PDA

Pokaži Full Verziju : Mixeta zalijana sa gemistom...


SlaWeX
16.11.2008, 13:25
Na predzadnjoj gazi sam imao problem sa oko 1 dcl gemista koji je zavrsio na mojoj powermixeti. Radi se o Dynacord Powermate 1000 - ako koga slucajno zanima. Istog trena kad je bila polijana sam prestao svirati, odnio doma, malo spuhao i stavio da se susi. Drugi dan probam, sve super.

Tjedan dana poslije sam primjetio da mi nesto lagano pucketa u zvucnicima prvih 20-ak sekundi kad upalim hladnu mixetu, dakle gemist je ipak uzeo svoj danak. Dobro sam naspricao "gemistu izlozene" potenciometre sa sprejom "Kontakt 60", i poslije sam ju ispuhao sam kompresorom (suhi zrak - da nebi bilo zabune :) ), ali problem mi ostaje.

Pa se sad ja pitam da li ima kakvo "kucno" rjesenje za moj problem, ili da ju odnesem na servis? Neznam dali je uopce to veliki problem, jer mixeta radi normalno nakon kojih 20 sekundi od trenutka paljenja, pa da mozda ignoriram problem? Jer neznam da li zbog toga moze krepati procesor, a dobro se zna koliko kosta izmjena procesora na takvom Dynacordu...

Unaprijed zahvaljujem na savjetima!

Moljac
16.11.2008, 14:03
Pozdrav prijatelju........znam kako se osecas i da je to problem. Evo ti broj telefona ''doktora'' za Dinakord miksete u Cacku (Srbija) Covek se zove Milan.......tel ....pozivni za Cacak je 032.....( ne znam gde zivis)a njegov kucni je *** *** . Posavetuj se sa njim i sve ce ti iskreno reci. Pozdrav od Moljca

gibanica
16.11.2008, 19:01
ja ne znam sta je "gemist".
pretpostavljam da je neko pice.
ako je slatko ulepice ti se i moze da bude dzumbus..
al da mu je nesto trebalo biti vec bi bilo..

Beethoven
16.11.2008, 19:08
@gibanica

A znas sta je shpricer?:)):))

SlaWeX
16.11.2008, 19:10
ja ne znam sta je "gemist".
pretpostavljam da je neko pice.
ako je slatko ulepice ti se i moze da bude dzumbus..
al da mu je nesto trebalo biti vec bi bilo..

Gemist je popularno pice u sjevernoj Hrvatskoj (vjerujem da ga ima i kod vas, samo pod drukcijim nazivom), a radi se o jednostavnoj kombinaciji vina i meneralne (gazirane) vode; najcesce u omjeru 2:1 (vino:voda) :-)

E sad, u vinu ima nesto secera, ali ne pretjerano... Vidjet cemo...

SlaWeX
16.11.2008, 19:13
Pozdrav prijatelju........znam kako se osecas i da je to problem. Evo ti broj telefona ''doktora'' za Dinakord miksete u Cacku (Srbija) Covek se zove Milan.......tel ....pozivni za Cacak je 032.....( ne znam gde zivis)a njegov kucni je *** *** . Posavetuj se sa njim i sve ce ti iskreno reci. Pozdrav od Moljca

Hvala na savjetu, ali mi je malo predaleko. Imamo i mi ovdje "doktora" za Dynacorda, pa cu ga definitivno posjetiti.

kina
16.11.2008, 19:34
Joj imao sam i ja 99te proble sa picem, dakle mixeta pasivna Rolandova, vrlo kompaktna za 24kanala. Mixeta stajala iza bubnjara a on stavio pago od jagode iznad na policu od nje i od lupanja puce flasica na mixetu i sve ode unutra po kanalima.
Odma iskljucim, sva sreca pred fajront bilo i odma pokupim i kuci, zatim otvorio je i ocistio sam, nemogu se sjetit cime sam sve cistio i opet sam radio bez problema.
Covjek kojem sam mu je prodao i danas dan radi sa njom i zadovoljan je.
Poz

gibanica
16.11.2008, 21:29
aha spricer ...a dobro mi je poznat :D