PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa dirkom -solton ms 60


casio1986
25.01.2009, 17:46
ZDRAVO IMAM PROBLEM SA DIRKOM E SAMO AKO MALO JACE PRITISNEM ONDA SE CUJE TON SVE OSTALE SU UREDU KOJE MOGUCSNOSTI IMAM DA JE OPRAVIM IL NEKAKO OCISTIM IL DALI ZNATE sta bi to moglo da bude poz







Ne piši velikim slovima !

RadeKOKI
25.01.2009, 17:53
moras da ocistis gumice, prasina se nahvatala i gubi kontakt, to moras polako i lepo da ocistis ako skines grafitni kontakt sa gumice pozdravi se sa njom. Skini polako dirke i fino ocisti i sve vrati na svoje mesto i radice.

casio1986
25.01.2009, 17:56
al kako da skinem najbolje dirku ?jer bas nemam pojma o tome

RadeKOKI
25.01.2009, 18:14
e jbg sad nisam siguran na kom je principu ta dirka, rasklapao sam jedan SOLTON KETRON X1 u komadice pa znam, al na MS nebih znao kako je uradjen princip skidanja. To jedino ako ima neko od forumasa u blizini da ti pomogne oko toga. Napisi odakle si pa mozda ima neko pa se dogovorite da se vidite, nemoj sam da radis nista ako nisi siguran bas, da nebi sredio klavijaturu posle ce biti kukanja. U sustini dosta je opipljiv posao i mora da se radi polako i pazljivo.

Milivoj
25.01.2009, 18:36
Najbolje da odneses onda nekom koga znas da zna da ti to uradi ja se ne bi usudio to radit!!

ERKOOO
25.01.2009, 19:36
Nista brate,nije nista opasno...mozes ti to i sam uraditi! Ne moras dirku po dirku skidati,otvori je,nemas sta zeznuti! Mozda si nekad slucajno zalio klavijaturu nekom tecnoscu i ako je tako onda ti je kontaktna ploca gdje je ta dirka malo oksidirala i ne stvara se kontakt! A isto tako moze biti da se prasine najvjerovatnije nakupilo! Otvori slobodno i ocisti citavu kontaktnu plocu,najbolje nekim alkoholom! Ista je stvar kod mene bila na Rolandu,otvorio,ocistio i to je to...radi ko podmazan,hehe!
PozZz

calecale
27.01.2009, 13:06
Jesi li rijesio peroblem? Mogu ti opisati postupak kako da ocistis klavijaturu,ja sam je otvarao barem deset puta u deset godina!

casio1986
27.01.2009, 13:22
zdravo, pokuso sam juce kratko sa kolegom da je otvorim ima kad se okrene 3 veca srafa levo i 3 desno a inace na celoj klavijaturi jedno 50 malih mi smo otvorili samo one 3 leve i desne i znaci poklopac se mogoskoroz skloniti skoro da smo ga skinuli al nekako kao da jos negde ima sraf u sredini neznam meni nije logicno da oni mali drze jos nesto znaci samo negde u sredini nije se dalo pa sam reko bolje da je mi opet sastavimo da budem iskren pre nego sto polomim ili nesto slicno al sam se bas iznerviro jer kao sto sam naveo samo malo je falilo pa da se moze skinuti poklpoac al ako znas kako ide pomogo bi mi stvarno poz

ERKOOO
27.01.2009, 15:52
Vidi dobro da nisi koji saraf zaboravio...tamo oko ulaza i izlaza vidi!

harmon
26.02.2009, 17:30
Moraš da skineš tih šest šrafova(tri levo tri desno)onda imaš da odviješ cetiri mala šrafa nalaze se od sredine levo i desno po dva šrafa razmak izmedju ta dva šrafa je 3cm.