PDA

Pokaži Full Verziju : Distorzija


Svirac bt
09.12.2008, 17:20
Pozdrav kolege ko ima dobru distorziju semple za korg pa 80 ? ali da je stvarno dobra

RadeKOKI
09.12.2008, 17:34
nemam pojma zasto bi trazio dobar sample, kad korg moze da napravi opasne distorzije ? nije mi jasno druze, nadji fabricki sempl i u efektima nadji overdrive i napravi mora da zvuci opako, korg je za te stvari mama !

Dzu box
09.12.2008, 19:21
Upavu je covek...ides na Dance Style...izaberes Hip Hop ritam...sts 2 i nakacis na sve te efekte onu Gitar princ...i zlo...bar sam ja tako slucajno nabasao...eto

vingula
09.12.2008, 19:36
Eh...ja u životu nisam naletio na neku dobru distorziju,od svih klavijatura i VST instrumenata što imam,od svih mogučih formata, ja još nisam zadovoljan sa nijednom distorzijom od njih,msm akustične i solo gitare su mi odlične koje imam,al distorziju...0 bodova.
Manje-više i kod drugih svirača nisam čuo da neko ima dobru distorziju...al zato kad čujem pravu gitaru na efektu...e to je to :)
Al jbg...neznam svirat gitaru :D

Vaxter
09.12.2008, 20:16
Nema distorzije bez gitare...
Svaka distorzija se svira sa slajdom i modom koji skoro da uvek drukchije zvuchi...
Pogotovo shto zvuk mnogo zavidi kako pritisnesh zicu, kako okinesh, i efekat nikad nije ujednachen na svim notama...
U prevodu, ne moze to da se lepo napravi na klavijaturi.
Kao i harmonike...
Nije uzeto u obzir koliko se jako razvlachi i skuplja meh...
Ritam distorzije i nekako, ali mi svi trazimo solo, a to nemjere nikako...

sinisaBL
09.12.2008, 23:08
u pravu si potpuno.solo distorzija je najkomleksniji instrument za sempl.cak za..baniji od harmonika koje se mogu prilicno ok sloziti.jedino sto sam cuo da zvuci ok je east west kolekcija ministry of rock da solidno zvuci kad se koristi kao vst instrument ali sad kad bi se to i uspjelo konvertovati za korga pitanje je kako bi sve to zvucalo jer mnogo je parametara u pitanju nije samo sirovi sempl.i drugo sto sam cuo gitare distorziju klavijaturista dream theater svira na kurzweill sad hebem li ga da li je sempl ili neka njegova fabricka uradjena ali zvuuuciiiii uhhhh.

RadeKOKI
09.12.2008, 23:27
:) aj kad je otvorena tema slucajno sam izgooglao jednom prilokom postoji da se kupi sint ali......nema klasicne dirke nego su odstampane na nekoj vrsti folije kao sto je uradjen ribon kod klavijatura znaci velik ribon sa iscrtanim dirkama a sluzi samo za gitarske solaze, mnogo mocna stvar probacu da pronadjem i da dam tacno koji je model cak sam i video demo pronasao znaci to je to gitara..........brrrrrrrrrrrr


EDIT:
ha pronasao sam kako se zove instrument :)

Continuum Fingerboard

evo i klip na youtube pa cujte kako je JORDAN RUDES koristi u kombinaciji sa KORG-om OASYS brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ;) :D mocno zar ne ?

http://www.youtube.com/watch?v=hzYARs7gXcc

Vaxter
10.12.2008, 01:42
E, video sam ovo ranije.
Mnooogo je jako... :D

Marco7
10.12.2008, 01:48
Cuo sam za ovo,cak ima i dinamiku!Znaci kojom jacinom stisnes on svira drugacije i jos mnogo zajebancije uz put!Opasno odradjeno ;)

jeftabgd
10.12.2008, 01:51
E,ovo je vec NESTO.

Vaxter
10.12.2008, 01:55
A cena sitnica...
$3390.00 za mali i $5290.00 za veci... :))

RadeKOKI
10.12.2008, 01:57
DADADADADADADADAAAA mene zena digla na stolicu kad sam procitao cenu, provalite izgled kao da je pravljen u nekoj podrumskoj radionici al cepaaaa uuuuuuuuh a tek sto je kupa dodatna oprema uuuuu mila majko !!! strasno ! :D nedimeeee brate cudime da nemas ovo u kolekciji ti i ovako skupljas sinteve ko hrchak !!

Vaxter
10.12.2008, 02:00
Hahahahah :))
Nemoj da te chudi da se javi sa sve slikom njega i Continuuma... :))

RadeKOKI
10.12.2008, 02:02
mislis ono rezervisana bina samo za nedima na nekom koncertu ono nedim se nevidi od klavijatura i svira solo bas na ovom cudovistu od 5k dolara i normalno neki openlabs a iznad oasys e jbg ;) djes nedime jav se ba !