PDA

Pokaži Full Verziju : Mikrofon za komp


AndrijaGM
04.12.2008, 15:21
JEL MOGUCE DA NA KOMPU SNIMIM CIST ZVUK I KOJI MI MIKROFON I PROGRAM TREBA ZA TO . . . HVALA UNAPRED DA NE ZAVBORAVIM:confused:

Jolly
04.12.2008, 15:42
Moguce je da snimis cist zvuk,ali ti je tu potrebno nekoliko bitnih detalja,ako hoces da ti snimak bude,bar,pristojan.
Potrebno je da imas neku solidnu zvucnu kartu(integrushu ne podrazumevam),eventualno neki mixer,a sto se programa tice i tu je izbor siri:Sound Forge,Adobe Audition,Cubase,Sonar,Pro tools itd.
U zavisnosti koliko imas novca i koliko je ozbiljan tvoj rad(nisi naveo sta bi i koliko ozbiljno snimao i kakvom se muzikom bavis u kakvoj prostoriji snimas vokal u smislu akustickih uslova),i izbor mikrofona je sirok.
Na primer(od nekih jeftinijih do skupljih):Samson,Stagg,Shure(57-ica,58-ica,Beta),Rode(NT1,NT2 itd.).Naravno ima tu jos dosta toga.Neki od ovih su namenjeni za vokale,neki nisu,ali sam,onako okvirno,naveo neke primere.
Ne bi bilo lose da,malo,preciznije obajsnis sta hoces da radis i kako si to zamislio.
Pozdrav!

AndrijaGM
04.12.2008, 15:46
Jolly ukazao si mi na neke stvari hvala iveliki pozz

Zlatek
04.12.2008, 15:47
Sasvim je moguče snimiti čisti zvuk.od softwarea ti treba neki program za editiranje i obradu zvučnih zapisa.Od free programa je dobar Audacity, dok od komercijalnih imaš Adobe Audition (zadnja verzija je 3),Sound Forge, Steinberg WaveLab.Mikrofon iskoristi koji imaš, a još bolja solucija ti je da ga spojiš na nekakav mixer pa onda u komp.

Dell
04.12.2008, 20:21
imam ti ja jedan program, goldwave, iako ti nije mikrofon bas kvalitetan i sumi kad snimas, jer ovaj program ima opciju uklanjanja sumova, hum i hiss remover, takodjer ima puuuuuno efekata, svidice ti se, ako hoces javi mi se na pp poslat cu ti.