PDA

Pokaži Full Verziju : Upozorenje msn


sinisa
26.11.2008, 00:02
Predlazem svim korisnicima MSN-a da ga jedno vreme ne koriste.
Doslo je do sirenja neke vreste virusa preko mesengera,tako sto kad vam udje u komp rasiri se na sve E-mail adrese koje imate u kompu u vidu linka
"myspc" u nastavku tvoja email adresa,kao neka slika i ispada da ti je poslao sagovornik.

Ako otvoris link dolazi do zapucavanja MSN-a,a kasnije ti antivirus stalno prijavljuje Trojance.

Milivoj
26.11.2008, 00:04
I meni se to desavalo al ja nisam otvarao link!!

Sejox
26.11.2008, 00:11
Ja licno,ne otvaram nikad niti jedan link,dok ne provjerim da li mi je sagovornik
to zaista i poslao.Obicno,ako vam neko poznat nesto posalje,valjda vas i
obavijesti o tome.
Inace,sve ide DELETE.

gibanica
26.11.2008, 00:12
ja nazalost nisam bio toliko pametan #o

Sejox
26.11.2008, 00:13
Ja licno,ne otvaram nikad niti jedan link,dok ne provjerim da li mi je sagovornik
to zaista i poslao.Obicno,ako vam neko poznat nesto posalje,valjda vas i
obavijesti o tome.
Inace,sve ide DELETE.

A imao sam i ja ranije takvih slucajeva,ali je prestalo.

gogspa80
26.11.2008, 00:13
Meni se desilo, i prije nego sto sam kliknuo da skine vidim da nije slika, pise jpeg, al vidim po ikoni da je program.. al slusao muziku i nerazmisljajuc stisnem save, i sacuvam i onda se sjetim da je virus...odmah me je avg upozorio, makeo ga, skenirao sam komp , nasao je trojanca kao i sklonio ga, ponovo skenirao nema nista, pa cu vidjeti jos sta ce biti s tim.... ne volim viruse :D..

Svirac bt
26.11.2008, 00:15
Bilo je i kod mene do skoro se pojalvljivalo ali sad ga nema tako da neotvarajte i necete imati probleme.pozz

gibanica
26.11.2008, 00:19
ja sam sad obrisao virus kao..al ne znam ako inst ponovo istu verz msngera dal ce se opet zapucavati..

sinisa
26.11.2008, 00:33
sejoroland ne salje ti ga niko nepoznat, vec koristi sve one koji su online,a registrovani su kao tvoji prijatelji i zatim dobijes poruku "foto a ???" i u nastavku www.myspc.net/ pa tvoja email adresa sa svih tih adresa.

Ja nemam problema otkako mi je MSN iskljucen.

Jolly
26.11.2008, 00:38
I meni se to,malopre,desilo.E,sad ne znam kakve su posledice tog virusa.Sta se desava?
Mada,instalirao sam novi MSN,pa cu videti kako funkcionise.
Pozdrav!!!

gibanica
26.11.2008, 00:39
Nije nista strasno "low lewel worms" ;). Siri se putem MSN mesanger-a. Kada se instalira - salje poruku svima iz kontakt liste pod imenom photos.zip (velicina fajla 468 KB).

Salje sledece poruke:
Here are my private pictures for you
Here are my pictures from my vacation
My friend took nice photos of me.you Should see em loL!
its only my photos!
Nice new photos of me and my friends and stuff and when i was young lol...
Nice new photos of me!!
Check out my sexy boobs
hey regarde mes tof!!
ma soeur a voulu que tu regarde ca!
j'ai fais pour toi ce photo album tu dois le voire
tu dois voire ces tof mes photos chaudes
c'est seulement mes tof
hey regarde les tof, c'est moi et mes copains entrain de....
zijn enige mijn foto's wanna
Hey ziet mijn nieuw fotoalbum?
Hey beindigde enkel nieuw fotoalbum!
hey keurt mijn nieuw fotoalbum goed..
het voor yah, doend beeldverhaal van mijn leven lol..

Tokom instaliranja kopira se u windows folder i pravi DLL fajl (u sistemskom disku - obicno C:\windows\photos.zip) :
%WINDIR%\photos.zip
%WINDIR%\system32\syshosts.dll

Takodje unosi registry zapis:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{B18FDF1 D-4FBB-411D-9C59-AAFA7D4998E0}\InProcServer32\: "syshosts.dll"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\ShellServiceObjectDelayLoad\syshosts: "{B18FDF1D-4FBB-411D-9C59-AAFA7D4998E0}"

Napomena: pri otklanjanju obavezno iskljuciti sistem restore.

sinisa
26.11.2008, 00:42
Avast ga detektuje kao Trojanca i totalno ocistio komp od virusa.

TomyCroSound
26.11.2008, 00:48
...ništa novo, a googlajte msn virus, postoji mali programčić koji uklanja taj "virus" s malo muke...

gibanica
26.11.2008, 00:56
upravo sam to uradio...sad cu ponovo inst msngr da vidim dal se gubi i dalje..
u safe modu sam ocistio komp i obrisao taj 1 file ..NOD ga nije detektovao.

neconix
26.11.2008, 01:55
=))=))To je meni jedan moj dobar prijatelj, stalno "slao",i imao sam velikog najeba sa racunarom,ali smo mi to sve drugarski resili!;):lol:!

stamenmeteor
26.11.2008, 02:09
meni msn blokirao pre mesec dana . sve sam pokusao i instalirao novi ali nece da radi .... probacu sad da nadjem taj mali programcic da vidim dali funkcionise ..pozz:mad:

Belja_SO
26.11.2008, 04:17
eeeee pa kada ga skidate,da ne kliknete na taj link ne bi vam bilo nista. sonjeeeeeeee :) neljutite se pijan sam

skoricnik
26.11.2008, 12:29
To je naj obicniji SPIM...Spam on IM...

Ako ne kliknete na taj link, nista vam nece biti ;) Jednostavno ignorisite taj msn koji ima SPIM ;)

svirac007
26.11.2008, 16:20
Pomagajte Evo i kod mene zadnja 2-3 mjeseca svakih 5 min dok sam na netu izlazi prozor sa ERROR CONSOLE neznam sam sta da radim,dali je to virus ili ... imam Avast ali izgleda da je nedjelotvoran pozz

ivan tr
26.11.2008, 16:27
I ja sam se sinoc zeznuo jer mi je u stom trenutku stigla i od prijatelja sa kojim sam se dopisivao. On je otvorio svoj sajt pa mi je pre neki dan trazio moju sliku da me ubaci kao prijatelja sajta u galeriji slika. i poslao mi je poruku da posetim njegov sajt i vidim svoju sliku u galeriji. A u istom trenutku mi je stigla i poruka tj. virus sa mojom email adresom. I ja naravno pomislio da mi je on poslao link da vidim svoju fotku na njegovom sajtu i prihvatim. I evo od sinoc mi samo brljavi msn. Sam otvara i zatvara prozore i svasta jos. Uvek sam pazio na to ali eto desilo se slucajno jer sam mislio da je poruka od druga. Pazite ljudi, sta da vam kazem!

velkir
26.11.2008, 16:47
ak oimate taj problem mozda dok ga ne sredite bolje bit offline na msn ...heheh znam koji je taj problem ja sam ga imao pre mozda eto 5-6 meseci mozda i vise ne secam se jedini definitivni nacin da se resi je radit sistem sa drugim stvarima se brise al opet se posle nekolko pojavi ja sam par meseci ganjao se s time