PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko snimanja! - Za gitariste!


skoricnik
23.11.2008, 10:22
Pozdrav kolege! Upravo radim na jednom projektu, pa mi treba pomoc nekog gitariste...Naime, treba forspil da se odsvira...U pitanju je B-Moll, tempo 120...

Forspil bi ovako trebao da zvuci...

http://www.speedyshare.com/607932316.html

Naravno, mozete dodati neke stvari i po svom ukusu...

Ako ima neki gitarista raspolozen da mi odradi ovo, bio bih mu veoma zahvalan :) Samo mi jos to fali da mogu da zavrsim pesmu...

Uh da, zaboravio sam da forspil treba da bude odsviran u "distorziji" :) I kvalitet zvuka: 44100HZ...

Pozdrav i hvala unapred! :)

buca gitarista
24.11.2008, 03:51
Snimljeno,,

http://www.speedyshare.com/388474431.html demo miks

Igorčina
24.11.2008, 09:41
Opako dobro zvuči gitara!!! Buca je jedan od najboljih studijskih muzičara-gitarista, masno zvuči distorzija, po mom ukusu...;)

Igorčina
24.11.2008, 09:44
Johny, postavi pesmu na download kad je uradiš sa vokalom.;)

skoricnik
24.11.2008, 09:55
Buco legendo, meni bi trebao samo 1 kanal...znaci da se cuje samo tvoja gitara :)

Hvala ti za ovo, OPAKO ZVUCI! :)

Verovatno razumes sta hocu da ti kazem ;) I da, cujem ovu distorziju u "pratnji" kako lupa akorde, e i to bi mi mogao poslati zajedno sa forspilom ;)

Pozdrav!

Shwawko
24.11.2008, 10:31
BUco, svaka ti dala... Extra ce to da zvuchi kako mi se chini...

skoricnik
24.11.2008, 10:34
Cim zavrsim pesmu, uploadujem je ;) Moram sacekati Bucu da mi posalje posebo izdvojene gitare, i onda da se bacim na pevanje :)

Pozdrav!

buca gitarista
24.11.2008, 17:49
@Igorčina (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=7349), hvala za pohvale!!!
Ovo mi je bila idealna prilika da isprobam Boss GT-10 u snimanju; to je distorzija koju, sa manjim modifikacijama, snimam zadnje 4 godine. Gitare: Godin LGX, i Jean rucne izrade/Emg SA magneti.

@Skoricnik, naravno da cu poslati po kanalima.
misam hteo velike wavove da saljem dok gazda (ti, onaj koji placa :) ) ne utvrdi da li to valja sto sam uradio. Imas I glas, tercu, drajf. Evo gitara:
http://www.speedyshare.com/873607719.html

imas i jednu odsviranu akusticnu ovde http://www.speedyshare.com/463754449.html mozes u forspilu da zamenis tu virtualnu sa ovom, ili da ih pustis zajedno.

I drugi put pilot ugodi da ti bude od I takta na tempu, da ne moram ja 30 sekundi da ugadjam pocetak... :D:D:D ; polako, kad snimis 38. pesmu, naucices te sitnice...

GALA
24.11.2008, 18:37
Buco majke mi najezio sam se,odsvirano slatko a zvuk gitare takvu distorziju nisam jos cuo.. inace kod sviju ta distorzija zvuci kao bušilica...al kod tebe radi ono pravo..odlicno pozdrav

elmagio
24.11.2008, 20:11
eh da je ovaj sempl imati na klavijaturi? :)

Buco samo jedno LEGENDO!!!

buca gitarista
24.11.2008, 20:17
Mozes da usemplujes, nije problem, al nije taj feeling kad ga sviras na klavijaturi, ne izlazi isto,tj izlazi kao da sviras bilo koju distorziju na klavijaturi. Jedino ako Amza ne bi nesto prilagodio, al on ne voli distorziju.

romario
24.11.2008, 23:11
I evo hita...

Vaxter
25.11.2008, 01:08
Ne bih ja samplovao...
Nego bend i dobrog gitaristu...
Samo tako... ;)

Darko88
25.11.2008, 02:15
Bogami taj bend sa bucom bi bio jednom recju bombastik, svaka cast za BUcu odlicno zvuci i distorzija i akusticna gitara.

Vaxter
25.11.2008, 02:17
Ja bih akustiku duplirao.da ide na shesnaestine.
Onako, volim malo brze i energichnije kad zvuchi.
Ali dobro, tako kompozitor hoce! :)

Igorčina
25.11.2008, 08:59
Ne znate Vi ko je Buca gitarista!!! Imali ste prilike da čujete 0,00001% onoga što Buca svirka...
Pogledajte malo http://www.slavkoni.com/home.php?s=saradnici

Marco7
25.11.2008, 10:22
Sto se mene tice ja bih virtualnu gitaru izbacio skroz pogotovo sto je ovaj patern i stalno svira isto,iz aviona se vidi da je virtuala!Ako se odlucis da je sacuvas onda uzmi malo pa izmesaj paterne da ne svira stalno isto!A sto se tice odsvirane distorzije svaki komentar je suvisan,jos kad se sve to razdvoji na panoramama a 1. solo se stavi u sredinu a terce malo u levo i desno i rascisti se guzva tek onda ce to da zamirise kako treba ;)

skoricnik
26.11.2008, 11:43
Evo, snimljena je pesma, pa bih zeleo da cujem i vase komentare i kritike :)

http://www.speedyshare.com/123530725.html

Otpevao sam je iz b-molla zato sto nisam mogao iz C, pa nemojte zameriti u refrenu gde malo duboko pevam...Reverba ima onako, dovoljno, ne treba da vokal potone u reverb...

Pozdrav za sve kolege! :)

buca gitarista
26.11.2008, 15:11
Bez ikakve lose namere...poslušaj savet što će ti čiča dati:
sto se strukture tice:
Ovoj pesmi fali refren, ovo sto bi trebalo da bude refren vise dodje kao neki B deo. Baci se na komponovanje i napravi pravi refren koji ce da bude RAZLICIT u odn. na strofe, a u isto vreme i tekstom i melodijom da veze paznju slusalaca...
Pevanje mora da se koriguje, intonativno nije lose, ali nekako previse pauza i praznina...
resi prvo to pa cemo ti pomoci i oko miksa i aranzmana, a i odsviracu gitare u celoj pesmi...za 20 cevapa :D

Vaxter
26.11.2008, 18:10
Poslushaj chichin savet, definitivno... :)
Morash dodati refren.
Ovo bsh zvuchi kao neki prelaz na refren, i sve ocekujem da ce me drmne, a ono nishta... :))
I smanji malo drajf.
Pojeo ti je sve ostalo...
I ne ubacuj ga odmah u prvom krugu forshpila.
Bolji ce ti efekat dati kada ga ubacish kasnije. :)

GALA
26.11.2008, 19:10
Definitivno fali refren...nesto udarno,ovako je pjesma mrtva

skoricnik
26.11.2008, 19:55
Hvala momci na kritikama, potrudicu se da to sredim pa da slusamo ;)

Pozdrav

TomyCroSound
26.11.2008, 20:06
...bilo bi lijepo kada bi buco semplirao svoju gitaru, svaki ton po nekih 6-7sek, s tim da drugoj polovici tona doda malo vibrato i onda to upakuje u zip i okači tu... Postigao bi najveći broj downloada do sad, ja mislim.

EDIT: jbg, ja malo zakasnio...

elmagio
27.11.2008, 22:25
Nek on samo odsvira note u malom rasponu a mi ćemo to obraditi dalje. :)

buca gitarista
28.11.2008, 00:48
ma dacu vam materijal, snimicu na po 4 polustepena, ako vas ne mrzi da ugadjate (treba tu ugoditi i kako svira pull off, kako hamer on, istrzavanje, povlacenje preko pragova itd).
Dacu vam tonove, a vi seckajte, loopujte, igrajte se, nemam vremena da to radim.
Mada, kazem vam da sam se dosta godina bavio bojama i semplovanjem, moze da se napravi skoro slicno, ali isto nikada.
Mogu li MP3 da vam dam, imam slab upload (ADSL), nije toliko primetna razlika za svirku?

Vaxter
28.11.2008, 01:16
Bolje im raruj wav.
Kompresovace solidno, a nema gubitaka...
Eventualno flac, pre nego mp3...

milanche007
28.11.2008, 02:05
nece to moci da ispadne nikako na klavijaturi da valja....dobice oni taj ton ali kako ce da sviraju?mada bih voleo to da cujem;)pozz svima

milepsr
02.05.2010, 12:22
Nikola sta je bilo na kraju sa pesmom ?

skoricnik
03.05.2010, 00:28
Doslo je do toga da mi je rikn'o HDD, otisao kompletan projekat, a najzalije od svega mi je to sto nisam sacuvao trake koje mi je odsvirao kolega Buca gitarista...Sad nemam volje, jer nemam ni vremena da zapocinjem neki projekat :(

Pozdrav

STUDIOSOS
12.09.2010, 18:57
ljudi nisam cesto po forumima ali dali mi moze neko da objasni kako mogu da cujem jos ove snimke sto se postavljaju ovdje na sajt nije mi poznato kako funkcionise ovaj download HVALA

Sejox
12.09.2010, 19:33
@STUDIOSOS

Snimke sa ove teme,ne mozete cuti nikako,jer su bili postavljani na
"speedyshare.com" i tamo im je istekao rok trajanja davno,i obrisani su
sa njega.

A ukoliko zelite da preslusavate demo snimke koje postavljaju clanovi,
onda imate podforum "Demo snimci" i tamo mozete slusati ono sto je postavljeno.

Dakle,na pocetnoj stranici kliknete na "Forum" pa idete prema dole i naici
ce te na podforum "Demo snimci",To otvorite i slusajte sta zelite.

Na downloadu nema nikakvih demo snimaka,tako da nema potrebe tamo da
trazite.

Pozdrav,

STUDIOSOS
12.09.2010, 19:37
hvala ti sejox bas me je interesovalo ovo oko ovog demo snimka i ova gitara kako je odradena HVALA