PDA

Pokaži Full Verziju : Dado i Sako Polumenta - Ljepsa od noci


Korgovac-
24.12.2008, 22:21
Moze li ko da napise nabrzinu????'

Milivoj
25.12.2008, 17:56
Haha izgleda da niko ne svira ljepsa od noci

hamso
25.12.2008, 18:08
original iz Cm i ja mislim cijela lestvica ide

Milivoj
26.12.2008, 00:53
nije pitao covjek odakle ide nego akorde

Vule
26.12.2008, 01:10
Ljepsa od noci


Cm A# Fm Cm
Ne okreci se eno je,nocima ne spavam zbog nje

Cm A# Fm Cm
Tek sada provjereno znam,kojoj cu prezime da dam

Cm A# Fm Cm
Ma ko se to zaljubio,sad bih od srece popio

Cm A# G# A# Cm
Osjecaj mene ne laze,ma ona je samo za tebe

Ref.


Cm A# G# A# Gm A#
Ona je ljepsa od noci, njen miris u kosi, do neba me nosi i zanosi

Cm A# G# A# G#-A#-Cm
Rodjena samo za tebe ljepota od zene,Bez nje mi se kuci ne ide

Pogledom puca u mene
u ljevu strane kosulje
Na srce se potpisuje
a nigde mrlje crvene

Samo joj reci istinu
da cijeli zivot cekas nju
Pridji joj kad ti kazem ja
kreni ma vrijeme je da zna


Nisam uspeo da poredjam akorde po redu iznad reči,ne znam zašto mi ne uspeva...uglavnom ovo su harmonije ...

Enes-am21
30.12.2008, 13:13
Joj stari, mogo si bar napisat enharmonski kako treba ove akorde... Da ne bude zabune; akordi JESU tacni, al tonovi ais i gis u c-mollu ne postoje... Jbg, mene to ubi u pojam.. Nadam se da se neces uvrijedit i da nece nastati nikakva prepirka jer nisam apsolutno nista lose mislio...

Sejox
30.12.2008, 15:26
Enese,

Enharmonski ili harmonski za najveci broj ljudi ovdje je skoro pa nebitno.
Onaj ko je naucio akorde A#(ais) i G#(gis) taj zna da je polozaj prstiju u hvatu isti kao i Ab(aes) i Gb(ges).Snizeni ili poviseni....
Ovo sam napisao,samo iz razloga,sto je vecina clanova ovdje teoretski nepotkovana(i sam ja sam takav) i svi ce odsvirati ovu pjesmu po ovim akordima potpuno tacno.Harmonija je vrlo slozena stvar,a u ovom slucaju treba biti skolski naucen.
Znam da studiras muzicku akademiju,i mozda to sto ti je zasmetalo,spada u profesionalnu deformaciju u pozitivnom smislu.
Ovdje ipak jos uvijek vrijedi pravilo i vrijedit ce(osim za skolovane) da je teorija jedno a praksa drugo.
Ovo shvati samo kao pisanje jednog clana(a takvih je masa) koji nije muzicki obrazovan u teoretskom smislu.Nista negativno,niti za raspravu.

Pozdrav,

Vule
30.12.2008, 15:51
Joj stari, mogo si bar napisat enharmonski kako treba ove akorde... Da ne bude zabune; akordi JESU tacni, al tonovi ais i gis u c-mollu ne postoje... Jbg, mene to ubi u pojam.. Nadam se da se neces uvrijedit i da nece nastati nikakva prepirka jer nisam apsolutno nista lose mislio...
Ne znam stvarno šta si hteo ovim postom da kažeš...evo ja prvi NEMAM POJMA sta ti znači to ENHARMONSKI,a u muzici sam "prilično dugo"...:confused:...ali imamo teme o teoriji muzike pa nam možeš tamo objasniti oko toga,ovde je dečko samo zatražio akorde za pesmu i dobio ih napisane tako da ih može pročitati,zar ne?;)

vazdagazda
23.01.2009, 15:19
Ljepsa od noci-malo preciznije


Cm Bb Fm Cm
Ne okreci se eno je,nocima ne spavam zbog nje

Cm Bb Fm Cm
Tek sada provjereno znam,kojoj cu prezime da dam

Cm Bb Fm Cm
Ma ko se to zaljubio,sad bih od srece popio

Cm Bb G# Bbmin Cm
Osjecaj mene ne laze,ma ona je samo za tebe

Ref.


Cm Bb G# Bb Gm Bb
Ona je ljepsa od noci, njen miris u kosi, do neba me nosi i zanosi

Cm Bb G# Bb G#- Bb -Cm
Rodjena samo za tebe ljepota od zene,Bez nje mi se kuci ne ide

ivan tr
23.01.2009, 16:02
Samo se prepucavate ovde i nista drugo. Ronaldinjos je ispao fer i napisao akorde decku koji je trazio. Mislim da je to za postovanje. E sad dal je enharmonski ili kurharmonski, picharmonski, sexharmonski... nesispravno skroz je nebitno. Bitno je da se razume i zna sta je ronaldinjos napisao. Znam u svom zivotu bar 10 muzicara koji su zavrsili akademije a ne znaju triler da odsviraju. Da se neko ne uvredi ne prozivam nikog i postujem one koji su skolovani muzicari. Ali zapamtite da nije bitno da budes muzicar, nego svirac a oni koji me razumeju znace na sta sam mislio kad sam to rekao.

ERKOOO
23.01.2009, 16:53
Ja ne znam dali je ovdje iko ikad na ovom forumu zatrazio akorde za neku pjesmu a da ne bude prepucavanja!Ljudi samo traze akorde i onda se odmah neki jave da pametuju...daj pustite to,ako se moze pomoci pomozite a ako ne,onda ne sharajte bezveze po temi!

Vule
23.01.2009, 17:06
Mozda bi trebao da padne "katanac" na ovu temu i lepota...;)

ROBOT
23.01.2009, 17:09
tako je jer je vec receno sta je ko htjeo reci ..pozz

ivan tr
23.01.2009, 17:09
Ma jok!

mimiki
23.01.2009, 17:15
rolandinjos ovakvi akordi se traze,kakve enharmonije:-O,hvala za akorde brate=D>

Vule
23.01.2009, 17:16
@ Mimiki...;)

Sejox
23.01.2009, 17:41
Dragi drugovi,pa ovdje se samo radi o teoriji i nista vise.
Napisani su akordi razumljivo i prvi put.Ko zna oznake akorda,odsvirace ovu pjesmu isto kao i po harmoniji postavljenoj u drugom postu.
Zato,nema mjesta za polemiku i neko dopunjavanje.

Pozdrav,

hammers
23.01.2009, 18:00
Meni prvo nije jasno zasto ljudi traze akorde za pesmu. Tako se cini "medvedja usluga". Ako ti ja sad dam gotove akorde, ti ces da ih naucis napamet kako su napisane i bas te briga, ti si naucio pesmu i kraj. Da li? Dodje druga pesma, sta onda? Jel ces za svaku pesmu da trazis da ti neko da akorde? Ako na taj nacin radis, ti nikad neces da razvijes harmonski sluh bez koga se muzika ne moze zamisliti. Potrudi se da skines bar nekoliko akorda, pa gde zapne ti tad pitaj.
U redu da se traze akordi za Tuznu pesmu od Nevernih beba, ali ova pesma moze da se skine samo slusanjem, pesma ima 6 akorda. Stvarno bi trebalo da se svako potrudi da prvo skine pesmu, proba sve moguce varijante, pa da tek onda pita za ono sto mu ne ide.
Sad ce neko da kaze da filozofiram, al tvrdim da nema uspeha ako se svako ne potrudi maksimalno. Toliko.
PoZzZ

medino
23.01.2009, 21:37
pa i tuzna pesma od nevernih beba nema vise od 6 akorda...ajd mozda 7....;),ako sviras i dimove i suseve...

hammers
23.01.2009, 22:00
Problem je sto to nisu "cisti akordi" i ne mogu da se skinu na "prvo slusanje". A ova Lepsa od noci, skines je bez instrumenta. Razumem ja da je to nekome problem i da cuje i da skine, ali brate potrudi se, mislis da su Mozart i Bach pitali nekoga za akorde...?:D
P.S. U tuznoj pesmi nema ni jedan "dim" (umanjenih).

Sejox
23.01.2009, 22:57
Covjek je trazio akorde iz nekog njemu poznatog razloga.
Dobio ih je i to u istoj harmoniji na dva nacina ispisane.
I to je to-gotova prica i tema je zavrsena.Svaka dalja prica je suvisna.

Vrijeme je za THE END.

milanche007
24.01.2009, 22:38
ja razumem da neko trazi akorde za tmepru od dzibonija ili za nesanicu ili ne znam sta vec ima tu zafrkancije za nekoga ko bas ne poznaje harmonije,ali za ovakve pesme lepsa od noci i tako te tatatatira pesmice traziti da se napisu akordi mislim da je glupo ...a suludo bi bilo da mi pisemo akorde za te pesme.pa sta kaze profesor na fakultetu kad se upozna sa ucenicima ,NE POSTAVLJAJTE GLUPA PITANJA.opet pretpostavljam da ljudi koji pitaaju da im se ispisu akordi za ovakve pesme tek pocinju da se bave muzikom,ali uz malo truda bi mogli sami da skinu ovu pesmu.ljudi na pa vi mozete da usporite pesmu na windows medija plejeru ili nekim drugim programima,tu vam se nemenja intonacija pa cete moci da cujete sve...a sad vi krenite da pljijete po meni,:D.pozdrav svim kolegema na planeti;)

nidzabg87
25.01.2009, 23:59
...a sad vi krenite da pljijete po meni hahaha, ma bolje bre da pita covek ako nije siguran ane posle da pevam a u pozadini se cuje 'pakleni orguljas':D sa svojim horor akordima...:D a desavalo mi se to pre, i rekoh sebi, nikad vise sa muzicarima koje ne poznajem...:D

Milivoj
26.01.2009, 00:07
Nije to bitno sad dal je medvedja usluga ili ne!! Ako je covjek trazio neko je napiso i kao sad je bitan harmonski sluh i skidanje pjesam uopste tema nema veze stim!! Pozz

igorr
26.01.2009, 00:22
sreca pa imam fajl....ha,ha ,,,,

ERKOOO
26.01.2009, 04:08
sreca pa imam fajl....ha,ha ,,,,
Pa sta ces onda ovdje,ovo nije stranica za fajlase nego za muzicare!!!

hammers
26.01.2009, 11:27
Nije to bitno sad dal je medvedja usluga ili ne!! Ako je covjek trazio neko je napiso i kao sad je bitan harmonski sluh i skidanje pjesam uopste tema nema veze stim!! Pozz
Ne potezem raspravu i nemam nameru za tim, al kako bre nije bitan harmonski sluh? Ja sam mu rekao za njegovo dobro da se prvo POTRUDI, pa gde zapne (a ako mu zapne u ovoj pesmi, onda...) da pita. Kad bi se svako trudio, bilo bi mnogo kvalitetnih muzicara. PoZzZ

Dr.Abdul Ihmet
26.01.2009, 15:50
Ahahha...pa vi ste suo.....pa muzicari ....sta ces.....ja mislim da niko nije u pravu...ja sam najpametniji.....ajd da diskutujemo koliko sam ja pametniji od vas ...:-)

Ma dobro .....i ja ponekad ukljucim Van basko kad me mrzi da se smaram i trazim akorde ...jbg .

Mozda coveku hica.

Milivoj
26.01.2009, 16:24
Shvatam hamers sta hoces rec al mozda uci covjek na pamet pjesme i sta bi sad!! Ne treba se raspravljat treba samo da se pomazemo i to je to!!!Pozz

igorr
26.01.2009, 18:28
Pa sta ces onda ovdje,ovo nije stranica za fajlase nego za muzicare!!!

prv;zjeabvam se...ako ti je to tesko skontati...

Marco7
26.01.2009, 18:57
Posto je covek dobio akorde mislim da je ova tema sve bliza LOCK-u ;)