PDA

Pokaži Full Verziju : Da li ovo moze da skodi mixeti?


caka012
07.01.2009, 01:00
Pre mesec dana sam svirao sa tipom koji je doneo svoje ozvucenje, Powermate 1600, i dao mi njegove kablove da ukljucim klavijaturu u mixer. Sa jedne strane banana (u klavijaturu), a sa duge strane - kenon, i ukljucuje ga u mikrofonski ulaz u mixer.

Posto smo imali vremena, uporedili smo zvuk i na "mic in" i na "line in". Ovaj sa kenonom, osim sto je jaci, sto i nije toliko bitno, daje i bolji zvuk. Kao da je mnogo veca osetljivost i kompletno zvuk, a posebno ritam, mnogo bolje zvuci.

Ali, smeta li to mixeti? Trpe li ulazi zbog toga?

hajro
07.01.2009, 01:32
e caka 012 isto pitanje i mene muci,moj korgPA-500 ima jako slab signal na ozvucenju i ja sam tako poceo prikljucivati sa kenonom na mikrofonski ulaz u miksetu i jeste jaci i malo kvalitetniji zvuk samo koliko je skodljivo za miksetu nadam se da ce nam neko od prijatelja odgovoriti na to pitanje,moje misljenje je da je ipak problematicno jer mikrofonski ulazi su za mikrofone a ne za klavijature ali ja nemam drugog rjesenja za sada.

caka012
07.01.2009, 01:36
Pa i meni je to malo nelogicno, ipak je mikrofonski ulaz osetliviji... Ali ajd' da ne lupam kad se ne razumem, cekamo odgovor nekoga ko se razume.

hajro
07.01.2009, 01:43
slazem se sa tvojom izjavom

inas
07.01.2009, 02:27
nije to pozeljno i tim strucnjaka pametnijih od svih nas namijenio sta je za sta na mix.kako bi sve tacno funkcionisalo.Manite se toga.Ako sta otkaze ili pregori ulaz tj,predpojacalo,ne daj boze,onda ce vam u servisu tacno reci zasto to nije dobro raditi.A za pojacanje tona aranzera i moci istog pokusajte sa kakvim kompresorima to malo napucati.pozdrav

kina
07.01.2009, 03:37
Slazem se INAS sa tobom, mozda neko predpojacalo pa onda preko njega vuc signal u mixer

Niikkola
07.01.2009, 04:18
Pre mesec dana sam svirao sa tipom koji je doneo svoje ozvucenje, Powermate 1600, i dao mi njegove kablove da ukljucim klavijaturu u mixer. Sa jedne strane banana (u klavijaturu), a sa duge strane - kenon, i ukljucuje ga u mikrofonski ulaz u mixer.

Posto smo imali vremena, uporedili smo zvuk i na "mic in" i na "line in". Ovaj sa kenonom, osim sto je jaci, sto i nije toliko bitno, daje i bolji zvuk. Kao da je mnogo veca osetljivost i kompletno zvuk, a posebno ritam, mnogo bolje zvuci.

Ali, smeta li to mixeti? Trpe li ulazi zbog toga?
Ljudi nikako to nemojte da radite, ti ulazi nisu namenjeni za to, crci ce vam mixeta!!!!!

fico
07.01.2009, 04:51
Jos boze nedaj da vam greskom ostane upaljeno napajanje za mikrofon ode i sint izlaz .Kopcajte to na ulaze koje treba i miran si ako nije dovoljno , jaca mikseta inace mozete imati problema za dzaba .