PDA

Pokaži Full Verziju : DigiTech 2 ili 4? Pomagajte


dusanklavi
22.01.2009, 21:57
nemogu da se odlucim a i u ceni nije neka razlika, 100e pa se razmisljam!!!

Zlatek
22.01.2009, 23:16
U svakom slučaju ti preporučam Digitech 4!Za razliku od malo više 100€ dobijaš dosta bolji uređaj od modela 2.Četvorka ima daleko više mogučnosti od dvojke, velik i čitljiv display-dvojka ga uopče nema, a razlika u cijeni je zbilja malena u odnosu na mogučnosti!

dusanklavi
24.01.2009, 00:00
Druze cuo sam da je tezak za upotrebu sta mislis ti o tome.I jos nesto da neznas slucajno za ovaj vocalist-http://www.tc-helicon.com/VoiceLive

Zlatek
24.01.2009, 00:27
Neznam šta misliš pod time da je težak za upotrebu?U početku se isplati izgubiti nešto vremena i napraviš si nekoliko preseta koji će tebi odgovarati.Poslije ih samo koristiš zavisno od pjesme do pjesme kako tebi odgovara.TC-helicon je u svijetu vrlo poznata i priznata sprava šta se tiče vokalista.Nešto je skuplji od DigiTecha.Nisam ga koristio da bi ti mogao dati malo podrobnije informacije-DigiTech jesam 12 godina i radio je OK.Sada koristim vocalist u E 80 tako da više nemam potrebu za vanjskim uređajem.

dusanklavi
24.01.2009, 00:32
Hvala ti , uzecu digitech 4 naj verovatnije. Pozdrav

neconix
24.01.2009, 02:13
VL4 je dobar,al ne moze da radi bez gitare ili klavijature!

svirko
24.01.2009, 14:24
Evo, da se malo nadovežem na kolegu Zlatek-a,

s obzirom da on koristi DigiTech puno godina, ja evo koristim TC Helicon oko 3 godine, i mogu reći za njega, normalno, prvo da je odličan, skuplji, ali i poprilično težak u postavkama, kojih ima more, i stvarno treba sa njim sjest i dobro debelo zagrijat stolicu.
Ali kad se sve posloži......

dusanklavi
25.01.2009, 01:28
Kolko kosta taj T C.hel. Gledao sam danas ovaj digitech 4 i neznam sta da kazem, verovatno nije sredjen kako treba. Zamalo da ga kupim ali cekacu jos da vidim sta jos moze da se nadje.

svirko
25.01.2009, 13:23
Pozdrav prijatelju Dusanklavi!

Pa evo ovako, TC Helicon novi, košta oko 400 Eura, ali najbolje ti je prošvrljat malo po kakvim oglasima, možda se da naći povoljnije.
Samo te moram ipak malo upozorit, šta se tiče TC Helicona, ima on dosta gotovih preseta koje možeš koristit, ali ako želiš nešta napravit, ono, po svojem, poprilično ima toga za radit na njemu, ali koje su mu mogućnosti, pogledaj na stranici od TC-a.

Srdačan pozdrav

Zlatek
25.01.2009, 13:34
Ako govorimo o TC Helicom Voice Live koji je gore spomenut njegova cijena je oko 700-800€- dok je u isto vrijeme DigiTech 4- 470€.Ovdje naravno govorimo o novim stvarima.Sa svakim uređajem treba raditi da bi ti on na kraju dao to što želiš, ali isto tako svaki se da kvalitetno podesiti prema potrebama.Na kraju svatko se mora sam odlučiti šta mu odgovara i to kupiti.

svirko
25.01.2009, 13:53
Eh,da, sorry,

zaboravio sam napisati da koristim TC Helicon VoiceWorks.
E,sad, on je u jednoj trgovini koštao kako kažeš prijatelju Zlatek oko 700 Eura, dok sam ja našao novi,sa garancijom za 3200 kuna, s tim da sam uzeo odmah switch pedalu, al onu najobičniju, dok je original 3-switch oko 60-tak Eura.

dusanklavi
25.01.2009, 21:04
hvala na savetina , doso sam u Bg i idem da pogledam sutra ova dva modela pa videcu.T C helicon je 60 000din a digitech je 41 000, razlika je velika u ceni a za kvalitet javicu. Pozdrav Svima>>>
Dodato:
Ovaj TC helting vocal live je 72 000din a digitech 4 je oko 30 000. Slusao sam TC helting uzivo i babaroga je. Al cena je katastrofa.Tako da uzimam digitech. Hvala svima. Pozz