PDA

Pokaži Full Verziju : "Breath Controller" i "MIDI Solutions Breath Controller"???


kabi
12.12.2008, 03:47
Cao,jel moze neko da mi objasni sta je "Breath Controller" i "MIDI Solutions Breath Controller"??? i na koju klaviaturu se moze prikljucit? Na "Breath Controller" su neke slusalice i treba kad se prikopca na klaviaturi moras da duvas da bi izasao ton,dzaba ako stistnes dirku, nema ton dok ne duvas kolko sam ja uklavirio i gledao jedna snimak ,nisam siguran mozda gresim? A ima i nesto sto se zove "MIDI Solutions Breath Controller" e sad neznam dal je to isto? Ima jedan tip koj prodaje korg triton studio 61 sa breath controller... Predpostavljam da se moze prikopcat na triton classic ako je on mogao na studio? "MIDI Solutions Breath Controller", koshta 199dollara,nije skup al dal je to vredno? Ako sam uslucaju postavio temu na pogresno mesto ja se izvinjavam,kabi...

kabi
12.12.2008, 19:05
Jel ima ko se razume???

Zlatek
12.12.2008, 19:32
Breath Controler je izašao još davno-sa prvom Yamahom DX7.Uključiš ga u klavijaturu i kada sviraš neke puhače instrumente pušeš u njega i istovremeno sviraš da bi se dobio što vjerniji zvuk puhačeg instrumenta.Za MIDI solutions Breath Cont. pretpostavljam da radi na istom sistemu samo se može upotrijebiti na bilo kojem instrumentu sa MIDI priključkom.Yamaha DX7 je imala poseban ulaz samo za kontroler.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

kabi
13.12.2008, 02:39
Hvala ti Zlatek,kabi...

kabi
13.12.2008, 16:12
Jel ima mozda neko od vas ovde koj koriste ovo?

milanceshow
14.12.2008, 17:33
Dok sam imao Yamaha YS200,samo sam jednom probao "Breath Controller" i to je to kao sto ti je Zlatek rekao.
Taj breath controller izgleda kao pilot,samo sto umesto mikrofona imas neku vrstu cevcice gde duvas......:D
Evo i slika.....http://www.yamaha.com/yamahavgn/Images/Accessories/Product/Main/bc3.gif

kabi
14.12.2008, 18:20
ok thanks

BasariStudios
14.12.2008, 20:23
Kao sto su drugi objasnili, to je SAMO za YAMAHU a ako hoces da ga koristis
na drugi sint onda moras imati MIDI SOLUTIONS sa BREATH CONTROLLER,
moras oba imati jer MIDI SOLUTIONS je samo Converter, nije BC.

Sime1302
03.12.2011, 23:15
Pozz. Zanima me gdje bi se taj controler mogao nabaviti jer imam kurzweil pc3k8 koji ima u sebi tu opciju, ali oni ne proizvode taj kontroler?
Hvala