PDA

Pokaži Full Verziju : Da probamo


RadeKOKI
10.12.2008, 23:57
Drage kolege, da nebih post pretrpavali u kom se spominje o prevarantima otvorio sam ovaj post da zajednicki nadjemo resenje kako da zastitimo neke stvari na forumu od raznih preprodavaca, svi mi download-ujemo ja prvi :D (al za licne potrebe) u nameri da pronadjemo nesto interesantno ili nesto preradimo po svojim potrebama...e medjutim postoje ljudi koji ovo zloupotrebljavaju i koriste u svoju licnu korist zarad zarade novca i to neradi se o sitnom parama tipa 10-20 nego 100eu pa navise.

ognjen-ogy
11.12.2008, 00:11
JA sam prvi protv zloupotrebe, ali hajde mi objasni kako to uraditi da se to ne događa !!!

ROBOT
11.12.2008, 00:16
stvarno ne znam imali i koji nacin da se to zastiti ali to treba da se uvede, i ja stvarno nemam neku ideju kako to da se ucini ,,,ili uvesti ono koliko uploada toliko downloada ja imam jedino tu viziju a druge opcije i nema ja mislim !!! pozzz

Vaxter
11.12.2008, 00:17
Nije bash tema za ovaj podforum, ali nisam siguran ni za koji bi bila...
:)
Ovako...
Ae da otkrijem deo plana...
Trenuno su u toku poprilichno krupni zahvati na sajtu...
Pored tehnichkih izmena, u planu su i neke izmene i dodaci u vidu novih sekcija, i reorganizacija starih...
Jedna od stvari je i ponovno pokretanje super-chlana...
Za sada je ideja da ko zeli da uchestvuje mora da prilozi stvarno kvalitetan materijal moderatorima na uvid.
Videcemo u kojim formatima.
Da li ce biti neki mp3 demo, ili kako vec, josh nismo odluchili, ali ce zasiguno morati da postoji neki dokaz o kvalitetnom materijalu da bi se uchlanili u sekciju.
Oni koji nemaju tako neshto da priloze ce moci da plate chlanarinu koja bi se ulozila u dalji razvoj sajta...
Neke stvari, da bi bile odradjene stvarno kako treba, zahtevaju pored vremena i novac.
Ideja kako realizovati novi chat, npr.
Kako vratiti radio, i osposobiti ga da bude non-stop u funkciji...
Josh mnogo ideja postoji, ali vecina njih zahteva da imamo shell server.
A on nije jeftin...
Tako da...
Eto reshenja i za one koji nemaju materijal da priloze...
Samo, da se zna unapred...
Nece biti smeshne cene...
Bash zbog preprodavaca...
Novac koji bi bio prikupljen, a ne bude potroshen za odrzavanje sajta, bio bi ulozen u poklone super-chlanovima koji prilazu materijal.
To je neka moja ideja...

RadeKOKI
11.12.2008, 00:23
pa aj da probam :D nek se odvoji poseban kutak roland, korg, yamaha...e al ulaz ima svako ko hoce da radi i pravi nesto pametno, znaci ako hoce download znaci dobija bodove svojim radom, posalje ritam primer vredi 1 bod, kad skupi 10 bodova moze da skine 2 ritma tj. 5 bodova se skida za jedan style na download to je za novajlije dok nestekne poverenje u moderatore i ostale clanove takozvanog VIP kruga koji rade za odredjen model primer ti i jos 2-3 coveka radite stilove za pa800 svi koji hoce da udju vazi ono od gore i to je to. koga vi pustite moze sve da skine ako hoce tj. kazete moderatoru i on mu odobri da lesi down. mada jos nisam siguran da je ovo pametno. al aj ovo je neka moja vizija pa kritikujte sad necu se ljutiti.

RadeKOKI
11.12.2008, 00:34
moze vaxter kill-uj moj poslednji post ! :D o bodovima, pacicima, macicima, pilicima....moze ! samo odvojte pod grupe primer KORG pa odvojite pa50.60, pa80, pa1x-pro, pa800 pa2x i to je to.

gjoko
11.12.2008, 00:34
tesko je zastititi se od ako smem da kazem zloupotrebe jer ja to sto sam skinuo sa ovog sajta ili mi je neko dao prijateljski pa da ja to prodajem nekome je za mene zloupotreba. Jedino mi je palo na pamet...ovo je pitanje..., dali mogu fajlovi da se kodiraju nekako i da nemoze svako da ih koristi.Kolko ja znam ne moze al ajd mislim da je Vaxter kompetentniji pa mogo bi da to odgovoris...

Vaxter
11.12.2008, 00:38
To sa kodiranjem fajlova mozesh odmah da zaboravish, jer kada jednom nekome dash kljuch po kome ce dekodirati fajlove, on ih uvek posle moze proslediti dekodirane.
Jedini nachin jeste da se u same klavijature ubaci podrshka za kodirane fajlove, ali to teshko da ce i jadna firma uraditi...
Vec sam objashnjavao...
Neizvodljivo...

RadeKOKI
11.12.2008, 00:51
razmisljao sam u tom smeru kodiranje....zip pa stavis sifru..a ako nekom das zipovan set moraas i kljut tako da ... dodjemo na isto, jedino da yu midi u dogovoru sa korisnicima napravi prodaju pa da ide u korist sajta nek naplati dalje kolko hoce i te pare da se uloze u sam sajt. ako neko zaradi nek bude yu midi

dominik
11.12.2008, 10:06
Tema: 6041
Postova: 56236
Članova: 6.886
Aktivnih Korisnika: 1.925

Mene samo ovo gore zanima, toliko nas je a uvijek jedni te isti na forumu i download sekciji!

gibanica
11.12.2008, 13:04
mislim da ako budete poceli da naplacujete bilo sta..sajt ce se svesti na 10 ljudi.
ja prvi cu nestati,ne zato sto necu ili nemam da platim nego sto me mrzi redovno to raditi. (to sve ukoliko vam se ne svidi moj materijal koji sam pravio i koji cu vam slati i koji sam vec kacio) :)
ne placam ni telefon redovno..ni kablovsku..iskljucuju me stalno.
u pocetku sam samo skidao sa sajta..posle sam poceo da kacim svoje.
znaci sve je do coveka.
mislim da bi jedan uslova mogao da bude AKTIVNOST na forumu, to je mislim maximalno sto bi ljudi prihvatili.
i lepo svedemo broj sa 2000 clanova na 500 aktivnih.
i tih 500 mogu da budu nagradjeni. i manje vise znas svakog ko je nesto skinuo.
Mislim da je KOREKTNO

EmirTotic
11.12.2008, 13:24
E, ovako. Meni licno ovo ne odgovara jer sam jos maloletan i slabo zaradjujem da bi bilo sta placao. A i ako se uvede to placanje ili da moras uploadovati nesto da bi skinuo sta ti treba, od ovoliko aktivnih clanova ostace 50.
Najiskrenije, ovaj sajt mi je mnogo pomogao oko muzike i nigde nisam video da se ljudi (kolege) ovako pomazu. Dajte, nemoj da kvarimo to.
I slazem se sa Gibanicom da se uzima u obzir aktivnost na sajtu.

Vaxter
11.12.2008, 13:35
Ljudi, stvari koje su sada za dzabe ce biti i dalje dzabe!
Ono shto bi se naplacivalo je poseban materijal koji se ni sada ne moze naci na downloadu!
Ne bi moglo bilo shta da dospe na Super-Chlan!
I, da!
Oni koji su smisleno aktivni na forumu bi bili nagradjeni za to shto rade... :)

gibanica
11.12.2008, 13:40
"Oni koji su smisleno aktivni na forumu bi bili nagradjeni za to shto rade... :)"
mirise na cinizam?! mozda zbog reci "smisleno".
izvini ako gresim..

Vaxter
11.12.2008, 13:47
Nije cinizam, vec napominjem da se odmah zna... :)
U prevodu, nece biti bitan broj postova, vec shta u tim postovima pishe...
Ima ovde mnogo ljudi sa poprilichno velikim brojem postova, a da nishta pametno nisu rekli...
Pishu samo po temama u svashtari...
Super-Chlan nije neshto shto bi bilo za svakoga!
To je neshto shto bi bilo samo za neke ljude, koji to zasluze.
Oni koji ne zasluze moraju da plate, i to je to!
Ostali i dalje imaju sve ono shto su imali!
Msm, ne vidim chemu toliko cimanje?
Niti dobijash niti gubish...
Tebi ce biti isto, ako ne zasluzish Super-Chlan... :))

romario
11.12.2008, 15:19
Ni ja ne volim to rangiranje,ovaj bolji,ovaj više vrijedi...
Ali probajte,možda to i bude dobra ideju na kraju.

Vaxter
11.12.2008, 15:51
Ali nije u pitanju rangiranje ko koliko vredi, vec ko koliko doprinosi sajtu!
U tome je cela poenta... :)

zeko
11.12.2008, 15:53
"Ima ovde mnogo ljudi sa poprilichno velikim brojem postova, a da nishta pametno nisu rekli..."

E ako nista drugo ovo podrzavam..lijepo se i nasaliti, dopisati nesto..Ali ono sto mrzim, a to sve cesce vidim..bespotrebno pisanje postova i citiranje..za nista (ili ti mozda nabijanje broja postova zbog xy razloga )...Treba nam sluziti najvise za pomoc..i pri toj pomoci, skratiti broj odgovora na najmanju mogucu TOCNU razinu..jer ako i ja pocnem pametovati npr. oko Yamahe, koju nikad u zivotu nisam imao duze od sat vremena, onda odgovor nije kompetentan niti malo, niti vrijedan da zauzima mjesto tamo gdje je potreban..Pomoci cu tamo gdje nesto znam, ili sumljam da bi vrlo lako moglo biti to..
Sada bi mogao jos razvezati pricu, ali mislim da i ovaj odgovor spada u tu grupu "bespotrebnih", pa cu se zadovoljit cu se i ovim sto sam napisao;);)
A morao sam....:lol:

Perce19
11.12.2008, 16:10
Ovaj sajt je pomogao mnogima u svakome pogledu,od downloada kvaltetnoga materijala pa do savijeta i informacija koje su davale jako kompetentne osobe,a takvih ima puno na ovome forumu,Miodrag je zamislio ovaj sajt kao mogucnost za razmijenu iskustva,materijala i ne kao nevazno,za druzenje.I to je i postignuto,i svi mi gledamo prema buudcnosti,tako i nasi moderatori koji imaju viziju,da poboljsaju ovaj sajt i to stalno i rade,aa da bi mi imali komfortabilnije mogucnost to znaci i ulaganje u servere,odrzavanje,koje kosta...Ja neznam koliko bi se nas nakanilo da se odricemo od svoga vrmena da ulazemo u ovaj sajt,a to nasi moderatori stalno rade.Ja sam kazem da sam samo profitirao od sajta,od materijala,iskusava,znanja i stekao sam nove prijatelje.Jer ovdije smo svi ljudi koje volie samo jednu stvar,ovaj instrumenat bez obzira,tko smo,sta smo,odakle smo,kako sviramo.Lijepo je vidjeti i kad stariji clanovi podrzavaju mladje u svakome pogledu.Ovaj sajt ima svoju snagu i vrijednost..i ja sam na prvome mijestu u za promijene,koje sigurno nece biti lose po nikoga,pa makar me to i kostalo.Lijep pozdrav

caka012
11.12.2008, 17:55
Slazem se delimicno sa svima, potpuno sa nekima, napredovanje sajta treba da se stavi na prvo mesto, ali treba voditi racuna o tome da nisu svi clanovi platezno sposobni da bi mogli da odvoje novac za clanarinu. Takodje, ima i onih koji vole da svoju klavijaturu srede, ali ne zaradjuju na tome nista, pa ne bi platili. Nije mi zbog mene, svaka stvar koju sam odavde skinuo mi je zaradila neke novce i ne zalim se, nadam se da je neko zaradio i na onome sto sam ja postavio. Problem je da je pravo bogatstvo imati ovoliko ljudi okupljenih na jednom mestu, i prava je steta razjuriti te ljude.
Sa druge strane, nema drugih mogucnosti da sajt zaradi na neki nacin.
Sta je sa stvarima koje smo vec postavili za nownload?
Vidite, pa nadjite neku sredinu, da bude dobro svima.

gibanica
11.12.2008, 18:07
@Vaxter
"Tebi ce biti isto, ako ne zasluzish Super-Chlan... :))"
eeee...znaci ti vec znas da necu biti super clan =))
e pa sad cu da se trudim pa ima sve da me pitas "oces jos jedan super-clan..
"a gibanice el treba?".. "ako treba reci".."a gib gib oces 2o evra,oces da ti skuvamo kafu?";) hehehee..

salim se ja naravno ..ne bih ja imao vremena za to, ..meni je dosta kad mi neko kaze da mi je dobar ritam sto sam radio..i ja sam presrecan!!
p.s. a za 2o evra se ne salim..ako neko oce da mi da..uzeo bi stalak za mikr :D

romario
11.12.2008, 19:56
Ajd da ne budem zločest gibanice,
ti si dosta toga stavio na download...
Reci koji tvoj ritam da uzmem i da ga sviram.Znači, da je taj ritam
stvarno dobar ritam.Ti mislim imaš yamahu.

gibanica
12.12.2008, 01:43
e jeste zlocest si teo ti ili ne..
ostavi mi msn na pp pa cu ti dati..ritmovi su radjeni od midia tako da su normalni koliko toliko.
uostalom mislim da u downl pise gibanica pored mojih uplouda.
ne znam cemu ta pakost..vidis da se zaje*avamo..

Alix
12.12.2008, 03:26
###eeee...djubre jedno znaci ti vec znas da necu biti super clan###

Daj gibanica tvoj humor prolazi sve granice...
Ja najvećem neprijatelju nebi napiso da je ĐUBRE a kamoli nekome na kojem ovaj sajt stoji pored gazde...Stvarno si pretjero drug i daj malo pripazi na rječnik i te tvoje "zajebancije"...Ima par članova koji su mi se bunili na tvoje izjave i šale pa daj malo obrati pažnju na to...I NEMOJ se ponovo izvinjavati,ima bar 5-6 tvojih izvinjenja a stalno se isto SR$#"E ponavlja...Daj skuliraj malo jebo ga ti!

dominik
12.12.2008, 11:43
E upravu si Alix!!!
I meni je to zasmetalo na prvi pogled al rekoh neću ništa pisati, pa nisam za to ni ovlašten!
Mislim nemam protiv nikog ništa ,al možda malo primjerenije izražavanje bilo bi puno ljepše, ipak sve se to čita, druga stvar šta se piše na pp.
Uostalom imamo i maloljetnih članova tu, npr. "harepa", pa nije dobro da takve stvari čita....
Hahaha, malo šale. Ajd ljudi pozdrav

romario
12.12.2008, 15:09
[QUOTE=gibanica;62591]e jeste zlocest si teo ti ili ne..
ostavi mi msn na pp pa cu ti dati..ritmovi su radjeni od midia tako da su normalni koliko toliko.
uostalom mislim da u downl pise gibanica pored mojih uplouda.
ne znam cemu ta pakost..vidis da se zaje*avamo..[/Q

Kaži mi,romario uzmi ovaj moj ritam koji sam stavio u
download i sviraj ga.Eto ,jedan jedini.Od svih koje si stavio.
VIdi,nisi ti jedini koji stavlja loše ili nekompletne stvari na sajt.
Svatko ima razlog zašto to radi.
Jedan d tih razloga je i moguća zloupotreba tih materijala.
Jedna druga stvar.Ova tema i nije baš za šalu.
I moglo bi joj se tako i pristupiti...

romario
12.12.2008, 15:16
Ali nije u pitanju rangiranje ko koliko vredi, vec ko koliko doprinosi sajtu!
U tome je cela poenta... :)

Ja znam na šta misliš.ali vidiš da to nije u startu prihvaćeno kako treba.
Bar kod dijela članova...
Ali ovo je novo vrijeme,i Ti si taj koji na kraju odlučuje.Ne mi.
U svakom slučaju imate moju podršku.;)

Emko_
12.12.2008, 15:54
hmm al jedno pitanje samo...
ja sam maloljetan i tek sam poceo da sviram.. meni je ovaj site harekorgpa50 dao ili kako mu je nik.. i ovaj site mi je stvarno dosta pomogo za ritmove i boje.. i ako sad se ubaci da se placa za ritmove ili setove ili sta ja znam.. ja ne radim pa nemam para kako onda da uplatim neki ritam ili set..?:-/

RadeKOKI
12.12.2008, 15:56
hmm al jedno pitanje samo...
ja sam maloljetan i tek sam poceo da sviram.. meni je ovaj site harekorgpa50 dao ili kako mu je nik.. i ovaj site mi je stvarno dosta pomogo za ritmove i boje.. i ako sad se ubaci da se placa za ritmove ili setove ili sta ja znam.. ja ne radim pa nemam para kako onda da uplatim neki ritam ili set..?:-/

nenenene :) druze nece se placati, znaci ovako i dalje ce download biti dzabe, ali neke stvari ce se placati.... za neke ljude

vingula
12.12.2008, 22:26
Vaxtera podržavam o Super-Članu i da sajt napreduje....
al rekao bi i ako od svake svirke nemogu odvojit po 1 euro za super-član,onda više neču ni svirat...

neconix
12.12.2008, 23:01
Bravo care!

gibanica
13.12.2008, 00:32
@romario
s tobom sam bio na pragu srece - k.malovcic

@Alix
Djubre nije ruzna rec. i stavio sam 10 kezova u postu tako da se nadam da je momak shvatio na pravi nacin (da nije pogrsno shvatio ili da se nije uvredio) jer se ovde dopisujemo svi po 5 sati dnevno,i svi smo manje vise generacija.ti mislis ako napises tvoje cuveno "hebati" da to nije ruzno? razmisli.
i ne boj se nemam nameru da se opet izvinjavam jer se ne osecam krivim ni malo. ako ti toliko smetam banuj me i zdravo.

RadeKOKI
13.12.2008, 18:03
Gibanica razumem te sta si hteo reci al nisi valjda juce rodjen ima ljudi koji nije da nemogu nego jednostavno nece da razumeju takav vid zezanja, tako da nema ljutnje nesmetas ti nikom na forumu daleko od toga niti ce te banovati nego brate biraj reci jbg negledamo svi isto na neku vrstu zajebancije. Prozdrav !

romario
13.12.2008, 23:15
@romario
s tobom sam bio na pragu srece - k.malovcic

i šta s tim ritmom?
posebno je dobar ili samo dobar?
DAli je to ritam s kojim ti sviraš?

Alix
14.12.2008, 13:56
GIBANICA....Tvoje šale prevaziđu viđe puta...
Da ne spominjem koliko tvojih temi i postova je prepravljanih ili obrisani,itd...
BAN---odma se na to vadiš...Ja nisam reko da ćeš ga dobiti,ali jarane daj promjeni ponašanje hebo ga ti...Stalno se nešto nađe gdje ga pregoniš...Cool own,ban nije rješenje,do sada si prekršio toliko pravila pa te stalno branim i hvalim a ti tako...Nema veze care,odsad si sam...;)

gibanica
14.12.2008, 17:54
ok np. al slozices se da je najsmesnije ti kraljevi sto se zale kod operatora ko kod mame.ne mogu da verujem!?
dakle ako nekom nesto smeta ne zalite se unaokolo nego recite to u oci prestupniku tj u PP. ;) sve se da resiti.
mislim da poslednji nazovimo to "prekrsaj" nije vredan ni tvog ni mog nerviranja.

p.s. da se vratimo. Da li ste odlucili i Sta ste odlucili,kakav ce sistem biti?
bilo bi dobro da napravite javnu anketu i pitate clanove kako ima najvise odgovara.a ponudite nekoliko logicnih resenja.pa da svi ucestvujemo u reformi.

evo jedan predlog: da na buducem radiju na sajtu budu pored redovnog radija i nasi demoi,znaci da ljudi daju mix ili bar 3min njihovog rada,pa da se slusamo. pa moze se glasati i za hit meseca,sto da ne :) eto

Perce19
14.12.2008, 18:29
Prijatelji uopce neznam cemu ovolika rasprava oko toga super clana,jer ni sami administratori to nisu u potpunosti predstavili a vi ste se vec poceli buniti,na sajtu se nista ne mijenja,sto se imali odsad bit ce i dalje,i ovaj forumn za raspravu a i download za demo i razmijenu ritmova,a ja krecem od sebe,imama jako puno setova za pa seriju sto sam se naplacao..kajem se jer nevijede ni pola,ali to nezelim uploadati jer ce te setove opet netko treci prodavati..a i vece opcije i bolji sajt..to se mora platiti,a para nepada sa neba,a ni administratori sigurno ne zele da gube vrijedne clanove,sigurno ce se naci rijesenje za svakoga.Lijep pozdrav

Vaxter
14.12.2008, 22:01
Koliko ja vidim, givanice, da ti i pored objasnjenja ne kapirash o chemu se radi...
Tako da ne vidim potrebu da i dalje pokushavam da ti objasnim... :S
Shto se radija tiche, predlog koji si dao odavno postoji kao ideja, ali je nemoguc za realizaciju zbog tehnichkih problema koji su reshivi samo uz pomoc novca...
Shto se ankete tiche...
To zaboravi...
Mi za sada nemamo vishe opcija, da bi pravili anketu...
Ako neko ima bolju ideju neka je predlozi.
Ako nema, bice ovako uradjeno i to je to...
Ko hoce moze koristiti ovu sekciju, ko nece neka koristi i dalje ovo shto postoji, kao shto je i do sada radio...
Msm, sada od jednom ce ljudima faliti ono shto nikad nisu ni imali...
Ta ajte, molim vas... :))

gibanica
14.12.2008, 22:59
pa izgleda da sam glup.
znaci sve ostaje isto.cak necete ni temlejt, interfejs menjati.
eo ti predlog.
prevedite ceo sajt na srpski tj balkanski. da ne bude vise popapa na nemackom.
racionalisite broj korisnika.stavite da posle 6 ili 12 meseci ne posecivanja foruma clan postane neakt tj brise se,ako to moze. necu vise da pisem na ovu temu
B-)

RadeKOKI
14.12.2008, 23:04
e drug vaxter vidis zivot je cudo ! ;)

Vaxter
14.12.2008, 23:16
Pametnjakovic... :))
Iako ti to ne primecujesh, prevodjenje je uveliko u toku...
Dizajn ce se menjati, ali se nece menjati ideja sajta, ali ti gibanice i dalje ne kapirash shta ti se govori... :))

RadeKOKI
14.12.2008, 23:41
nemoj se nervirati bezveze popi jednu rakiju dobra je za smirenje :D pusti coveka brate mili ! :D ooooooooooooooops!

Perce19
15.12.2008, 00:03
Nastave li neki ovako glavom kroz zid,boljet ce..a vaxteru ce trebati i vise rakija,kakvih nas ima.,hehehehe

RadeKOKI
15.12.2008, 00:05
Nastave li neki ovako glavom kroz zid,boljet ce..a vaxteru ce trebati i vise rakija,kakvih nas ima.,hehehehe

a nebrini vaxter bije rakiju pa cepa on ce to na burice poceti da pije :) samo je pitanje vremena ovo je tek zaukavanje ! hehehe

Perce19
15.12.2008, 00:31
Jos malo pa ce clanarinu u buruicima rakije da pocne uzimati,.hehe,,ali samo domace sljive..hehe

gibanica
15.12.2008, 00:54
sju brate ne verujem.
bolje dajte savet..
a ja bolje da ne zavrsim recenicu

Perce19
15.12.2008, 00:59
Vec je odluceno,vaxter ima ideju i vec je poceo sa njenim izvodjenjem polagano,znaci po nas sve isto ostaje,a kao sto je on to rekao,nikoga nece boliti glava za necime sto nije ni bilo,super clan ce biti. i bit ce nacina da se pristupi toj sekciji..i mislim da nema nikakvih ni problema ni nesuglasica.Lijep pozdrav

neconix
17.12.2008, 23:28
Otkud sad tebe Gibanice u Vrnjackoj Banji,kad si iz Vojvodine ravne?:lol:

mykeli
18.12.2008, 00:35
Ako se ovako nastavi tema ce biti neozbiljna...:-O

Ili ti vec je neozbiljna!

gibanica
18.12.2008, 16:43
Otkud sad tebe Gibanice u Vrnjackoj Banji,kad si iz Vojvodine ravne?:lol:
=)) ne mogu da verujem da si primetio. pa dosta vremena provodim tamo u stanu.
sem toga, video sam da se dosta njih suketa mestom prebivalista.
ma nebitno..
Vojvodina u srcu!;)