PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko TD7 Midi podesavanja


Cheki88
25.12.2008, 09:47
Opet ja.... :D Samo sad imam Roland TD7 umesto Alesisa D4.... :) E a sa dolaskom rolanda dolaze i pitanja...
Interesuje me da li ja mogu koristiti kompjuter kao sempler za bubanj (Imam usb-MIDI kablal) i kako to da namestim, sredim, podesim ili kako god? Hvala
I jos jedna stvar... Video sam da ljudi "kontrolisu" tj. rade u programima kao sto je na pr. Propellerhead Reason 4 uz pomoc klavijature. Znaci MIDI Out na klavijaturi -> kompjuter... Na reasonu izaberes boju i cepaj...Roland E-96 zvuci kao da je progutao Triton TR-a... :) E sad mene zanima da li ja tako mogu "kontrolisati" te opcije i farbe u programu (na pr. neki dobar akustican set) uz pomoc svog bubnja? I kako to da uradim ako je uopste moguce? Unapred hvala!!! I jos jedna stvar ne vezana za MIDI... Da li neko zna neki sajt na kome mogu naci dobre parametre za patcheve(setove) za Roland TD7? Jos jedan put Hvala!!!

Vaxter
25.12.2008, 20:13
Zasigurno mozesh koristiti komp kao sampler.
U bilo kom soft sempleru u koji je moguce naredjati drumkit-ove naredjash kit, i podesish program da prima signale na desetom kanalu.
To bi trebalo biti to...
Nishta dalje... :)
Moguce je jedino da cesh imati neshto na samom bubnju da podesish... :)