PDA

Pokaži Full Verziju : Casio cz-3000 ?


mimiki
05.12.2008, 02:35
E ljudi imam casio cz-3000,stoji mi kuci i samo skuplja prasinu,slabo koriscen dobro ocuvan,kuci sam malo sviruckao i to je to a otkad sam uzeo rolanda nisam ga pipnuo vise.recite mi jel vredi nesto,za koliko mogu da ga prodam?

djmt
27.12.2008, 15:27
ja imam isti taj kod kuce, i isto skuplja prasinu.. mislim da je bolje ta tako i ostane i kod tebe i kod mene :)

BasariStudios
27.12.2008, 15:28
Bolje nabavite boje i koristite ih za svirku, najtrazeniji je CZ za sada, vise no i DX.
Il nabubajte ih bojama i mozete im dobru cenu uzeti. Sav you tube je CZ.

kreso
29.12.2008, 14:37
:mad:
Nedime, koji ti je .... ? :mad::mad:
Na čemu si ti ?
Daj smiri malo strasti. Ako ne želiš konkretno čovjeku dat odgovor nemoj se s njime nit sprdat.


@ mimiki i djmt

Na tržištu klavijatura Casio CZ će teško postić neku aktivniju i popularniju cijenu. U usporedbi s novijim klavijaturama nema neku veliku cijenu i po kvalitetu im ne može aktivnije parirarti, osim kod kolekcionara i svirača koji su sentimentalno vezani za Casio sound.
Realna vrijednost - ako je sve ispravno između 150 i 200 €, jako teško iznad, mada ima i kolekcionara koji su spremni za njih dat malo bogatstvo.
Primjerice nedavno sam kolekcionaru Kawai K1/II prodao za nevjerojatnih 500 €. A ima u glazbenom-oglasniku tip koji prodaje prastaru Yamahu DX-11 za nevjerojatnih 1.000 € koje vjerojatno nikad neće nit dobit, al kaže da je kao da je jučer izašla iz tvornice.

BasariStudios
29.12.2008, 17:04
Pa buraz nisam ja na nicemu samo mu pricam ono sto jest o vezi PD sinteze.
A CZ3000 radi na bazi PD i cita bje od 101 il 1000...a svi znamo kolko 101 vredi.
Danas neki bi zenu prodali za dobro ocuvan 101 il 1000.

romario
29.12.2008, 18:20
Baš me zanima koji su to likovi ;)

milanche007
29.12.2008, 20:59
ma da sad amza svira kasio ajmo svi da sviramo kasio.ovi ljudi su teski lozaci.bas su mi smesni....

BasariStudios
29.12.2008, 21:55
Ja se ne lozim samo pricam fakte...ti ako se ne razumes u tom svetu onda suti.
Ti sviras Cortana i ostani snjime a ja ne bi ni jednoga ni drugoga.

milanche007
29.12.2008, 23:49
ja znam sta sam rekao.ko razume shvatice,ko ne razume nece nikada!pratim oba stila,tako da mislim da mogu pricam o tome.

BasariStudios
30.12.2008, 00:37
Ma ljudi, sto pretvarate svaku pricu u neku raspravu ko deca, nismo ludi, svi znamo
sta je CZ i sta moze a i DX isto al i svi znamo koliko su ludi poludeli za oba.
Radje bi kupili CZ i DX nego LE, mozda bi za ta 2 platili i vise no LE, ne budite deca.

Sejox
30.12.2008, 00:58
Danas neki bi zenu prodali za dobro ocuvan 101 il 1000.

Nedime,znam neke ljude koji bi zenu dali i bez Casia,besplatno-ali ne daju se.
Tako da ta "valuta" i nije bas nesto vrijedna,izgleda.;)

@Kreso

Stvarno si odlicno prosao.
I to je jos jedan dokaz,da je realna vrijednost jedno,a koliko je neko spreman platiti drugo.Biti kolekcionar je izuzetno skup hobby....ali to je zadovoljstvo nekome.

romario
30.12.2008, 02:30
Ma ljudi, sto pretvarate svaku pricu u neku raspravu ko deca, nismo ludi, svi znamo
sta je CZ i sta moze a i DX isto al i svi znamo koliko su ludi poludeli za oba.
Radje bi kupili CZ i DX nego LE, mozda bi za ta 2 platili i vise no LE, ne budite deca.


Nažalost,ima i takvih .

BasariStudios
30.12.2008, 03:12
Nažalost,ima i takvih .


Pa to je to, moj CZ101 onako dobro ocuvan prodao sam ga 480$
a 6 meseca kasnije dobio skroz novi Prophecy za CZ101.

kreso
30.12.2008, 09:47
Ma znam ljudi moji, al to su prastare mašine i nigdje u svijetu više ne prolaze. To samo još kod nas i to jaaaakkkoooo rijetko imaš gdje za vidjeti.
Al mislim da je prije svega fazon u lovi a ne toliko u sintezi syntha.
Recesija je i narod nema novaca te stoga svira na onom za što ima.
A to da Casio nešto vrijedi :confused:, no comment.
Meni osobno ne vrijedi nit 5 € i ne bih trošio vrijeme na prilagođavanje syntha za vlastite potrebe kad je od njega izašlo na desetke boljih i jednostavnijih klavijatura za sviranje.
I još nešto, bez obzira na sve molim vas da više ne pominjete pojedine instrumente vezano uz estradu (JuVe, Mića, Cortan, Amza). Nitko od nas nije klon navedenih i zašto bi se poistevječivali s njima i svirali baš to zato jer navedeni to sviraju.

Kolekcionari su "poseban" svijet muzičara. Znam čovjeka (koji je od mene uzeo prastari Kawai) koji je zacrto da ima ama baš sve syntheve od 1985-1995 godine koji su izašli serijski u svijetu. To što on ima u svom podrumu je mali muzij. Drugi par rukavica je to što je pola tih syntheva neispravno, ali ljudi su se snašli i prodali stare neispravne syntheve.
I na kraju da repliciram Nedimu u vezi Casia CZ :
Buraz, da je ta sinteza toliko maestralna, tada nitko drugi nebi radio svoje nego kopirali Casio. Možda češ spomenuti VAST sintezu od Kurzweila kao najbolju do sad pa je nitko ne kopira. Kopirali bi je, samo što nitko ne zna. Najbliže je bila nekad Yamaha sa VL soundom, no i on se ugasio jer im nije bilo rentabilno.

mimiki
05.01.2009, 20:27
realno prastari casio ne moze da se poredi niti sa jednom novijom klavijaturom ja je imam oko 10 god i tesko da moze je izvuci nesto za nase potrrebe iz nje,ja sam pitao za nju cisto informativno jer stvarno nisam nikad imao pojma koliko vredi,ni kad sam kupovao nisam znao kolika mu je cena kupio sam je skoro ganc novu od nekih cigana verovatno legalno nabavljenu :D iz bg-a i prodavali su je u to vreme za 700 maraka i prodali su mi je za 300 :D,ja sam samo hteo da proverim vredi li sad nesto ta klavijatura,mada ja se slazem s kresom,ja ne bih dao ni 5 eura za tu spravu jedino ako se nadje neki zaljubljeniku casio cz.pozz svima