PDA

Pokaži Full Verziju : Sta sve treba za studio


mr_eko
11.01.2009, 17:16
pozdrav raja.....imal neko malo profesionalniji po ovom pitanju?necu pravit neki studio ali me interesuje sta to treba za snimanje a da zvuk dobar ispadne.....mislim i na snimanje vokala a pogotovo muzike bez zivi instrumenata,znači sve preko klavijature????
Hvala svima koji pomognu po ovim potanjem jer vec imam karticu i jos nekih stvari pa me interesuje sta jos treba da bas zvuk ispadne odlican...

BasariStudios
11.01.2009, 19:54
Computer, DAW, Sound Karta, Preamplifier, Zvucnici, MIDI Interface, Sintovi...
Sad koji...to je malo opsirnije pitanje.

mr_eko
11.01.2009, 20:04
Computer, DAW, Sound Karta, Preamplifier, Zvucnici, MIDI Interface, Sintovi...
Sad koji...to je malo opsirnije pitanje.

Pozdrav druže....sta znaci DAW? imam ostalo sve od ovog osim midi intefaca to cu nabavit uskoro...jel to sve

skoricnik
11.01.2009, 20:06
Digital Audio Workstation...

Wikipedia kaze:

"A digital audio workstation (DAW) is an electronic system designed to record, edit and play back digital audio"

Znaci program koji sluzi za snimanje, obradu i reprodukciju digitalnih audio snimaka.

Vule
11.01.2009, 20:26
Pozdrav druže....sta znaci DAW?

Fantom G...;)

fico
11.01.2009, 22:29
Pod obavezno ti treba jedna asistentkinja kad ti dojadi miksovanje i svirka onda pocnes sa snimanjem ali ne audio fajla ........................

romario
12.01.2009, 01:19
Asistentkinja za miksovanje ;)

Marco7
12.01.2009, 11:19
Brate prvo i osnovno ti treba malo literature da prvo vidis neke sitnice u cemu je tajna snimanja i mixa!Ako zelis kvalitet onda sto bolja zvucna karta i uz nju bi ti extra pao jedan UAD1 (efekt karta) sa prosirenim paketom,jak racunar,najmanje jedan sudijski mikrofon,obavezno neki dobar Preamp,dobri softveri i sa tim mozes uraditi dosta toga ali naravno ne sve i ne savrseno ;)

TomyCroSound
12.01.2009, 12:07
Fantom G...;)

A jesi probao snimat u Fantoma?
Nekakav "demo" se može napravit, ali jako je slab što se tiče obrade vokala...
Možda "update" popravi stvar...

Za snimanje koristim Propellerhead Reason (za glazbu) i Adobe Audition za obradu i snimanje vokala i mastering. Uvjetno iz Reasona izbacujem traku po traku van (ne mixdown) i ljepim u Auditionu. Mic SM58A preko Power Mate u komp, a u novije vrijeme mic u Fant.G, pa coaxial out u komp (EMU 0404). Može se napravit solidan mix, ali svakako je daleko od studijskog (naravno, ako "studijski" podrazumjeva hi-fi kvalitetan studijski zvuk)
Kažu da je Cubease daleko napredniji software, al ja ga uz najbolju volju nisam skužio...:confused:

ERKOOO
12.01.2009, 19:00
Ma jednostavno,treba ti malo vise para,hehe!

mr_eko
13.01.2009, 19:29
Zasta sluzi kompresor???

TomyCroSound
13.01.2009, 22:03
pa da kompresira...=))
ako pitaš kada se koristi i sl, to je onda druga priča...

mr_eko
14.01.2009, 00:44
pa da kompresira...=))
ako pitaš kada se koristi i sl, to je onda druga priča...

pa mogo si vec odgovorit i kada se koristi..

TomyCroSound
14.01.2009, 00:58
Ha, da znam, napisao bih...!
...pa ko govorimo o istom, ja ga koristim (waves - ultramaximizer) za vokal, prije bilo kakve obrade, da malo poravnam (izjednačim) glasnoću vokala u nekoj dionici (ne pretjerano). Isti efekt postiže na bilo kojim drugim trakama (ako je o snimanju riječ) ali naravno, sve u granicama... E, sad, to što sam ja opisao ima puno naziva, a mislim da je compressor jedan od njih...