50 ali ima zvucnike i
MS-100 koji ima 76 dirki i mogucnost ugradnje hard diska.
Jedina jedina mana im je sto imaju samo 24 mesta za stilove i ukupno 120 kb memorije. To ogranicava spravu da se ne mogu svirati aranzmanski stlovi, tj. ne moze se memorisati stotine stilova koji su uradjeni po pesmama. Ali resenje je imati dobrih 20 univerzalnih ritmova, kao i iskoristiti veliki broj kvalitetnih fabrickih. MS ima 128 programa za boje gde je moguce pomesati po 4 boje u svaki program i podesiti split i efekat. Tako je moguce umesto usnimljenih gotovih aranzmana, svirati uzivo sve i da to zvuci dosta dobro.
Dodato:
Zaboravio sam u prethodnom postu da napisem da MS Solton ima i sempler. Mogice je ucitati sa flopija jednu semplovanu boju od 512kb. Postoji program koji se zove EXTREME SAMPLE CONVERTER, pomocu kojeg se sempl od nekog drugog semplera moze konvertovati u MS Solton format. Ogranicenje je da cela boja ne moze imati vise od 512kb i moze sadrzati do 8 WAV semplova. Ovo jeste mala memorija, ali moze da omoguci da se u odredjenom trenutku ima boja bez koje se ne moze, recimo neka boja sa yamahe DX itd.

ktisljar
06.04.2012, 00:34
Imao sam MS50 donedavno ali ga prodao (nažalost). Mislim da za tu cijenu (300eura) ne možeš naći aranžer koji ima realnije i ugodnije zvukove i ritmove. Idealan za svirku uživo.