PDA

Pokaži Full Verziju : Esad Plavi - Seherzada


AndrijaGM
04.12.2008, 02:49
Ako neko ima note mislim skinuo sam ali da se uverim da je tacno. . .
B-)

TomyCroSound
04.12.2008, 02:57
jednostavnije - snimi pa upload-uj, a onda će ti već netko reć ako gdje griješiš...:confused:

misofrula
19.12.2008, 01:52
Ma tacno je sta si se uplasio.:D

Jolly
19.12.2008, 02:39
Zemljak,javi se,pa cemo da cujemo da li je sve u redu!;):)
Pozdrav!!!

cane612
07.03.2009, 00:39
pa jel moze da se znaju akordi za one koji ne znaju ... :D

Vule
07.03.2009, 00:44
B............................. Cm
Iz harema jednog dana pobjegla je od sultana
B ........... Gm .......... F ......... Es-F-Gm
Niz carsiju bez nanula seherzada lijepa bula



B ...............Cm.......... B .......... F........ B
Seherzada , seherzada ti si uzrok mojih jada
Cm ...............Gm
Moras jednom to da shvatis
F ..................Es-F-Gm
Dajem carstvo da se vratis




Sultan salje sve sluge da je nadju a nje nema
Zbog ljepote svog andjela ostavio mnogo zena

Jednog dana ona dodje pred sultanom gordo stade
Volim drugog ubiteme oorostaj joj sultan dade


Kafanska harmonija,nema puno filozofije...pozzzz

Enes-am21
07.03.2009, 01:29
B............F7.........B....... Cm
Iz harema jednog dana pobjegla je od sultana
B ........... Cm .......... Gm .........F-Gm
Niz carsiju bez nanula seherzada lijepa bula



B .........F......Cm....Es..F7 ................ B (prolaz b-a-b-h)
Seherzada , seherzada ti si uzrok mojih jada
Cm ..........................Gm
Moras jednom to da shvatis
Gm.................F........Gm
Dajem carstvo da se vratis

male ispravke... ovo je verzija ljube alicica... mozda je kod esada plavog ovako kao sto je kolega iznad napisao...

nermin94
07.03.2009, 01:51
Solo:C, Dm, Am, G, Am - X2

C Dm

Iz harema jednog dada pobjegla je od sultana
C Dm Am F G Am
Niz carsiju bez nanula seherzada lijepa bula Am G Dm F G C
Seherzada , seherzada ti si uzrok mojih jada
Dm Am
Moras jednom to da shvatis
Am F G Am
Da je carstvo da se vratis

Sultan salje sve sluge da je nadju a nje nema
Zbog ljepote svog andjela ostavio mnogo zena

Jednog dana ona dodje pred sultanom gordo stade
Volim drugog ubiteme oorostaj joj sultan dade


Dodato:
Buraz malo su pobjegli akordi ali skontaces nisu puno pozzzzz.

Sejox
07.03.2009, 02:04
Harmonija je cudo.;)
Sad ce neko iz G ili iz D....transponovanje.

Vule
07.03.2009, 02:05
:)

@ Sejo


Reci Brate...tri meseca niko da napiše ni jedan ton a danas čak troje cele harmonije...i to sve tri različite...


@ PA800-Enes

Izvini što pitam,zanima me pevaš li ti Brate pored svirke?

tesla
07.03.2009, 02:11
to drustvo jel moze neko da mi napise to iz fis ne mogu nesto da skontam......;)

nermin94
07.03.2009, 02:12
Pa šta ćeš kad čovjek nije rekao odakle da mu napisemo akorde heheh.pozzzzz

Vule
07.03.2009, 02:15
to drustvo jel moze neko da mi napise to iz fis ne mogu nesto da skontam......;)
Ma jok...sad nam treba neki Dmol...u slučaju da pevaljka hoće svoju verziju da otpeva...:lol:

tesla
07.03.2009, 02:18
e to ne bi bilo lose da znas nek se nadje zlu ne trebalo hahahaha mada moja pevaljka to peva iz d# pa ako moze eto hleba ne trazi sto se kaze.....

Sejox
07.03.2009, 02:19
Isto kao kod lovaca-"sacekusa"....;)
Ali eto,od ove tri neka svako izabere najjeftiniju....:)

Cinjenica je,da se jedna pjesma moze odsvirati u recimo 4 akorda,ali isto tako
i u 7-8.
Kod aranzera moze proci ova varijanta sa manje,a mislim da recimo ritam gitarista,ili druga harmonika ili sint-kontra ubacuju vise,jer se to i dobro cuje-ko slusa.

Ali da ne sirimo dalje-eto ljudi imaju izbor,pa po sluhu....ozezi.

Vule
07.03.2009, 02:22
Ma ja sam pitao kolegu što napisa akorde posle mojih da li peva,kako reče verzija Ljube Aličića je dugačija od Esada Plavog,pa bih voleo da nam po svojoj harmoniji otpeva tu pesmu,baš bih voleo da čujem tu verziju?:D


@ Tesla

Kako peva pevka...harmonski ili enharmonski...msm bitno je zbog pisanja,da devojka može to da pročita?

Enes-am21
07.03.2009, 02:41
sta ti sad to znaci, rolandinjos?? napisao sam tacnu harmoniju kako ide, i sad neki prigovori... malo bolje poslusaj i cut ces... ne pjevam dok sviram, odnosno pjevam samo terce, ako te vec zanima... i ti sad pokusavas sprdnju napravit od toga... nije fer...:confused:

laky
07.03.2009, 02:49
Ovo sto je napisao kolega pa800-Enes , je verzija od Esada, i tacna 100%.

Enes-am21
07.03.2009, 02:52
onda je potpuno ista kao i od Ljube Alicica, jer sam ja njegovu verziju vise slusao, i po njemu sam i skidao pjesmu... (ako se tu ima sta za skidat...:lol:)

Vule
07.03.2009, 02:56
Kolege poštujem vaše godine i vaše iskustvo i izvinjavam se zbog pogrešno napisanih akorada.....:">

Enes-am21
07.03.2009, 03:01
imas mozda vise iskustva od mene, al nije sve u tome...

tesla
07.03.2009, 03:16
4Rolandinjos
ma peva filharmonski =))
ako neko moze sabanovu verziju da mi napise jer ove dve mi se ne svidjaju.........
dajte bre ljudi koji vam je klinac od gluposti se opet ulazi u raspravu i to oko cega oko jedne seherzade koju jos malo pa moj klinac moze na sluh da odsvira.............

cane612
07.03.2009, 13:58
HVALA PUNO SVIMA i nemote se svadjati bez veze jebem ti sto sam uopste i pitao!!!

svrakan
07.03.2009, 14:33
Enes je napisao dobro,mada ja u refrenu mesto prvog Fdura sviram paralelu d-moll lepse mi je tako

Vule
07.03.2009, 15:24
Moram definitivno nešto da kažem i ako sam mislio da prekinem sa pisanjem na ovoj temi smatrajući da nas samo vodi u bespotrebnu raspravu...


Neko svira ovako,neko svira onako,ja sam ispod texta i napisao da je harmonija kafanska i pišući iz glave čak nisam bio siguran da i ja tako sviram jer inače jednom odsviram ovako,drugi put onako,nije ni važno.kao ni sama pesma koja nije toliko ni bitna u repertoaru...bitno je nešto drugo...čovek je pre TRI MESECA zamolio za akorde i niko slovo nije napisao dok slučajno nisam video temu i rešio na brzinu da sklepam akorde da bi ispoštovali čoveka...e tu nastaje problem...odmah se jave pametnjakovići da nešto preprave ili napišu iz drugog tonaliteta,nije ni bitno,a priznaćete samo taj postupak iritira,zar ne,i vodi nas u bespotrebnu raspravu...a gde ste bile kolege svo ovo vreme dok je čovek čekao da mu neko napiše harmoniju?!

I molio bih vas da ovim prestanemo da pišemo na ovoj temi jer nema potrebe...kolega je dobio tri verzije harmonija i neka sam odabere kojom će se služiti...hvala...

Enes-am21
07.03.2009, 15:49
@ rolandinjos

vidis druze, nisi upravu... na ovoj temi je isprva trazen notni zapis ove pjesme, kako sam ja mogao primjetit... a ove akorde je trazio drugi kolega, a ne onaj koji je otvorio temu... ako si se nasao uvrijedjen na to sto sam ja ispravio par mjesta na kojima su bili pogresni akordi, izvinjavam ti se... nisam uopste time mislio da zapocinjem nikakvu raspravu, ali eto, izgleda da neki kontaju, da cim nesto nekog ispravis u bilo cemu, da je to zlonamjerno...
nije uopste bitno ko na koji nacin svira, i te nekakve verzije koje ti spominjes... znaci, htio sam da napisem tacne akorde jer ih znam... nema tu nikakve filozofije, al ipak se zna sta je tacno a sta nije... sta cu kad sam takav, ne volim svirat pjesmu koju ne znam 100%... a sad, ako to nekom smeta, onda je to druga stvar...

Vule
07.03.2009, 15:52
U pravu si...pozzz

Enes-am21
07.03.2009, 16:01
ovo je sad skidanje sa dnevnog reda... nema veze... uredu je sve...

ivan tr
07.03.2009, 16:16
Moje misljenje u vezi ovih akorda za ovu pesmu su sledeci: "MI MUZICARI SMO NAJGORI, NAJZAVIDNIJI, NALJUBOMORNIJI LJUDI NA SVETU". To je prava harmonija kojom se mi sluzimo!

svrakan
07.03.2009, 16:24
I jos da dodam na Ivanovo SUJETNI,ne treba se niko ovde svadjati i ljutiti,nego druziti i pomagati

Enes-am21
07.03.2009, 16:28
pa moguce, ivane...

Vaxter
07.03.2009, 17:33
Moguce je, Enese, da samo malo ne vodish rachuna o ponashanju!
Chovek ti je posle lepo i pristojno rekao, a ti pokushavash da nastavish!
Ne brini, necesh ispasti glup ako shvatish da ne treba da se nastavljash.
Stavish ispacesh pametan, a ne kao sad...
Zato...
Mir!

Enes-am21
07.03.2009, 18:27
ne pokusavam nistza nastaviti Vax... sta vam je svima ljudi??? ako sam ista pomislio lose ikome ovdje, odmah me razapnite... samo sam potvrdio sto je ivan rekao, jer dijelim njegovo misljenje...

Vule
07.03.2009, 18:31
Enese...ajmo sad...mir mir mir,niko nije kriv i da završimo sa ovom pričom,jel važi?

Vaxter
07.03.2009, 18:43
I opet ti momchino imash neshto da dodash, a ne pokushavash da se nastavljash? :))
E, ljudi moji...
Ae, zavrshavajte to, a Enese smanji malo drchnost... ;)

Enes-am21
07.03.2009, 19:04
normalno da je mir mir mir mir mir mir mir... nema niko kriv!!! zivjeli!!!:D

Sejox
07.03.2009, 19:41
Ma pusti pjesmu....
Nekada davno je snimljen film pod nazivom: "Seherzada 1001 noci"
On je bio puno bolji,nego ova pjesma....;) Ko je gledao,gledao a ko nije....nije.

Tema po meni gotova.Covjek dobio harmoniju,ljudi se nisu posvadjali(sto je najbitnije),nije bilo ruznih rijeci....

I sta reci jos.Nista,nego samo........THE END

romario
07.03.2009, 20:08
Ja bi samo dodao da sam gledao film ...;)

Sejox
07.03.2009, 20:17
Bravo Romario....Izgleda da ti dobro znas sta valja....mislim,nekad valjalo....;)

romario
07.03.2009, 21:18
Ne smijem ni reći prije koliko godina...;)
A gledao sam ga u Bosni...

laky
08.03.2009, 15:34
Bez uvrede ali Vaxter-u, u ovoj prilici nisi ispao korektan. Cenim te kao administratora i postujem to sto radis, ali u ovom slucaju nisi ispao kotrektan prema kolegi pa800-Enes. Ocito se vidi na osnovu postova da si stao na stranu kolege rolandinjisa.
Sto se tice tebe, rolandinjos, koliko pratim forum, mislim da si OK kolega. I sam si pojasnio kako si zeleo da pomognes to je OK, ali eto pomogao je i kolega Enes i to je OK. I nema potrebe da se nesto dodaje ili komentarise. Ovako samo se zateze situacija i sutra kada ponovo neko bude trayio pesmu zbog ovakvih reakcija docicemo u situaciju da svako od nas, sa pravom kaze "Sto da pisem, pa posle da se raspravljam sa nekim oko ko zna cega".
Znaci samo opusteno i lopta dole.;)

smt2
08.03.2009, 16:16
`Romario jesili to ti gledo film ili si bio glavna uloga :lol:?

Vaxter
08.03.2009, 17:18
@laky
Prvo, ovo nije tama za ovako neshto, i za to si trebao da otvorish drugu temu.
Drugo, Strane ovde nemaju veze.
Rolandinjos je napisao jedno, enes drugo, i bash me briga ko je shta pisao.
Problem je shto je Enes krenuo sa tipichnim nastavljanjem.
Da je okrenuo na zezanje pa i nekako, ali ovo je pravo moja na tvoju i sl.
Ja kazem dosta, on bi josh...
Ne ide tako...
Izgleda da cu stvarno morati da pochnem kao Zlatko.
Jedna koja mi se ne svidja, i odmah trajna banana...
Bez nepotrebnog prepitanja i objashnjavanja... ;)

I sad je stvarno dosta!
Necu zakljuchavati temu, ali cu podeliti banane ko nastavi...
Ne zezam se ovaj put...

ERKOOO
08.03.2009, 17:49
Ovdje je prekrasno...heh

Vaxter
08.03.2009, 17:58
Evo prvog...

laky
08.03.2009, 18:11
@Vaxter
Ne, ne i ne. Ovo je upravo mesto i tema, nema potrebe da pisem na drugom mestu. Moje namere su pre svega dobrodusne i iskrene, a tebi je od volje da li ces zakljucavati ili deliti sta god. Smeta mi sto je kolega Enes bio 100% korektan i nije bilo razloga da ga opominjes (iako je to tvoje pravo). I ne mozes reci "Rolandinjos je napisao jedno, enes drugo, i bash me briga ko je shta pisao".
Poenta je, ako cemo krenuti od kraja, da ce na ovakav nacin ljudi gubiti volju da ucestvuju u radi i da pomazu drugima.
A ako cemo od pocetka, potrebno je procitati sve postove REDOM kako su isli.
-AndrijaGM- Ako neko ima note mislim skinuo sam ali da se uverim da je tacno. . .
-rolandinjos- napise svoju verziju
-pa800-Enes- napise svoju verziju i doda "male ispravke... ovo je verzija ljube alicica... mozda je kod esada plavog ovako kao sto je kolega iznad napisao..."
-rolandinjos- ga na to pita "Izvini što pitam,zanima me pevaš li ti Brate pored svirke?"
-rolandinjos- i OPET ga pita "Ma ja sam pitao kolegu što napisa akorde posle mojih da li peva,kako reče verzija Ljube Aličića je dugačija od Esada Plavog,pa bih voleo da nam po svojoj harmoniji otpeva tu pesmu,baš bih voleo da čujem tu verziju?:D"
I kako tebi to sad Vaxteru zvuci? Ko koga proziva?
A onda ide
-rolandinjos- i daje svoje "objasnjenje" ...i kako se "jave pametnjakovići",...Umesti da Enesu lepo kaze hvala.
-pa800-Enes- na sve to Enes mu lepo odgovori i cak mu kaze "izvinjavam ti se... nisam uopste time mislio da zapocinjem nikakvu raspravu," najiskrenije i bez ikakvih uvreda
E onda se ti javljas i opominjes Enesa BEZ IKAKVOG RAZLOGA.

Samo za kraj da dodam i ovo. Sa kolegama koji su clanovi ovog i drugih foruma se u mnogo cemu ne slazem, cak sta vise to se moze i videti na forumima, ali to ne znaci da ih ne postujem kao ljude i da nismo kolege ili cak prijatelji.
Kolega cevap i ja u 50% nasih postova nemamo isto misljenje, ali to nije prepreka da se postujemo i da na MSN-u prijateljski caskamo i razgovaramo.
Kolega BIN i ja u 80% nasih postova nemamo isto misljenje, ali to nije razlog da se ne vidjamo, da popijemo pice, kao sto radimo, i da smo dobri prijatelji koji se postuju.

Jos jednom, pozdrav za sve, a ti Vax cini sta 'oces, od volje ti.

Vaxter
08.03.2009, 18:20
Ok, laki, moj greshka.
Neke postove nisam video.
Ali da, da i da!
I dalje ovoj temi nije mesto ovde, vec u komentarima i pitanjima!
Ovo je tema o akordima koje god to vec pesme... ;)
TO je ono shto me nervira vishe!
Svi su se ovde osilili u rade shta im je volja!
Ako hocete da se prepirete radite to na PM, a ako neshto upravi zelite javno da kazete, uradite to u sekciji za komentare i pitanja, a ne gde stignete!
I onda se svi zale na banove i opomene, i svi su velike *******!

DODATO:
Zaboravih da pitam, laki...
Zashto se ti i pomenuti cevap ovde pojavljujetesamo kada su neke ovakve prepirke u pitanju.
I to josh da potpirite vatru.
Nema vas odavno sa korisnim stvarima... ;)

Sejox
08.03.2009, 18:40
Ma dobro ljudi,eto sada,bilo pa proslo.
Meni je bitno da su nasa dva clana,kao glavni akteri na ovoj temi,
prosli "bez povreda"i nisu "zakuhali" izmedju sebe.

Nego jedino,nastrada nam "Seherzada" ni kriva ni duzna....;)

laky
08.03.2009, 19:10
@Vaxter
Dobro sam ja tebe procenio, bice od tebe nesto "mora da si i ti video rakove";)(citata iz drame "Sesir profesora Vujica"). A pogotovo kad si intervenisao nekim clanovima sa dva naloga, koji su sami sebe hvalili ...:D
Ok, sve je u redu, lopta na zemlju i idemo dalje.

PS Ja ne stizem da se javljam jer sam clan jos i na forumima stislameporodica.com i jebemelicnakarta.com, a tamo su pravila mnoooogo stroga. A kolega cevap, za njega ne znam, mislim da je i on clan ovih foruma.:D