PDA

Pokaži Full Verziju : Pomagajte ljudi...


DrSpeed
22.01.2006, 21:47
Pozdrav kolege muzicari... Interesuje me gde mogu naci Editor za boje Korga X5D. Te boje
su u SYX formatu i ni jedan editor nece da ih otvori. Stvarno ne znam sta da radim. Ako neko ima ideju neka odgovori. Unapred hvala! :roll:

toma
22.01.2006, 23:09
ja imam taj program za x5d
stavi mail pa cu ti ga poslati

POZDRAV

DrSpeed
22.01.2006, 23:32
Mnogo ti hvala kolega. Ali postoji problem. Da li ce mi se adresa pokazati??? bilo bi bolje da ga uploadujes, ali evo pisem adresu:
vukel1c@yahoo.com

Jos jednom mnogo ti hvala!

DrSpeed
26.01.2006, 18:13
Hvala ti Tomo, ali taj program nece da mi radi!!! Ni jedan prog nisam nasao da hoce da edituje ili makar otvori te SYX formate. AKo neko ima ideju molio bih ga da mi javi sto pre. Unapred hvala! :)

Vaxter
26.01.2006, 22:21
Nisam video mail, pa ga nisam izbrisao, ali da jesam on BI bio izbrisan!
Bilo bi lepo, tomo, da program koji si DrSpeedu poslao, prosledish i na zajednichli mail...

kreso
27.01.2006, 10:47
@ Vaxter

Pozdrav prijatelju !

Eto, ja imam editor za X5D pa ću ga staviti u download sekciju

DrSpeed
28.01.2006, 21:14
Ljudi taj program nece da radi... Mora biti neki drugi....

fico
29.01.2006, 19:28
ako nemognes naci nigde pokusaj na zajednickom mailu tam imas editor sa krekom pa uzivaj pozdrav fico

DrSpeed
30.01.2006, 13:10
A, koji je to zajednicki mail?
pass: ljubljana
ID: slovenija1234

???

T A J?

laky
30.01.2006, 13:12
Da!

DrSpeed
30.01.2006, 13:34
E hvala, koristio sa ja taj mail ranije ali nisam primetio da ima taj prog!

fico
30.01.2006, 16:07
nije bilo toga programa prije ja jih stavljam na mail kako kome sta zatreba a za to je pomalo kriv cevap kupovo sam klaviaturu za cerku a na kraju ispalo da je za mene a posto nisam znao koju cu uzeti sakupljo sam sav moguci softver sa neta za sve profi klaviature i na kraju me ubedili argumenti od cevap-a na jednom forumu da je korg pravi sint tako da sam ga kupio a softver mi ostao visak pozdrav za sve forumase

DrSpeed
30.01.2006, 17:48
hehe, koju si klavijaturu kupio? interesuje me posto bi ja moju prodavao! imam g-800!

fico
30.01.2006, 17:53
pa 80

laky
30.01.2006, 20:09
na kraju me ubedili argumenti od cevap-a na jednom forumu da je korg pravi sint tako da sam ga kupio
Cuj ubedili, cuj argumenti, pa to se zna. :lol:
Mada ni Roland i Yamaha nisu losi, i to se zna. :wink:

DrSpeed
30.01.2006, 23:06
OK. Dobra spravica. Aj ako cujes da neko hoce da kupi ovog mog rolanda javi mi molim te....

kreso
31.01.2006, 11:29
@ Dr. Speed

Ovaj editor za KORG X5D koji sam stavio u download sekciju je 100 % ispravan. Mora raditi. Ja sam ga maloprije otvorio i isprobao i program radi. Neznam zašto tebi neće.

@ Fico

Fico, ti si pravi kit. Stvarno nisi promašio što si uzeo Pa80. Vjeruj mi prijatelju vrijedi on svakog eura. Nego, nije samo jaro Cevap zadrti KORG-ovac. Da te nije on uvjerio za KORG-a, vjeruj mi ja bih do ujutro pilio :lol:

Prijatelju, nisi ništa pogrešio, dobra je to "zvjer" i samo je treba redovito hraniti i da vidiš kako reži 8)

@ Laky

Prijetelju, dobri su i Roland i Yamaha, ali Mercedes je Mercedes (KORG) :wink:

Vaxter
31.01.2006, 21:57
I tu ti Yamaha dodje kako Ferrari spram tog mercedesa...
ili Linkoln, Lexus... ;)

kreso
01.02.2006, 12:35
A ne ! :twisted:
Prijatelju, Yamaha je nešto kao BMW ! :wink: Dobra je, ali nije mečka :lol: :lol: :lol:

Ferrari je Kurzweill od solo syntha, a Ketron od aranžera 8)
Dobro, ja priznajem Yamahu, pogotovo legendu VL-1 i VL-7. No mislim da je vrijeme za novi "bolid". Prošlo je već skoro 20 godina od njihove pojave a dugo nisu nešto tako dobro izbacili. Što se tiće Tyrosa II neću ga stavljati kao bolid, jer onda je svakako Oasys od KORG-a babaroga za njega :wink:

yu-midi
01.02.2006, 13:26
Sta bi rekli za ovu spravu : http://www.openlabs.com/products/product_info-neko64.Gen2.htm# :wink:[/url]

Kosta nesto malo vise nego tyros2 :lol:

kreso
01.02.2006, 13:39
Space Shutlle :lol:

Nego, Miki reci mi tko će za to čudo praviti boje i ritmove ? :wink:
Drž se ti buraz starih provjerenih marki. Hebeš ove klonove i hibride :lol: :lol: :lol:

Vaxter
01.02.2006, 14:42
@kreso
Pa ako cemo tako, nekima je i BMW mnooooogo bolji od mercedesa...
A i Oasys meni nije nimalo bolji od T2...
I definitivno mi je spram Korg-a i vishe nego Ferrari... :wink:
Shto se Kurzweill-a tiche stvarno skidam kapu...
Neprikosnoven je, a Ketrone nisam neshto svirao, tako da ne mogu nishta da kazem...

@Miodrag
Onaj sajt sam video pre nekog vremena...
Imam samo jedan komentar:
Uh... :D

kreso
01.02.2006, 16:46
Ma care sve je u redu.
Treba svirati. Ja samo inaće počeo na Yamahi. Stara legendarna DX-7. i Bio sam joj dugo vjeran.
No s godinama je KORG počeo raditi sve bolje workstatione i danas mi barem osim Kurzweill-a niti jedan proizvođač nema bolje solo synthove.
Roland je počeo s aranžerima. Yamaha već godinama radi solidne aranžere u PSR klasi (skidam kapu). I KORG je ušao na velika vrata s legendarnim i3, i do danas uspješno prati trend noviteta između aranžera, pa čak ima i neke bolje stvari od konkurencije. Ali Ketron, je mrak. Inaće konfiguracija mu baš nije prijateljski nastojena prema krajnjem korisniku i nije baš jednostavan za rad. Ritam mu je masan i jednostavan kao u Rolanda, no puno masniji jer ima "Live drum" tj. prvi aranžer s sampliranim bubnjem. I stvarno jako je dobar. Boje su mu s obzirom da je aranžer jako, jako dobre. Nisu šuplje (ne vjerne) kao na Pa, PSR ili VA serije. Od novih aranžera najbliži mu je po karakteristikama Rolandov G-70 po kvaliteti boja. Tyros II još nisam imao u rukama pa nemogu donjeti sud o njemu. No ako i on ovisi o samplovima onda nije ništa bolji od Pa1X Pro ili PSR9000 Pro. Aranžer bi barem po mom mišljenju trebao imati jak i čvrst ritam i vjerne boje bez samplova. E to je onda to.
Sory na romanu. Uvjek se raskokodačem ko neka baba i ponesem kad su u pitanju klavijature :lol: :lol: :lol: :wink:

vaxy
12.06.2007, 11:02
zdravo društvo evo ja sam novi tu, ali bi se nadovezo na tu temu. Neki hvale yamahu, neko korga a neko rolanda. Ali sto se mene tice to je samo stvar svacijeg ukusa. Ja trenutno sviram na korgu Pa50. i za sad sam zadovoljan. A ne kazem da je ona najbolja ( Korg ). Samo ko voli nek izvoli ono sto mu se svidja. tolko od mene. pozdrav

kuki
12.06.2007, 23:36
Ja sviram na Yamahi PSR-1100 i Korgu iS 35!
Zadovoljan sam sa obe klavijature. :)