PDA

Pokaži Full Verziju : primjer pjesama koje mi sviramo i iz kojeg ritma


zeljko_mo
17.01.2009, 19:00
642

vako mi to radimo... oko prilike... nije sve..;);)

romario
17.01.2009, 21:20
Lijep repertoar,popis pjesama...
Svaka čast !

zeljko_mo
18.01.2009, 04:07
to je samo djelic repertoara... sad jos + ove nove... grozne su.. ono... zena zmija, bambus, fenomenalno... mrzim ih, al stas :S

mimiki
18.01.2009, 15:59
potpuno si u pravu ove nove od 20 pesama mozda jedna se ubode dobra,bas smaraju

Dzu box
18.01.2009, 16:19
hmmmm....od kad je : Kakvu ženu imam u Rumbi,kad onako leži sa-sa....malo je ilizan repertoar...kome se još da svirati Tomina Sanja,Ljiljana,Branka...ja sam više za S.Sakić: Pokloni poljubac prijetelju starom,U meni potraži spas...

mimiki
18.01.2009, 16:27
pa ne znam bas da li si u pravu,toma je bio i ostao legenda i bez njegovih pesema tesko da prodje neka svirka

gibanica
18.01.2009, 16:59
uuu..ima svasta..
treba bas imati zivaca pa sve popisati..
p.s. ne mozes dijamante u sa-sa svirati..

Dzu box
18.01.2009, 17:12
Nemoj da me pogrešno shvatiš.Toma jeste legenda i ja sam prvi odrasto uz njegove pijesme i znam ih mnogo i sviram ih od osnovne skole kad sam gitaru "kao"naucio da sviram pa svaku noc uz Vrbas...samo da mi svirka neprodje bez njega,naročito u ovo vrijeme Šanker ritmova...teško prijatelju!

mimiki
18.01.2009, 17:20
ostao sam sam,kafana je moja sudbina...ne kazem ja mozda si u pravu ali ima pesama koje su opstale sve zavisi od ukusa,mesta gde sviras i za koga sviras,to je opsirnija tema ako sviras u nekom klubu ili kaficu slabo idu i sinan sto je kolega naveo i saban a oni su kako ih zovu kraljevi,repertoar cesto osciluje i zavisi od publike

zeljko_mo
18.01.2009, 20:04
ima malo gresaka u uvrstavanju pjesama sa ritmom... nemojte zamjerit... a mi i mnogo pjesama sviramo sa drugacijim ritmom od originalnog... ;)

psssss
24.02.2009, 03:31
sve je to ok mada.....ali brate zar Dijamante(Halid Beslic) u sa-sa da svirate pa na sta to liči...

svirko
24.02.2009, 10:35
Zar ne bi to trebao bit 9/8 ritam?

Ali, mnogi se drže strogo onog ritma u kojoj je pjesma, dok neki vole improvizirat.
Glavno da je pjesma na kraju prepoznatljiva.

Dell
24.02.2009, 13:05
pozdrav kolega :D i ja sam tek poceo vjezbat s jednim gitaristom, uskoro i s pjevacem, ali ja sam jos mlad. A u kojim kaficima vi svirate i odakle si iz Mostara, ja sam sa Strechevine :D :D :D

exa
25.02.2009, 16:15
Ovakav popis je rodj. poklon za nekoga kao sto sam ja.... ali ako ima gresaka odvest ce me u pogresnom pravcu,steta sto nema ispisano i tempo.....uf,uf sto sam skromna....hvala,hvala pomoci ce mi ovaj spisak.

Dell
25.02.2009, 19:24
ey pozzz exa, da ti nisi ona crnoauto s youtube?

exa
25.02.2009, 20:40
Pozdrav. Na tvoju zalost nisam.....meni to malo bolje ide, nemoj se umarat neces me naci na youtube...

Dell
25.02.2009, 20:45
hahaha bas mi je drago da ti ide bolje :D postavi koji snimak na download sekciju i pokazi da se ljepsi spol isto dobro dobro snalazi s aranzerom ;)

exa
25.02.2009, 20:51
Pricekaj dok ja svladam sve sto treba,iznenaditi ces se.....he,he..

Magic-Boy
25.02.2009, 21:09
I ja kazem za Dijamante 9/8 ritam sa tempom negdje oko 168.

zeljko_mo
01.03.2009, 03:52
ej... za dijamante je moj ritam sa-sa... tako da je uklopljen pravo...;) lezi ko saliven :p

Dell
01.03.2009, 14:04
sta rece brate, odakle si i gdje sviras, mozda sam te slusao :D :D :D



a pjesmu dijamanti ne mozes svirat iz sa sa iz cisto ritmickih razloga, mozes to nekako improvizirati ali nije to to, moras skratit neke dijelove taktova

zeko
01.03.2009, 18:59
a mozda se potkrala koja greskica i u intonacijama..zar cardak i miljacku npr. svirate iz E mola??

Inace, lijep i dobar repertoar..

medino
01.03.2009, 19:51
cardak ne znam , a miljacka Gm cini mi se... Em je bas nisko...

dugmic
01.03.2009, 21:50
za dijamante 9/8 kolega sviram ga i kad su ptice na grani je pevale 80 tih god kad je pesma izasla.

sladykorg
01.03.2009, 23:08
nemoj da zameris kolega . . . ali evo bas sada probavam sa 10 razlicitih ritmova sa-sa i nekako neide . . ono ide . . ali se menja aranzman . .. nije to to . . po meni . .
ako imas volje postavi jedan demo . . .bas bi voleo da cujem kako to zvuci "saliveno"

zeko
01.03.2009, 23:17
@Medino , upravo tako, G mol, Gis mol ili tko moze vislje pjevati cak A mol..msm da je original iz Gis mola..i tako su mi jos neki tonaliteti zapeli za oko, koji su mi nemoguci..

romario
01.03.2009, 23:19
Što tonaliteti što ritmovi ;)

RadeKOKI
01.03.2009, 23:50
ima dosta tog zanimljivog ;) tonaliteti i brzine hmmmmmm vredi probati ;)

siemensserbia87
08.08.2009, 23:22
Ostavi mi makar sina je Rumba...ne Begin
Hanka paldum Voljela sam voljela tesko da je Begin...
Kemal Malovcic Snezana je Grcki...a ne Begin
Saban Narcis nije BEGIN...
Miljacka ce pre biti Grcki nego Disko...uzas
Z Samardzic 9000 ja sviram u grckom ali moze i Disko verovatno nisam probao...

Sve u svemu ovo pola nije tacno i ispravno pocev od tonaliteta...
Koliko pevaca imas pa tonaliteti idu samo gore dole?
Bez ljutnje pozzz

Dare 82
09.08.2009, 19:01
A koji je ritam Uvenuce narcis ako nije begin?

ERKOOO
09.08.2009, 19:17
Ma dobro ide u orijentu,al orijent i begin su tu negdje! Ode ova tema u p.m!

Dare 82
09.08.2009, 19:18
Isti djavo!

siemensserbia87
11.08.2009, 03:26
Nije poslusaj bas liniju i prelaze!

Dare 82
11.08.2009, 03:42
Ajde objasni koja je razlika izmedju begina i orijentala!Vidim da se dosta razumes.

murtson
11.08.2009, 09:47
Ovo je čisti dokaz da "kad se hoće sve se može".

Millan
11.08.2009, 10:02
Razlika je ista kao i izmedju dvojke i estama...:D

Sejox
11.08.2009, 14:41
Nije poslusaj bas liniju i prelaze!

Ritam u pravom smislu te rijeci,bi trebao da se slusa i analizira prema
udarcima bubnja(dobosa).Pa prema tome se i racunaju taktovi i pisu
oznake,-2/4,7/8,4/4,6/8,9/8....itd.
Prelazi se nikako ne mogu uracunavati u ritam.
Bas linija moze biti razlicita i varirati u svakom ritmu,ali ipak "vozi" standardno,
u vecini muzickog djela.
Ovo sto mi nazivamo ritmovi u aranzerima su u stvari aranzmani.Dakle kompletna ritam sekcija u kojoj moze svirati dosta instrumenata.

Svaka pjesma toga tipa se moze odsvirati,bilo da se ritam zove begin ili orijental.
Samo sto je stvar ukusa,kako ko hoce da mu to sve zvuci.

Inace begin(orijental) su u stvari namijenjeni za malo lakse i sporije pjesme,
i ranije su nekako njeznije zvucali.
Medjutim u posljednje vrijeme begin(orijental) aranzmani su uvodjenjem
i drugih instrumenata(el.gitare i dr.) postali nekako previse bucni i agresivni.
Kao npr-"rock begin" i slicni....
Ali eto,takva je sada ova nova produkcija

Pozdrav,

Dare 82
11.08.2009, 16:03
Tacno tako Sejo!

zeljko_mo
26.10.2009, 16:16
ooo. boze moj dje odvede temu... :) nije vazno odakle je sta... mi dizemo i spustamo pjesme tako da pjevac moze fino otpjevati, bez naprezanja i krestanja... ovo je nas repertoar, mi to u priliku vako sviramo, nije sve tocno sto pise, nemorate se svadjat, nesviram ih ni ja vise vako :p... ritmovi su mijenjani, brzina, tonalitet, sve... ali nevazno,.. ovo je ono u grubo... nesvira se pola ovoga negdje... Posusje je jedan repertoar, Mostar drugi, Livno treci...
P.S. netko je pitao odakle sam.... Mostar, trenutno prebivaliste Njemacka, Rheinfelden (Baden-Wurtenberg)...

ako nekome moze pomoci, neka koristi i uziva, ako nekome nevalja nek ignorira :)

spreco
26.10.2009, 16:33
Ali nekako mi do u akord isti kao na blogu TRIO RITAM benda.
Doooobar si. Skroz. :lol:

kizo
19.09.2010, 23:05
Evo nekih onako kako ja sviram:

(Sirtaki)
Kemal Malovcic- Snezana
Sinan Sakic- Sve je postalo pepeo i dim, Pusti me da zivim
Halid Beslic- I zanesen tom ljepotom

(Rumba)
Osman Hadzic- Rana ko rana
Halid Muslimovic- Ne daj, ne daj jednoj zeni da nas rastavi
Halid Beslic- Ta je zena varala me
Aca Lukas- Pjesma od bola
Saban Saulic- Bojana
Serif Konjevic- Gdje je sad
Mile Kitic- Budala
Sinan Sakic- Sudbina me na put salje

(Dvojka)
Miroslav Ilic - Pozdravi je pozdravi
Plavi Orkestar- Suada
Mile Kitic- Skreni rijeko
Dzej- Ugasila si me
Narodna- Visegrade grade
Safet Isovic- Moj dilbere
Seki -hej ljubavi javi mi se
Saban - kad vrijeme ucini svoje
daj mi majko drugi zivot
Seki - ako te upita neko
Gara
Banja luko

buco bass
14.12.2010, 13:48
ima dosta gresaka u ritmovima al ako se vi tako snalazite ok,

matrix_mo
08.03.2011, 05:39
volio bih to čuti:) dijanamanti na Sa-Sa

pedjajazz
08.03.2011, 07:03
Neznam sta da kazem, ali ovo sa ritmovima nije mi jasno,.. jos ako Cas ima vise u bendu pa picite tako uz te pogresne ritmove,... a repertoar je osebna prica,.... to sto prolazi kod Vas ne ide kod nas i obrnuto,... to kapiram,.. ali ritam je ritam i to mora biti ok,... u skladu sa pesmom,
Na primer mozes promeniti u pesmi "Dodji da mi ruke grejes" da prvi deo umesto u begin sviras u rumbi isto kao i refren,... na primer kada ljudi igraju da ne bi kvario atmosferu,... zatim razumljivo je i neke pesme svirati u nekim bitovima zabavnjackim,.. na primer ko te ima,... tako mi nedostajes,... i sl,..
ali "Kad vreme ucini svoje" svirati u dvojci,... ne kapiram,... tu nema d od dvojke nego rubato pa oriental,... ili begin,...
Takodje dijamnti u sasa,.... jel se Vi to zezate

zeljko
03.04.2011, 19:28
Zamolio bih kolege koje tacno znaju koji ritam za koju pjesmu sa naslovom pjesme da ispisu u tekst formatu kao sto je ovaj kolega gore ispisao da se moze skinuti na komp,ali da bude tacno sve...meni takodje treba spisak pjesama sa naslovima posto se nikad ne mogu da sjetim nekih pjesmi a znam ih svirati,a jos gore posto se nikad prije nisam bavio sviranjem na klavijaturama i ritmovima da ne ganjam sam i trazim koji ritam za koju pjesmu pase...Mislim da je bolje imati to na papiru pa kad nesto nije jasno da se procita.:)

jbg ovaj kolega je bar ispisao i bio vrijedan,dok drugi pisu da ima greski u ritmovima,a nece ili im je mrsko da to sve ispisu ili preprave bar ovo njegovo,pa ponovo postave.

nemoj ko da se ljuti zamolio bih vas,ali mislim da bih bilo dobro kad se vec postavi,da to bude sve tacno....Pooozz

gagan
04.04.2011, 10:41
E ova tema je stvarno dosadna , pa svak svira kako je njemu lepo i lakse , i jos nesto ja sam licno u dvojci sviro i rumbe i begin i saa i grk i ostale ritmove sve u tempu kola isto kao i u srbiji kad sve sviradu u tempu kola . Molim moderatore da zakljucaju temu ........

bojanprvanov
04.04.2011, 18:59
tacno tako...svako ima svoj ukus..i svira kako mu se svidja..:)

Razer
24.04.2011, 20:23
Koliko puta vam se dogodilo da nikako nemožete odlučiti koji je bolji ritam za tu pjesmu. Recimo imate tri ritma za tu pjesmu i sve vam se sviđa.. Kako odlučite koji ćete ritam

Ace
24.04.2011, 20:26
Probaj sa "eci peci pec" .... neznam sta bi ti drugo rekao ?!

Zar ne mislis da je malo glupo pitanje ?
Izberi onaj koji najvise ti se svidja, bez mnogo filozofije, ili menjaj, nekad u ovaj nekad u onaj, svejedno ;)

Razer
24.04.2011, 20:29
Nije nego imam ovu pjesmu

http://www.youtube.com/watch?v=o2Ep69ywjj0

sad da li svirat na desert shuffle, pop 16 beat, hit baladi ili nešto..

I znate šta me zanima.. Vi korgovci..
Kada sviram na pop 16 beat imam osjećaj da se malo bubnjevi stišaju pa opet pojačaju kako teče ritam

Ace
24.04.2011, 20:34
Ja licno bi odabrao Desert Shuffle.
Inace o 16 beata, gresis, poslusaj, malo bolje ;)
Mozda imas neki utisak radi dinamike (velocity) ovisi kako je kucan.

I v a n
26.05.2011, 14:13
Hehe,vidim da ste se svi uhvatili za Dijamante.Zasto ne moze u sa-sa,jedino sto "cudno" zvuci,drugaciji je aranzman,inace ako pevac ima osecaj za ritam moze da mu sviras i u Begin-u=)) jednom prilikom na igranci u Pozarevcu svirali smo Dijamante u dvojci,kao mnoge druge pesme,svi u kolu a porudzbine samo stizu,nema rumba,nema sasa,nema begin...samo dvojcica...
Dodato:
zaboravih da napisem a ne mogu da editujem pa bih zamolio moderatore da spoje postove
@Razer
Ja bi za ovu pesme iskoristio Counry Swing kod mene na rolandu,pogledaj da li na korgu imas neki Swing pa na prvu varijaciju ides ovaj prvi deo a drugi ili u Dvojci ili na 4-tu varijaciju Swinga cisto da naglasis.Mogu i da ti nakacim neki primer pa da poslusas ako se ne snadjes...

truntro
04.06.2011, 17:15
lijep repertoar...ja lično volim i sam ponekad promijeniti ili experimentisati sa ritmovima...ne volim kad se pjesma izmijeni i zvuči vještački ali mi se sviđa kad se lijepo "upakuje" u novi ritam i malo izmijenjen aranžman to sve začini...naravno uvijek ima onih koji vole da je klasika-klasika ako je dvojka-samo dvojka... jedan lijep primjer meni je Nisam te se nagledao-Dado P. u rumbi...čovjek snimio a meni se sviđa pjesma...mada nisam lično prostalica Dj-eveskih mikseva-ono nešto novo i moderno u pozadini a melodija i vokal isti...ukusi se razlikuju

dakiyu
05.06.2011, 23:15
Mnoge se pesme danas sviraju u drugim ritmovima iz razloga "ma raji je sve dobro samo da je brzo"...tako se ne secam da smem odsvirati vranjanku u original ritmu nego uvek u rumbi i svi srecni...

gerag
24.06.2011, 12:59
nema rumba,nema sasa,nema begin...samo dvojcica..

Moze sve u dvojci da se svira ali samo po Pozarevcu i okolini i kod vlaha.Idi sviraj Dijamante u dvojci po kafanama u centralnoj Srbiji ili bilo gde drugo dobices otkaz istog momenta,a mozda i batine.Pesma je u 9/8 a dvojka je 4/4 ritam.

marioze
02.06.2012, 23:50
dajte nesto u sirtakiju'

splendid
13.06.2012, 10:51
Hehe...stvarno stvari za prst na čelo....

Gardinovci, prvi maj pre nekoliko godina....kafana....po koji ritam osim dvojke....i kreće pesma "nikada me život milovao nije"...teče foršpil....dolazi muzika do strofe....a gost, koji je u tom momentu pevao, počinje da peva tu pesmu ali sa rečima od Bore Čorbe...."dok stojim za šankom delimično pijaan....mrzeći po malooo i sebe i drugeee...."....hehe....otkino sam se... :)

sale_band
13.06.2012, 11:19
Meni ovo lici na tezu "zvaku".

Dijanti u sa-sa??

Kao prvo, sa-sa je parni a 9/8 neparni ritam, sto ne znaci da nemoze da se uklopi ali na sta to, prvenstveno, lici?
Drugo, mnogi jos uvek neznaju odavirati forspil za Dijamante (pa ni sam Samir Kadiric, Halidov harmonistak)
Ne pokusavam reci da sam ja sad neki extra svirac, cak naprotiv, ali sto ne ide, ne ide!

sale_band
13.06.2012, 11:20
Izvinjavam se na greskama, uvijem mi ovaj iPhone steka poslije nekoliko piva :)

Dell
13.06.2012, 13:39
Nista, nista, znamo da si mislio da napises Ramonishtak :lol: :lol: :lol:


A ovo za corbu je zesce do jaja :D

sale_band
14.06.2012, 09:45
Da, da... Ramonistak :))

aleksamat
18.06.2012, 09:46
svaka cast..jedina moja-begin pise...to je cista grcka, ali dobro, mozda zvuci lepse i zivlje..

basprimas
16.12.2020, 19:46
Ostavi mi makar sina je Rumba...ne Begin
Hanka paldum Voljela sam voljela tesko da je Begin...
Kemal Malovcic Snezana je Grcki...a ne Begin
Saban Narcis nije BEGIN...
Miljacka ce pre biti Grcki nego Disko...uzas
Z Samardzic 9000 ja sviram u grckom ali moze i Disko verovatno nisam probao...

Sve u svemu ovo pola nije tacno i ispravno pocev od tonaliteta...
Koliko pevaca imas pa tonaliteti idu samo gore dole?
Bez ljutnje pozzz


narcis je begin
miljacka je beat klasicni 4/4
9000 milja je shuffle