PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron AUDYA konacno OUT!


BasariStudios
23.12.2008, 13:41
Evo slika sa nekih finalnih specifikacija i da, u prodaji je:

http://www2.speedyshare.com/data/536221554/14289666/13243868/Manual.jpg

tranzit
23.12.2008, 13:48
Ma hebes te italijanske zajebancije, nikad to nece biti instrument za argatovanje kao sto nijedan njihov do sada nije bio. Zinuli mnogo a ne mogu da progutaju. Probao sam ga, maltretirao sam ga i... nije izdrzao torturu. PA2X je daleko ispred i po soundu i po funkcijama a o sintezi necemo ni da pricamo.

BasariStudios
23.12.2008, 13:52
Neznam jos, tek sam ga samo 2 put maltretirao kao sto kazes...videcemo dalje.

Alix
23.12.2008, 14:00
Tranzite sad bi te častio prijatelju na tvoj post ali znam da će biti kritika...Samo čekam sad da se baci jedan,drugi,treći pa da počnu kritikovati što uzdižemo Pa2X...Inače i g.Nedim se nešto predomislio,do nedavno je pišo po PA2X i dizo pa800 u nebesa kao i Audyu a sad kaže DA NE ZNA...Nema veze,svakom svoje a Tranzitu svaka čast!

gibanica
23.12.2008, 18:05
ma hebes te italijanske zajebancije, nikad to nece biti instrument za argatovanje kao sto nijedan njihov do sada nije bio. Zinuli mnogo a ne mogu da progutaju. Probao sam ga, maltretirao sam ga i... Nije izdrzao torturu. Pa2x je daleko ispred i po soundu i po funkcijama a o sintezi necemo ni da pricamo.

khhhmmmm....=))

tranzit
23.12.2008, 20:32
Alixe pijem sljivovicu ali neprepecenu. Ketron i bez obzira na cijenu koju su nabili u nebesa pripada tek nizoj profesionalnoj klasi i to ce potvrditi svako ko ga bude probao. Jednostavno sound nije to sto treba da bude. Italijani su ga nadzidzali kojekakvim p.z..rijama a ono osnovno ostalo u budzaku. Kako god, cuje se dosta konzervativno (ko iz konzerve) jer im nikako ne polazi za rukom da te DA konvertore naprave kako valja. Nemaju sa tim ni iskustva ni tradicije, sto je sasvim suprotno kod Korga, Yamahe i Rolanda. I Ketron i Nedim mogu da ga hvale i kuju u zvijezde al dzaba taj Audyia ce slabo da zaudija na Balkanu. Zivi bili pa vidjeli, sjetit cete se mojih rijeci.

GALA
23.12.2008, 20:35
Meni osobno je zapelo za oko sto mi je smetalo na prijasnjim modelima jos od MS60..kad vidim INTRO/END sve na jednoj tipki,u pola ritma oces intro kad ono svira END,da bi koristio intro moras svaki put zaustavit ritam to je jedan veliki minus u mojim ocima kod toga sinta,al to je jos mozda samo sintnica koja nevalja,jos ce se tu otkriti tonu toga...
pozdrav

gnovako8
23.12.2008, 20:38
pozz, jer istina da su Ketrona izbacili da mu dosta fali nije kao na demo snimci full.nego da nema one lupove i tako nesto tako sam cuo, ali ja mislim ipak za nase svirke Korg je zakon pa800, pa2x pro, pa1x itd. imao sam prilike probati i Sd1, sd5,x1, ali nije to bas nesto, pozz.

tranzit
23.12.2008, 20:45
E bas to ja i pricam. Fali mu sound burazeru, sound. Sve ostalo sto su naprcali na njega ima i moj televizor i to dosta bolje.

Alix
23.12.2008, 21:10
Jedno ne kontam...
Pravila se tema za Audyu i nema šta ga nisu hvalili,ja mislio kad ga kupiš da moreš s njim da letiš u nebesa...E sad kad slušam komentare provjerenog čovjeka sa iskustvima koji je JEDINI na ovom sajtu stisno muda da kritikuje Audyu...ne znam...Bez rječi sam,što su ga toliko dizali ako nije ono što se izdavalo da jeste...Ne mogu tome biti pametan,dali je to samo propaganda da se brukaju Korg,Yamaha,Roland ili je nešto treće u igri...A cjena?Ne daj Bože da bi ga kad moro kupovati...

romario
23.12.2008, 21:46
Cjena u Zagrebu 2200 eura.

Rudiiiii
23.12.2008, 21:54
Audya bi se mogla pokazati kao veoma skup promasaj, a druge kompanije B-) ce valjda rastaviti to cudo na sastavne dijelove i zaviriti unutra i dobre stvari staviti na svoje aranzere :-O

Marco7
23.12.2008, 22:18
Pa nije mu jaka cena ako je 2200e i ako je informcija tacna ;) Ja licno ne napustam korga niti mi pada n pamet ali ta cena nije velika u odnosu n konkurentske modele!

milanceshow
23.12.2008, 23:01
Cena nije velika.....
Verujem da ce ga kupiti muzicari koji sami prave svoje programe za klavijaturu i to pod uslovom da im se svidja na neki nacin!To jest oni koji se ne plase novih stvari u zivotu!
A muzicari koji nabavljaju ritmove i boje od drugih ce idalje svirati svoj instrument!

romario
23.12.2008, 23:07
http://www.glazbeni-oglasnik.com/pregled_oglasa/klavijature_klaviri_synth_workstation_OMB/ponuda/3/

Marco7
23.12.2008, 23:13
Jedino ako me ubedi sa zvukom moze da me natera da je uzmem i probam da radim sa njim,dobar je to aranzer sa opcijama ali dok ne cujem i ne probam necu da komentarisem ni njega ni bilo koji durgi koji nisam isprobao ;)

Alix
23.12.2008, 23:31
Ej ljudi!!!
A gdje je ina cjena što e gospodin NEDIM piso oko 6000$ i više?
Sad se tek razmotava klupko ko je špekuliro i pametovo...
Kakvih 6000$ i bakrači,jedino ako je dolar pao pa je sad tečaj 6000$=2200eur...
Žalosno,ali moro sam ovo da napišem...

zeko
23.12.2008, 23:37
jedino sto sam od Ketrona cuo, probao i priznajem za ono nase "ULOZENO-DOBIVENO" je X1...kao aranzer lijepo moze odraditi posao (za cijenu od 800-900 eura)

Marco7
23.12.2008, 23:45
Informisao sam se dosta u zadnje vreme o tom aranzeru i samo cekam da negde stigne u prodaju ili da ga neko kupi pa da podjem da ga isprobam onako na tenane,ako bude bar 70% onoga sto su ga nahvalili Ketronovci onda je ozbiljan konkurent ostalim aranzerima iz klase!Odma imam zamerku ali nisam siguran dali ima touch screen a ako nema to je veliki minus!Jer tako kompleksna sprava se ne moze zamisliti bez aktivnog displeja sto zbog broja funkcija sto zbog brzine rada!Ali o tom potom,zeljno cekam da ga pogledam u oci :)

RadeKOKI
23.12.2008, 23:58
Pozdrav kolege, da se malo prikljucim temi, sto se tice ketrona imao sam X1 to su sjajni aranzeri, verovali meni ili ne bar 10-15 godina su ispred ostalih sto se svega tice, imao sam solton-ketron x1 a kasnije ketron verziju x1 to su klavijature na oko komplikovane za rad u sustini kompletan SOFTWARE u sintu je resen cistom logikom i bez nekih velikih komplikacija za dobijanje neke komande, sto se tice zvuka tu je po meni licno nenadmasan, pun sound i sve se konkretno cuje na ozvucenju na X1 sam imao semplove kao na korg-u naj normalnije za to vreme nije bio nesto preterano velik sempler kolko se secam 8MB al dovoljno za dobar buzuki i el solo gitaru, jednostavno imaju opasan engine sto se ROM memorije tice izuzetno realan zvuk solton verzija se pojavila negde 94-95 te godine tad su imali sempl harmonike..... kabina koja je u njemu nesto nevidjeno, bubanj...tamburice haos a tad si mogao kod nas da kupis samo Roland E86, pa sad vidite, ja sigurno ovo kupujem cim se pojavi kod nas jer licno trazim od masine sto realniji ton i da je lagan za podesavanje bez preteranih nekih komplikacija i folozofija, sto je prednost ovih masina iskreno vam kazem da ga ima u srbiji nikad nebih kupio KORG, Roland i Yamahu za aranzera to potpisujem.

EmirTotic
24.12.2008, 00:14
Uverih se i ja... Nema nista dok ne sednes i polako sam pregledas aranzer!
Mada da mi ga neko pokloni ne bih se ljutio! :D

dugmic
24.12.2008, 02:25
ma hebes te italijanske zajebancije, nikad to nece biti instrument za argatovanje kao sto nijedan njihov do sada nije bio. Zinuli mnogo a ne mogu da progutaju. Probao sam ga, maltretirao sam ga i... Nije izdrzao torturu. Pa2x je daleko ispred i po soundu i po funkcijama a o sintezi necemo ni da pricamo.

svaka cast brate kaki ketron godinama me mucio obicna kanta , ma ni da pridje korgu, totalni promasaj.

dugmic
24.12.2008, 02:29
alixe pijem sljivovicu ali neprepecenu. Ketron i bez obzira na cijenu koju su nabili u nebesa pripada tek nizoj profesionalnoj klasi i to ce potvrditi svako ko ga bude probao. Jednostavno sound nije to sto treba da bude. Italijani su ga nadzidzali kojekakvim p.z..rijama a ono osnovno ostalo u budzaku. Kako god, cuje se dosta konzervativno (ko iz konzerve) jer im nikako ne polazi za rukom da te da konvertore naprave kako valja. Nemaju sa tim ni iskustva ni tradicije, sto je sasvim suprotno kod korga, yamahe i rolanda. I ketron i nedim mogu da ga hvale i kuju u zvijezde al dzaba taj audyia ce slabo da zaudija na balkanu. Zivi bili pa vidjeli, sjetit cete se mojih rijeci.

momci ovako imaosam prvo ms 60 solton bolji od ketrona x 1 pa sam dva put iamo ketron , totalni promasaj i naidjoh ja na pa 800 i osta za sva vremena , nebi ni neprijatelju preporucio ketron . Ketron samo vodi u provaliju.

dugmic
24.12.2008, 02:31
ej ljudi!!!
A gdje je ina cjena što e gospodin nedim piso oko 6000$ i više?
Sad se tek razmotava klupko ko je špekuliro i pametovo...
Kakvih 6000$ i bakrači,jedino ako je dolar pao pa je sad tečaj 6000$=2200eur...
žalosno,ali moro sam ovo da napišem...

stare balkanske glasine pocevsi od miladina za kesu dukata izda svoga brata

BasariStudios
24.12.2008, 03:42
Izvinite, da se samo iznasmijem vama i da vam kazem da vas iskreno sazaljujem,
drugi komentar nemama znam za sigurno da NIJEDAN ODVAS nije nit video nit
cuo masinu...ipak Nedim je taj koji je JASE...sa ovim nekazem da ona valja il ne
nego u kakvoj ste zabludi vise vas ovde...za plakati je...odustajem od ovog topika.

BasariStudios
24.12.2008, 03:45
ako bude bar 70% onoga sto su ga nahvalili Ketronovci onda je ozbiljan konkurent ostalim aranzerima:)

Ipak ja sam mozda Jedini ovde koji ga ja probavao nekoliko puta
a mozda ga ima vec pored sebe...al necemo o tome nego...
Ja bi te zamolio kao jednu od pametnije osobe ovde da pitas sve
ove ljude dal je iko SAMO DIRNUO tog sinta...neke komentare
vase i mala deca bi se nasmijala...a sto se tice cene zivi bili pa videli...
Romario, ako je cena toliko tamo, ja cu ti naci 10 kupca, naplati im
po 2600EU, ta 400 na svakog sinta nek ostanu za tebe.

BasariStudios
24.12.2008, 03:46
Ej ljudi!!!
A gdje je ina cjena što e gospodin NEDIM piso oko 6000$ i više?
Sad se tek razmotava klupko ko je špekuliro i pametovo...
Kakvih 6000$ i bakrači,jedino ako je dolar pao pa je sad tečaj 6000$=2200eur...
Žalosno,ali moro sam ovo da napišem...


Nije zalosno nimalo...samo ja tebe zalim i da...cena nije 2200...

A da, zaboravio sam da kazem...od prijatelje koje su je vec kupili...3800EU...

GALA
24.12.2008, 04:12
Ketronu sad nije bitno kojem,nemoze se pribliziti u zvuku niti jedan sint govorim jer znam dobro sta je Ketron,imo probo i odusevio se ,al mana po meni preko koje ne mogu preci je INTRO/END sve je na jednoj tipki i intro se ne moze koristit dok ritam radi,ako stisnes dok ritam radi on odsvira END, to mi je jako smetalo i to me odbilo od toga sinta jer ja intro jako puno koristim,al po zvuku brate tooo je stroj

BasariStudios
24.12.2008, 04:23
Intro se slobodno koristiti, zato postoji funkcija JumpIntro unutra, u Global.
I radi fino ko i na svaki ostali arranzer.

alija9
24.12.2008, 05:57
ja se stvarno pitam dali ljudi uopste znaju ista o ovom aranzeru i cijeni.ja licno neznam ali necu nista ni da komentarisem dok ne dodje negdje u neku muzicku radnju pa ga licno isprobam,a i ja se pridruzujem nedimu pa ako mozes i meni prijatelju javiti gdje si to naso za 2200 evra,ja najeftiniji sto sam naso kod nas u ameriku je $5.599-,pa ako je tako onda bi i ja mozda uzeo par komada.a ti nedime prijatelju ja da sam na tvom mjesu ja se nebi zamaro sa ponekim komentarima,jer sacekaj malo pa kad ljudi probaju mozda neki i promjene svoja misljenja,oni koji su probali tu spravu pa komentarisu njima svaka cast a oni koji nisu nevidim na osnovu cega komentarisu,mozda po onom sto su procitali o toj klavijaturi,a bogami po onome sto pise meni zvuci kao jedna puno ozbiljna sprava,ali opet kazem necu komentarisati dok neprobam.

BasariStudios
24.12.2008, 06:00
Zna Alix bolan, nemoze ona JV i ne valja...ispitao je on, samo nisam siguran
da zna kako uopste izgleda sint...reko mu Tranzit...vamo Romario rekao 2200...
a vamo covek kupio i platio 3800EU...reko sam mu, ako je 2200 ja imam 10
kupca za njega, nek im naplati po 2800 ako hoce...opet jeftinijie...
Kaki Sound, kaki Zvuk, ko se ovde uopste razume u zvuck osim Talava i JV...
dajte odrastite i uozbiljite se...nije mi majka Ketrona rodila, nevolim ga ni ja
mozda i nimalo nemojte sami sebe sramotiti...
A Alija buraz, nemam sta sacekati, AUDYA je pored mene, za FREE, zvanicna
cena je 5.599 ovde a u evropu 3800-4000EU a Alix i Romairo nek pricaju
sta god oni hoce...ne dira mi dzep to nego Audya ga puni...ja se samo smijem...

alija9
24.12.2008, 06:01
i jos da naponem da sam ja korgovac uvjek bio,ali razlog sto nekomentarisem ovaj aranzer je sto se bojim kad ga probam da necu projeniti misljenje i preci na ketron,pa da mi se ljudi onda smiju na mokim komentarima.

BasariStudios
24.12.2008, 06:04
Smijali se i meni kad sam ratovo zbog Korga da je najbolji...sad se sam sebi ja smijem...

alija9
24.12.2008, 06:15
nekazem ja nista za tebe nedime da cekas,ja sam uvjeren da si je ti isprobo i da je pored tebe jer koliko sam ovdje pretpostavio da radis za ketron.nego ja kazem da sacekas malo neka i drugi probaju,pa mozda i neko promjeni svoje misljenje kad je proba,jer ko sto reko po onome sto pise meni zvuci jako ozbiljna sprava,ali kad je licno uzmem u ruke tek cu onda da sglasim svoje licno misljenje

BasariStudios
24.12.2008, 06:27
Ma buraz razumem ja tebe samo nisu ti ljudi ovde, ti stvarno ocekujes da neki od ovih
ljudi ovde da da ispravan komentar? Pola njih nikad je nece videti, 25% od njih nemoze
osetiti nista osim Juzni Vetar i Amza a jos 25% neznaju sta je sint...pa komentare?
A druga stvar je i ako je vide i kad je vide i isprobaju komentari ce biti isti, jer bolje
i neznaju...jer zalosno je i amaterski a i smesno reci stvari kao:
Pa kad je isprobam onda cu videti dal spada u PRO aranzer...a oni ljudi sto su je pravili
veruj mi pametniji su od nas, ne bi na igracku stavili 6000$ cenu...smesno...
Uporedjivati PA50 i AUDYA...ahahahahaha...
A Tranzit jeste u pravu, za sintezu i efekte, na to i ja stojim 100%.
Al sad treba se i razumeti sta ta sinteza znaci, ako nema kompleksnu sintezu kao KORG
to neznaci da zvuci gore il bolje...na primer AUDYA ima i FM i ANALOG sintezu, ne samo
Samplovani ROM, al 99% tih ljudi nece to videti, jer sve te sinteticke boje nisu samplove
nego su na FM i ANALOG sintezu samo sto obicni smrtnici nemaju pristupak tome.
Verziju koju ja imam ima puni FM i ANALOG sintezu, otvorenu, da modificiram...

kreso
24.12.2008, 09:54
Kao prvo malo ste pretjerali !
Drugo, najniža cijena u Hrvatskoj mu je za cash 3.650 € i ispod toga Audye NEMA. Na kredit je 30.000 Kn.
Treče i jako važno : ovo što se sada prodaje je "probna" verzija i daleko je to od pravih očekivanja Ketrona. Radit će mu još najmanje 3-4 O.S-a dok ga ne poslože cakum-pakum.
Kritike na račun sounda idu, no to je ipak posljedica užasno kratkih rokova koje su sound inžinjeri dobili za rad.
Za sad je Audya ništa posebno, no kad se na tržištu zakotrlja par poštenih setova komentari će biti drastično različiti od današnjih, jer prema specifikacijama ovaj synth je tehnološki za dvije tri klase ispred ostale konkurencije. No za sada (s obzirom da je nov i kao takav još u povojima) debelo je ispod velike trojke. Trenutno mi čak SD1+ od Ketrona puuunnnooo bolje zvuči od Audye, no to ne znači da će još dugo tako biti.
Osim toga, sjetite se kad je izašo Pa80, koliko su ljudi još dugo dizali stari KORG i30 da je bolji, kvalitetniji i što ti ja znam. Danas taj i30 ne može primirisat ozbiljno nit Pa50, a kamo li Pa80-tki koja je u posljednjih 10 godina najzastupljenija i najkupovanija klavijatura na ovim prostorima.
Bit svakog novog aranžera je u tome koliko se stari materijal uz što manje dorada i promjena da iskoristit na novoj tehnologiji. Još ako ima uz sebe močan sampler, on je car.
A sad isto tako ne zaboravite da Audya ima zasnovan engine na foul audio loopovima. Caka je u tome da nitko još nije napravio foul ritam sa svim samplovima, a da to zvuči kako treba. Ostali današnji TOP aranžeri osim live druma-a nemaju tu mogučnost. Mislim, teoretski bi moglo, samo to je užasno komplicirano da se napravi kako treba. Jednostavno rečeno, nismo još tome dorasli.

intersite
24.12.2008, 09:56
Meni licno ono sto sam cuo na yutube zvuci fantasticno i stvarno mislim da za igracku nebi trazili toliko para.Sad kakva je klavijatura za raditi to je vec druga prica,treba ja probati i provaliti naravno.Treba sjesti i urediti je za svirku,jer ja godinama sviram klavijaturu i nikad nisam naisao ni na jednu koja je tvornicki spremna za tezgu.
Cijena u Evropi je izmedju 4100 i 4200 eura barem sada u ponudi muzickih kuca.
I to dal nesto moze da svira JV ili DX boje to je vise smjesno,JV je bio interesantan prije 20 godina a ko hoce sada da se zamara sa tim neka nabavi CZ 230s za stotinjak eura ili neku DX polovnjacu za nesto sitno para pa nek svira.
Neki su ljudi naucili na G600 i nisu ni culi ni vidjeli bolje i misle da je to vrh ponude u svijetu.

sihl
24.12.2008, 10:31
Jucer sam bio u cirihu i probo sam ga kod generalnog uvoznika za CH, onako slucajno naletim i vidim da ima tamo. Mogu samo reci da Synth jede "malu i malo vecu djecu". Zvucu fantastiscno. Govorim samo o ritam sekciji jer solo boje nisam toliko probavo. Sad je drugo pitanje kako bi to zvucalo sa nasim ritmovima, mislim treba znati prebaciti sve te kvalitete u rumbu, sasa, itd.. Inace nisam neki ljubitelj Ketrona ali ovo kad sam cuo osto sam bez rijeci. Pozdrav svima.

sihl
24.12.2008, 10:32
E zaboravih reci, cijena u Svici je 5 499.00 Franaka.

BasariStudios
24.12.2008, 11:10
Jednostavno rečeno, nismo još tome dorasli.

Nije samo jednostavno nego najbolje, nismo ni S od Sint, mnogo nas
ovde jos nisu ni PA50 dorasli, jos neznaju da glas smanje a ne da komentarisu
Kosmicki Brod koji je bar 5 godina ispred svu konkurenciju...
jos jednom da se iznasmijem...

kreso
24.12.2008, 11:27
Neđo, pa to i kažem.
Mi smo takav mentalitet. Svi bi htjeli da ako iskrcaju puno para da odmah kad ga dovezu kući istu večer na tezgi upali i ožeži. Da je sve cakum pakum posloženo. Ljudi, to je samo komad elektronike koju treba "pripitomiti" i napraviti tako da radi kako ste vi zamislili. A ona ne čita misli i zato treba sjest, zagrijat stolac i onda vidjet sve njegove mogučnosti. A za to vam realno treba minimum 6 mjeseci da svaki dan po 3-4 sata sjedite i "drkate" po njegovim mogučnostima.
Kad se (i ako se) ova Audya napuca kako valja (prema specifikacijama bi trebala biti babaroga) tada ćemo čitati drugačije komentare.
Pa u čitavoj Europi ih nije još 100 komada prodano. Ljudi budite ozbiljni jer za ovaj synth još nema ama baš ničeg napravljeno za naš prostor. Tek je u izradi.
I još nešto, nemojte samo očekivati da ova babaroga jednom kad se i naprave u za nju YU ritmovi izbacuje iz sebe DX i Casio zujalice, jer to će stvarno bit užasno veliko svetogrđe.
Ovaj synth je napravljen i osmišljen za puuunnnoo veće stvari.

Stoga sam u jednom od prethodnih postova i napisao. Za sada ovo što izlazi iz njega nije ništa posebno, već viđeno i čuto na ostaloj TOP klasi aranžera. No ono što je u dubini njegovog engina, to tek treba napraviti i čuti, a vjerujem da je u rukama pravog majstora ovaj synth strašno močna sprava za svirku. Stoga je i moj komentar od prije "mlačan" i iskreno nemam trenutno neko veliko oduševljenje naspram njega. Ne želim ga kupovat jer se bojim izazova. Ali kad netko okači prvih par primjera njegovih pravih mogučnosti, vezanih za muziku našeg prostora, i ako to zadovolji moje ukuse tada ću svakako razmislit o njemu. Jer s obzirom da nisam profesionalac, sigurno ću naič kao i svaki novi vlasnik Audye na 1000 problema, koje bez pomoči drugih kolega će jako teško biti prevaziči.

tranzit
24.12.2008, 11:35
znam za sigurno da NIJEDAN ODVAS nije nit video nit
cuo masinu...ipak Nedim je taj koji je JASE...Bolje bi ti bilo da jases nesto konkretnije a ne hrpu metala i plastike... i... opet si uobrazen i prepotentan, rekoh ti da sam je testirao i maltretirao a ti navalio da si jedini pa jedini. Opet pricas bajkice ljudima. Nema Ketron ni FM a ni Analog sintezu nego samo svoju prilicno mrsavu, slabasnu i zastarjelu Wavetable sa 360MB ROMa. Ne petljaj i ne dezinformisi ljude ovdje. Inace cijena je trenutno u Njemackoj tacno 4.190 Eura. Cist italijanski bezobrazluk.

BasariStudios
24.12.2008, 11:45
Ama ima bolan, nemoj da ti slike posaljem za AUDYA sa DISPLAY koje obicni
smrtnik nikad nece videti na sintu, 30% boja je bazirana na sintezu a ne ROM.
Nije to nikakvak bajka, mesec dana sam kurs motao za da radim na sintu,
ucili su me ljudi koji su ga izmislili, il lud sam ja neznam sta je FM il ANALOG?
A za tebe i za ostale neke informacije kao:
Oni koji kupe sada AUDYA nece imati Sampling, dolazi tek u April sa novim
OSom, da je sampling 4GB, da ima full Computer i Synth Sampling Editor,
da je synth Workstation spreman za buducnost i svasta nesto...a cuces sad
razocarenja odma od neke kad cuju da nema Sampler...ahahahahaha...

tranzit
24.12.2008, 11:54
Ama nema bolan, nema ni FM ni Analog vec pustu imitaciju na bazi Wavetable sto je toliko daleko od pravih sinteza koliko i ti od istine. Konzerva burazeru, obicna konzerva i jos bezobrazno skupa. Cist promasaj koji ce Ketrona da kosta glave. Propasce zbog njega. Kupit ce ih Roland ili Yamaha i zacepiti im usta da vise ne balegaju o onome o cemu pojma nemaju. Pokrali sve ideje koje se pokrasti mogu od onih koji su se na tom polju dokazali ali nisu mogli da ukradu i sound jer to se ne da ukrasti. Zato sve to i pored svih tih prckarija zvuci ko konzerva. Nema muda zemljace a nema ni onu drugu stvar, ne znas sta je, musko ili zensko. Transvestit.

Perce19
24.12.2008, 12:47
Evo ljudi ja sam ga probao u muzickoj radnji prije 10 min..cura kupuje cipele a ja na ketrona.hehe.Ja imam pa2x i osobno ga nebih mijenjao za ketrona,ovi live ritmovi rade strava ali na toje ulozeno mjesece rada,ako i hovcemo napraviti mi nas takav ritam,pa otkud meni smrtniku cjeli studio da snimamo gitare,bas,ububnjeve oa da to lupujemo,pa da zvuci barem priblizno,sound editing je zasad premalen..kako sam ja vidio,nema samplera.kazu da ce biti kasnije...ali nemogu sigurno rec.Skup je,za ono sto ima unutra jako dobro zvuci,ali njegova iskoristivost je jako malena u live svirci..mene je razocarao,jer po demo snimkama ja sam malo vise ocekivao.

Alix
24.12.2008, 13:08
Nedim je napiso:

###ispitao je on, samo nisam siguran da zna kako uopste izgleda sint...reko mu Tranzit...###

Ja Tranzitu vjerujem ko da sam ga gledo svojim očima...Za sad SVE što je reko bila je ISTINA za razliku od tebe,što si slago X-puta...Inače samo da napomenem TVOJ komentar oko cjene pa da zašutiš s tim prepucavanjem...

###Oficjalna cena ce biti od 5-6000 americkih dolara,###

a Krešo napiso

###najniža cijena u Hrvatskoj mu je za cash 3.650 €###

E sad ja ne znam kako tvoj digitron preračunava EUR i USD ali mislm da ti je prognoza bila pogrešna i netačna kao i ono kad si piso DA SI VIDIO na vlastite oči kod vas Turke koji imaju 128MB RAM-a na PA800...A svi znamo da od toga NEMA NIŠTA...

RadeKOKI
24.12.2008, 13:08
hm..tipicna rasprava nevalja, kanta, njesra...zasto i cemu? sacekajte da prodje vreme ne mora on odmah da se kupuje i ketron mora da obori cenu tom aranzeru kao prvo a kao drugo pojavice se i u necijim rukama ovde na forumu pa ce napisati milion postova "evo kupio sam zver ketron audya", "audya vs pa2x", "audya zakon"....i svakakve teme, ne branim ni jednog proizvodjaca svi oni imaju nesto svoje u sebi specificno i svako nadje sebe u nekom proizvodjacu tako da je malo bez veze pisati jos lose o tom aranzeru dok se ne pojavi kod nekog ko zna da je napravi i prezentuje, bilo je svakakvih tema na sajtu o raznim modelima korg, roland, yamaha i posle ti isti modeli koji su bili sranje...sad su vrh klavijature, tako da drugari vremenom to sve legne na svoje i sve one pokazu sta mogu mada u nasoj muzici mi ne iskoristimo ni 10% onog sto sve one u stvari mogu ucitamo 2 - seta bubnja i 10-tak semplova a iz rom memorije izvucemo 50-tak boja i toje sve, cek bre ljudi nije sve bas tako crno neko kaze imao je ketrona nije zadovoljan, ok postujem stvar licnog iszbora i stvar ukusa a onda tek dodje stvar kako znas da namestis instrument, jer svi oni daju sirov materijal pa ti posle preradjuj i pakuj kako hoces a danas nema loseg prioizvodjaca ima samo loseg majstora koji je pakuje i nista drugo, ja licno cekam da se pojavi kod nas u srbiji i kupicu je bez razmisljanja, jer mene ne interesuju neciji setovi i stilovi, i dokazacu "ako" dodjem do nje (posto ovde nemoze da s kupi nema zvanicnog uvoznika) da ona pravda sve pare. To je svaki moj stari X1 ketron pravdao koji sam imao, mada nesto po oglasima nevidjam u srbiji ketrone na prodaju doduse nama ih mnogo ali se i ne prodaju. Nailazio sam u poslednje dve godine na 2-3 komada x1 koji su bili u raspadanju po 1000 eu su znali da traze tako da...izostavicu daljnje komentarisanje jer ce doci do svadje. A siguran sam da ce i posle ovog doci do rasprave u nedogled. Veliki pozdrav !!

BasariStudios
24.12.2008, 13:12
Almire, ti si bolestan buraz izgleda...koliko vidim danas 3650EU je 5100USD...
A to svaki dan ide gore dole...koliko znam Kreso je reko najnizu sto je on
nasao il video il cuo...ljudi ga kupuju po 3800EU koje je 5310USD...
Jel ovde moj Digitron il tvoje Neznanje? Ti izgleda uopst i ne citas postove,
samo dodjes i napises nesto koje nema nikaki smisao...veruj ti Tranzitu.
A sad hajd eto recu, u svemu sam bio neispravan, sve sam pogresno rekao
al hajd budi fin i fer posto si se ispraznio sada o Ceni, reci mi o cenu sta sam
pogresio, dal 5100 i 5310 ne spada od 5-6000? Ti ces meni pricati o tome?
Hajd, reci mi sta sam ovde neispravno rekao...cekam...Inače samo da napomenem TVOJ komentar oko cjene pa da zašutiš s tim prepucavanjem...
###Oficjalna cena ce biti od 5-6000 americkih dolara,###
a Krešo napiso
###najniža cijena u Hrvatskoj mu je za cash 3.650 €###
E sad ja ne znam kako tvoj digitron preračunava EUR i USD ali mislm da ti je prognoza bila pogrešna i netačna
Hajd me zasuti al neznas kako, pogresno si sve rekao...
Ja Tranzitu vjerujem ko da sam ga gledo svojim očima...Za sad SVE što je reko bila je ISTINA
Po tome se i vidi koliko tvoji postovi, znanje i iskustvo imaju smisla na ovom forumu...
Jest dobro jebat...pricao mi Rade juce na MSN...

kreso
24.12.2008, 13:22
Opet vas troje :rolleyes:
E, zato tema ide u LOCK :lol:
Vi nastavite natezanje preko msn-a ili PP-a


I još nešto, otvorite li u vezi ovoga novu temu i nastavite li prepucavanje bez razloga, napadajući jedan drugog ko bijesni psi, matere mi banirat ću vas na 6 mjeseci, pa neznam kakvi da smo prijatelji.