PDA

Pokaži Full Verziju : Tina Ivanović - Bambus


nermin94
13.01.2009, 23:22
Pozzzz raja mozel mi ko napisat na brzinu akorde za navedenu pjesmu.I ako moza da kaze otprilike koji ritam ide da nebi pravio drugu temu bezveze.Ja mislim da ide TECHNO ili DREAM ako grijesim neka me onda neko ispravi.Hvala......;)B-)

aleksandar031
20.01.2009, 15:27
Sefe, ne verujem da to iko svira:confused:. Nek oprosti Tina:D

plavooko
07.04.2009, 04:35
nermine postavio sam ritam bambus na yamahinoj download sekciji potrazi

i da mozes disco i techno za tu pjesmu koristiti

Dell
07.04.2009, 12:33
jaoooo napisao bi ti ja akorde ali sto moras gluposti svirat ccc uostalom ne vjerujem da ima vise od 3 akorda hahhahaha

plavooko
07.04.2009, 14:53
neznam zasto morate ljude zezati, ako necete nesto fino napisati, odgovoriti ili pomoci zasto onda uopste odgovarate na postove koji vam se ne svidjaju

ovo se ne odnosi samo na Dellboy nego na sve vas koji odgovarate glupostima na pitanja ljudima kojima treba pomoc

svrakan
07.04.2009, 18:01
Evo ovako PLavooki delimicno si u pravu a delimicno ne,slazem se da se ne treba porugavati drugima,ali je cinjenica da vecina trazi akorde za pesme tipa Ginem,ginem da ti skinem haljinu sto susti,tj. pesme od dva,tri plafon 4 akorda kao sto je slucaj i sa ovom pesmom,kada se trazi neka zahtevna pesma ima tu nas par koji odvojimo vreme pa napisemo akorde,ali za ove pesme stvarno nema smisla,ali da pomognem coveku pesma je iz f molla,a da ti bude lakse recicu ti iz iz e molla,imas u pesmi 4 akorda koji se vrte e,D,C,a.

plavooko
07.04.2009, 18:29
svaka cast svrkan

Dell
07.04.2009, 18:39
kolega plavooko, posto vidim kakve zakljucke o meni donosis recu ti nesto, vidim nisi se davno registrirao. Pa molim te pogledaj malo forum http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=8711 http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=8389 i gledaj pomazem li ili ne. Nije poanta u tome sto je glupa pjesma (pjesma jeste glupa), nije poanta u tome sto ja necu napisati akorde, najmanji problem. Bit je u tome da covjeka moras nauciti kako uloviti ribu, a ne dati mu je. Vec sam negdje pisao osnove harmonije i kako skidati neke lakse pjesme. Pa prema tome imaj razumijevanja pozz ;)

plavooko
07.04.2009, 18:43
bio sam malo duzi post napisao al nemam vremena za raspravljenje, Upravu si Dellboy svaka cast, eto dobio si i THANK YOU od mene

Dell
07.04.2009, 18:49
nije svrha u tome da se ja hvalim, nego da se sam nauci skidat akorde, u tom duhu kolega Enes i ja smo u tehnikama sviranja mogli napraviti novu temu, Harmonija, slazete li se?

svrakan
09.04.2009, 17:34
Hm,Enes je uvek do sada napisao ispravne harmonije,a kada sam pogledao tvoje postove ispravio sam ti Ivanu od Medenog Meseca,jer nije tacna harmonija koju si napisao,stoga sam shvatio iz posta pre ovog da bi mogao otvoriti sa Enesom temu o harmonijama,a mislim da treba zakociti malo na vreme,Enes moze.I ako se ispisuju nekom akordi mora se biti potpuno siguran da je tacno,jer nije fer prema onom ko je trazio.Pozz

Enes-am21
09.04.2009, 18:41
ljudi, tema o harmonijama se tesko moze otvoriti, jer je termin HARMONIJA opsiran do nebesa... s toga, kad neko trazi akorde neke pjesme, ako neko zna nek napise i nemojte prcat jedni druge glupostima, jel trazena pjesma ima 3 akorda ili 23, stvarno nije bitno... ko zna nek napise... jel posteno??? ja ovu pjesmu ne znam, znaci nikad je nisam cuo, i ne mislim je ni slusat, tako da od mene u ovom slucaju necete moci dobiti pomoc.. sorry...
pozdrav...

Dell
09.04.2009, 19:39
Svrakane, ako si ovim mislio dotaknuti moje znanje iz harmonije recu ti da nisam isao u srednju skolu i da nisam imao taj predmet. To sto si ti ispravljao harmoniju od ivane nema veze nikakve. Kao prvo postoje ukusi u harmoniji, nekome se svidja onako a nekome onako. Od harmonije se uvijek moze oduzimati, a moze i nadodavati, ja bih se nadovezivao u toj temi na ono sto znam, a ne bih se uplitao u ono sto ne znam. A to sto si ti ispravljao ivanu ili bilo koju drugu pjesmu sto sam ja skidao nema veze sa tim ili si ti mislio time suptilno rec da ja o tome pojma nemam? Ponovicu ne znam mnogo toga, ali neke osnove znam pozz ;)

Sejox
09.04.2009, 19:47
@Enes

Potpuno ispravno razmisljanje i konkretan odgovor.

Ja sam svojevremeno,jednom prilikom,u namjeri da pomognem,naravno, napisao harmoniju za pjesmu koju sam tek bio skinuo sa neta.Preslusao je par puta,i to u neko doba noci i napisao.I desilo se naravno da sam pogrijesio,jer pjesma mi nije usla dovoljno u uho,ali to mi nije opravdanje.Moja greska....U tom svom postu sam ostavio mogucnost da me svi drugi isprave,i ispravljeno je-i ja tu nemam sta dalje polemisati,jer nisam sujetan.Ali,takvu stvar nemam vise namjeru raditi....osim eventualno,kada sam stvarno apsolutno siguran.

A sasvim je svejedno,koliko pjesma ima akorda,ako je neko raspolozen neka pise.
Ipak postoji podforum akordi,i da bi on funkcionisao pisu se i harmonije.
Ali,nekada se primjeti da isti ljudi traze da im se ispisu akordi,ali nebitno....

@Delboy

Momcino,nemoj slucajno da se ljutis,ali ja mislim da si ti ipak previse mlad i
nedovoljno iskusan da postavis temu harmonija.To je jedna nepresusna tema,koja trazi ili dobru teoretsku potkovanost ili veliko prakticno sviracko iskustvo.
Ovo ti govorim dobronamjerno,jer ja nisam osoba koja bilo koga podcjenjuje,
i svakoga cijenim,prvo ako je dobar covjek,a onda muzicar.Vrijeme je pred
tobom i svasta nesto ces ti jos nauciti.
U ovoj prici sebe ne pominjem nigdje,jer mi je muzika samo hobby,tako da nebi bio pogresno shvacen.

Pozdrav,

svrakan
09.04.2009, 19:54
Naravno da nisam hteo da uvredim nikog,samo stojim iza toga da ako neko trazi pesmu treba napisati ili kako ide ili ne napisati,a ti momak si stvarno talentovan i vec si sada dobar,ali procitaj svoje postove prvo si napisao da bi mogao otvoriti temu za Harme, a u sledecem pises da nisi imao taj predmet,i ponavljam ja ne mislim da ti nemas poima,daleko od toga,samo treba znati u svakom momentu gde si,a ne ponekad istrcati pred rudu.A i vidim da si jako mlad,vreme je pred tobom,pozz

Dell
09.04.2009, 20:03
u tom smislu i nisam napisao da je sam otvorim, nego da se nadopunjavam ne kao neko specijalan vec kao i svi ostali da se mogu nadopunjavati na enesa posto je na akademiji, isto kao sto sam se nadopunjavao u septakordima, a daleko od toga da sam ja neki skolovani muzicar, osnovna mi apsolutno nista ne znaci i ono sto sam trebao naucit nazalost sam propustio, nisam nastavio srednju :( ali zato i sam pokusavam sto vise da naucim. Treba i meni dooooosta lekcija jos iz harmonije jer je ne znam ni 5 % , ali znam dovoljno za skidanje akorda. Zato se izvinjavam ako ste me pogresno shvatili, sve je ovo u tom duhu da pomognem pocetnicima nisam nista lose mislio, niti me je iko uvrijedio, pozz ;)

grabovac037
09.04.2009, 20:10
Pozdrav raja,ne bi da se mesam u vase stvari ali ovo me je malo dotaklo.Nikad nisam nikom pisao harmonije jer kao sto kaze mladi kolega nije fora rec nego da taj neko skine sam.A sto se tice harmonija i tu se slazem da je sirok pojam,ali ako pesma ima tri akorda zasto bi pisali coveku harmu koju mi volimo ili koju smo skinuli od nekih nazovimo zvezdama koje smo mi sami napravili,nego napisi kako ide i ako niste sigurni preslusajte je ponovo pa napisite samo tako se nekom moze pomoci.
Pozdrav

Vule
09.04.2009, 20:19
Zašto se uvek oko akorada lome koplja?

Drugari ajde da prekinemo glupu priču...ako neko zna neka napiše kolegi akorde a ako ne da ne nastavljamo ovu temu više?

Enes-am21
09.04.2009, 21:44
Slazem se sa drugom desetarom...:D