PDA

Pokaži Full Verziju : Kako popraviti tipku na KORG Pa80 ?


Svirac bt
30.12.2008, 15:06
Kolege jeli moze nekako da otstranim ovaj defekt jedna dirka mi gubi kontakt sat radi sat ne jeli je nesto do gumice jeli neto zna kkao da otstranim defekhitno mi je pozdrav

Svirac bt
30.12.2008, 16:48
Kolege nije do gumice otvorio sam ga znaci nesto ja crklo neka dioda sta ja znam :(

Marko_kraljevic
30.12.2008, 16:49
otvoris i ocistis gumice.uzmes alkohol i stapic za usi i obrises kontakte gumica,kao i kontakte na ploci..vratis sve na svoje mesto i to je to

medino
30.12.2008, 17:17
bitola,ako je gumica dobra,onda ti se najverovatnije skinuo onaj ,mislim da je to grafit, pa zato gubi kontakt,ili je neki trun,prasina pala unutra pa sprecava kontakt

Svirac bt
30.12.2008, 17:44
gotovo resio sam problem hvala svima kako sam bio zabrinut .pozdrav

vladimir68
30.12.2008, 17:51
Najverovatnije je gumica u pitanju.Očisti gumicu (najbolje je promeniti novu) ima specijalni sprej (zovu ga kontakt sprej)za tu namenu (koriste ga TV serviseri za popravku daljinskih,i.......)Alkohol za čišćenje grafitnih površina?! :confused:Grafit imaš na toj gumici i on predstavlja kontakt......,imaš grafit na klizačima,potenciometrima,......Grafitne površine [U]nečiste se alkoholom[U] (ajde malo hemije:kako reaguje alkohol (znači ima reaktivnu OH grupu) sa Ugljenikom (grafit=ugljenik)?)Alkoholom ćeš obrisati ˝masnoću,....˝ali ćeš ˝uništiti˝ grafit.Ako ga i neuništiš skroz prvi put (˝proradiće ti dirka˝ jer ćeš očisiti masnoću i ostaće malo grafita,ali dokle? )˝sredićeš˝ ćeš ga prilikom nekog od sledećih brisanja ,jer dirka ˝neće dugo˝raditi.;)

medino
30.12.2008, 18:29
i sta sad???? pa reci nam sta je bilo...:D

Marco7
30.12.2008, 18:31
To je prepusteno nasoj masti sta je bilo :D

medino
30.12.2008, 18:49
ma znam sigurno...to je zbog one getafne ispod cincilizatora kod displeya...hahaha;)

Svirac bt
30.12.2008, 18:56
Pa samo sam ocistio sa 100% alkoholom i sve je radilo kao preali bio mi je strah bez da pitam imao sam isti problem na yamahu tako sam ucinio tamo je bila i gumica sobrana a ovde samo citenje/Nemojte mastati :P bio sam da ga soberim i sad eto vam kazem hvala sta ste mi pomogli.pzodrav

albin korg
20.05.2012, 09:30
Da ne otvaram novu temu. Imam problem sa dvije tipke, rade samo kad onako dobrano lupim po njima. Korg pa 80 je u pitanju.
Pitanje glasi ovako :
Dali su gumice u pitanju ili samo prašina ??
Dali je problem to rastaviti i očistiti (nisam nikada rastavljao klavijaturu), ili da tražim nekoga majstora ?