PDA

Pokaži Full Verziju : Sinan Sakic - Ne trazi je sine


hamso
23.12.2008, 15:24
Pozdrav ako neko zna akorde za ovu pjesmu ako moze da napise po mogucnosti iz tona evropa ili Em

Marko_kraljevic
26.12.2008, 01:57
Sinan Sakic - Ne trazi je sine

C5 F5 D#5 C#5 C5 G5 Bbsus4 G#sus4 F#

F C F5 C#5 G# Bb

D# Bb G# C# F# Fm

Bbm D#5 G# F# Fm D#m


F5 C#maj7 Fm Bbm

D#5 G# D#5 C#/G# D#5 Fm

G#5

C#5 Bb Fm Bbm D# Fm


Bbm C#5 G#m Bbm B

Fm C5 D# C# G#maj7

Fsus4 Bb F# C F5

C#5 F# Fm7 G# F# Fm

Bbm D#5 G#


F# Fm D#sus4 C#m


Bbm G#


D#5 Fm Bbm C#5


G# C#5 Fm

C# Bbm G# Bbm

Fm C Fm

C# Bb Fm Bbsus4 G#5 F#add9

C Fm C#5 C5 G# F#5 C# Bb5


G# F#5 Fm

Bbm G# F# Fsus4 D#sus4 Fm Fsus4

Fm Cm/D# G#

D#5 G#maj7 Fm D#5 Fm


Bbm G#5 Bbsus4

Bbm Fm Bbm

G# Bb5 C#maj7 F

Fm Bb5


akordi su ispisani uz pomoc programa digital music mentor,koji za par sekundi nadje akorde iz bilo kojeg mp3 ili wav ..kome treba ovaj program ,nek mi se javi na private,poslacu mu u sto kracem roku..inace program je lak za koristenje i ima opcija da se bira bass pretrazivanje ili chord,pa 3 "nivoa" pronalazenja akorda:basic,normal i details..ovo sto sam gore copy je sa normal

harisfaz
27.12.2008, 10:18
Pa sad koliko je sve ovo tacno!

vladimir68
27.12.2008, 12:04
Šalji care,ali pošalji i ACTIVACION CODE,jer za free download (trial verziju) i netreba neka mudrost da se skine sa neta.Ili postavi samo aktivacioni kod kad si već tako uslužan.;)HVALA.

Marko_kraljevic
28.12.2008, 02:03
program je full( )..a oko tacnosti je oko 95-98%( pa cak i 100%,sve zavisi od mp3 ..)..u svakom slucaju moze da pomogne,a ako pomaze -ne moze skoditi ;-)
a svako moze isproveravati tacnost akorda koje program nadje,,,pustis play i dok tece muzika,prati harmonije,menjaj akorde kako pise i kad treba,pa ce svako cuti ako "zaskripi" negde

Vule
28.12.2008, 02:10
Svakako sjajan program za razvijanje sluha kod mladih muzicara i pocetnika...:D...nego hebeno malo sto neko ko je pocetnik pola akorada koje ovaj prg ispisuje ne ume ni da procita a ne da odsvira...:lol:

hagula
28.12.2008, 02:50
ovaj sw i nije bas neki "znalac".testirao sam ga na instrumental koji sam ja odsvirao...(puno akorda dodaje u zapisu) a isti nisu uopste ni odsvirani.toliko i pozzz

Sejox
28.12.2008, 03:43
Ovaj doticni program mi je poznat,ali ga iskreno nisam provjeravao jer kada sam prvi put vidio sta sve izbacuje-odustao sam od tog posla.

A zasto:
Evo, nije mi bilo mrsko da prebrojim sve akorde koji se pojavljuju u ovoj pjesmi, i ima ih kako sam ja nasao tacno 28.


C5,F5,D#5,C#5,G5,Bbsus4,G#sus4,F#,F,G#,Bb,D#,Fm,Bb m,D#m,C#maj7,G#5,B,
G#maj7,Fsus4,Fm7,D#sus4,C#m,F#add9,C,Bb5,F#5 i Cm.

Neki se pojavljuju samo jednom,a neki vise puta kao sto se vidi iz posta drugara Marka Kraljevica.

Zasto sam ovo napisao:
Dakle pjesma je od oko tri minute valjda i ima 28 akorda.
Da je u pitanju jazz muzika shvatio bih.Iskreno mislim da ovdje na forumu ni 99,9% muzicara ne svira ovu pjesmu sa ovakvom harmonijom.Upitno je takodje,koliki procenat muzicara uopste poznaje sve navedene akorde.
Cestitam svakome ko god svira ovu harmoniju i ko god uspije zapamtiti bar nekoliko pjesama koje mu otvori i ispise navedeni program.
Ja istina volim kad je pjesma malo slozenija,ali ipak najveci hitovi su radjeni
sa 6-7 akorda u pjesmi.Ovo je po meni pretjerano....

Da ne bude zabune,ne zelim reci da harmonija nije tacna,ali mi ne pada na pamet ni da probavam.Mozda je dobro za vjezbu i razvijanje sluha,ali brate....
Ko ovo sve savlada,ima sansu da postane vrhunski muzikant.

I na kraju ovaj famozni F#add9 sadrzi u sebi tonove:F#,A#,C# i G#.
Ovo je informacija prvo za mene a eto moze jos nekome da posluzi.;)

Ovaj post je napisan bez ikakvih pretenzija za neku debatu ili raspravu.
Niti slucajno.

Pozdrav,

Vule
28.12.2008, 03:57
@ Sejo...evo ja cu reci...ova harmonija nema veze sa pesmom...
...kompozicija pod nazivom "ne trazi je sine" se izvodi iz E-mola...bar je ja tako sviram otkad je izasla a ovde nesto ne videh E-mol nigde...a vala ni Fm a ni D#m...:confused:

Mozda je ovo neka druga pesma...:confused:

vladimir68
28.12.2008, 12:11
Program ima ˝3 nivoa˝ raspisivanja akorda (....-normal-......) i može se izabrati za bass ili ritam gitaru (ikonice.....)

romario
28.12.2008, 12:23
Ovaj program je interesantan za neke akorde koje ne možete prepoznati
po sluhu.Nije praktičan za rad i ne treba ga koristiti.Sve i da radi kako nama odgovara, samo može ulijeniti i zatupiti čovjeka.
Dakle,ako je jedan akord nesiguran u pjesmi,možeš se s ovom programom poslužiti da si pomogneš.Mada će vjerovatno biti izbrisan sa hard diska,
kao i puno sličnih (ne)korisnih programčića.

laky
28.12.2008, 18:20
@rolandinjos
"Sejo...evo ja cu reci...ova harmonija nema veze sa pesmom"
I ne samo to kolega. Ova harmonija nema veze sa zivotom!

@sejoroland
"Mozda je dobro za vjezbu i razvijanje sluha,ali brate....
Ko ovo sve savlada,ima sansu da postane vrhunski muzikant."
Ko ovo savlada nikada nece postati ni muzikant, a kamoli kakav vrhunski.

Kolege, manite se ovakve "pomoci", imacete vise stete nego koristi!

PS Trenutno nemam vremena, ali cu uskoro napisati harmoniju za tu pesmu.

Vule
28.12.2008, 18:29
@ Laky...nije mi jasno sta si hteo da kazes svojim postom...nisu mi jasni citati,ili si ih ti pogresno prepisao... :confused:

Marko_kraljevic
28.12.2008, 18:59
snimak koji imam mp3 od sinana je f#moll..A kad se u programu prebaci na basic prikazivanje akorda,lakse je za snalazenje..ako nezna neko koji tonovi su u napisanom akordu,stane samo kursorom misa na taj akord na onom listu i prikazace s desne strane u malom prozoru koji tonovi se nalaze u tom akordu..program nije 100% tacan,ali po mom misljenju je 95% tacan,ustvari zavisi od samog mp3 negde je vise uspesan,negde manje..zakljucak je da ipak moze pomoci oko nekih nejasnih akorda,nekom ko nema vremena da provede par sati da skine svaki akord za neku pesmu,ili nekom ko nije dovoljno "izostrio uvce" da cuje sve...ne postoji "svemoguci" softwer koji ce nam 101% sve na gotovo uraditi..kao i svaki drugi inace..opet je od vece pomoci nego style works,koji bi trebo biti svemoguc i da sam od midija uradi style..ali kao sto znamo(oni koji su radili sa EMC ) sve se mora raditi rucno,po nekoliko sati, da style bude upotrebljiv .:)

laky
28.12.2008, 20:18
@rolandinjos
Jednostavno citirao sam sta si rekao i slazem se sa tobom da ova harmonija nema nikakve veze sa pesmom. I ne samo to, ova harmonija nema veze sa muzikom uopste. Ti i kolega sejoroland ste bili isuvise "blagi" u svojim ocenama:), a ja sam malo burnije reagovao.

@Marko_kraljevic
Kolega, cenim to sto zelis da pomognes drugima, ali ovaj program i ovaj nacin skidanja pesama ili jos gore ucenja muzike NE VALJA! To sto si dobio za ovu pesmu je skroz pogresno! Sama pesma nema vise od nekoliko akorda a ovde je neko izbrojao cak njih 28! Daleko je to od neke tacnosti od 95%. I sam si rekao da je pesma iz F#mola, a pogledaj sta ti je taj program "izbacio" i koje akorde . Tu nema harmonije i harmonskih veza, tako ces muziku nauciti pogresno.

Jos jednom da ponovim, nisam odavno svirao pesmu i cim nadjem vremena postavicu ti harmoniju pa ti onda uporedi.

Vule
28.12.2008, 20:28
@ Laky...bice da nisam najbolje protumacio citiranje...no problem...nego...oko harmonije,pa nema tu ljudi ne znam kakve harme i akorada da pi se pisali eseji...evo kako ja to sviram pa kome odgovara neka tako skine...:D



Ne trazi je sine



Em
Pokajah se, podjoh da je vidim

Am-G-Am C-D-Em
sa namerom za pocetak novi
Em
tad mi njena stara majka rece
Am-G-Am C-D-Em
ja te molim, vise je ne zovi

Refren:

Em Am Em
Ne trazi je sine, rece majka njena
Am C-D-Em
ne diraj u njenu zapocetu srecu
Em Am Em
jer ona je sine, nocas isprosena
Am C-D-Em
ne donosi jesen njenom prolecu

Sa prozora gledala me ona
i rukama skrivala je lice
svatila je valjda istog trena
da je greskom dala drugom srce

Refren:

Okrenuh se, podjoh svojoj kuci
svestan da sam igru izgubio
da ostajem bez voljenog bica
s kim sam svoje snove snio



Evo...najprostije sto moze...da lepo pocetnik moze da odsvira,samo poslusa pesmu,skapira promene akorada i gotovo...:D

hamso
28.12.2008, 21:13
e svaka ti cast druze ovo nesto krenu ova tema nekim drugim putem al dodje na pravu adresu
Hvala puno.

Sejox
28.12.2008, 22:05
@rolandinjos

Eto program izbacio 28 akorda,a evo vidim kod tebe ih ima samo 5 i mislim da to sasvim odgovara stvarnom stanju.
Zato sam i napisao onaj gornji post,jer smatram da je bolje sam skidati pjesmu,koliko se moze,nego pratiti ono brdo akorda, a od kojih pojedine vecina mozda nikada nije ni odsvirala u zivotu.

@laky
Laky,naravno da postujem tvoje misljenje.Navedeni program sam slucajno imao u posjedu,i kao sto rekoh,kada sam vidio sta sve izbacuje-van upotrebe je.

laky
28.12.2008, 23:34
Evo i od mene, mada je ja sviram malo drugacije od originala.

forspil
| F#m / / / | Hm / D / | A / G / | F#m / Hm / |
| D / G / | F#m / / / | F#m / / E |
| F#m / / / | Hm / D / | A / G / | F#m / Hm / |
| D / G / | F#m / / / | F#m / / / |

Ja u drugom taktu umesto Hm-D sviram E-Hm, takodje ponekad u petom taktu umesto D-G sviram A-G.
Probajte, pa kome se sta svidja.;)

strofa, duplo sporije
| F#m / / / | Hm E A G |*F#m E | F#m / / / |
| F#m / / / | Hm E A E | E ... | F#m / / E | F#m / / E |
* ovaj takt je 2/4

refren, duplo brze
| F#m / / E | F#m / / / | Hm / D / | A / / / |
| A / Hm / | D / G / | F#m / / / |
| F#m / / E | F#m / / / | Hm / D / | A / / / |
| A / Hm ... | F#m / / / |

Ja u trecem taktu umesto Hm-D sviram Hm-E7, pa probajte i to.:)
poz