PDA

Pokaži Full Verziju : baterija dx 21


ramko
02.12.2008, 19:37
Dali neko zna gde mogu da kupim bateriju za Yamahu dx 21 u Beogradu i koliko kosta otprilike?

martinez
02.12.2008, 21:18
Prijatelju te baterije možeš da kupiš svugdje gje se prodaju elektro materijali i slične stvari ili kod sajdžije ili na pijaci.
Veličine su kao 1 € ili tako nešto zneš li da mjenjanjem baterije gubiš sve boje koje imaš pa ako možeš pospremi ih nekako da ih možeš ponovo imati i još nešto ako nisi baš majstor za takve stvari daj nekome da ti to uradi davno je to bilo ali mislim da se moraju lemiti.

dominik
03.12.2008, 01:04
Koliko znam na dx 11 boje se ne obrišu ako držiš sint na naponu ( u utičnici ) i dok mijenjaš bateriju, možda je tako i kod dx 21.

Alix
03.12.2008, 01:27
Za mjenjanje baterije ti treba sledeće...

1.VRLO VAŽNO---Iskusan elestrotehničar koji će ti je zamjeniti dok je sinth pod naponom
2.Podnožje za 3V baterije (ja sam svoje skino sa stare matične od kompjutera)
3. 3V Li-Ion bateriju oznake CR2032 ili CR2016 ili CR2025--Sve 3 pašu

Originalna baterija je toliko glupo napravljena i zalemljena na matičnu pa će trebati dok je sinth pod naponom,odlemiti je,staviti podnožje i staviti bateriju...jednom kad imaš podnožje na matičnoj,sistem mjenjanja baterije je jednostavan---Izvadiš je i staviš novu...A sam rok trajanja nove baterije u dx-seriji je najmanje 10-15 godina,ovisi u kakvim vremenskim uslovima je izpostavljena...nače imaš još 2 opcije da ne mora biti sinth po dnaponom...Prva je da sve boje preko MIDI-ja preneseš na pc,zamjeniš bateriju i vratiš nazad,kod DX11 staviš jednostavno na RAM Cartridge,a kod dx21 staviš na Cassete Memory-al je to obična glupost...Zato batke nađi nekog poznanika koji će ti to napraviti ko što sam ti napiso i ne sikiraj se,NEMOJ SAM DA TO RADIŠ kad je sinth pod naponom da nebi na kraju šta bilo i drugi govorili "Pa Alix mu je reko da se tako mjenja"...;)