PDA

Pokaži Full Verziju : Kako namestiti povremeno ubrzavanje ritma?


sadux
25.01.2006, 02:32
Zanima me da li je moguce da se namesti ubrzavanje ritma i kako to odraditi?Radim dugo u stileworksu ali to u njemu nisam mogao..Treba mi konkretno za pesmu od Balasevica - Dajte mi vina..
U refrenu ide na svaki drugi takt ubrzavanje za oko 15 cini mi se..

Marco7
26.01.2006, 16:19
To je opcija koju ima Roland a Korg je izostavio na svakom aranzeru tako da je nemoguce na aranzeru to odraditi u toku zive svirke osim da sam ubrzavas na tockicu dok je roland pored tockica za tempo ugradio dugme koje samo ubrzava ritam do odredjenog tempa do kojeg ga ti nastelujes!Pozz...

sadux
27.01.2006, 03:41
e hvala ti na informaciji,nisam znao to..znaci moracemo tockicem :)

Emir82
22.02.2007, 14:06
Neznam dali voo pomaze ali znam da na korg pa1x ima ta funkcija. Zove se Accelerando i Ritardando koje se mogu postaviti na Assign Switches. Na primjer stisnes accelerando i temp automatski ide brze dok ti nestises dugmic opet. A isto tako za Ritardando, usporavanje.

Emir

korguser2005
22.02.2007, 14:42
Da u pravu ste, to je KORG zaboravio na tu funkciju ili je nije namjerno stavio - tko će znati !

Ono što Emir82 kaže isto može biti rješenje a također i slijedeća solucija mada neznam da bi to u praksi bilo baš najbolje rješenje !

Naime, možete u Cubase isprogramirati npr. Var3 od 12 taktova ili više (jednakih) i staviti MIDI funkciju da nakon svaka četiri takta ubrzava a kad dođe ponovo na prvi takt onda krene onim tempom kojim je i počelo ali neznam (nisam probao) kako to aranžer shvaća obzirom na svoj "timing" tj. tempo ! Mada je i ova solucija po meni "glupa" jer bi taj ritam tj. ta varijacija služili samo za tu pjesmu i za nijednu drugu a i ta varijacija morala bi biti onolike dužine dok ne dođe sa ubrzanjem do kraja pjesme!

Ovo bi bilo isto slično rješenje za taj problem ali kad malo bolje razmislimo isto je totalno neupotrebljivo tako da ne bi trebalo niti gubiti vremena ali nek ostane post samo da se zna da se može i tako probati (opcija br. - tko zna koji)

Ipak na kraju kad se sve sabere ostaje funkcija Accelerando i to bi trebalo biti rješenje s tim da je na povezana na Assignable Switchu !
Pozdrav svima,

baltik79
16.12.2010, 19:08
Da neotvaram novu temu;vidim da je odavno pisano o ovom!
Jel mozda na pa800 sa novim softverom (2) moguce uraditi automatsko ubrzavanje tempa na varijaciji,jel se ista mjenjalo od 2007 godine ili je i dalje tockic zakon?

Ace
16.12.2010, 19:27
Buraz imas drugaciji nacin da promenis tempo. Samo stisnes na ekrana vrz brojke za tempo i pojavi ti se brojcanik da upises novo tempo. Upisi koliko hoces i OK. Nije komplicirano. ;)

Druga opcija je sa "accelarando" na Assn. Switch dugme al nije bas prakticna.

baltik79
16.12.2010, 19:40
Interesuje me konkretno dali je to prakticno, recimo na pjesmi "Polomicu case od kristala"? Sviram sistem OMB (sam sviram i pjevam). Nije mi sint trenutno kraj mene da to probam, ali svakako cu to probati!

Ace
16.12.2010, 19:51
Pa "accelarando" ubrzava i prilicno brzo. Mislim da za ta pesma nije neophodna neka ovakva funkcija. Okreni tockic pomalo, lakse je.

djmance
19.12.2010, 12:25
najbolje je da odsviras fospil od prilike 135 dvojka poslije fospila brek pa tempo na 90 i koristis acelerando ili vrti tockic a ja to radim na plus odkucam po 3 ili 4 puta plus i ne primjeti se puno do prave brzine dodjes ne osjetno do 120 mozda se nekome svidja ali je to tako kod mene!pozdrav

ivanpikaso
19.12.2010, 19:46
Najlakse je preko foot switch pedale sa tap tempo opcijom. To ima svaka klavijatura.

nikola1980
19.12.2010, 22:22
ja na pa2x pro koristim SHIFT(donji desni ugao ekrana) i tockic TEMPO,malo je brze nego da pipnes display pa onda na tockic,bar meni!!!! verujem da je i na pa800 isto!!! pozzz

ivan81
19.01.2011, 16:45
Mozda malo kasno za odgovor,ali najbolja opcija je po meni Accelerando i Ritardando koje se mogu postaviti na Assign Switches,a osetljivost tj. vreme ubrzavanja i usporavanja se moze fino podesiti u Globalu. Pozz

veselinovicvs
22.02.2011, 19:21
I ja se slazem da je najbolje koristiti taster za ubrzavanje...u stvari to je multifunkcionalni taster kome odredis u meniju ili globalu sta ce da radi.I sam koristim taj taster(PA 500) za ACELLERANDO za odredjene pesme:Polomicu case,Ja sam mala garava,Dajte mi vina itd.,itd.,...A u GLOBALU podesis kojom brzinom da ubrzava(step 1,step 2...).Pogotovo je korisna stvar ako si jedini svirac na svirci...jer ako ti desna ruka bude zauzeta vrtenjem tockica svirka postane odjednom suplja.

ELKO
22.02.2011, 19:52
Imas opciju u record style, event edit gdje mozes za svaku varijaciju postaviti odgovarajuci tempo po zelji. Podesavanje se vrsi u opciji master track, gdje jednostavno upises tempo po varijacijama, npr. V1 120, v2 156... I to je to. Ceprkaj i isceprkaces. Pozdravvvv
Dodato:
a zahvalna je i opcija ubrzavanja i usporavanja koju mozes staviti na kontrol opcije, sve zavisi kako ti bolje lezi

djmance
23.02.2011, 11:43
hvala elko pozdrav ako nesto treba tu sam koliko znam i mogu da pomognem

Simke
23.02.2011, 12:02
@djmance (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=12920)
Ako ste hteli da zahvalite nekom,bilo je dovoljno samo pritisnuti "thanks".
Vas post nema nikakovog smisla!

ovako se postovi ne zaradjaju!!!

Dejan
23.02.2011, 13:54
Tema se vrti u krug citavo vrijeme,recene su najbolje solucije i ostalo se samo vrti tipa"Slazem se da je najbolje kao sto je rekao ovaj ili onaj",dok ne dodjemo do novih informacija tema ide pod LOCK.