PDA

Pokaži Full Verziju : EMC SW update u februaru 2009


milanceshow
24.12.2008, 15:08
Dobio sam E-mail o novoj dogradnji za SW!
Podvukao sam ono najvaznije za korisnike Korgovih i Yamahinih klavijatura
Ovo je zvanicni E-mail pa ako oni lazu mene,onda ja lazem vas!!!!

EMC Xmas
Special 2008

Dear music enthusiast and EMC customer,

another year has passed by already and particularly in the current economic situation our beloved hobby (and profession for many of us as well) becomes even more important and gives us motivation and energy for our every-day life.
Like any year we therefore offer you our products at very good xmas rates.
Novelties are:
Styles-to-the-Box - this software closes the gap between the widely famous arranger software Band-in-a-Box and the world of the arranger keyboards.
You may now use Band-in-a-Box styles in your keyboard and - vice versa - keyboard styles in Band-in-a-Box.
For Style Works XT users there is plugin available.
Silver Collection - we have made use of our contacts to a former Technics musician and he created and adapted 32 styles for us which convince by their professional quality.
Live-Styler 10 Plus - the accompaniment software for your PC; super as an alternative when you have no access to your keyboard. Works with Yamaha and - thanks to the built-in EMC conversion module also to numerous other style formats.
Style Works XT and Style Factory
Our standard products is continuously being updated and developed. An update for Tyros3 is on schedule for February and we hope also to have a saving function in the generic Korg Pa2X format until then.
All current programs are fully Vista-compatible of course.
In case you own on older version of Style Works (e.g. Style Works 2000) , take the opportunity to update your software now at very good rates!
- e.g. Upgrade Style Works 2000 Yamaha to Style Works XT Yamaha for EUR 90 only!
Style Collections
Apart from the new Silver Collection also the LiveForTheMusic -series from Frankfurt Musik Messe 2007 is still very popular.
Further interesting offers are also our big compilations Power Pack 512 and Mega Pack

Znaci da ce u februaru biti dostupna nadogradnja za SW koja ce obuhvatiti Korg Pa2X i Yamaha Tyros3!

harepa50
24.12.2008, 15:48
super...e sad jeli istina, haj ga znaj........:)

saki
24.12.2008, 16:31
zasto bi lagali ovi sa emc al provericu ja isto to licno jer imam poznanika ko tamo radi pa ce svi tacno da znamo.

harepa50
24.12.2008, 16:54
ajde saki pa nam javi;)

RadeKOKI
24.12.2008, 18:05
ti hare brate kao da imas tyros 3 ili pa2x pa se nerviras nema ritmova pa ti treba taj update, malo mi cudno zar moras uvek da poletis covek prekopirao mail ti odma...poleteo neverujem da bi tolki ludaci bili ti iz emc-a da posalju mail-ove a pa da ne puste nesto u pogon malo cudno.

harepa50
25.12.2008, 14:41
@RadeKOKI

Reko sam SUPER za one kojim treba tako nesto onda super....a to sto pise harepa50 nemora da znaci da ja sviram pa50, mislim, logicno je da sviram pa50 ali dosad sam mozda promijenio klavijaturu. Ali polako zivot je predamnom ima vremena za sve. A sad sta ce oni da urade (mislim na EMC) to je njihova briga. I sam milanche kaze: "ako oni lazu mene,onda ja lazem vas!!!!":)
Svako dobro

milanceshow
15.07.2009, 18:35
Trenutno imam
StyleWorks Universal
Version 3.09 Plus Package

Da li ste u toku sa novom verzijom programa i da je uopste izasla na trziste?

Vule
15.07.2009, 18:41
Ja takodje imam tu verziju i nemam informaciju da se pojavila novija na tržištu...mada,iskreno i ova lepo radi tako da ne bih više ulagao novac u razvojne projekte tog programa,ovo do sad savim zadovoljava sve potrebe...:">

Boban010
15.07.2009, 22:54
Redovno "proveravam" ali za sada nista,a ne bi bilo lose,znacilo bi jos funkcija kao i podrska za jos neke arangere!