PDA

Pokaži Full Verziju : dallape supermaestro


rskoc
13.11.2008, 14:43
Jel zna naeko kako prepoznati godine na harmonici, konkretno na Supermaestru.
Jel moguće staviti deklu sa nove na staru supermaestro ako netko zna.

Pozdrav
Robert

jeftabgd
13.11.2008, 15:10
Necu da te plasim ali mislim da je sve moguce.Najbolji poznavalac je shtimerserviser pa najpametnije da pitas njega.

rskoc
13.11.2008, 15:21
Hvala kolega vjerujem da će shtimerserviser dat svoj stručni savjet

Jugo
13.11.2008, 16:10
Pa jel nemas nigde na njoj plocicu sa serijskim brojem i godinom proizvodnje?:confused:

MileGuerrini
13.11.2008, 16:54
Dekla od jedne harmonike pase samo na nju, jedino ako hoces mustru promjenit to majstor treba nitovat, upasivat, ponovno navuci celuloid isl... malo zajebancije oko toga! A ako nemas nigdje ni izvana ni unutra nikakve plocice ili oznake tesko je znati koje je godiste!

A dekla na ovoj harm. na slici je cini mi se samo prefarbana! (ovaj rebrasti dio od aluminija)
POZZ!

rskoc
14.11.2008, 10:15
Ima sa strane basova pločica made in Italy i No220, i na fasenima i tonovima piše dallape i neki brojevi koje mi ne sliče kao godina proizvodnje

Gorance
15.11.2008, 03:26
Dalape nemaju godinu proizvodnje upisanu,bar one stare,Ima plocica al najsigurnije odneti majstoru pa ti on kaze sta i kako.Ja sam moju supermaestro kad sam kupovao prvo odneo kod majstora na pregled pa onda pazario.Spoljni izgled je nebitan,unutra je sve.Dobar majstor moze da proceni godinu proizvodnje prilicno tacno.pozzzzzz

shtimerserviser
17.11.2008, 07:28
rskoc!
Dallape nikada nije spavljala ni na koji model godinu proizvodnje.Dosta davno na bass dasci gde su tonovi / u mehu / stavljali samo zig ,shto i dokazivalo da je harmonika original italijanska.
Godina je nebitna.Sve zavisi koji je svirao na nju i kako je odrzavao./to za kako izgleda spoljashno/.Za tonski,opet godine nisu u pitanju.
Oko dekle.Moze se staviti od nove na staru ako se tretira kako isti model i da nema otstupanja u dimenzijama ali se moze i nova napraviti, nije problem.
Stariji majstor moze samo od prilike da kaze godinu proizvodnje sprema automat registre /njihov princip rada i drugih delova koje se do koje godine ugradjivali.Preko slike se nemoze kazati nishta.

rskoc
17.11.2008, 10:24
Hvala na savjetima,
Majstor mi je samo rekao da je original jer postoji taj žig kod baseva i još neki detalji ali godinu nemože utvrditi.
Toliko ima kopija na tržištu da sam bio u panici jel original jer sam prvo kupio pa pitao, al zadovoljan sam tonom što mi je najvažnije

Robert

siwaefigli
28.11.2008, 10:32
Pozdrav Škoc!
Dallape ti je zakon, vrhunski instrument i puno ugodnije se čula 23.11. pri Vurici od Darkecove Serenellini imperator, svaka čast!

rskoc
28.11.2008, 12:12
Pozdrav tebi,

Darkova Serenellini je malo tupa, ima neke dobre registre al mi se čini ko da nije dobro izbalansirana tonski, a i on svira na prepad pa je tu teško izvuć finoću sviranja a iteško je pjevat kad sviraša sam protiv sebe.

biba
28.11.2008, 18:49
1984.godine sam kupio Dallapu supermaestro u Monfalconeu kod Policardija, i ponukan prethodnim pisanjem pogledah je sada.
Ispod kaisa za levu ruku u donjem delu ploce sto zatvara bas mehanizam stoji nalepljena plocica sa oznakom Dallape, made in Italy No 284.Dallape je napisan polukruzno sa simbolom razvucene harmonike, broj dva je, kako je urezan na plocici, zatamnjen u crno, dakle crn je, a broj 84 je beo.
Kada sam kupovao harmoniku, bio sam u ubedjenju da je to oznaka godine proizvodnje, mada broj 84 biti i igra slucaja.
Ovo pisem da bih eventualno pomogao kolegam koje kupuju, radi lakse identifikacije.
Mada sam kod Rossonija u Trstu tog dana probao i Guerrini presidenta, i koji je za neverovat bio jeftinij od Dallapea, vise mi se svidela moja Dallape.
Mnogi ce reci da sam pogresio, al se nisam nikada pokajao.
Mozda a i najverovatnije President vredi vise, ali je kod harmonika svaki slucaj za sebe, sto rece kolega Kreso kao sa zenama.
Pozz

Gorance
28.11.2008, 21:46
Slazem se.Ja sam resio da kupim guerinni posto vec imam jednu dalapu organtone,i tako trazim i naletim na supermaestro i eto je sad kod mene,extra sam zadovoljan.poz

rskoc
28.11.2008, 23:16
Društvo, kako uopće znati da je harmonika tonski dobra, koja je referentna točka dobrog tona, dal je to kad ti drugi vele da je harmonika dobra ili kad si ti zadovoljan tonom (ako to uopće ikad jesi). Konkretno svi ginu za mojom Supermaestro a meni Guerrini radi toplije, punije, jedino što na suho je Dallapa prodornija ili ja nisam čuo tako glasan Guerrini.

Ispričavam se ako je post na krivom mjestu.

Pozdrav
Robert

Gorance
29.11.2008, 00:34
Svako ima svoj ukus,ali ipak slusaj sebe a ne druge.Ti sviras i ako ti odgovara neka harmonika to je tvoj izbor.Jedino sto je bitno uzeti original harmoniku a da je ocuvana.Ja volim guerini ali ipak imam dve dalape.To ti je ona prica hvali druge a vozi Mercdes.ha ha pozzzzz

siwaefigli
29.11.2008, 03:27
Društvo, kako uopće znati da je harmonika tonski dobra, koja je referentna točka dobrog tona, dal je to kad ti drugi vele da je harmonika dobra ili kad si ti zadovoljan tonom (ako to uopće ikad jesi). Konkretno svi ginu za mojom Supermaestro a meni Guerrini radi toplije, punije, jedino što na suho je Dallapa prodornija ili ja nisam čuo tako glasan Guerrini.

Ispričavam se ako je post na krivom mjestu.

Pozdrav
Robert


Probaj Guerrini superior 4, 12+1+1+7, 140 basova, (slična je dallapi). Ima ju harmonikaš iz Mimi Luna benda, bili su kod bratića na svadbi u Okuju kod Medanovića, kaj se tiče glasnoće, za pratnju je super, još ak i mikrofoni rade, di ćeš bolje :)) pozz!

MileGuerrini
29.11.2008, 14:46
Nisi napisao najbitnije za superior4, :p da je to JEDNOkabinska harm.=)), a sve Guerrinijeve su 12+1+1+7, osim Superior2 i starog PRESIDENTA koje imaju po 9 registara na basovima!
Cetvorka, teska, velika, krestava. Zabluda je da su glasne zato sto su krestave jer imaju samo jednu kabinu bassoon, znaci mussette registar je 3 glasa bez kabine!!!!
A mogu se mislit kako zvuci na one stare pickupove sto je Guerrini prije ugradjivao....
(nemoj zamjerit, ali cetvorka je nepotpuna harmonika)
A kad bi imala jos i malu kabinu bila bi odlicna, a onda skuzis da je to ustvari superior3, 140 basova i dupla kabina, malo laksa a sve ostalo vizualno identicno.;)

siwaefigli
29.11.2008, 16:06
Sorry!
Mislio sam na Sup3 sa duplom kabinom