PDA

Pokaži Full Verziju : X3 Procesor


klavijaturista
19.02.2006, 00:46
Evo jedno pitanje za moje kolege.Malo da se raspitam jeli to moguće dali mogu promjeniti procesor na X3 da imam bolje zvukove kao na X5 KORGU jel prije dvije godine jedan kolega mi je bio posudio svoj X5 i zvukovi su bili strava mislim da je to bio Wave zvuk i da je on mjenjao procesor na njemu.Ja mislim da je to moguće zašto ne.Šta vi mislite? :D

_______________________________
Premeshteno iz odeljka Yamaha u odeljak Korg ;)

Vaxter

kreso
20.02.2006, 10:58
Prijatelju, sve ti je to da izvineš isti q.
I X3 i X5D i N364 su ti Ai2 sinteza zvuka, tako da se ne razlikuju gotovo ništa. Nemaš što mjenjati procesor jer je isti, jedino šti je na N364 64-polifoni, ali to ne mjenja sliku čitave priće. Ti bi morao preko GM kabla moć ubacivat boje u X3 i od N364 i od X5D. To je stvarno čisto jednostavno. A imaš na internetu download program N-editor. Mislim da je stranica nešto u stilu PIT-STOP za KORG. Potraži ga, instaliraj na PC, priključi procesor od X% na PC i presnimi boje. Prebaci ih potom u X3 i da vidiš, sve će biti isto.

Pozdrav

klavijaturista
20.02.2006, 14:28
A dobro ma ne isplati mi se mrdat oko toga kad budem imo para kupit ću si tritona i to je to ovo oatalo je velika zajebacija. :lol:

cevap
21.02.2006, 01:49
Ljudi ovo je podforum za yamahu , ne za korga, nemojte se zajebavat' :lol:

kreso
21.02.2006, 16:29
Otkud si sad ti došo na Yamahu :lol:

Pričamo o starim KORG-ovim Workstationima, X3, X5D i N364 i njihovim modulima.

Osim toga, nije Yamaha ni toliko loša. Ajd priznaj što bi dao za jednog Motifa :wink:

klavijaturista
22.02.2006, 16:17
Kreso ali vidi neznam jeli to istina za taj X5 ali meni se stvarno činilo da je to wave zvuk jel ima npr.neke zajebancije zvukove životinja org.pa ljudski kužiš te neke fore prave harmonike .Ja znam pričao sam sa ako znaš Gregurića iz Sl.Broda on je radio taj X5 ne X5D nego X5 ako se nevaram.A znam da sam jednom, drugom kolegi ubacio terce i boje sa svoga X3 na N364 i sve je bilo potpuno isto samo što N364 ima više banki.
E a taj X5 je bio strava imao sam ga kod sebe 3 mjeseca i stvarno je bio super uređen. :D

kreso
23.02.2006, 12:54
Imaš te anomatopejske zvukove (iz prirode) i neke glasove ljudi pod multi soundom na N364. Vjerojatno u multi soundovima ima i X5. Ma u to sam siguran. Svaka tipka ti reproducira drugi zvuk ili efekt. Sad se ne mogu točno sjetiti naziva multi sounda.
Inaće, to nije wav format, ali se hebeno dobro čuju. Nije to ništa novo. U COMBI modu odrediš tipku, oktavu gdje hočeš puknuti taj efekt ili multi sound i onda je dalje sve zajebancija.

klavijaturista
24.02.2006, 00:15
A nisam znao da to ima i N364 ali ma kao što si i reko sve je to isti ...
Neznam kakva je razlika između X3 i X5 normalno X5 je noviji model mislim logično je i da je bolji zato ima bolje soundove nema veze.De mi reci koliko bih sada miogao prodati svoj X3 očuvan je kao nov nigdje ogrebotine star je otprilike nekih 4 godine i super uređene terce i boje za svatovsku glazbu tj.za sve i još se može slagati terci koliko oš ja sam si uredio one koje mi trebaju i to je to.Uglavnom sam se raspitivao malo i kažu ljudi najviše 250eura.Zato nevrijedi mi ga prodavat?Šta misliš :D

kreso
24.02.2006, 12:10
Gledaj, zadnji X3 je napravljen 1997. godine. Njegov nasljednik je N364. X5 nije ništa bolji od X3, čak je u nekim segmentima i gori jer nema FD-a, niti card utora.

X3 je 32-polifoni synth kao i X5. KORG N364 i X5D su 64-polifoni synthevi, s time da N364 ima pohranu i očitavanje podataka sa diskete (svih PCG-a). Format mu je Ms-DOS pa je stoga puno povoljniji za obradu podataka od X3 čije diskete obični PC ne čita.

Kažeš da je star 4 godine :roll: Ima najmanje 9 godina, kako sam ja napisao. Ako je kod tebe 4 godine znači da si puno truda uložio u njega i moj ti je savjet da ga ne prodaješ. Cijena mu je i realna vrijednost 250 Eur-a, maximum 300. No za 350-400 Eur-a dobiješ već N364, a za 550-600 Trinity koji je vjeruj mi puuuunnnooo bolji. X3 još dobro i drži cijenu (kao M1) s obzirom da je dosta stari synth, ali je legendaran zbog svojih specifičnih boja.

X5 nije ništa bolji od X3. Sve je samo stvar kako si podesio programe unutar kombinacije. Ako nisi znao imaš mogučnost u edit modu pod kombinacijom staviti 8 programa i dadu se napraviti stvarno čuda. Također i programe možeš mjenjati multi soundovima (u program modu imaš 2 podsounda), njihovu visinu oktava, efekata kao i na svakom ozbiljnijem workstationu.

KOd X3 i X5d lčjudi griješe jer sviraju sounove iz program moda. Ja na svom N364 prakticiram i preferiram maksimalno kombinacije koje su urađene do jaja. No prije nego kreneš slagati i stvarati nove kombinacije poželjno je da se pozabaviš malo s programskim sounovima od kojih češ ih praviti. Bitno ti je da znaš što koji efekt radi od sounda. To ti je pola posla.

Ne znam što više još da ti kažem. X3 nije nešto naročito, ali i ne zaostaje puno za novijim workstationima ako znaš s njime radit i napravit si na njemu ono što trebaš. meni je osobno jedan od lakših workstationa za upotrebu, stoga ti predlažem da ga ostaviš ili prodaš, i nadodaš kojih 450-500 Eur-a pa nabaviš LE-a. No Triton LE je već druga pjesma i vjeruj mi puno kompliciraniji za editiranje od starijih KORG-ovih workstationa.

klavijaturista
24.02.2006, 23:15
Vidi ja sam taj X3 ja ima od prošle godine a čovjek od kojega sam kupio kaže da je star 4 god.
Nisam ga još baš nešta puno usavršio i još nisam savladao praviti terce neznam kako se rade ovo što sve imam to je netko drugi radio i sasvim je dovoljno mislim na terce.
Boje koje imam u njemu su isto sa tog PCG-a ali pravio sam svoje boje i samo ih učitavao na terce i dobro zvući.
A što se tiće na Editu da mrdam ovo ono trebami dosta vremena kojeg imam jako malo jel večinom samo vježbam trilinge i te stvari oko usavršavanja svirke pa neda mi se mrdat oko toga ali znam da ima jako puno posla a treba i znati neke stvari to nemogu sve sam jel treba mi netko malopokazat neke osnovne kombinacije.
Naprimjer kombinacije mogu znati da pogledam neku već napravljenu kombinaciju na tom editu sve piše to trbam popisati pa onda kombinirati itd...
Vidi stavio sam na downloadu svoj set(klavijaturista set) na razno pa pogledaj kakv boje i terce imam pa mi javi jel se to može još šta bolje napravit.
Ako bi mogao sa svoga N364 staviti na download da stavim u svoj X3 a vidim kako će onda zvučat. :D

kreso
27.02.2006, 10:52
:lol: :lol: :lol: :lol:
Taj što ti je prodo X3 i reko da je star samo 4 godine, dobro te je zahebo. Pa i N364 se ne radi već 6-7 godina.
Ali dobro, mlad si naučit češ.
Pregledom kombinacije u EDIT modu dosta češ naučiti, od odabira saunda, davanje glasnoće, odabira panorame, oktava, efekata, splitiranja itd.
Potraži na internetu imaš program za editiranje synthova N serije. Radi sa svim PCG-ima tako da će ti olakšati dosta posao. Zove se NX64 file editor.Moj SET za N364 se nalazi već u download centru, samo ga moraš potražiti.

klavijaturista
28.02.2006, 17:16
Hvala kolega!
Našao sam program i zaboravio sam da ga već imam samo nisam pokušavao raditi na njega moram sada poraditi na tome. :D