PDA

Pokaži Full Verziju : koliko para


saki1
21.01.2009, 19:32
koliko para dodje kad se menja meh na harmonici i da se nastima i dobro ocisti?
otprilike ako neznate tacnu cenu?

ivan tr
21.01.2009, 20:21
Pa jel te interesuje otprilke ili tacna cena?=))

mykeli
21.01.2009, 20:31
Okreni ovaj broj 010/725332 ako si u Srb, ako nisi onda 9938110725332

Taj mastor ce ti reci tacnu cenu za to sto trazis!

saki1
21.01.2009, 20:55
Pa jel te interesuje otprilke ili tacna cena?=))
da ineresuje me cena, harmonika je 80 basova, mislim da je melodija,
meh otisao u klinac a i treba je nastelati.
jel bi doslo vise od 100€

champion
22.01.2009, 11:29
Ne znam gdje zivis. Cuo sam se u Srbiji proizvode "domaci

Izvinjavam se zbog nedovrsenog proslog posta. - tehnicke smetnje.

Cuo sam da se u Srbiji proizvode "domaci" mijehovi koji su sigurno jeftiniji, ali i mozda losijeg kvaliteta. Original italijanski kosta oko 200 EUR sa ugradnjom po mojim saznanjima. Opravke i stimovanje su skupi, i moze generalka da kosta i do 1500 EUR. To se ispalti raditi kod veoma vrijednih starih instrumentata. Medjutim sta raditi ako je opravka 3-4 puta skuplja nego sam instrument???
Konkretno u tvom slucaju, ako zivis na zapadu neces proci ispod 500 EUR. A sto se tice YU ne znam tacno cijene ali predpostavljam da nije manje od 300 EUR jer su mijehovi skupi!

saki1
22.01.2009, 16:25
hvala ti puno na odgovoru, i necu ni traziti nikog jer se ne isplati,
harmonika je stara ali neka melodija od 80 basova cak neznam ni koja je jer je jako cudna, nista nepise a ja predpostavljam da je melodija.
znaci da mi se ne isplati, dam 300€ jos dodam 200 i kupim si drugu harmoniku bar sa boljim mehom.

evo i slika, mada nece vam puno pomoci.

saki1
23.01.2009, 14:58
hehe niko nezna koja je harmonika.

MileGuerrini
26.01.2009, 02:40
moze generalka da kosta i do 1500 EUR.
Majstor mi je radio generalku na Dallape, (presvlacenje i krpanje mijeha, ugradnja bocnog master registra, stimovanje i ciscenje glasova, zamjena filceva na klapnama, ventil kozice, poliranje harm.itd...) i kostlo me 500€, to je bilo prije nekoliko god., mome kolegi je radio Dallape supermaestro special model (5glasna) imao vise posla nego na mojoj i naplatio 700€!
Prije godinu dana mi je samo nastimao Guerrini President i (kao za mene)
naplatio samo 100€, a samo stimovnja je inace 200€
Kakva harmonika mora biti da bi popravak bio te pare?
I da je Piginni ili Armando bugari sa konverterom 5gasne ne moze toliko kostati?!?!?!:confused:
Mozda je majstor malo skup, ne znam odkle si?

Meni je radio Gradic Veselin iz Slavonskog Broda! Radio je u Castelfidardu na zavrsnom stimovanju harmonika kod Guerrinija 30 god. Sad je u penziji i ima oko 80 i nesta godina. Za vrijeme jugoslavije je odrzavao Djokiceve harmonike a nekim prilikama i Pavkoviceve (da ne nabrajam osatle manje poznate)

A jako kvalitetno servisira harmonike Peter Muger, on je iz Madjarske, jedno mjesto na jugu Balatona!
Ako harmonika ne treba vecih poravaka osim stimanja i mehanike nagrubo je cijena oko 400-500€

www.harmonikamoger.hu (http://www.harmonikamoger.hu)

champion
26.01.2009, 12:00
"Kakva harmonika mora biti da bi popravak bio te pare?
I da je Piginni ili Armando bugari sa konverterom 5gasne ne moze tolikokostati?!?!?!Mozda je majstor malo skup, ne znam odkle si?"
Harmonika je stara Dallape Trogasni oragantone. Popravak je radjen direktno u Italiji, a bila je propala totalno. Znaci presvlacenje korpusa, novi mijeh , tastatura .... i da ne nabrajam dalje - jednom rijecju sve je na njoj popravljano. Zato tolilka cijena i nije skupo s obzirom na totalno lose stanje harmonike. Bila je u fazi raspadanja. Osim toga ne smijemo zaboraviti da je na zapadu drugi standard!!! Ne mozemo porediti cijene stimovanja u HR I Madjarskoj i u zapadnim zemljama! Na zapadu je samo stimovanje 400- 600 EUR. (skuplja satnica)
Sto se tice Gradic Veselina, to da je radio u Guerriniju 30 god. je totalna dezinformacija. Kako ce raditi u guerriniju kad je imao tridesetak god. radnju i radio u Sl. Brodu. Ne moze biti u Italiji i u HR istovremeno. Ja covjeka osobno poznajem. Meni je pricao da je bio jedno krace vrijeme oficijelni serviser guerrini harmonika, pa su se razisli zbog nekog nesporazuma u vezi placanja! A i to da je odrzavao harmonike Branimiru Djokicu je djelimicno netacno. Meni je pricao da je Branimir Djokic jednom navratio u radnju kad je bio na nekom koncertu u blizini u vezi nekog kvara sto mu se na koncertu desio. To je isto kao, sto sam susreo par tipova koji tvrde da ih je ucio Jovica Petkovic. I ja ih onda pitam koliko dugo su ucili kod Jovice, i pri tome ocekujem odgovor bar par mjeseci ili par god. a on mi kaze bio sam 2 puta kod Jovice. Isto tako ako je Branimir bio kod Veselina 2 puta to ne znaci da mu je on odrzavao harmoniku. Logicno, ne? I na kraju logicki: zasto bi Pavkovic i Djokic nosili harmonike u hrvatsku, kad imaju u Beogradu mnostvo odlicnoh majstora???

saki1
26.01.2009, 15:10
u mom slucaju onda najbolje da kupim drugu harmoniku, a ovu ostavim za uspomenu.
sta bi se moglo kupiti za jedno 500€
120 basova a moze i 96

MileGuerrini
26.01.2009, 20:44
To za cika Vesu sam krivo napisao, bas kako si rekao, radio u Guerriniju ali 30god. servisirao u Brodu, (my bad),a on mi je rpricao da je njima radio harm., a mozda sam i ja krivo pokopcao....:confused:,mada sam s njim jako dobar!
A sto se tice cijene, drugar, izvini nisam znao da je tamo na zapadu
tako!
Eto sad znam i jos nesto!
Hvala!

saki1
26.01.2009, 23:34
mile na kojem zapadu. hehe, ja sam odavle sa naseg teritorija bivse yuge.

champion
27.01.2009, 11:09
u mom slucaju onda najbolje da kupim drugu harmoniku, a ovu ostavim za uspomenu.
sta bi se moglo kupiti za jedno 500€
120 basova a moze i 96
Za ca. 500 EUR mozes kupiti Weltmeister Consona. Za te pare vise nego dobra. Zanimljivo je spomenuti da taj model ima takozvani "Weltmeister specijalni cassotto". U prksi se naziva takodje polukabina! To znaci da nema klasicnu kabinu unutra u kucistu, nego jednu pregradu iznad klapni koja simulira ton kabine i to veoma uspjesno!
Ima jedan lijep primjer na youtube gdje mozes da cujes kako harmonika zvuci.
http://www.youtube.com/user/harmonikas2203
Ne znam jel dozvoljeno- nadam se da moderator nece izbrisati.
Evo jedan primjer na ebay, pa mozes da pogledas slike
http://cgi.ebay.de/Akkordeon-Weltmeister-Consona-120-Bass-11-5-Reg-TOP_W0QQitemZ230320696206QQcmdZViewItemQQptZTasten instrumente?hash=item230320696206&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318
Tu je malo skuplja, jer je prodaje trgovac i daje garanciju. Privatno mozes da je nadjes znatno jeftinije!

saki1
27.01.2009, 18:01
ima odlican zvuk, za te pare verujem da je dobra.
nebih samo neku hohnericu jer ima onaj bezveze metalan zvuk, a ja polke ne sviram.
sviram za sebe amaterski, zato bih neku jeftiniju ali da nije bas neko smece.

MileGuerrini
27.01.2009, 22:36
Ja sam imao prije nekih 8-9 godina Royal Standard harmoniku (model Monta Fana), isto je imala tako nesta, ne pravu kabinu nego kao male komorice na otvorima ispod klapni.
Jako je zanimljivo radila, ali je bila jaaaaako tiha! pa sam ju prodao, naravno!
Ali sam cuo da je consona puuuno bolja i glasnija!

saki1
28.01.2009, 01:02
A Weltmeister Meteor kakva je ta?

skoricnik
29.01.2009, 18:51
Hmmm pa ako ti je za amatersku svirku, i nije toliko losa...

Harmonika je troglasna, bezkabinska...Postoji modeli od 96 i od 120 bassova...

Ali ipak, bolje dati koji Euro vise pa ces imati iole kvalitetniju harmoniku - Consonu :)

Pozdrav

shtimerserviser
29.01.2009, 20:06
Za CANSONU trebate znati da na aluminiemske shtanglice postoje gumice koje znaju za brzo vreme da otkazu,to je bar jedan od vishe loshih stvari kod nje.

saki1
30.01.2009, 18:45
zaboravio sam reci da imam jos jednu harmoniku.
hohner lucia III
ovaku istu.

saki1
03.02.2009, 15:46
sta mislite jel bi neki majstor hteo uzet hohner luciu III
u zamjenu da mi napravi ovu drugu s, tim da hohner nije u najboljem stanju, treba meh raditi.

saki1
26.04.2009, 14:04
trazio sam po oglasima ali nisam nasao cijenu ove hohnerice lucia III
ta sto je gore na slici.
da li neko od vas zna koja bi bila cijena polovne takve, znaci ono najnize
s, tim da harmonika treba zamjenu kozica i malo stimovanja.
dal se moze dobiti za nju jedno 200€
Dodato:
hvala ti puno na odgovoru, i necu ni traziti nikog jer se ne isplati,
harmonika je stara ali neka melodija od 80 basova cak neznam ni koja je jer je jako cudna, nista nepise a ja predpostavljam da je melodija.
znaci da mi se ne isplati, dam 300€ jos dodam 200 i kupim si drugu harmoniku bar sa boljim mehom.

resena misterija harmonike za koju sam ja mislio da je melodija.
majstor kaze da je to settimio soprani, a unutra su glasovi oni sto se stavljaju u dalapu.
covjek cim je ugledao znao je o cemu se radi,
zato sam ja i rekao da mi je to neka cudna melodija jer ima previse topao zvuk
i sve drvo a plitka klavijatura.