PDA

Pokaži Full Verziju : BOJA AKSLIJA OD TRITONA ZA PA80


Tuzlak2004
12.02.2006, 05:08
Cao Ljudi.., mozda ste culi za tu boju ,..zove se "akslija"..cesto bude na nekom Triton-Sample-Setu. Boja ubia! kad kazem za soliranje..oriental i tako dalje nema bolje! ali pitam se tooliko dugo vec kako da stavim tu boju na svoju karticu od korga pa 80. Problemi su ovi:

1) Boja ne zove se kao "sample" znaci koristi drugi sample interno od tritona ili od tog sample seta ta boja se samo pojavi kad se ucita taj triton sample set. A posebno kako sam vec napiso... nema te boje ako bi sada trazio na setu kao sample

2) kako sam primjetio koristi ta boja puno efekata mislim 4 ukupno ..Kako to da se napravi na korgu pa80?

3) jel zna neko upste koju boju mislim?? nek mi se neko javi...stvarno je bitno..trazim oddavno tu boju za "KORG-PA80"..i necu da vjerujem da se nemoze ta boja dobiti.

cevap
12.02.2006, 22:32
Pa mozda uopshte i nije sempl u pitanju vec samo boja, radjena od nekoliko slojeva internih boja i dobro nabacanih efekata na nju. Onda ona mora biti u nekom od PCG fajlova. Instaliraj taj set i nadji boju, zapamti pod kojim je imenom, i poslije instaliraj svoj set, te sa diskete ili kartice probaj samo otvoriti te PCG fajlove i traziti gdje je, te samo nju uchitati u tvoj set.

edinj
13.02.2006, 01:56
Cevap je u pravu, nije sempl u pitanju.
Za effekte ubaci talking modulator, reverb i delay

Tuzlak2004
13.02.2006, 04:49
Hvala vam Ljudi pokusacu...cesto ali sumljam da cu moci PCG od jednog Triton-Sample-Seta ucitat na KORG PA80 ali probacu.. moram jos jednom da se izvnim boja se zove
ASKALIJA

a sa ovim bojama je isti problem
SALEAS!!!
FEETA 19
NASER-GILJANE

ali uglavnom hvala vam pokusacu..

Millan
13.02.2006, 05:05
Kao sto rece cevap, nisu u pitanju semplovi, vec interne boje, odnosno iz ROM memorije klavijature.
Isti je slucaj i sa ovim drugim bojama koje si naveo. PCG fajl od Tritona ne moze da se ucita u Pa80, prilikom pokusaja otvaranja ili ucitavanja istog, izbaci poruku "Not a Pa-series or Corrupted File".

Tuzlak2004
13.02.2006, 05:35
Evo Ljudi pokuso sam..cudo stvarno ali mogo sam ucitati PCG file..pa onda trazio boju i memoriso na svoj user deck..., dolazi boja..i "malo ...MALO" je slicna ali nemoze se ni porediti sa pravom.... :( svaka boja iz nekog Korgpa80 seta je bolja...., :( Sledece mislim je samplovanje te boje.., snimiti nije problem a da naprivim kao sample da bi mogo ucitati..(KMP FILE ) kako to ide nemam pojima

Millan
13.02.2006, 05:40
Pa, kako ucita PCG!? 8O
Ja sam pokusavao, ali ne vredi...

Tuzlak2004
13.02.2006, 05:43
Pa i ja nisam mogo vjerovati ali stvarno ide...sve boje od triton sample seta mogu kao (ucitat) .. :roll: ali kako si cuo ne vredi puno

laky
13.02.2006, 10:36
Pa80 moze da cita PCG od Tritona, ali ne bas sve. :wink:
Evo sta pise u Manualu za Pa80:
While PA80 and Triton share most of their internal multisamples, some them may differ.While reading a PCG file, Pa80 tries to use exactly the same multisamples as in Triton. If this is not possible, it looks for a similar multisample.
.............
Not all Triton's PCG data are imported. Insert FX, EQ, Arpeggio, Combi, Global and Drum Kit data are not loaded.

Millan
13.02.2006, 10:46
Znam laky, procitao sam to, ali kod mene nece.... :roll:
Probao sam bar 15-ak razlicitih PCG fajlova od Tritona.

yu-midi
13.02.2006, 14:08
Skinite ovaj program za Triotona lelibby-0_9_6_3-setup imate na download centru pod RAZNO.
Otvorite taj PCG fajl kao PCG1
Otvorite jedan PCG koji prepoznaje korg PA80 u tome programu kao PCG2 i onda prebacite boje koje hocete iz PCG1 :wink:
Onda bi trebalo da radi :wink: pa kada zavrsite mozete postaviti i nama za download.

Tuzlak2004
13.02.2006, 22:50
Isti problem bude..boja ne zvuci kao prava...svaka interna boja od korga pa80 je ljepsa nego ovo imam jedno pitanje. Jel ima korg triton od boja internih, iste kao korg pa80?

yu-midi
13.02.2006, 23:16
sa tim programom imas mogucnost da vidis dali je uradjena od semplova ili internih boja.
Kao drugo potrebno je sve boje tj. program koji sa tritona ucitavas da obradis na PA80 inace te boje nece zvucati kako treba,prvenstveno mislim na portamento.
Ako hoces postavi PCG na download pa cu pogledati o cemu se radi.

Tuzlak2004
14.02.2006, 18:13
upravu si..portamento je jedna stvar..ali nije toliko ni bitna..boja jednostavno nezvuci kao prava..evo stavio sam ti download link Boja je na Banku I-A na 88. mjestu.

http://rapidshare.de/files/13261875/ELDAR.PCG.html

Biser
19.02.2006, 04:41
Zdravo ljudi!
Nemam Tritona i ne znam kako tamu ide stvari, ma znam da PA 80 ima funkciju " Export KMP file". Ako i triton ima istu funkciju mislim da ne4e biti nikakvih problema.

cevap
20.02.2006, 01:32
Ne radi se o KMP fajlu vec o PCG!!!

hrci
25.02.2006, 14:50
Znam koja je to Boja...

Evo Ovako posto Korg Nema potpuno ist ROM Sounds kao kod PA80 pogotovo ako je Program odnosno PCG boja Pravljena u Double modus, moras sledece da Pokusas...
Proje nego Prebacis Boju u PA80 moras da Vidis koja je Boja vucena iz ROMA od Tritona, ako je Double onda vidi kad iskljucis jednu dali se puno Gubi Kvalitet u toj Boji ako nije Velika Razlika onda memorisi tu Boju na Tritonu odnosno ponovo "SAVE" e kad si Memoriso na tritonu onda mozes bez Proglema da je Prebacis u PA80 nece nikakv Kvalitet Izgubiti jedino Efekte ali to sredis na PA80...

Kad budem naso Vreme sredicu tu Boju...

Postavicu je na Download ako mi Administrator Ukljuci Opciju Upload.

Pozdrav!

Hrci

Tuzlak2004
26.02.2006, 13:05
Hvala ti Hrci na Pomoc.., nadam se da ces imati vremena da postavis za download tu boju! Ja sam vec sve pokusavo ( i to sto si napiso) medjutim..nije jednostavno to to.Sa efektima je stvarno zajebana stvar pogotovo zato sto mozes jednoj boju na korgu pa80 samo 2 efekta dati a na tritonu 6 ukupno mislim.. :roll: zato nije ni cudo sto nezvuci kako treba na korgu PA80.

Pozdrav

Tuzlak ( Edo)

hrci
27.02.2006, 04:36
Dobro kad Nadjem vrem Uradicu to, samo da Znas da jedna Mala Stvar moze da Odnese i 3 Sata Vremena, cim budem imo da Slobodan Sredicu.

Pozdrav!

Hrci

Nedzad
07.05.2006, 21:49
Zdravo
Ja sam takodje ubacivao neke boje sa tritona i rade solidno.
Proces je sledeci:Ides u program RECORD i onda na IMPORT PCG. Pokusaj mozda uspe.
Pozdrav