PDA

Pokaži Full Verziju : prikljucenje korga pa80


straus
23.01.2006, 14:46
interesuje me ovako ocu da prikljucim korg pa80 za mixetu , e sad ne radi mi iza klavijature in prikljucak. moze li da ga zamijeni onaj dio gdje se stavljaju slusalice? pozdrav. unaprijed hvala!

laky
23.01.2006, 14:54
Ili ti gresis ili nesto ne razumes.
Ako hoces da prikljucis Pa80 na mixetu za to ti prevashodno sluze izlazi
OUTPUT RIGHT i L/MONO
iz ta dva izlaza vodis kablove do mixete.
Probaj pa se javi.
Inace INPUT su ti ulazi i u njih prikljucujes gitaru i mikrofon.A za njih moras imati i karticu. :wink:
I da ne zaboravim, izlaz za slusalice nemoj da koristis, jer kako mu i samo ime kaze to je izlaz za slusalice. :wink:

straus
23.01.2006, 15:07
pogrijesio sam . tacno je l-mono i right. to mi ne raid. sta da radim?

straus
23.01.2006, 15:55
da li bi moglo da pomogne to prikljucenje za slusalice . to ja samo da bih ponesto snimio na kompjuter. nista vise. samo mi interesuje da li bi moglo da snimi preko toga? unaprijed hvala! pozdrav!

eldin18
23.01.2006, 16:01
Ako imas garanciju otidji u prodavnicu gdje si kupio nek ti zamijene ako nemas nadji nekog majstora nek ti zamijeni izlaze jer su garant izgorili nije to skupo nemas drugog izbora

triton_Extreme
24.01.2006, 13:00
@ straus
Ja se puno ne razumim oko pa 80 da nisi mozda iskjucio Out put u globalu,
ali to nije sigurno....
Ako nemogne onda odi u radnju i vrati ga ili nek ga poprave!

Pozdrav

max93
08.10.2011, 23:07
Da ne bih otvarao novu temu nastavicu ovde jer je o slicnom problemu rec....
I ja imam problem sa output-om na mom Pa80... Sve je pocelo od kad sam loadovao jedan set, pa mi se pola klavijature poremetilo...
Par sitnica sam uspeo da vratim na svoje mesto, ali za ovo nisam siguran bash da li je do podesavanja u klavijaturi ili su izgoreli izlazi..:rolleyes: Ako moze neko da mi objasni samo kratko gde se ti izlazi iskljucuju i ukljucuju bio bih mu zahvalan. Da bih znao da ne otvaram dzabe klavijaturu. A i cudno mi je da su samo tako odjednom crkli, nisam ih koristio....pozz

buky96
09.10.2011, 10:51
pozdrav,resenje je pomenuti izlazi,koji su ti crkli,ali evo pomenuo si '' mjesto gdje se stavljaju slusalice''.Ja sam na jednoj svirci iskoristio,jer su mi bili crkli izazi.Takozvani Banana kabl spojis sa ulazom za slusalice,a drugio dio kabla u miksetu,jeste da ne zvuci bas naj..ali moze da posluzi..:)

mirandess
10.10.2011, 11:25
Samo jos nesto da nadopunim kolegu buky96, to ti je jedna od solucija ali s tim, da kupi kabal koji ima bananu-ulaz(stavljas u mjesto gdje su slusalice) i da ima zavrsetak na rca(2 muska rca pola). I to onda ides na miksetici u input (crveni i bijeli zenski rca ulaz). A sto se tice zvuka, nije tako los, moze da posluzi, samo dobar kabal kupi!!! :) sretno! :)

Milan$
10.10.2011, 11:42
pozz drug...iskreno nesto sumnjam da su ti crkli izlazi samo zbog loadovanja nekog tamo seta..tako i mi skoro kod druga ubacili neki set u pa50,i nakon toga otkazao mu onaj zadnji siber,od 3 koliko ima, gde se pojacava boja mislim il tako nesto na pa50..uzrok je bio taj set...e sad ne znam tacno kako,ali mislim da je ubacio novi OS,ucitao nazad svoj set,i radi opet sve normalno,tolko o tome da je crko taj siber...tako da ipak ti isprobaj sve solucije,pre nego sto resis kod majstora da ti menja izlaze...ubaci novi OS,ucitaj nazad tvoj set,pa videces..ako nece i tad izlazi da rade,onda moguce da su crkli...pozdrav

max93
10.10.2011, 18:20
Imao sam i ja taj problem kad sam loadovao neki set, pa ispadne kao da je otkazao taj treci za smanjivanje boje, ali ustvari on se sredi u programu. Ali ovo sam pokusavao da podesim i ne funkcionise nikako.... Ni jedan izlaz, L-R, 1-2...nista. A na phones radi... Probacu sa novim OS.... ali mislim da nije do njega.

jocajoca
10.10.2011, 18:55
Rešenej tvog problema na PA80 ti je dao Miloš. Kod učitavanja seta koji je verovatno bio nekompletan poremetio si global tastere. Dakle uzmeš lepo OS za PA80 i to učitaš u klavijaturu zatim učitaš tvoj set i to je to s tim što je to zamorno jer ti trebaju grdne diskete nekih 15 disketa ako se ja dobro sećam. Nema razloga da ti izgori izlaz. Izlaz izgori kad se u njega priključi nešto pogrešno onda se dešavaju havarije ovako iz čista mira na PA80 ja to dosad nisam čuo. Kod PA80 se često dešava da se povuče virus sa ritmom koji se učita i onda je potrebna ova procedura učitavanja OS i set. Pozdrav nemoj se sekirati sve se rešava.

max93
10.10.2011, 19:14
Hvala puno, ucitacu novi OS....Pa javljam rezultate:)

mirandess
10.10.2011, 23:55
Kod PA80 se često dešava da se povuče virus sa ritmom koji se učita.....
Ipak se ne bih slozio sa vama kolega, virusi za klavijature ne postoje, to da se odmah zna!

max93
11.10.2011, 17:44
Izvinjavam se sto malo spamujem, ali mislim da se pitanje moze sloziti sa naslovom ove teme...
Gde se moze naci konektor Hard diska za pa80? Obrnuo sam danas celo Pancevo i nista....:rolleyes:
kabal koji ide na 44 pina Hard diska...

KORGX5D
23.10.2011, 20:31
Koliko da ga platis kad mu je cijena par eura, pa postarina dodje skuplja nego posta.
Ali hajde posalji mi adresu na PP pa cu pokusati da ti pomognem.

Lijepi pozdravi!

gega
23.10.2011, 21:06
@Korg X5D
Kolega vi opet na private...
Lepo sam vam napisao da se odgovori daju na forumu ..tamo gde su i pitanja postavljena. Naravno da ne smete praviti reklamu ali ako pomenete ime radnje i grad...kolega ce zasigurno preko google search naci tu trgovinu.

KORGX5D
24.10.2011, 15:44
ali ovdje se radi o tome da mi posalje svoju adresu na koju mu mogu poslati trazeno, pa nece mi valjda ovdje na forum pisati svoju adresu.
Vjerovatno niste razumjeli moj prethodni post, ali ok, primljeno na znanje.

Pozdravljam!

max93
24.10.2011, 20:38
Odgovorio sam druze, pogledaj PP

Ace
24.10.2011, 20:47
Postovane kolege, najtoplije vas savetujem da price za poruke pisete u poruke i kad nesto nije za na forum onda ga ne pisite i uopce se ne javljajte. Sa te vase suskanja, cimanja trpate forum sa nepotrebne postove. Zato je i Gega reagovao, a vi nastavljate. Sa oaj post zavrsavamo Off Topic za poruke i ocekujem konstruktivne postove.
Hvala

max93
15.11.2011, 18:46
Drugovi, ubacio sam novi OS i komletno formatirao klavijaturu ubacivajuci nakon toga novi set. Kvar je i dalje ostao isti... ne rade izlazi i kanali. Znaci
nije bilo do softvera. Odneo sam je neki dan do jednog tv mehanicara, pogledao je i kaze da je otislo neko integralno kolo tu, i da ne moze da je on sredi. Nije mi tu nesto bas najjasnije oko toga. Moze li neko ako razume ovakvu vrstu kvara da mi objasni koliko je komplikovano i koliko bi kostala takva popravka? pozdrav!

namik
18.11.2011, 19:45
Ma najbolje ti je da odes do kakvog elektronicara, on ce ti to najbolje objasnit, sad ne znam ako je otislo integralno kolo to je stvarno malih razmjera i ne da se popravljat, belaj bas, a mozda je i nesto minorno pa ce te ispast jeftino. Nadam se da ces popravit.

edin22
18.11.2011, 21:25
Integralno kolo se nemoze popraviti ali se moze zamjeniti,ako nema orginal moze se naci i zamjena, samo nadji dobrog elektronicara ili pravi servis,a cijena prije 3-4 god. je bila oko 50 eura sad neznam tacno,ako je kod tebe otisao integral za zvuk jer ih ima vise vrsti.

max93
18.11.2011, 21:31
Zvao sam da vidim kakve su cene popravke... Bolje da nisam:D
Ugasio sam ga skroz. Sto se tice kanala, popravka ce biti od 50-150e....
I danas (malopre) mi crkne napajanje!! Klavijatura nece ni da bekne! I samo se cuje neko pucketanje iz dela gde se nalazi napajanje. kao neko kuckanje.
E to cu tek da vidim koliko ce da me izadje, skroz sam prso danas!
Ne znam vise da li mi se i isplati da je sredjujem, izgubio sam volju:rolleyes:
Dodato:
Sreca, nije crklo napajanje! Nesto sam pogresno povezao tamo pa nije htela da se upali. Ispravio sam sada to. sada samo imam problem sto nece da prepozna HD. On se cuje kako radi, vrti, ali ga klavijatura ne prepoznaje Probao sam i sa drugim Hardom i isti slucaj.