PDA

Pokaži Full Verziju : Razlicite memorije


grabovac037
04.12.2008, 11:46
Pozdrav imam jedno pitanje da li je moguce upariti dva slota memorije razlicite brzina

Zlatek
04.12.2008, 13:36
Moguče je, ali će uvijek raditi na brzini sporije memorije.Ipak moram reči da ne postoji baš 100 % garancija da će raditi.Moraš pokušati.U večini slučajeva radi.

grabovac037
04.12.2008, 13:46
Hvala na odgovoru

fostex
06.12.2008, 17:13
izbjegavaj to!!
Cak i ako su iste jacine, a druge marke..
Ako bas nemas izbora, sta je tu je!

Davidovic
06.12.2008, 17:14
Samo isto!!! :)

Alix
06.12.2008, 17:27
Ako se radi o kompjuterima-obični PC rade sporije i brže skupa,npr 333Hzh i 400Mhz rade,samo je fora u tome da će 400Mzh raditi na brzini 333Mhz...Dakle brži ram se spusti na niži nivo i frekvenciju sporijeg...Neko je spomenuo različite firme,ovo ono...TO NE IGRA ULOGU...Dakle možeš imati različite proizvođače npr 66RAM-a i SVE će funkcionisati kako treba jel svaki proizvođač MORA da izrađuje Ram po standardu i Quality Certifikatu...E sad ako spominješ klaviature tu nema neke pretjerane dileme...Nabudžaš više vrsti RAM-ova,s nekima dobro rade,kod drugih se pojavljiva krštenje i greške,ovisno od tipa i sreće...Što se tiče Tablet PC-ja i UMPC (mikro PC)...Tu samo idu RAM-ovi koji su pravljeni za njih jel se po cjeloj seriji prave ramovi koji su visoke kapacitete (obično smao jedan slot,2 max) i velike brzine kako bi se postigo zadovoljavajući performance...Pošto nisi reko za koju memoriju te zanima,za svaku sam nešto pomalo napiso...pozdrav!

Zlatek
06.12.2008, 18:24
Izgleda da baš ni jedna tema ne može proči bez kompliciranja i otkrivanja tople vode!Nalazimo se u rubrici-Problemi sa kompjuterom- a tema je postavljena-različite memorije-!

Sejox
06.12.2008, 18:32
Da se nadovezem na ovu temu,nadam se da nisam promasio.
Jedno pitanje:

Kod mene je u pitanju racunar Intel Pentium 4,sa 1.70GHz procesorom i
512MB RAM.
Znam sigurno da se ovo 512MB sastoji iz tri dijela:
Dakle postavljena je jedna memorija od 256MB i dvije od po 128MB.

Pitanje:
Je li to OK,i da li stvarno moj racunar ima 512MB memorije,tj.da li je to stvarno stanje.Mada na MY COMPUTER,Properties pise da je 512MB RAM.

Pozdrav,

Zlatek
06.12.2008, 18:37
Nema tu nikakve filozofije-kad zbrojiš sve tvoje memorije dobivaš 512 i to i je stvarno stanje!Njihov kapacitet se uvijek zbraja.Tu sada ne govorimo o brzini pojedinačne memorije.

GALA
06.12.2008, 18:58
ja ljudi imam jedan problemcic po tome pitanju RAM memorije....imam jednu polocicu od 512 mb i jednu od 256 mb ,i pokazuje mi da imam 768 mb rama,al mi komp nije bas brz,ne kako bi trebao kao da nemam toliko memorije, O.S XP servic pak 3,procesor mi je 1.84 GHz......cak kad sam imao samo 256 cinilo mi se isto kao i sada sa 768 mb...znaci kad zavirim u sistem pokazuje mi ukupno memorije 768 mb

Sejox
06.12.2008, 22:24
@Zlatek
Nije zaista bila neka filozofija,ali u svakom slucaju,hvala na odgovoru

Pozdrav,

Zlatek
07.12.2008, 15:02
@gala
Komp ti prikazuje uredno memoriju.To što se ništa bitno nije promijenilo šta se tiče brzine je opet druga priča.XP ako je uredno podešen radi bez problema i sa 256Mb memorije-Btw. meni je radio na nekom starom kompu i sa 64Mb-tako da ne možeš ni očekivati neko drastično poboljšanje u brzini.To šta se priča da što imaš više memorije brže radi moraš uzeti sa rezervom jer se to obično odnosi na granične slučajeve kada je memorije taman toliko da se sve pokrene.I tada windows radi ali koristi hard disc kao virtualnu memoriju koja je puno sporija .Pogledaj koji se sve procesi dižu sa sistemom pogasiš one koje ne trebaš i tu možeš malo ubrzati...

Alix
07.12.2008, 20:32
###Btw. meni je radio na nekom starom kompu i sa 64Mb##
Svaka čast,pa si čeko 3,5min da se naloada jelda...
256 je MINIMUM da ti radi kako treba nevažno koliko dobar je procesor...
Procesor ima svoju funkciju ali bolje je imati više RAM-a nego procesor...Jači procesor i ne pravi toliku vidnu razliku nasuprom kad zakurblaš XP sa 256 Rama i onda mu ga uteraš 2GB...E tu se vidi prava razlika...A što se tiče brzine RAM-a,i nema neke drastične razlike...533Mhz ili 667Mzh---NIŠTA...

RadeKOKI
07.12.2008, 20:48
alix je upravu bitna ti je kolicina ram memorije (nikad dosta ja imam 4GB i nekad zafali) sam racunar obradjuje sve podatke prvo preko ram memorije znaci kad kliknes prvo odlazi u ram pa dalje procesor radi svoje izdaje nalog sta da se radi a to su milioni informacija u sekundi, pogotovo kad se pokrenu malo vece aplikacije tj. hoces da obradjujes sliku tu bas trazi vidno velik ram, a sto se tice uparivanja memorije po nekom pravilu za dvokanalne (dual chalnel) maticne ploce mozes kupiti da se izrazim bukvalno "blizance" tj. fabricki uparene plocice ram memorije koje su apsolutno identicne i tu nema zamerke radi. Mada ima dosta faktora oko brzine racunara, bitna je i sama maticna ploca da neduzim sve u svemu naj sporiji uredjaj u racunaru je sam HDD (hard disk) posto proizvodjaci nece da predju na digitalne hdd-ove poput flash memorije ili SSD diskova ipak elektronika radi svoje cepa ;) onda bih osetio koja je ustvari brzina u igri, al hdd koci pa koci sama mehanika *motor dok zavrti diskove, igla koja cita diskove dok pronadje lokaciju gde je sta snimljeno na hdd-u ma vecnost gledajuci tu brzinu i brzinu same elektronike koja obradi informaciju u delicu stotinke*

gibanica
07.12.2008, 20:53
@GALA
ja ne znam dal se moze primetiti razlika u vindovsu u memor.
ja sam izbacio 512 juce a ubacio 1gb.
ne bi ni znao da ne pise u propertisu.
tako da u otvaranju aplikac u win nema neke razlike osim ako ne ubacis jos 3gb..onda ne znam.za 512mb se ne vidi.

grabovac037
29.12.2008, 15:21
Ovaj Zlatek Bas pametan neki decko Hvala ti na odgovoru