PDA

Pokaži Full Verziju : Hohner


Iko123
12.11.2008, 22:04
Pozdrav svima! Imam dvojbu između dvije harmonike, honer lucija(96 b 4.glasna) ili hohner verdi II(96 B 3.glasna).cjene su tu negdi. Naime početnik sam, pa ne bi volio pogrješit. nije sigurno da ću uzet od ove dvi neku. kakva je paulo soprani 96, i za koje se novce može nabavit

Alix
12.11.2008, 22:32
Drug MANI SE HOHNER firme ako za Boga znaš!!!
Imo sam i Hohner STUDENT 96 i kasnije Hohner MORINO i ne valjaju nikako...
To su harmonike rađene za polke i te goveđe muzike,nije to za naš melos...
Svi registri su mutavo napravljeni,ne znam kakve piskove prave ali zvuk je metalan...
Oni registri puni nekih MUSSETE fori,a onaj "soprano" ako ga tako možeš nazvati nije ni za Q...
Zato ako naletiš na kakvu WELTMEISTER u tom rangu kupi je nećeš požaliti...To je moje iskustvo s tim harmonikama i nedo Bog da ih moram kad više svirati...

Dell
13.11.2008, 01:26
meni profesor harmonike kaze, da Hohner i nije neka harmonika, ali da je dobra za svatova jebiga zato sto se dobro dere, a tesko ces se ti cut s guerrini, dallape ili weltmeister medju 300 ljudi, ali dobro je Alix rekao ne valja nista ako hoces ovako nesto ozbiljnije svirat. Uzmi neku Weltmeistericu i ja ti preporucujem ili tu paolo soprani, takodjer kloni se Royal Standard :S :S :S hahahahaha imao sam iskustva s njom

Iko123
13.11.2008, 12:20
Znam da su royal nikakve, tj. čuo sam. Koliko soprani od 120 ima kila? Zasad mi je najbitnije da naučim svirat. Idem na tečaj pa tako da nisam skroz početnik.

Dell
13.11.2008, 12:23
hmmm mogla bi imati oko 10-12 kg po mojoj slobodnoj procjeni, uostalom sta ima veze koliko kila imaju, sto teza to bolja, celicis se druze na njoj :D

CRNI GALEB
13.11.2008, 12:54
Moj savjet jarane, nista ne uzimaj Hohner.

Jazz
13.11.2008, 13:21
["Garamond"]e ovako Brate ja imam Hohner Verdi II crvena boja ono sedefasto crvene ili vec... i kao sto ti je neko vec gore spomenuo:
za svirke "na suho" Hohner je kralj pogotovo ako je svirka na otvorenom
a ova druga paolo soprani ( svira je moj stari onako sebi za dušu sevdah koju je kupio od jednog lokalnog muzičara ovdje " je više onako za razglasa i svirke za stolom onako sto za dvoje he,he ( al da se ne priča za stolom da se čuje harmonikaš šta svira he,he) i plaho je tvrda na klavijaturi a basovi se gotovo i ne čuju više da brundaju.(šala mala.... dobre su obadvije ne znam zasto neki naglašavaju da se ne uzima Hohner. Ova Harmonika koju mi je stari darovao je stara preko 35g i u odličnom je stanju.

Pozz Jazz

Iko123
13.11.2008, 18:37
Neznam sam šta bi. jel se isplati dat za hohner luciju 500e ? ili je bolje skupit još 500 pa uzet sopranku. naglašavam,početnik sam:">:">
Fala svima za savjete, nikad ih dosta

Dell
13.11.2008, 19:28
ma za 500 € mozes uzeti puno bolju harmoniku, moj stari uzeo weltmeister consonu u njemackoj za 500 € od nekog svabe, samo zato sto svaba valja pojma nije imao koliko vrijedi, a vidio sam da je neko za 1.200 km prodaje, zato ne zuri i polako gledaj, izletit ce neka bolja harmonicica :D

jeftabgd
13.11.2008, 20:40
Ljudi moji i ovo je tema kao i o klavijaturama.Svako ima svoj ukus i svoje misljenje.Imao sam najmanje 20 harmonika u zivotu,naravno,vise komada Dallape i Guerrini a najglasnija od svih je bila Paolo Soprani od 96.basova.

Iko123
13.11.2008, 23:48
Pozdrav jefta, za koliko se može nabavit soprani od 96 b ?

jeftabgd
14.11.2008, 00:33
U zadnje vreme sam nailazio po oglasima na 1200e za 120 basova,ali sam nasao i od 2400e a jedna je bila 8000 kuna za neki jubilarni model.Nema pravila,najbolje je pogledati jer su svaka za sebe.Ja trenutno imam domacu,srpsku Dallape a imao sam 5-6 komada original italijanskih i ova je bolja od svih.Tako se pogodilo.Mozes da natrcis na neku mutavu a da dobro izgleda spolja a imas i obrnute varijante,da izhleda kao krs a da bljuje vatru.

Iko123
14.11.2008, 00:44
dobro si to reka. :)evo sad sam vidia neku weltmaister 96 b, cetveroglasna. kakve su te harmonike? jel bi mi to za naučit se bilo dobro? jedni govore biži od njih a drugi da su dobre i kome sad virovat. šta preporučuješ, weltmaister 96, ili hohner luciju 96. obe su 4.glasne

Alix
14.11.2008, 00:59
WELTMEISTER je KLASA!!!
Imam njihovu Suppitu koja za mene i moju dušu nije ništa slabija od konkurencije...
A daj mi nađi jedan model Hohnera koji je vrhunski za našu muziku...
Njihov najbolji model je HOHNER MORINO koji je majka za polkaše a za našu muzike ne valja nikako...Oni jednostavno ne znaju da naprave taj "topli" zvuk kao Weltmeister,Scandalli,Guerrini,Dellape...A ako ti se više sviđa kupi Hohner,premda brate haj do obojice pa isprobaj obe pa koja ti se više svidi nju kupiš...Samo mislim da ćeš kod našeg naroda prije prodati Weltmeistericu nego Hohnerku,u to budi siguran...

Dell
14.11.2008, 01:14
ma brate Alix weltmeister zakon!!! ;)

ERKOOO
14.11.2008, 01:16
Ma Hohner ima nake piskave basove da te Bog mili sacuva...ubi u mozak

Vaxter
14.11.2008, 01:18
Iko i delboj.
Josh jedan citat, i sledi banana!

nele1
14.11.2008, 02:32
Ako zelis stvarno da ti istrument traje kao pocetniku najbolje tije da uzmes Hohner
jer je ubedljivo najizdrzljivija harmonika za ucenje nema kvarova itd.
Sto se tice tona ispravno je da nema neki kvalitet za nasu muziku ali veruj da recimo
ko svira druge harmonike i ispravno vezba na njima sa stakato tehnikom da bih dobio udarac
a to moras da prodjes posle 4-5 meseci ces vec morati da nosis kod majstora istrument
bilo koj osim hohner to ti pricam za harmonike u vrednosti do 1000 e.E kad naucis onda mozes da uzmes sto kaze Alix neku od navedenih italijanskih modela.
pozdrav