PDA

Pokaži Full Verziju : Flash Linksys WRT54G :(


krema
19.11.2008, 20:27
Znam da ovaj forum je namjenjen za muziku ali nadam se da ipak neko nesto zna da bi resio moj problem, mislim da bi ovde Vaxter mogao da pomogne, hvala unapred Vaxter :)

Dobio od burazera Wireless ruter Linksys WRT54G v3.1 (All-in-one Internet-sharing Router, 4-port Switch, and Wireless-G (802.11g) Access Point), na njemu je instaliran OpenWRT, ali nazalost burazer nezna user i pass (ili mozda zaboravio) :(

Kad sam probao da se ulogiram preko web 192.168.1.1 nije bilo nista ni makac, ali negde sam procitao na net da moram ovako da napisem 192.168.1.1:8080 i na taj nacin sam dobio onaj home page od rutera, ali kako sam rekao nemam nit user nit pass kako bih mogao da podesim ruter, za sada ruter je podesen da moze svako da se zakace na njemu i da radi bilo sta, da surfa preko mene i.t.d.......

ovako nesto pise u home page od rutera:

Kernel Version Linux version 2.4.30 (gcc version 3.4.4 (OpenWrt-1.0)) #1 вто �еп

Probao da resetujem pomocu reset dugme, probao sve varijante, cak i ona varijanta 3x30 sec - to sam nasao isto tako na net za onaj OS dd-wrt, ali nista ...

Probao sam da ga fleshujem ali nikako da prodze, otkrio sam da je telnet pristup od samog rutera isklucen, tako da ta varijanta valjda nece da funkcionise.

Nasao neki TFTP server - client da bi uradio flash preko njega, nisam uspeo.

Procitao sam na net da treba prvo da se uradi Boot failsafe, da ona LED dioda na DNZ trepce 3 put u sekund, (kad ukljucis power na ruter onda cekas da se upali DNZ, kad se upali u istom momentu zadrzis 2-3 sekunde reset i tako dodzes do failsafe), i ovde preko TFTP sam probao i opet nista :(

Normalno podesio LAN od moj PC na 192.168.1.10, limitirao brzinu na 10 Mbps half duplex, jer tako pise skoro na svaki sajt sta sam nasao.

u Command promt kad pustim ping 192.168.1.1 - PING radi bez problema, znaci da moj LAN vidi ruter, led na ruter trepti kad ga pingam sa PCa.

Mnogo toga sam probao (mozda ne pravilno), znam da postoji varijanta JTAG, ali ne bi se osudio to da uradim posto ako napravim gresku onda je moguce da ubijem ruter :)

Mozda je potrebno i neki mali softvercic za ovaj slucaj ili neki drugi step by step.

Zato molim sve koje imaju praksu sa fleshovanjem rutera da da svoj komentar i ideju kako bi resio ovaj problem.

pozdrav svima

Vule
19.11.2008, 20:34
A jel taj ruter vec radio kod nekoga...mislim jel mu vec ranije neko ukucavao username i pass za pristup?


Pokusaj...Username: ADMIN...pass: 12345 ili opet admin...ovo naravno mozda upali posle reseta,drzi dugme 30 sekundi...


pogledaj i ovo: ftp://ftp.linksys.com/pdf/wrt54gv1.1_ug.pdf

krema
19.11.2008, 20:49
ruter je radio, i jos radi, ali covek ko je stavio user i pass nema, tako da nemogu to nikako da otkrijem koji je user i pass, ni moj burazer ne zna koji je user i pass posto on to ne voli da dira i uopste ga ne interesuje te stvari, on je preko rutera uzimao internet na svoj laptop a sada ga vise ne treba pa zato ga dao meni.
Moja je ideja nekako da fleshujem ovo cudo na novi OpenWRT, mozda dd-wrt ili originalnim Linksys firmware.

tnx rolandinjos, ovaj pdf e samo user manual, ipak hvala sto si se potrudio :)

Vule
19.11.2008, 22:26
Malo progooglaj...postoji resenje...;)

krema
20.11.2008, 00:36
ma da znas samo kolko sam to googlao, probao sam skoro sve varijante, mislim da negde gresim u koracima, ako ti kazem da 7-8 dana non stop na google trazim resenje neces mi verovati :),
u svakom slucaju imam neku nadu ovde na forumu da neko pomogne
pozdrav

Vaxter
20.11.2008, 01:03
Huh, to ce ti biti veselje...
Reset dugme ti ne vredi...
Nikako...
OpenWRT ga tretira samo kao dugme za ulazenje u failsafe mode...
Kada postavish router u failsafe, tada mozesh da mu promenish lozinku.
Potrebno je pristupish njegovoj konzoli preko telneta, ssh ili nechek slichnog.
Ako se dobro secam, na openwrt-u je u failsafe telnet po defaultu ukljuchen, tako da probaj sa njim.
Tek kada se telnetujesh mozesh instalirati nov firmware ili menjati pass.
Ako hocesh da resetujesh pass prvo mountujesh fajl sistem:
mtd unlock /dev/mtd/4
mount -t jffs2 /dev/mtdblock/4 /jffs
sad ti samo ostaje da editujesh password fajl koji ti se nalazi u /etc/passwd
Ili u ovom sluchaju u /jffs/etc/passwd
U njega upishesh novi root password, ali naravno heshovan...
Mislim da je md5 u pitanju, tako da bi trebao da posao obavi bilo kakav heshovan string nekog linuxa.
Ako ga nema u /etc/passwd onda je u shadow fajlu...
Ako to ne upali, onda ti fleshovane firmwera ne gine.
I za njega ti treba failsafe, kao shto vec rekoh...
Poshto sad imash OpenWRT, poglegaj uputstvo za njega...
http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Troubleshooting

Ovde ti je uputstvo za flashovanje...
http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Installing/TFTP?action=show&redirect=OpenWrtViaTftp

krema
20.11.2008, 21:17
@Vaxter

znaci telnet je isklucen od rutera, tako da preko telneta nemogu ama bas nista, ostalo je samo da fleshujem preko TFTP protokola, ja bi da stavim ili dd-wrt ili originalni Linksys firmware, ali nekako nikako da mi podze od ruke da stavim bilo koji firmware.

ima jedan TFTP postupak koji ide ovako:

1. ruter iskljucen od power kabla
2. podignes jedan CMD (command prompt) preko run i u njega ukucas ping -t -w 10 192.168.1.1
3. podignes jos jedan CMD i u njega upises tftp -i 192.168.1.1 PUT openwrt.bin (ostavljas ovaj prozor na gotovs bez nikakve egzekucije) !!!
4. pustis prvi CMD da pinga celo vreme ruter
5. ustekas power kabl na ruter i pratis ping na prvi CMD
5. ides u drugi CMD i cekas na prvi odgovor od pinganje rutera, cim vidis prvi odgovor u isti moment sa enter tipku pustis da ide komanda PUT, i na ovaj nacin "tako pise na net" pocinje fleshovanje, a to treba da traje mozda vise od 5, 6 ili vise minuta, dugo fleshovanje je verovatno zato sto LAN konekcija je prethodno limitirana na 10 Mbps half duplex. A zasto mora da bude tako pojma nemam :)

ovo sam probao vise puta ali nikako da utrefim pravi moment kad da pritisnem enter u drugi CMD za PUT, mozda gresim u neke korake :(

drugo jedno pitanje !?
posto program CMD je u samom windowsu i on nezna gde je fajl recimo openwrt.bin, ja ovako radim :

bin fajl stavim direktno u D:
dignem CMD i idem direktno na D disk sa naredbom d: enter, sada sam u status D:\>
od ovaj status pisem tftp -i 192.168.1.1 PUT openwrt.bin i odavde cekam pravi momenat da pustim ovu komandu :) hehe al nikako da nacekam pravi momenat lol

hvala ti puno Vaxter za tvoju nesebicnu pomos, znao sam da imas ovakvo iskustvo, ako nesto budem uspeo oko fleshovanje, napisacu ovde na forum kako sam to izveo.

p.s. a sta mislis dali se moze nesto postici preko Linuxa, imam one CDa live Knoppix, bootiras pravo od CD do kraja (bez instalacije), jel se moze nesto uciniti preko njega?

Big Pozdrav

Vaxter
20.11.2008, 22:17
Chim udjesh u failsafe rezim, telnet MORA biti ukljuchen...
Tako je na OpenWRT-u...
Jedino ako ga neko nije aninstalirao, mada mi to malo chudno...
Slicho ti je i ono uputstvo shto sam ti dao link, sa tom razlikom shto su stavili ping na krace vreme.
Ovo je bitno jer cesh lakshe nabosti pravi trenutak da flashujesh firmware.
Probaj ono shto tamo bishe... ;)
I nemash velike razlike da li to radish pod winom ili lindzom.
Jedino shto tftp pod linuxom ima opciju da sam resenduje paket, a pod winblowsom morash ti da pingujesh ruter i da "hvatash" trenutak...

P.S.
Iskljuchi firewall na windowsu kada ovo radish!

krema
21.11.2008, 01:49
uspela operacija

telnet je verovatno disejblovan na ruter svaki put kaze login failed i.t.d

ali pomocu TFTP bem ti proslo fleshovanje i stavio originalni Linksys firmware, ajoojj namucio sam se mozda preko 50 puta da utrefim pravi momenat kad da pustim tftp -i 192.168.1.1 PUT firmware.bin, ma to je valjda delic sekunde da ga utrefis, proslo bez frke :) :)

u svakom slucaju hvala puno Vaxter

Dajem oglas !!!!

Fleshujem bez problema WRT54g, WRT54GS i WRT54GL serije ...... Besplatno
Ko voli nek izvoli

pozdrav Vaxter

krema
22.11.2008, 03:03
kad smo vec tu da ne otvaram novu temu, malo dosadan ja al sta da radim kad sam pocetnik u ovoj wireless tehnologij.
Moje pitanje je dali moze ovaj WRT54G da radi kao Access Point, da mogu preko njega da se nakacim na drugu wireless mrezu, ili cisto je on samo za LAN i Wireless ruting?

mene buni ono sto pise na oficijalnoj strani

Product Features

Wireless-G Broadband Router
All-in-one Internet-sharing Router, 4-port Switch, and Wireless-G (802.11g) Access Point
Shares a single Internet connection and other resources with Ethernet wired and Wireless-G clients
Wireless data rates up to 54Mbps -- 5 times as fast as Wireless-B (802.11b), but also interoperable with Wireless-B devices (at 11Mbps)
Advanced security: Wi-Fi Protected Access™ (WPA), wireless MAC address filtering, powerful SPI firewal

Ako postoji vakva mogucnost sta treba da uradim ili da setujem? ili mozda fleshujem u dd-wrt :) :) :)

Hvala puno i pozdrav

Vaxter
22.11.2008, 15:14
Ma, moze...
100%
Samo ti treba mashina na kojoj ti je sherovan net, i kojoj na ruteru stavish na internet prikljuchak.
Onda podesish da ti je ruter DNS i gejtvej za ostale mashine koje se na njega kache, podesish DHCP na njemu da brodkastuje te podatke, i sve ce radi...
To je chisto da imash net.
Shto se kasnijeg rutiranja tiche, shvaticesh valjda sam kako se prave rute.
Mada, ti sigurno necesh praviti prave rute, nego pre propushtati portove i preusmeravati ih...
Ako se ne snadjesh, vikaj... :)

krema
22.11.2008, 15:30
Vaxter
malo si me zbunio, evo da budem malo jasniji

koristim wireless internet od jednog lokalnog ISP (haha divi provajder) pomocu mali USB wireless adapter. on deli internet preko obicni LAN konekcije ili da kazem jednostavnije hotspot (kako sto ima u vecim restoranima, kaficima) znaci ima unsecured, a kad se nakacis na njega onda dodze njegova prva strana gde treba da napises user i pass, i posle uspesno najavljivanje imas internet.
Meni ovaj mali USB wireless nekako mi ja valjda slab pa zelim da iskoristim WRT54G kao wireless mrezni adapter i da preko njega se zakacim na mrezu mog provajdera :)
Zato samo pitao u predhodni post dali mogu nesto takvo, ako sam losho postavio pitanje u predhodni post onda izvini, jos ucim wireless problematiku :)

Pozdrav

Vaxter
22.11.2008, 16:00
Aaaaa, ti zelish da ti on radi kao klijent, a ne kao akses point. :)
Pa teoretski to treba da funkcionishe...
Sad, na OpenWRT-u to i nije tako jednostavno da se uradi, i razlichito se radi u yavisnosti od toga koji openwrt imash.
Kamikaza, ili beli rus?

U svakom sluchaju, imash na njihovom vikiju objashnjenje za postavljanje oba od njih u klijent rezim rada.

krema
22.11.2008, 16:07
evo sada sam procitao da moze i sa dd-wrt posto mislim da je on malo laksije za setovanje nego openwrt, probacu prvo sa dd-wrt pa javim sta sam uradio
momentalno imam onaj zadnji originalni Linksysov firmware :)
hvala za veliku pomoc

krema
22.11.2008, 17:42
stavio uspesno dd-wrt mini firmware. E sad gledam koje opcije imam u setingu, morao sam prvo mini da ubacim posto onaj normalni je veci - vise od 3 Mb i ne daje mi da ga ubacim preko web administration upgrade "upgrade failed", to sam procitao kod wiki-a :), e sad kad vec imas mini dd-wrt onda je mozno da ga upgrejdujes preko weba sa onaj bin koji je veci od 3 Mb odnoso tacnije 3,47 Mb.

Nadam se da ce nekome ovo pomoci ako bude zaglavio kao ja :)

pozdrav Vax

Javicu se kasnije sa novim raportom dokle sam stigao