PDA

Pokaži Full Verziju : windowsi


sandro
19.01.2009, 19:31
imam problem oko dizanje windowsa xp
na pocetku se pojavi a nema slike dalje ( pokazuje se da se ucita windovs ono na pocetku ali dalje nema nista )
i ne pali se i na monitoru je sve crno

Zlatek
19.01.2009, 19:35
miriše na problem sa grafičnom kartom...

sandro
19.01.2009, 19:40
instaliro sam driwere od graficke kartice i onda se restartal i desava se sto se desava

jaskonet
19.01.2009, 20:03
Nebi rekao da je do drajvera, on mora dici windows
i bez drajvera, moze tu biti vise usroka, maticna, hdd, ram.

Skoro sam imao slican slucaj i bio je hdd u pitanju.
Probaj zamjeniti graficku ili hdd ako imas u rezervi neki.

A moze biti i napojna jedinica da je nesto otislo i nedaje
dovoljno struje.

Nadam se da ce ti ovo pomoći dalje. Pozz.

sandro
19.01.2009, 20:20
hvala !!!

vingula
19.01.2009, 20:37
Probaj sa F8 tipkom otvorit Windowse u SAFE MODE-u,ako to radi....onda ti računalo zaledi neki driver koji smeta normalnom modu StartUp-a windowsa.

sandro
19.01.2009, 21:01
da probal sam i ucital se je do neke kratice koja zavrsava sa (mup)
i onda se zaledi

zoki-41
19.01.2009, 21:06
Sandro sve su ovo najcrnije mogucnosti(maticna,ram,hdd....), a mozda (po meni najverovatnije) je samo poremecaj samog Windows-a.Probaj sa reinstaliranjem ali obavezno sa formatiranjem particije na kojoj se nalazi.

jaskonet
19.01.2009, 21:11
Slazem se sa kolegom da su najcrnje metote, al moze
i to biti uzrok, Narvno prije bilo kakve kupovine i izmjene
harwera treba pokusati problem rijesiti softwerski,
resistalacijom i slicno.

sandro
19.01.2009, 21:26
Slazem se sa kolegom da su najcrnje metote, al moze
i to biti uzrok, Narvno prije bilo kakve kupovine i izmjene
harwera treba pokusati problem rijesiti softwerski,
resistalacijom i slicno.
instaliro sam drajvere graficke (ATI) i restartal se komp. i od onda se windovsi se ne dizu i probal sam ga nekoliko puta restartat ali neuspjesno dali se nekako drugacije moze restartat
hvala !!!

Niikkola
19.01.2009, 21:32
Momci ne pominju restart nego reinstal, sto znaci da moras da pokusas da instaliras novi sistem XP ali da prilikom instalacije formatiras particiju na kojioj ti se nalazio stari Wondows, a to je obicno particija C. Ako to ne funkcionise onda je problem do hardvera, noviji racunari prilikom paljenja daju odredjeni zvuk kada nesto nije u redu, npr isprekidani je za ram, dugacki je za plocu itd. Pozz

svirko
19.01.2009, 21:53
1. Dali si možda stavljao SP3, posebno, bez Windows XP?
2. koliko čekaš kad ideš sa F8 tipkom, jel njemu u SAFE MODU treba malo duže da to sve učita

zoki-41
19.01.2009, 22:07
Kolege molio bih vas da ga ne zbunjujemo vise ono sto mu ja predlazem je prvi pravi korak ka resenju ako to ne uspe onda se ide na sledece korake za koje cu mu ja opet dati predloge.Izgleda da je neupucen u ovome i svaka nagdjanja i predlozi ce mu samo komplikovati situaciju.

Niikkola
19.01.2009, 22:10
Ok Zoki slazem se, godine imaju prednost, pozz i bez uvrede

zoki-41
19.01.2009, 22:31
Niikkola ma nema problema ma kakva uvreda pa tvoj raniji post je ustvari sasvim u redu i u cilju o kojem ja pricam.Pozdrav

Nemas pojma koliko sam ja ucio i naucio na ovom forumu........pa sam posle i pomagao koliko sam mogao...inace se javljam samo ako nesto znam ...nisam veliki ljubitelj kucanja

vingula
19.01.2009, 22:37
Evo kolega SVIRKO je reakao ono što sam ja zaboravio....dakle kod tog što završava na MUP,ti kažež da se zaledi,nema veze pusti ga da odradi 5 min. ako za to vrijeme se ništa ne dogodi,onda pokušaj sa reinstalacijom windowsa.

svirko
19.01.2009, 23:10
Oprosti prijatelju i kolega Vingula,

što se nadovezujem na tvoj odgovor,
možda još bolje neka pričeka i 10-15 minuta, jel ako je malo sporiji procesor ili slabiji RAM, to može potrajati.
A tih par minuta više ništa ne znači.

sandro
20.01.2009, 00:54
hvala vam puno stvarno neznam kako da vam se zahvali
bas ste da uskocite u pomoc probat cu sutra da prema vasim uputam ja misil da cu rijesiti taj problem hvala vam pozzz
naj bolji ste !!!
hvala hvala hvala
ako rijesim ovo javim vam

Zlatek
20.01.2009, 01:00
Ako se događa to što se događa od instalacije drivera grafike, tada je greška u nekompatibilnim driverima.Najjednostavnije rješenje bi bilo ako se uspiješ probiti u safe modu, a da ne zaglavi da deinstaliraš drivere.Windows će ionako postaviti svoje generičke, ili pokušati vratiti sa -sistem restore.Ako to ne funkcionira ubaci CD sa windowsima i napravi samo reinstalaciju windowsa bez da izgubiš programe i sve ostalo.Ako ni to neće ići-format C i sve ispočetka.

zeljko_mo
20.01.2009, 01:39
ako nemozes da ga upalis kosto kazes, crna ti slika... pokusaj restartirati Bios... pa ga digni u safe modu i vidi u cemu je problem, pokusaj ga u system restore vratiti par dana unaprijed dok je jos bio uredu... ;)

jager
20.01.2009, 21:13
Ma jedan reinstall ce 100% resiti stvari ukoliko ne moze da se podigne u SAFE modu...
Ne jednom sam prosao tako :)

sandro
22.01.2009, 14:52
instaliro sam drajvere graficke (ATI) i restartal se komp. i od onda se windovsi se ne dizu i probal sam ga nekoliko puta restartat ali neuspjesno dali se nekako drugacije moze restartat
hvala !!!


rijeseno je samo sam reinstaliro s cedeom i to je to
hvala unaprijed koji su mi pomogli u resavanju ovog slucaja stvarno ste genijalci
hvala hvala hvala!!!!!!
:)