PDA

Pokaži Full Verziju : Naucite lestvice za 1h


gibanica
14.12.2008, 14:03
evo pomoc za sve koji sviraju A-mol, a hteli bi da sviraju i druge lestv al nemaju vremena ili volje da uce.
Ovo je neki moj fazon koji sam smislio,pomocu kog sam naucio lestvice (bar one osnovne).
Napisao sam 7-8 osnovnih celih akorda,KOJI SE KORISTE (pogotovo u pesmama koje svirate :) ).od njih dalje izvedete sta god vam treba. dakle 7ine dimove ,naravno durove i molove. mislim da ce dobro doci onom ko shvati.
jednostavno je: npr Dmol u Emolu ce biti Amol, F ce biti C itd i ako znate akorde od pesme koju svirate iz Am samo prebacite i naucite :)
lako je. na brzinu sam sastavio sliku u wordu al mislim da je jasno.
ako je nesto ne jasno slobodno pitajte.

Zlatek
14.12.2008, 14:12
Ljestvice su ipak osnove u muzici.Svako tko se bavi muzikom bi si ipak trebao u samom početku dati truda i naučiti sve ljestvice sa pripadajučim povisilicama i snizilicama a ne samo c dur i A mol.Tada vam više neće ni trebati transpoze na klavijaturi.

EmirTotic
14.12.2008, 14:23
Ja znam sve to samo me zeza prstored u lestvcama. Kad bi imao neko da mi posalje lestvice sa prstoredom?

gibanica
14.12.2008, 14:26
pa jasno je to. al eto transpozer i danas postoji i dalje se pravi.
znaci postoji neko kome treba..a ima dosta takvih medju kojima sam i ja. i normalno je da se koristi. znam tih nekoliko lestv i meni je dosta.
al da se ne ponavljamo opet tu sve pise. http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=4628&highlight=transpozer

Playboy_90
14.12.2008, 15:19
To je U redu sto si stavio,pomoci ce mnogima koji se slabo snalaze oko lestvica,Bilo bi jos bolje kad bi postavio i za ostale lestvice,npr:C-mol,F-mol,E-dur,i td...

gibanica
14.12.2008, 18:13
pa moze.mada ovo su ti neki standardi za muske vokale,znaci celo vece radis s tih par skala.

Enes-am21
18.12.2008, 12:37
Ja znam sve to samo me zeza prstored u lestvcama. Kad bi imao neko da mi posalje lestvice sa prstoredom?
Javi se na msn, napisat cu ti za svaku dursku i molsku sklau prstomet...zivio..

EmirTotic
20.12.2008, 17:34
E, tek sad videh poruku. Javicu ti se na MSN sto pre mogu. Hvala ti ;)

romario
28.12.2008, 12:56
pa moze.mada ovo su ti neki standardi za muske vokale,znaci celo vece radis s tih par skala.


Mene zanimaju standardi za ženske vokale,pa ako imaš...

gibanica
28.12.2008, 13:43
@romario
tako je receno u postu o skalama ako nisi citao,dakle kaze se..e mol peva vecina riba,zavisi od pesme.
takav je bio zakljucak.ja to nisam izmislio..

zajebavas me iz posta u post,svesno,namerno.
ne znam kakve imas komplekse,molim te da mi se skines s glave..

gibanica
28.12.2008, 13:49
to sto se rugas drugima nije nacin da pokazes da bolje sviras od mene i ostalih

romario
28.12.2008, 14:42
Ne rugam se ,otkud ti to?
Malo tebe zezam,jet povremeno napišeš nešto onako,površno.
Tako to shvati.
Tko bolje svira,ja o tome ne rapravljam,niti razmišljam.
Šta uopće znači tko bolje svira?

Vaxter
29.12.2008, 00:45
Gokle vishe, svi? :(

Dennis
21.04.2009, 12:05
evo pomoc za sve koji sviraju A-mol, a hteli bi da sviraju i druge lestv al nemaju vremena ili volje da uce.
Ovo je neki moj fazon koji sam smislio,pomocu kog sam naucio lestvice (bar one osnovne).
Napisao sam 7-8 osnovnih celih akorda,KOJI SE KORISTE (pogotovo u pesmama koje svirate :) ).od njih dalje izvedete sta god vam treba. dakle 7ine dimove ,naravno durove i molove. mislim da ce dobro doci onom ko shvati.
jednostavno je: npr Dmol u Emolu ce biti Amol, F ce biti C itd i ako znate akorde od pesme koju svirate iz Am samo prebacite i naucite :)
lako je. na brzinu sam sastavio sliku u wordu al mislim da je jasno.
ako je nesto ne jasno slobodno pitajte.


hvalaaaa ti punO!...mozesli ubaciti C???

Dell
21.04.2009, 12:10
postavljao sam ja ljestvice, durske, ako trebaju molske postavicu i to ;)


http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=8785

Dennis
21.04.2009, 12:13
neznam note pa hahaha:) pozzdrav

ognjen-ogy
21.04.2009, 12:56
Ja se izvinjavam, ali ovo brate može i sam čovjek da zaključi, ako zna koliko je od A do D recimo, pa samo da prenese svaki akord za toliko, to nije teško, a malo mi čudno da ima neko ko svira samo iz A mol kako je olega naveo i da šalta po transpoze :confused:

Playboy_90
30.09.2009, 16:19
Samo treba da se vezba,vezba i vezba dok se ne onesvesis sa instrumentom.... Sve ce doci vremenom samo..... Lestvice su zezancija posle kratkog perioda dobrog vezbanja.....

cash
09.10.2009, 22:20
i meni fali prstored, , hh

Enes-am21
14.10.2009, 18:18
ima u downloadu prstomet za sve durske i molske skale... pretrazite...

daca91
16.10.2009, 22:54
U download-u ima svega i svacega,samo treba malo da se pretrazi...

roki1903
15.10.2010, 13:03
Okacio sam ja program za ucenje lestvica. Zove se program za ucenje lestvica ili Lajkov program. Ja sam ga licno pisao. Imate ga u download sekciji. Uskoro cu napraviti novu verziju pa cu okaciti da je skinete. Ja sam ga napravio zbog sebe a ispostavilo se da se mnogima dopada.

zsimonovic
17.10.2010, 10:26
Da ne otvaram novu temu,ima li neko skale sa ispisanim PRAVILNIM prstoredom za LEVU ruku za osnovne skale,dur-mol-orijental posto nemam literature za klavijature,klavir?Hvala!

driftkiller
17.10.2010, 12:30
E da i meni bi trebali prstoredi za lijevu ruku, jer sada radim neke vjezbice sa obje ruke pa moram da vjezbam tako! poz

hadzidinic
26.10.2010, 12:59
evo ja cu da ispisem prstored za sve lestvice, i durske i molske...sa povisilicama i snizilicama, i stavicu na download... trenutno nemam vremena, ali do sutra prekosutra cu da stavim...

driftkiller
26.10.2010, 20:58
Ako moze i za lijevu ruku da nam ispises. poz

levkoo
28.10.2010, 00:35
Najbolje za ucenje lestvica je "Prirucnik prstometa, skala i akorda" - Ladislav Šaban ...tamo su napisene sve lestvice i prstoredi kako i nacine vezbanje akorda

Barni
17.11.2010, 12:04
jel ima netko taj priručnik od ladislava šabana skeniran?

"7"
20.09.2016, 20:10
Jeste proslo 6 godina od zadnjeg posta ali pokusavam da nadjem ovaj prirucnik od Ladislava Sabana (Prirucnik prstometa, skala i akorada za klavir) za klinca koji ide u muzicku i ne mogu da nadjem. Ja sam imao tu knjigu davno ali verovatno sam je dao nekome ko nije vratio pa sad moram da trazim ali ne ide lako...
Ako neko slucajno ima knjigu pa da se skenira ili ima vec skenirano mnogo bi mi znacilo.
Hvala unapred