PDA

Pokaži Full Verziju : Boja basova


Dell
13.11.2008, 01:47
Pozdrav ljudi, imam Weltmeister Consonu sa 120 basova, kod basova mi je podloga bijela, a dugmad su mi crna, to me nervira, a i cuo sam da se na balkanu koristi bijela podloga i crni basovi, moze li se to ikako preraditi i kolika bi bila cijena toga? Unaprijed hvala!


MARNEL

dalabu
13.11.2008, 12:56
i ja imam slican problem jer mi je komsinica crna sa crnom podlogom a ja bih da je plava a za podlogu nema veze heheheeh a ko jos prepravlja weltmeistere pobogu , pa ta prepravka ce doci skuplja nego cjela harmonika, jedino ono svoj majstor pa sam prefarbas heheeheh

Dell
13.11.2008, 13:02
hahahahahahahaha a jebiga ide mi na zivce kad je vidim takvu, a jebiga sad da to sam radim :D , a sto se komsinice tice mogao si mi je malo posudit, da ja vidim tu podlogu :D

dalabu
13.11.2008, 13:05
ma ne voli ona ove sto welmeister sviraju a pogotovu nece ove zivcane sto ih sve nervira,a podloga je ihiii kod nje samo treba pravilno basirati

Dell
13.11.2008, 13:09
hahahahahaha ajd onda dobro :D jebiga u pravu si nije sve do izgleda, bitna je tehnika jel tako druze :D

MileGuerrini
30.11.2008, 22:08
cuo sam da se na balkanu koristi bijela podloga i crni basovi,
:lol:Ta ti je dobra,
ma nemoj da te to sekira, pa sta ima veze sto su crni basovi, vecina originalnih Dallape supermaestro (onih starijih) imaju crne basove i bijelu podlogu!!!!
Uopce nije bitno kako izgleda, bitno je kako prsti rade po njima!!!
A moze se to prepravit, napravi se druga ploca ili se samo presvuce crnim celuloidom i komplet basmehanizam se rastavi i stave se bijeli dugmici! Ali to bi te kostalo oko 200€, ali bolje skupiti para i kupiti dallape ili guerrini sa bijelim basovima ako te to pati!
Jel steta je ulagati u harmoniku novce ako nije radi popravka! BY

Milivoj
30.11.2008, 22:53
Ja sam cuo da su harmonike sa bijelim basovima bolje!!! Sad koliko je to tacno ja neznam!
Al nema potrebe da to radis!!

MileGuerrini
01.12.2008, 14:20
to vam je isto kao da neko kaze da je crni auto bolji od bijelog=))

Gorance
01.12.2008, 23:00
Ne mesaj to sa kolim jer su bela kola uvek jeftinija i nova a i polovna,tako da crna kola jesu bolja od belih ha ha ha.Moj kolega je ofarbao podlogu pa je imao crne basove na crnoj podlozi,pa je farba pocela da se skida i sad ima oko C,G.D.F bele fleke i mnogo je ruzno,Poz